Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω κι εγώ με την σειρά μου ότι είναι πολύ καλό τηλέφωνο.Το φορτιζω ανα σχεδον τρεις μερες,με την χρήση που του κάνω.

Ο ήχος ρυθμίζεται από το Engineer Mode, για όσους δεν τους καλύπτει όπως είναι. Θα ήθελα να προσθέσω ότι μπορούμε να το κάνουμε Root, το xposed από χθες δουλεύει κανονικά, όπως και το gravity Box. Επίσης με λίγο ψάξιμο μπορούμε να δοκιμάσουμε και διάφορα scripts που το κάνουν πιο smooth στην χρήση και γενικά μπορούμε να το πειραξουμε, αφού πλέον υπάρχουν οι επίσημες rom, οπότε αν κάτι πάει στραβά κανεις restore.

Τελος για τα χρήματα που κάνει αξίζει και με το παραπάνω.

 

πως το κανουμε ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Gearbest 103.09$ το λευκο.

 

Πολυ καλα ειναι! Χτυπησα ενα. Βλεπω ομως οτι αφορα σκετο το τλφ χωρις ... παρελκομενα.

Ελπιζω τουλαχιστον να στειλουν ενα σκριν προτεκτορ, γιατι μετα τρεχα γυρευε στη κυριολεξια...

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Bασικά με αυτό το κατάστημα και τις "ειδικές" προσφορές τους το σημαντικότερο ειναι να στείλουν άμεσα το πακέτο και να μην αρχίσουν τα γνωστά "sorry friend.this product is hot sale.please wait..."
Link to comment
Share on other sites

Bασικά με αυτό το κατάστημα και τις "ειδικές" προσφορές τους το σημαντικότερο ειναι να στείλουν άμεσα το πακέτο και να μην αρχίσουν τα γνωστά "sorry friend.this product is hot sale.please wait..."

 

Δικιο εχεις σε αυτο :lol:

Απλα εγω δεν εχω αμεση αναγκη απο συσκευη, ειχα σταμπαρει το συγκεκριμενο και αφου το βρηκα προσφορα, το ντουφεκισα!

Νομιζω οτι αυτο παιζει ρολο. Σε περιπτωση που δεν το βιαζεσε, περιμενεις και 5-6 μερες χωρις αγχος.

Αλλειως αρχιζεις τα.... Dear friend, where is my order etc etc.... :D

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

πως το κανουμε ρουτ?

Πρέπει να έχεις κάρτα sd. Κατεβάζεις το αρχείο απο'δω: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=687536&st=660#entry44479318

Μπαίνεις recovery και το φλασαρεις. Όταν ανοίξει θα δεις την εφαρμογή supersu και εισαι έτοιμος. Αν θέλεις και custom recovery πες μου να βάλω link.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις σε αυτο :lol:

Απλα εγω δεν εχω αμεση αναγκη απο συσκευη, ειχα σταμπαρει το συγκεκριμενο και αφου το βρηκα προσφορα, το ντουφεκισα!

Νομιζω οτι αυτο παιζει ρολο. Σε περιπτωση που δεν το βιαζεσε, περιμενεις και 5-6 μερες χωρις αγχος.

Αλλειως αρχιζεις τα.... Dear friend, where is my order etc etc.... :D

Για 5-6 μέρες δε το συζητώ.Αν πάει καμμια 2 εβδομάδες έτσι,υπάρχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Στο Gearbest 103.09$ το λευκο.

 

Πολυ καλα ειναι! Χτυπησα ενα. Βλεπω ομως οτι αφορα σκετο το τλφ χωρις ... παρελκομενα.

Ελπιζω τουλαχιστον να στειλουν ενα σκριν προτεκτορ, γιατι μετα τρεχα γυρευε στη κυριολεξια...

παλικαρια πως το αγορασατε σε αυτα τα χρηματα ?

μου το βγαζει και εμενα στα 103,09 αλλα οταν παω στο ταμειο μου το βγαζει $129.79 :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια πως το αγορασατε σε αυτα τα χρηματα ?

μου το βγαζει και εμενα στα 103,09 αλλα οταν παω στο ταμειο μου το βγαζει $129.79 :(

 

Δεν εκανα κατι ιδιαιτερο. Μηπως τελειωσε η προσφορα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα κατι ιδιαιτερο. Μηπως τελειωσε η προσφορα?

Λες ε?:(

Μπορεις να δοκιμασεις να το βαλεις στο καλαθι και να δεις εκει τι τιμη θα σου βγαλει ? http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_234358.html

 

Εκανα ερωτηση και στο τοπικ τους http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6405744#post6405744 να δω τι θα απαντησουν

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κάρτα sd. Κατεβάζεις το αρχείο απο'δω: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=687536&st=660#entry44479318

Μπαίνεις recovery και το φλασαρεις. Όταν ανοίξει θα δεις την εφαρμογή supersu και εισαι έτοιμος. Αν θέλεις και custom recovery πες μου να βάλω link.

 

μου βγαζει 404 .....πως μπαινεις ρικοβερη? αν δε σου κανει κοπο βαλε και για custom recovery και σε ευχαριστω

Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Λες ε?:(

Μπορεις να δοκιμασεις να το βαλεις στο καλαθι και να δεις εκει τι τιμη θα σου βγαλει ? http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_234358.html

 

 

Οι ανθρωποι ειναι για κλωτσιες!

Οταν το βαζω στο καλαθι το 116 γινεται 115! :lol:

Αν θες κοινοποιησε την απαντηση τους.

 

Κατεβασαν βεβαια την τιμη στα 116 σε ολα τα χρωματα αλλα εκοψαν τα παρελκομενα.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το ρουταρεις, κατέβασε το flashify και φλασαρε την recovery image και θα είσαι έτοιμος. Αν πάλι δεν μπορείς να τα κατεβάσεις πες μου να τ'ανεβασω κάπου..

 

http://www.megafileupload.com/i6mo/UPDATE-SuperSU-v2.46-Y100PRO-ChristianTroy.zip

 

http://www.megafileupload.com/i6mq/recovery.img

Edited by Stelth_16
Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι ειναι για κλωτσιες!

Οταν το βαζω στο καλαθι το 116 γινεται 115! :lol:

Αν θες κοινοποιησε την απαντηση τους.

 

Κατεβασαν βεβαια την τιμη στα 116 σε ολα τα χρωματα αλλα εκοψαν τα παρελκομενα.

 

Μηπως το κοιτας σε Ευρω?

γιατι μιλαγαμε για δολλαρια.

Η διαφορα μαλλον εχει να κανει με την ισοτιμια της καθε στιγμης, που αυτες τις μερες παιζει αρκετα.

Και η προσφορα για το λευκο οντως δεν ισχυει πλεον. Οποιος προλαβε, προλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το κοιτας σε Ευρω?

γιατι μιλαγαμε για δολλαρια.

Η διαφορα μαλλον εχει να κανει με την ισοτιμια της καθε στιγμης, που αυτες τις μερες παιζει αρκετα.

Και η προσφορα για το λευκο οντως δεν ισχυει πλεον. Οποιος προλαβε, προλαβε.

 

Σορυ, εχεις δικιο. Ομως οτι εγραψα ισχυει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει 404 .....πως μπαινεις ρικοβερη? αν δε σου κανει κοπο βαλε και για custom recovery και σε ευχαριστω

 

 

Έβαλα τα Λίνκ λίγο πιο πάνω.Οταν κάνεις επανεκκίνηση κρατάς το κουμπί του ήχου πάνω και στη συνέχεια μόλις δεις το ρομποτακι πατάς το κουμπί power και ήχο πάνω.Τελος πας update from sd card.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα Λίνκ λίγο πιο πάνω.Οταν κάνεις επανεκκίνηση κρατάς το κουμπί του ήχου πάνω και στη συνέχεια μόλις δεις το ρομποτακι πατάς το κουμπί power και ήχο πάνω.Τελος πας update from sd card.

 

τα εκανα ολα οπως τα ειπες φιλε μου...πλεον ειμαι root και με twrp recovery....ευχαριστω πολυ!!!!

αν κανω ομως αναβαθμιση απο την R12 στην R15 θα χασω το ρουτ? επισης κανενα xposed παιζει?

Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα σ'αφησει να κανεις. Αν όμως κάποια στιγμή δεν βαριέσαι να ξαναπερασεις όλα από την αρχή:Κατεβάζεις την rom r15 από needrom.,την βάζεις με το sp flash tool 1532 και κανεις την ίδια διαδικασία.Καλο είναι πριν βάλεις εφαρμογές να βάλεις και xposed. Δουλεύει μια χαρά, όπως και το gravitybox. Η έκδοση που δουλεύει είναι η 78sdk-22arm.zip Edited by Stelth_16
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα σ'αφησει να κανεις. Αν όμως κάποια στιγμή δεν βαριέσαι να ξαναπερασεις όλα από την αρχή:Κατεβάζεις την rom r15 από needrom.,την βάζεις με το sp flash tool 1532 και κανεις την ίδια διαδικασία.Καλο είναι πριν βάλεις εφαρμογές να βάλεις και xposed. Δουλεύει μια χαρά, όπως και το gravitybox. Η έκδοση που δουλεύει είναι η 78sdk-22arm.zip

 

 

δηλαδη μεσω twrp δεν μπορω να φλασαρω την r15?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μεσω twrp δεν μπορω να φλασαρω την r15?

Δεν υπάρχει για φλασαρισμα.Ειναι για να την βάλεις με spflashtool.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως να κανω root στο recovery βγαζει νεκρο ανθροπακι συνεχως:(:(:(

Όταν βλέπεις το νεκρό ανθρωπάκι πάτα το Power button και τον ήχο πάνω. Θα σου εμφανίσει επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει για φλασαρισμα.Ειναι για να την βάλεις με spflashtool.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν βλέπεις το νεκρό ανθρωπάκι πάτα το Power button και τον ήχο πάνω. Θα σου εμφανίσει επιλογές.

 

ευχαριστω εγινε root

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καλο και τιμιο το κινητακι αλλα διαφορετικο ηχο για ξυπνητηρι πως βαζουμε?

Καθως και παρατεταμενο πατημα επανω σε τραγουδι για να το ορισεις ως ηχο κλησης δεν υπαρχει.

Τα προγραμματα ενω εχω ορισει τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης σαν βασικο μου τα κανει εγκατασταση ολα στην sd.

Η φωτογραφικη δεν εχει μενου να ορισεις εσυ που θα πηγαινουν οι φωτο δηλαδη μονοδρομος η ολα στην sd η ολα στον εσωτερικο χωρο.

Στης ρυθμισεις - καρτα σιμ -στην μια μου βγαζει τον αριθμο 6944χχχχχχ στην αλλη οχι αλλα και ουτε με αφηνει να τον περασω εγω.

Τα πληκτρα συνεχιζουν να μενουν αναμμενα ακομα και οταν η οθονη σβησει καθως μιλας.

ολα αυτα με την R15.

αν καποιος εχει βρει λυση στα παραπανω και θελει να βοηθησει καλοδεχουμενος

ευχαριστω.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...