Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink:Έχω την αίσθηση απο φωτο απο το εσωτερικό της συσκευής ότι τελικά η standard SIM είναι και για 3G - 4G δεδομένα ενώ η micro SIM μόνο για 2G...:wacko:Μπορεί κάποιος κάτοχος να το εξακριβώσει;:worry:

 

εχω μονο micro sim τοποθετημενη στο τηλεφωνο και εχει κανονικα 4G-3G...αν καταλαβα καλα την ερωτηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω μονο micro sim τοποθετημενη στο τηλεφωνο και εχει κανονικα 4G-3G...αν καταλαβα καλα την ερωτηση...

 

;)Μια χαρά κατάλαβες!:)

 

Κάτσε να παραλαβω....

Despatched overseases......

 

Άντε,να έρθει με το καλό!:)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει την micro sim στην θεση της μεγαλης και δουλευε κανονικα.4G-3G.σημερα την εβαλα κανονικα στην θεση της σαν sim 2 και παλι δουλευει κανονικα.οποτε και με τις 2σιμ δουλευει 3g-4g...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόση ώρα κάνει να φορτίσει πλήρως; Και σε πραγματική χρήση πόσες ώρες χρήση οθόνης σου βγάζει;
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ζεστένεται πολύ με βαρειά χρήση; (πχ δεκα λεπτά 3d παιχνίδι)

Τα 16gb είναι ενοποιημένος χώρος; Πόσα είναι διαθέσιμα για εφαρμογές;

Το κινητό έχει κολλήματα όταν φορτωθεί με εφαρμογές;

Δοκίμασε κανείς το bluetooth του;

 

thank you

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το φορτιστη!!!

 

πρωτη φορτιση νυχτα και μου πηγε μεχρι 92%.δεν εδωσα σημασια γιατι λεω ειναι μεχρι να στρωσει η μπαταρια.

χθες το βραδυ το ξαναβαζω και δεν ειχε φορτισει καθολου.δοκιμαζω αλλον φορτιστη και το κινητο φορτιζε.αρα τα επαιξε ο φορτιστης.ευτυχως ειναι απο ελλαδα και πηρα τηλεφωνο.απο δευτερα θα μου αντικαταστησουν τον φορτιστη η ολη την συσκευη μου ειπαν..

 

απο θεμα gps το δοκιμασα λιγο σημερα και με ναυτικους χαρτες αλλα και με το here.δεν ειδα καποιο προλημα..

 

Τελικά τι έγινε με τον φορτιστή;Στον αντικατέστησαν;Με ποιον συνεννοηθηκες;Με το μαγαζί που το αγόρασες ή την αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Πήτα τη συσκευή χθές. Ενώ έπαιζε εντάξει για καμιά ώρα και χωρίς να κάνω κάτι, σταμάτησε να συνδέεται με δίκτυο κινητής. Δκίμασα διάφορα αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήτα τη συσκευή χθές. Ενώ έπαιζε εντάξει για καμιά ώρα και χωρίς να κάνω κάτι, σταμάτησε να συνδέεται με δίκτυο κινητής. Δκίμασα διάφορα αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

Factory reset

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εταιρία Vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Factory reset έκανα αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εταιρία Vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Factory reset έκανα αλλά τίποτα.

 

Δοκίμασε κάρτα και σε άλλο κινητο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάρτα και σε άλλο κινητο

 

Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς. Η κάρτα μου είναι οκ επιβεβαιωμένα. Το θέμα είναι στο κινητό επιβεβαιωμένα. το περίεργο είναι οτι το ίδιο το κινητό δείχνει στάθμη σήματος, διαβάζει στοιχεία για το cell, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Οπότε δεν ειναι ούτε αυτό το πρόβλημα..Κάρτα άλλης εταιρείας έχεις να δοκιμάσεις;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με τον φορτιστή;Στον αντικατέστησαν;Με ποιον συνεννοηθηκες;Με το μαγαζί που το αγόρασες ή την αντιπροσωπεία;

 

τον φορτιστη τον εστειλαν..υπηρχε συνεχης επικοινωνια κυριως με το καταστημα αλλα και με την αντιπροσωπια(info quest).το μονο μου εστειλαν φορτιστη με εξοδο 1Α ενω ο δικος του ηταν με 2Α.ισως να αργει λιγο πιο πολυ να φορτισει...

 

εγινε και αναβαθμιση στην εφαρμογη του facebook και τωρα δεν εχει θεμα.ηταν τελικα bug της εφαρμογης οπως ειχε πει και ο φιλος celtic1435..

 

επαναλαμβανω οτι δουλευει αψογα σε 4G-3G.η μπαταρια του επισης συνχιζει να εντυπωσιαζει...

Link to comment
Share on other sites

τον φορτιστη τον εστειλαν..υπηρχε συνεχης επικοινωνια κυριως με το καταστημα αλλα και με την αντιπροσωπια(info quest).το μονο μου εστειλαν φορτιστη με εξοδο 1Α ενω ο δικος του ηταν με 2Α.ισως να αργει λιγο πιο πολυ να φορτισει...

 

εγινε και αναβαθμιση στην εφαρμογη του facebook και τωρα δεν εχει θεμα.ηταν τελικα bug της εφαρμογης οπως ειχε πει και ο φιλος celtic1435..

 

επαναλαμβανω οτι δουλευει αψογα σε 4G-3G.η μπαταρια του επισης συνχιζει να εντυπωσιαζει...

 

Celtic1453 παρακαλώ

:) D)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες αυτονομία please

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ για το ονομα...οσο για την αυτονομια,το φορτιζω καθε βραδυ ειτε εχει μπαταρια ειτε οχι.σημερα

απο το πρωι στις 7 μεχρι και τωρα εχει παει στο 70% με αρκετο λιωσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Πήτα τη συσκευή χθές. Ενώ έπαιζε εντάξει για καμιά ώρα και χωρίς να κάνω κάτι, σταμάτησε να συνδέεται με δίκτυο κινητής. Δκίμασα διάφορα αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

απο ποιο μαγαζί το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

τον φορτιστη τον εστειλαν..υπηρχε συνεχης επικοινωνια κυριως με το καταστημα αλλα και με την αντιπροσωπια(info quest).το μονο μου εστειλαν φορτιστη με εξοδο 1Α ενω ο δικος του ηταν με 2Α.ισως να αργει λιγο πιο πολυ να φορτισει...

 

εγινε και αναβαθμιση στην εφαρμογη του facebook και τωρα δεν εχει θεμα.ηταν τελικα bug της εφαρμογης οπως ειχε πει και ο φιλος celtic1435..

 

επαναλαμβανω οτι δουλευει αψογα σε 4G-3G.η μπαταρια του επισης συνχιζει να εντυπωσιαζει...

 

 

Για κινητο με τετοια μπαταρια ειναι προβλημα με το 1Α ,περα οτι θα κανει παααααααρα πολυ ωρα να φορτισει ειναι και το θεμα της θερμοτητας ,θα ψηνεται για ωρες το micro usb και το κυκλωμα φορτισεις χωρις λογο.

Αν εχεις κανενα 2Α απο ταμπλετ καλυτερα να το βαζεις σε αυτο τον φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν είναι μονο του φορτιστή αλλά και αν το κινητό υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση.αν δεν υποστηρίζει και 5mAh να βάλεις πάλι θα κάνει πολλές ώρες να φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

απο ποιο μαγαζί το πήρες;

 

Το site είναι το antelife.com.

Δέχονται να μου πληρώσουν μεταφορικά και να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή. Βέβαια το γεγονός παραμένει ότι μάλλον είναι χαλασμένη και ότι όλα αυτά θα πάρουν μήνες. Το πιο βασικό πάντα είναι να πληρώνεις μς paypal που δινει πλύ καλή εξασφάλιση μέσω του dispute του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά.Οπότε δεν ειναι ούτε αυτό το πρόβλημα..Κάρτα άλλης εταιρείας έχεις να δοκιμάσεις;

 

Ούτε με Cosmote παίζει

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.τελικα το παρηγγειλα απο Eλλαδα στα 170.προτιμησα να δωσω 35 ευρω επιπλεον (σε σχεση με το vickmall που το θεωρω το πιο αξιοπιστο) ωστε να εχω 2τη εγγυηση.δεν θεωρησα τραγικα μεγαλη τη διαφορα.βεβαια στο geekbuying το εχει στα 115 αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο.
Link to comment
Share on other sites

παραλαμβανω θεου θελοντος σε λιγες μερες

θα σας μεταφερω και τις δικες μου εντυπώσεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω.το κινητο μου για τα δικα μου δεδομενα φυσαει!!αισθητικα ειναι πολυ ομορφο.το wifi πολυ δυνατο,γρηγορο στις εφαρμογες του,δε με προβληματισε πουθενα.δυστυχως δεν μου διαβασει την σιμ 2 αλλα φταει η καρτα ευτυχως αφου δεν τη διαβαζει και το παλιο κινητο.ευχαριστη εκπληξη οτι εχει ξεχωριστη υποδοχη για sd,νομιζα οτι δεν ειχε.γενικα πολυ ευχαριστημενος.

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

Που φαινεται ποσοι χαρακτηρες χωρουν στα μνμ;

Επισης αναφορα παραδοσης δεν υπαρχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο: δεν φαινεται ποσο τις % μενει στη μπαταρια στη μπαρα ειδοποιησεων;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...