Jump to content

Sony Xperia C4/C4 Dual


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xperia™ C4

Become a master of the selfie

 

All you need to snap PROselfies™ in a super-fast, Full HD smartphone

 

Κάμερα και βίντεο

 

  • 13 megapixel camera with auto focus
  • 4x digital zoom
  • Full HD video recording (1080p)
  • HDR for photos and videos
  • 5-megapixel front-facing camera with Exmor R™ and LED flash
  • Image stabiliser
  • Geotagging – add location info to your photos
  • Red-eye reduction
  • Image capture, supported file format: JPEG, PNG
  • Image playback, supported file formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP
  • Video capture, supported file formats: 3GPP™, MP4
  • Video playback, supported file formats: 3GPP™, MP4, VP8, VP9, ASF, AVI, FLV

 

Συνδεσιμότητα

 

  • aGPS**
  • Bluetooth® 4.1 wireless technology
  • 3.5 mm audio jack (CTIA)
  • DLNA Certified®
  • NFC
  • GLONASS**
  • Miracast
  • Native USB tethering
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™ and SyncML™**
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality

 

Οθόνη και σχεδιασμός

 

  • 5.5” Full-HD IPS (1920x1080 pixels)
  • Mobile BRAVIA® Engine 2
  • Super Vivid Mode

 

Ψυχαγωγία

 

  • PlayMemories**

 

Επεξεργαστής (CPU)

 

  • 1.7 GHz MediaTek MTK6752
  • ARM Mali760 MP2 700 MHz
  • 64-bit Octa-core

 

Μνήμη και αποθήκευση

 

  • 2 GB RAM
  • 16 GB flash memory***
  • Up to 128 GB microSD™ card

 

Ήχος

 

  • Sony 3D Surround Sound technology (VPT)
  • Clear Audio+ Sound improvement software
  • Clear Bass™
  • Manual equaliser
  • xLOUD™ Experience
  • Stereo recording
  • Audio recording, supported file formats: 3GPP, MP4, AMR, Ogg Vorbis, WAV
  • Audio playback, supported file formats: MP3, 3GPP, MP4, SMF, WAV, OTA, Ogg vorbis, FLAC, ASF
  • FM radio

 

Δίκτυα

 

  • GSM GPRS/EDGE (2G)
  • UMTS HSPA (3G)
  • LTE (4G) (not available in all markets)

 

Ασύρματη πληρωμή

 

  • NFC Mobile Payment

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-c4-white-1240x840-fb6ca9dfcafab9fec88776aef401d500.jpg

 

Επίσημη ιστοσελίδα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Το έχω δεί στο site του public, αλλά δεν βρήκα κάποιο θέμα. Το έχει πάρει κανείς να μας πεί εντυπώσεις; :) 5.5" phablet στα 349 ευρώ είναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το δικαρτο Ε5363 περιπου 1 βδομαδα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι καλες εχει καλη καμερα αλλα ανοιγει με καθυστερηση πολυ καλη οθονη ,μπαταρια μετρια αλλα το stamina σωζει την κατασταση ,αρκετα σμουθ και γρηγορο στο antutu μου εβγαλε 46554!!! παρολα αυτα διακρινω μια μικρη καθυστερηση στο μενου,επαφες και στο ανοιγμα της συλλογης καθαρος ηχος κλησης καλο wifi , γενικα παιχνιδια δεων παιζω παρα μονο το real racing το οποιο ετρεχε απροβληματιστα

 

το πηρα απο VNP με 307 ευ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν λέει τίποτα το κινητό αυτό; Δεν ακούγεται καθόλου.

Όπως επίσης και το Sony Xperia C5 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά από ένα μήνα χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή. Με νορμάλ χρήση η μπαταρία του κρατάει 2 μέρες. Πολύ γρήγορο και βολικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

"Sony Xperia Z5 £500" εγραφε η ταμπελα στο Αγγλικο καταστημα. Βλεποντας ομως οτι το power button στο κινητο ηταν το κλασικο 'παλιό' στρογγυλο, δε μπορουσε να ειναι το Ζ5. Ποιο ομως ηταν? Εχει και φλας μπροστα;; Τελικα, μετα απο λιγο ψαξιμο σπιτι, εμαθα οτι ηταν το Sony Xperia C4. Και δυο βδομαδες μετα, το αγορασα απο Amazon για συγγενικο προσωπο, γιατι πληρουσε τις προυποθεσεις/απαιτησεις που ειχε βαλει ( και εχοντας τωρινο κιν το Samsung Grand Neo).

 

To κινητο ειναι ελαφρυ για 5.5 οθονη (οταν το σηκωσα, προς στιγμην σκεφτηκα οτι δεν φορουσε μπαταρια). Λεπτο στο παχος. Το πλαινο design ειναι ιδιο το Sony Z3: καμπυλωτο και βολικο να το πιασεις. Και η πλατη? Μεταλικη? χμ ισως , αλλα δεν εχει τη κρυα αισθηση του. Πλαστικο? Δε μπορει, εχει πολυ καλη εφαρμογη γυρω γυρω, και εχει μια αισθηση premium. Τελικα, οντως ειναι πλαστικο. Αν εχετε πιασει την πλατη του Ζ2 Tablet, ειναι η ιδια αισθηση. Γενικα, δεν εχω δει πιο καλη εφαρμογη πλαστικου σε κινητο, και το βαζω στην κατηγορια mid range premium. Ομως, να πω οτι το πιεσα δυνατα στο κεντρο πλατης και κουνηθηκε. Οποτε με 5.5 οθονη, λεπτο, μικρα μπεζελ, και ελαφρυ, αφησε καλη εντυπωση. Βασικα, προκαλεσε εκπληξη. Σε συγκριση με το Ζ2 μου, ειναι σχεδον ιδιο μεγεθος, και εγω εχω 5.2. Ειναι πιο ανετο στο χερι και απο LG G3.

 

Η οθονη τωρα, ειναι full HD και αρκετα φωτεινη. Ωραια χρωματα, αλλα ισως το εβαζα μισο κλικ κατω απο Ζ2. πχ. το κοκκινο δε φαινεται το ιδιο ωραιο οπως στο Ζ2.

 

Τωρα , η ταχυτητα του. Ουαου. Ιδιο (σχεδον σχεδον) με το δικο μου (και εγω 'τρεχω' κιτκατ, και ειναι πολυ γρηγορο, το #1 χαρακτηριστικο που θεωρω Sony πολυ καλη). Ενα μικρο κλικ πιο κατω το C4. Και αυτο εχει 2GB ram. C4 'τρεχει' Lollipop 5.1. Μπραβο Sony για την υλοποιηση ομορφου λογισμικου, με μικρες προσθηκες που ειναι σημαντικες στο vanilla Android. Aν μεινει το ιδιο γρηγορο στη παροδο του χρονου, ενα μεγαλο συν.

 

Με την φωτογραφικη δεν προλαβα να ασχοληθω πολυ. Θα ελεγα ενα κλικ κατω απο Ζ2, και ικανοποιητικη για μεγαλο μερος κοσμου. Η μπαταρια επισης ειναι καλη, απλα διπλα στο 'τερας' Ζ2 που ξεχναει να πεσει, πεφτει πιο γρηγορα.

 

Το C4 με ξαφνιασε/εντυπωσιασε. Ηταν και το Μ4 Αqua υποψηφιο για αγορα που ηταν και φθηνοτερο, αλλα προτιμηθηκε (νομιζω σωστα) το C4. Αλλα βλεπω πολυ κοσμο στο Μ4 και ...κανεναν(?) εδω. Εχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμης/promotion και ολοι προτιμαν το αδιαβροχο Μ4 Αqua?

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 40 ευρώ είναι η διαφορά τους και τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά δεν διαφέρουν πολύ. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ο κόσμος προτιμά το Μ4.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει με σιγουρια αν το c4 υποστηριζει 4g;

Αλλου αναγραφεται οτι διαθετει κι αλλου οχι. Τι ισχυει τελικα;

Ευχαριστω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό μου φαίνεται πολύ καλό. Παραξενεύομαι όμως πως στο forum δεν ασχολούνται και πολύ μ' αυτό. Το βρίσκω με 230 ευρώ και θεωρώ ότι η τιμή του είναι πολύ καλή. Έχει κανένα ελάττωμα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κανείς δεν ασχολείτε μάλλον δε πουλάει...πρέπει νάνε ομορφο τηλεφωνάκι όμως...αλλά απο τις 5,5 ιντσες αν τα κουμπία On screen τρώνε καμια μισή ιντσα ...θα μένουν 5 ιντσες ωφέλιμες...η τιμη ειναι δελεαστική πάντως για επώνυμο ....να δώσεις 180-200-220 ευρω΄για κινέζο ή 240 για sony και να έχεις το κεφάλι σου υσηχο (υποτίθετε) ...έχω καταμπέρδευτεί και οι άτιμες εταιρίες βγάζουν αβέρτα νέες συσκευές....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω τοκινητό από τον Οκτώβριο και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Μήπως γνωρίζει κανείς πως κάνουμε φωνητική κλήση;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά παρήγγειλα το κινητό σήμερα από κοτσοβολο στα 230€. Διαβάζω πολύ καλά σχόλια ωστόσο δεν βλέπω να κυκλοφορεί και πολύ, ελπιζω να είναι καλό!!! Μόλις το πάρω θα γράψω εδώ ;)
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο κοτσοβολο το πηρα πριν λιγες ημερες και πραγματικα ειναι πολυ καλο το κινητο.ειμαι ευχαριστημενος για την επιλογη μου προσφερει πιο πολα απο τα λεφτα που εχει τωρα σε αυτη την τιμη.φιλε μου καλοριζικο και να με θυμηθεις θα το ευχαριστηθεις το κινητο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 10 ημερες σιγουρα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω το μονο που δεν εχω καταφερει να βρω ειναι πως να το βαζω σε προφιλ μονο δονησης ,αν ξερει καποιος ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 10 ημερες σιγουρα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω το μονο που δεν εχω καταφερει να βρω ειναι πως να το βαζω σε προφιλ μονο δονησης ,αν ξερει καποιος ας μου πει

 

Καλημέρα και καλορίζικο! Πατάς το πλήκτρο έντασης μια φορά και στην οθόνη επάνω αριστερά το καμπανάκι. Το ίδιο κάνεις και για να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο! Πατάς το πλήκτρο έντασης μια φορά και στην οθόνη επάνω αριστερά το καμπανάκι. Το ίδιο κάνεις και για να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία.

Ευχαριστω πολυ

Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λέτε ρε παιδιά...αχρειαστη βέβαια να είναι η ερώτηση μου,αλλά εάν (χτυπα ξυλο) κολλήσει το κινητό και δεν ξεκολλαει πως θα το κάνουμε επανεκκίνηση, αφού δεν βγαινει η μπαταρία; Πατάμε συνεχόμενα το power button;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και δεν μου λέτε ρε παιδιά...αχρειαστη βέβαια να είναι η ερώτηση μου,αλλά εάν (χτυπα ξυλο) κολλήσει το κινητό και δεν ξεκολλαει πως θα το κάνουμε επανεκκίνηση, αφού δεν βγαινει η μπαταρία; Πατάμε συνεχόμενα το power button;

 

Ναι... η λύση εδώ είναι το παρατεταμένο πάτημα του power button.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση λογισμικου στο pc companion 27.2.A.0.169-R5A δεν ξερω αν ειναι η 6.0 μολις την βαλω ενημερωνω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση λογισμικου στο pc companion 27.2.A.0.169-R5A δεν ξερω αν ειναι η 6.0 μολις την βαλω ενημερωνω

 

τελικα ειναι αναβαθμιση για την σταθεροτητα του τηλεφωνου και κατι για ασφαλεια ελεγε.οποτε για την 6.0 θα περιμενουμε αρκετα ακομα απο οτι βλεπω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ειδες κάποια διαφορά;;
λιγο καλυτερη διαχειριση μπαταριας αλλα ειναι νωρις ακομα για να πω εκατο τοις εκατο με σιγουρια.κατα τα αλλα τιποτα καινουργιο.αυτη η ατιμη η 6.0 θελω να δω ποτε θα την παρουμε
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

εγω αναμενω το κινητό ακόμη :p το παρήγγειλα την τρίτη από κοτσοβολο και έφυγε χθες από κρητη Ο.ο να δούμε ποτε θα έρθει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C4/C4 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...