Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα πιανεις εμενα αδιαβαστο!στο honor 3c μου που ειναι 3g μονο, σε μια beta βαλανε 3g και στην 2η σιμ αλλα το βγαλανε μετα γμτ!

τωρα παρηγγειλα το zopo speed 7 plus και μετα ειδα την αναφορα σου στο 4χ!αλλιως θα το επαιρνα αντι του ζοπο !

 

Αν Μαρεσει πολύ το Η1 που παρηγγειλα θα σου σκοτώσω το ευρωπαϊκό 4Χ που έχω...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν Μαρεσει πολύ το Η1 που παρηγγειλα θα σου σκοτώσω το ευρωπαϊκό 4Χ που έχω...

κάτσε να έρθει το ζοπο να το περιεργαστω πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να έρθει το ζοπο να το περιεργαστω πρώτα!

 

Καλώς να έρθει...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που εχει θεματα με gps και ηχειο

περιμενεις update απο την cubot. συνήθως βγαζει ενα δυο. μακαρι να το κανει και σε αυτο το μοντέλο

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

εχει δυνατο φωτισμο!το εχω γυρω στο 30% του φωτισμου την ημερα και ειμαι ενταξει...για ηλιο το πας 100%:lol:

εχει καλο ιντερνετ 4G-3G(δε αντιμετωπισα προβλημα).

gps το δουλεψα περιπου 20-30 λεπτα(δε αντιμετωπισα προβλημα).

η αυτονομια του,εστω και για μια φορτιση,καταλαβαινεις οτι ξεχωριζει απο αλλα 5.5''κινητα!απο το πρωι μεχρι το βραδυ λιωσιμο με ιντερνετ και παιχνιδια(με καποια διαλειμματα φυσικα...) και το βραδυ η μπαταρια ειχε πεσει 35-40%!!!

 

ειναι λιγο πιο βαρυ απο αλλα 5.5'' κινητα αλλα ειναι μαλλον θεμα μπαταριας..

καμερα την νυχτα(εξωτερικο χωρο) χαλια!την ημερα καλη.αν και εγω δεν βγαζω φωτο με το κινητο οπως εχω πει...

 

σαν αρχη το συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο μεχρι 130-150 ευρω.ισως best value λογω μπαταριας.απλα εγω το πηρα απο ελλαδα 180 ευρωοπου εχω και 2 χρονια εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας,που λες και το ηξερα λογω φορτιστη!!!:lol::lol:

 

Πώς πάει η συμβίωσή σου με τη συσκευή;Συνεχίζει να είναι θετική ή πρώτη εντύπωση;Αν και νωρίς ακόμη,πόσο κρατάει η μπαταρία και με πόση ώρα λειτουργίας οθόνης;Κάποια παρατήρηση που σε προβλημάτισε ή σε εξέπληξε ευχάριστα;:)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα παιδιά. επειδή το ψάχνω να άρω κινητό με dual σιμ, δεν έχω καταλάβει το εξής: αν η μια σιμ έχει 4G, η άλλη sim θα έχει 2G;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα παιδιά. επειδή το ψάχνω να άρω κινητό με dual σιμ, δεν έχω καταλάβει το εξής: αν η μια σιμ έχει 4G, η άλλη sim θα έχει 2G;

 

Αυτο που αναφερεις συμβαινει στις Κινεζικες εκδοσεις . Το κινητο δουλευει 4G και στις δυο καρτες με επιλογη απο το menu του.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει η συμβίωσή σου με τη συσκευή;Συνεχίζει να είναι θετική ή πρώτη εντύπωση;Αν και νωρίς ακόμη,πόσο κρατάει η μπαταρία και με πόση ώρα λειτουργίας οθόνης;Κάποια παρατήρηση που σε προβλημάτισε ή σε εξέπληξε ευχάριστα;:)

η θετικη εντυπωση παραμενει...βεβαια περιμενω ακομα τον φορτιστη.μιλησα με το σερβις και θα μου στειλουν λεει..αναμενω...την οθονη την εχω να κραταει 30 δευτερολεπτα και οχι 15...φωτισμο γυρω στο 30%.

η μπαταρια του ειναι πολυ καλη μεχρι τωρα.αναλογως την χρηση πιστευω κραταει σχεδον 1,5-2 φορες πιο πολυ σε σχεση με αλλα κινητα 5.5''

πιστευω αυτο το κινητο σε σχεση με τον ανταγωνισμο,το οπλο του ειναι η μπαταρια του.

 

θα προτιμουσα εναν πιο δυνατο επεξεργαστη,πιο πολυ για ψιχολογικους λογους:).

ειναι βαρυ(200γρμ).

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το χ5 honor :) 150~160 dollars ;)

 

Σε κινεζομαγαζα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε το χ5 honor :) 150~160 dollars ;)
Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615

CPU Quad-core 1.7 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.0 GHz Cortex-A53...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

hands on to H1 σημερα στο φορουμ μας...

με εκανε και χαρηκα που παρηγγειλα το κινητακι....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

hands on to H1 σημερα στο φορουμ μας...

με εκανε και χαρηκα που παρηγγειλα το κινητακι....

 

:rolleyes:Αμφιταλαντευομουν κι εγώ για να προχωρήσω στην αγορά του και με το σημερινό hands on προχώρησα κι εγώ στο...απονενοημένο δια-βημα!:p:lol::lol::lol:

:)Με το καλό να το παραλάβουμε λοιπόν!:D

Link to comment
Share on other sites

hands on to H1 σημερα στο φορουμ μας...

με εκανε και χαρηκα που παρηγγειλα το κινητακι....

Ναι είναι καλή η cubot.. Σε σχέση με το honor που έχεις υπάρχει σύγκριση; πήρες και το doogee?

 

Το ηχείο στο σημείο που είναι αν είναι ακουμπησμενο πλάτη ακούγεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καλή η cubot.. Σε σχέση με το honor που έχεις υπάρχει σύγκριση; πήρες και το doogee?

 

Το ηχείο στο σημείο που είναι αν είναι ακουμπησμενο πλάτη ακούγεται;;;

 

Το Honor έχω ακόμα.

Το Η1 έρχεται ακόμα

Το doogee F5 δεν μου έχει αποσταλεί ακομα-ειναινκαι για φίλο....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερεις συμβαινει στις Κινεζικες εκδοσεις . Το κινητο δουλευει 4G και στις δυο καρτες με επιλογη απο το menu του.

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. στο geekbying έχει το χρυσό στα 115 ευρώ ενώ το λευκο στα 135. ξέρετε γιατί αυτή η διαφορά;

http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-H1-5-5inch-IPS-HD-4G-FDD-LTE-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-64bit-MT6735P-Quad-Core-5200mAh-Battery---Gold-354003.html

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσεις το honor? Δεν υπάρχει σύγκριση;;

 

Κάτσε να έρθουν τα δύο αλλά κινητά πρώτα...μη μείνω και χωρίς κινητο-εχω ένα αρχαίο ΝΟΚΙΑ βέβαια.....

Από την άλλη δεν έχω βρει αγοραστή του Honor ακόμα....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με την εφαρμογη facebook.οταν ειμαι με δεδομενα αργει η δεν κανει ανανεωση!με wifi κανονικα..εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη και την ξαναεγκατεστησα.αργει να κανει εγκατασταση(με wifi)..οταν χρησιμοποιω ιντερνετ(chrome) με δεδομενα η wifi παει σφαιρα..

 

βεβαια διαβαζω μεσα στην εφαρμογη απο αλλους χρηστες οτι δεν δουλευει καλα η εφαρμογη με δεδομενα..σε αλλους φιλους με αλλες συσκευες κανονικα.

 

γνωριζει κανεις αν ειναι η συσκευη η η εφαρμογη?δεν μπορω να καταλαβω:(

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με την εφαρμογη facebook.οταν ειμαι με δεδομενα αργει η δεν κανει ανανεωση!με wifi κανονικα..εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη και την ξαναεγκατεστησα.αργει να κανει εγκατασταση(με wifi)..οταν χρησιμοποιω ιντερνετ(chrome) με δεδομενα η wifi παει σφαιρα..

 

βεβαια διαβαζω μεσα στην εφαρμογη απο αλλους χρηστες οτι δεν δουλευει καλα η εφαρμογη με δεδομενα..σε αλλους φιλους με αλλες συσκευες κανονικα.

 

γνωριζει κανεις αν ειναι η συσκευη η η εφαρμογη?δεν μπορω να καταλαβω:(

 

Bug της εφαρμογης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

:blink:Έχω την αίσθηση απο φωτο απο το εσωτερικό της συσκευής ότι τελικά η standard SIM είναι και για 3G - 4G δεδομένα ενώ η micro SIM μόνο για 2G...:wacko:Μπορεί κάποιος κάτοχος να το εξακριβώσει;:worry:
Link to comment
Share on other sites

:blink:Έχω την αίσθηση απο φωτο απο το εσωτερικό της συσκευής ότι τελικά η standard SIM είναι και για 3G - 4G δεδομένα ενώ η micro SIM μόνο για 2G...:wacko:Μπορεί κάποιος κάτοχος να το εξακριβώσει;:worry:

 

Κάτσε να παραλαβω....

Despatched overseases......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...