Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οταν μενεις ευχαριστημενος απο ενα κινητο, και οταν για τα χρηματα του ηταν το απολυτο VFM καποτε μιλαω για το S200, ηρθε μαλλον η αναβαθμιση του και αυτη λεγεται CUBOT H1. Αλλη μια συσκευη απο την Cubot στην σωστη τιμη βαση χαρακτηριστικων.

 

Εχουμε λοιπον.

5.5 inch CUBOT H1 Android 5.1 4G Phablet MTK6735 64bit Quad Core 1.0GHz 2GB RAM 16GB ROM OTG Bluetooth 4.0 5200mAh Battery

Main Features:

Display: 5.5 inch IPS HD Screen

CPU: MTK6735 Quad Core 1.0GHz

System: Android 5.1

RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM

Camera: Back camera 8.0MP (interpolated 13.0MP) + front camera 5.0MP(interpolated 8.0MP)

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS/AGPS

OTG: Yes

SIM Card: Dual SIM dual standby, MICRO SIM, Standard SIM

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

Μονο μεινεκτημα θα θεωρουσε κανεις την οθονη και τα 720p, αλλα αν σκεφτει κανεις ποσο θα μπορουσε να κραταει η μπαταρια με αυτα τα Specs γρηγορα νομιζω θα το ξεχασει.

 

Με τιμη στα 130€ ειναι μια πολυ αξιολογη λυση.

video:

Specs & Photos: http://www.cubot.net/index.php/mobile/view/id/235.html

mini review:

http://www.xiaomitoday.com/cubot-h1-review-not-only-affordable-but-stacks-impressive-specs/

Καλημερα σας

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και οταν μενεις ευχαριστημενος απο ενα κινητο, και οταν για τα χρηματα του ηταν το απολυτο VFM καποτε μιλαω για το S200,

Ελπίζω μόνο να έχουν βελτιώσει αισθητά το gps (αλήθεια τα νέα μοντέλα της Cubot τί λένε από θέμα gps?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα Νικηφορε. Οντως το μονο ουσιαστικό προβλημα του s200 ειναι το gps. Εχουν βγει βεβαια και αλλα απο τοτε και με τον 64μπιτο επεξεργαστή οππτε αν γνωρίζει καποιος μας λεει τι γινεται.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δινει αλλαγη απο την μια καρτα στην αλλη σιγουρα.

Αυτο για τις μπαντες μηπως ειναι τυπογραφικο λαθος των Κινεζικων καταστηματων

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω κινητό που να έχει ir blaster, και το συγκεκριμένο έχει. Η ανάλυση της οθόνης προσωπικά δε με πειράζει, αλλά ο MTK6735 Quad Core 1.0GHz, μήπως είναι λίγος? Το έχει πάρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω κινητό που να έχει ir blaster, και το συγκεκριμένο έχει. Η ανάλυση της οθόνης προσωπικά δε με πειράζει, αλλά ο MTK6735 Quad Core 1.0GHz, μήπως είναι λίγος? Το έχει πάρει κανείς?

 

Ο επεξεργαστης ειναι μια χαρα . Στα 130$ που παιζει τωρα το κινητο ειναι καλη ευκαιρια.

Ενα χαρακτηριστικο που ισως ενδιαφερει ειναι οτι η cubot βαζει γυμνο android γρηγορο χωρις αναβαθμισεις καθε λιγο και λιγακι και παιζει.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Notification led, σε όλα τα sites που κοίταξα, δεν ανέφερε κανείς.....

 

Για τα άλλα, δεν ξέρω.

Eχει τελικά από όλα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από τη συσκευή για να μας πει τις εντυπώσεις του; :)

Παρειγγειλα κ αναμενω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρειγγειλα κ αναμενω

 

:) Με το καλό να το παραλάβεις και να είναι καλορίζικο και καλομίλητο!

;)Φυσικα αναμένουμε τις εντυπώσεις σου! :D

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω...μαλλον πεμπτη..πιστευω οτι θα ειναι εξισου καλο οσο το ulefone be pro που ειχα!!

 

:) Με το καλό να παραλάβεις κι εσύ τοτε!Φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα συσκευή οπότε περιμένουμε με ανυπομονησία τις πρώτες εντυπώσεις και φυσικά την εμπειρία χρήσης σας απο τη συσκευή παιδιά! :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω...μαλλον πεμπτη..πιστευω οτι θα ειναι εξισου καλο οσο το ulefone be pro που ειχα!!

 

από που αδερφε?

και....πόσο το μαλλί?

 

παντως εχει illuminating capacitive kai notification led.

αν αποδειχτει λιρα 100, που πιστευω θα ειναι,eidika se battery....

θα.....σκοτωσω το πολυαγαπημένο Honor 4X

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

από που αδερφε?

και....πόσο το μαλλί?

 

παντως εχει illuminating capacitive kai notification led.

αν αποδειχτει λιρα 100, που πιστευω θα ειναι,eidika se battery....

θα.....σκοτωσω το πολυαγαπημένο Honor 4X

 

απο ελλαδα,skroutz,180 ευρω μαζι με μεταφορικα και 2 χρονια εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας απ'οτι λεει...σιγουρα απο κινα θα ηταν πιο φθηνο η ακομα καλυτερα με αυτα τα χρηματα θα επαιρνα ενα πιο καλο αλλα στην παρουσα χρονικη στιγμη δεν μπορουσα να περιμενω..

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το Η1 και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες...

στοιβαρο,με καλης ποιοτητας κατασκευη!συνδεεται γρηγορα σε wifi και δεδομενα,δεν ειδα δηλαδη κατι αρνητικο.επαιξα ενα παιχνιδι για δοκιμη(angry birds tournament) και ολα μια χαρα.εχει notification led και φωτιζονται και τα κουμπακια touch φωτιζονται!

το μενου δεν εχει σαβουρες αλλα τα απαραιτητα.το ανοιγεις,επιλεγεις γλωσσα ελληνικα,ακολουθεις τι οδηγιες και τελος.

το κινητο φημιζεται για την μπαταρια του.οταν το ανοιξα ειχε περιπου 50%και φενεται να κατεβαινει αρκετα αργα με συνεχη λειτουργια.απο αυριο ομως θα δω καλυτερα,οπως επισης και το gps(HΕRE) που εχω κατεβασει απο το google play..

ειχα παλι κινεζικο κινητο οποτε δεν μου κανει εντυπωση του οτι οι κινεζοι τα πανε πολυ καλα..

επισης επειδη το πηρα απο ελλαδα μεσα εχει βιβλιαρακι και με ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το κινητο και απο εμενα.Βασικα θα ηθελα να ρωτησω εαν

εχει την δυνατοτητα 5ghz WiFi, αν το WiFi ειναι καλο και δεν αποσυνδεεται ευκολα αν απομακρυνεσαι απο το router, αν το GPS του ειναι "δυνατο" , πως ειναι οι καμερες του κ τελος αν δοκιμασες τις υπερυθρες του σε τηλεμεταχειρισμο TV κλπ.

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!!!

 

Όντως, για τις κάμερες και το gps πρέπει να μάθουμε οπωσδήποτε...

 

Πιο είχες προηγουμένως?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

πως βλεπω αν εχει 5ghz WiFi???

για το wifi μπορω να πω οτι ειναι αρκετα δυνατο.με προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα ,εκανα συγκριση σε δωματιο του σπιτιου μακρια απο το router και χανανε αρκετο σημα(ειχαν σχεδον μια γραμμη).το Η1 εχει φουλ σημα και το πολυ να πεσει μια γραμμη!!δεν χανεται το σημα πουθενα..

το gps δεν το εχω δοκιμασει ακομα.μολις το δοκιμασω θα γραψω..

τωρα για την φωτογραφικη μηχανη δεν ειμαι ο πλεων καταλληλος να σου απαντησω μια και βγαζω φωτογραφιες με DSLR μηχανη και θεωρω οτι ο καλυτερος φακος κινητου ειναι πολυ χειροτερος απο μιας απλης φωτογραφικης μηχανης.παρολα αυτα ομωςς εβγαλα μια εσωτερικα στο σπιτι και θεωρω οτι ειναι αξιοπρεπεστατη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο φίλε μου!!!

 

Όντως, για τις κάμερες και το gps πρέπει να μάθουμε οπωσδήποτε...

 

Πιο είχες προηγουμένως?

 

πριν ειχα το ulefone be pro και ημουν απολυτα ευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομιλητο! :)

Αν μπορείς,πες μας και πως πάει από σήμα ( 4G ) και ποιότητα κλήσης!

 

Λογικά σε λίγες μέρες θα έχω κι εγω το δικό.μου.

Ποιότητα κλήσεως και νυκτερινές ΦΩΤΟ λένε τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα του

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε λίγες μέρες θα έχω κι εγω το δικό.μου.

Ποιότητα κλήσεως και νυκτερινές ΦΩΤΟ λένε τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα του

 

Με το καλό να το παραλάβεις κι εσύ! :)

Αναμένουμε κι από σένα τις εντυπώσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...