Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιοτητα κλησης οντως φοβερη!!!4G εκανα μια συνδεση για δοκιμη.συνδεθηκε κατευθειαν χωρις καποιο προβλημα.αυριο θα το λιωσω.θα δω μπαταρια,gps και 4G,3G κτλ...

 

να επισημανω μια λεπτομερεια..ο φορτιστης του ειναι 5V και βγαζει 2Α αντι για 1Α οπως αλλοι φορτιστες.φανταζομαι επειδη εχει μεγαλη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια ειναι αποσπομενη?φορτιζει γρηγορα οπως το διαφιμηζουν?ποσες ωρες βιντεο βγαζει?(βλεπω ταινιες)κολαει στα βαρια παιχνιδια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum ειμαι καινούριος στο forum κ κάτοχοςcubot x10 εδώ και 1εβδομάδα το κινητό σε γενικές γραμμές είναι καλό τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι χάνει το σήμα gps κ θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση επίσης έχει χαμηλή ακρόαση ακουστικού .ευχαριστώ εκ τών προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum ειμαι καινούριος στο forum κ κάτοχοςcubot x10 εδώ και 1εβδομάδα το κινητό σε γενικές γραμμές είναι καλό τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι χάνει το σήμα gps κ θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση επίσης έχει χαμηλή ακρόαση ακουστικού .ευχαριστώ εκ τών προτέρων

 

ρουτ

και πειραγμα.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω Ρουτ υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθησω;

 

Δοκίμασε οδηγούς για ΜΤΚ 6735Ρ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum ειμαι καινούριος στο forum κ κάτοχοςcubot x10 εδώ και 1εβδομάδα το κινητό σε γενικές γραμμές είναι καλό τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι χάνει το σήμα gps κ θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση επίσης έχει χαμηλή ακρόαση ακουστικού .ευχαριστώ εκ τών προτέρων

 

Ότι σου είπαν, root και engineer mode για τον ήχο, για το gps δεν ξέρψ αν μπορείς να κάνεις κάτι. Και εδώ είναι το θέμα για το H1 όμως, όχι για το δικό σου. Ας το κρατήσουμε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα κλησης οντως φοβερη!!!4G εκανα μια συνδεση για δοκιμη.συνδεθηκε κατευθειαν χωρις καποιο προβλημα.αυριο θα το λιωσω.θα δω μπαταρια,gps και 4G,3G κτλ...

 

 

 

να επισημανω μια λεπτομερεια..ο φορτιστης του ειναι 5V και βγαζει 2Α αντι για 1Α οπως αλλοι φορτιστες.φανταζομαι επειδη εχει μεγαλη μπαταρια

 

 

Μήπως το φορτισες να μας πεις πόση ώρα κάνει;;

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το φορτιστη!!!

 

πρωτη φορτιση νυχτα και μου πηγε μεχρι 92%.δεν εδωσα σημασια γιατι λεω ειναι μεχρι να στρωσει η μπαταρια.

χθες το βραδυ το ξαναβαζω και δεν ειχε φορτισει καθολου.δοκιμαζω αλλον φορτιστη και το κινητο φορτιζε.αρα τα επαιξε ο φορτιστης.ευτυχως ειναι απο ελλαδα και πηρα τηλεφωνο.απο δευτερα θα μου αντικαταστησουν τον φορτιστη η ολη την συσκευη μου ειπαν..

 

απο θεμα gps το δοκιμασα λιγο σημερα και με ναυτικους χαρτες αλλα και με το here.δεν ειδα καποιο προλημα..

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το φορτιστη!!!

 

πρωτη φορτιση νυχτα και μου πηγε μεχρι 92%.δεν εδωσα σημασια γιατι λεω ειναι μεχρι να στρωσει η μπαταρια.

χθες το βραδυ το ξαναβαζω και δεν ειχε φορτισει καθολου.δοκιμαζω αλλον φορτιστη και το κινητο φορτιζε.αρα τα επαιξε ο φορτιστης.ευτυχως ειναι απο ελλαδα και πηρα τηλεφωνο.απο δευτερα θα μου αντικαταστησουν τον φορτιστη η ολη την συσκευη μου ειπαν..

 

απο θεμα gps το δοκιμασα λιγο σημερα και με ναυτικους χαρτες αλλα και με το here.δεν ειδα καποιο προλημα..

 

Σίγουρα είναι εκνευριστικό το θέμα του φορτιστή αλλά απο τη στιγμή που θα αποδέχτηκαν την αντικατάσταση όλα καλά!Από την υπόλοιπη εμπειρία χρήσης πως είναι η συσκευή;;)Έχει καλή ορατότητα στον ήλιο;Πώς πάει για αρχή με την αυτονομία;Με πόση ώρα οθόνη; :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι εκνευριστικό το θέμα του φορτιστή αλλά απο τη στιγμή που θα αποδέχτηκαν την αντικατάσταση όλα καλά!Από την υπόλοιπη εμπειρία χρήσης πως είναι η συσκευή;;)Έχει καλή ορατότητα στον ήλιο;Πώς πάει για αρχή με την αυτονομία;Με πόση ώρα οθόνη; :)

 

ta live review στο ιντερνετ μιλανε για εως... 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ωρες οθονη

καλη οθονη, ανεκτο GPS, ανεκτη καμερα, κακες νυκτερινες ληψεις

 

Πιστευω : ΚΑΛη μπαταρια και αυτονομια, ποιοτητα κατασκευης και ui experience.

ΜΕΤΡΙΑ/ανεκτη καμερα -πλοηγηση ποιοτητα οθονης

Κακες νυκτερινες ληψεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ta live review στο ιντερνετ μιλανε για εως... 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ωρες οθονη

καλη οθονη, ανεκτο GPS, ανεκτη καμερα, κακες νυκτερινες ληψεις

 

Πιστευω : ΚΑΛη μπαταρια και αυτονομια, ποιοτητα κατασκευης και ui experience.

ΜΕΤΡΙΑ/ανεκτη καμερα -πλοηγηση ποιοτητα οθονης

Κακες νυκτερινες ληψεις

 

Σίγουρα τα live reviews καταστούν ενδιαφέρουσα τη συσκευή όμως οι εμπεριστατωμένες απόψεις απο τη προσωπική χρήση των μελών αυτού του forum έχει τη δικιά της βαρύνουσα σημασία!

;)Περιμένουμε και τη δική σου εμπειρία χρήσης μόλις με το καλο παραλάβεις τη συσκευή σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα live reviews καταστούν ενδιαφέρουσα τη συσκευή όμως οι εμπεριστατωμένες απόψεις απο τη προσωπική χρήση των μελών αυτού του forum έχει τη δικιά της βαρύνουσα σημασία!

;)Περιμένουμε και τη δική σου εμπειρία χρήσης μόλις με το καλο παραλάβεις τη συσκευή σου!:)

 

λογικα σε λιγες μερες ερχεται

το πηρα 130$ που πιστευω πως ΕΩΣ εκει αξιζει η συσκευη

Θα το δουλεψω καμια βδομαδα, γτ γονατιζω τα κινητα μ γενικά

και μετα θα γραψω.....

 

και μετα θα πουλησω ειναι το υπάρχωn Honor4X που εχω, ειτε το Η1....

Ειτε και τα 2 και θα παρω κανα Samsung S7... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

λογικα σε λιγες μερες ερχεται

το πηρα 130$ που πιστευω πως ΕΩΣ εκει αξιζει η συσκευη

Θα το δουλεψω καμια βδομαδα, γτ γονατιζω τα κινητα μ γενικά

και μετα θα γραψω.....

 

και μετα θα πουλησω ειναι το υπάρχωn Honor4X που εχω, ειτε το Η1....

Ειτε και τα 2 και θα παρω κανα Samsung S7... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

:p Μην τα πουλήσεις και τα δύο πριν βγει το Samsung S7 και μείνεις χωρίς κινητό!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:p Μην τα πουλήσεις και τα δύο πριν βγει το Samsung S7 και μείνεις χωρίς κινητό!:lol::lol::lol:

 

Εχω ενα Νοκια 3210.....:lol::lol::lol:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Νοκια 3210.....:lol::lol::lol:

 

:blink:Έχεις αυτό το κινητό και καταπιανεσαι με άλλα;;;:lol::lol::lol:

;)Μεταξύ μας,έχω κι εγώ ένα Nokia 3210 να υπάρχει...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι εκνευριστικό το θέμα του φορτιστή αλλά απο τη στιγμή που θα αποδέχτηκαν την αντικατάσταση όλα καλά!Από την υπόλοιπη εμπειρία χρήσης πως είναι η συσκευή;;)Έχει καλή ορατότητα στον ήλιο;Πώς πάει για αρχή με την αυτονομία;Με πόση ώρα οθόνη; :)

 

σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

εχει δυνατο φωτισμο!το εχω γυρω στο 30% του φωτισμου την ημερα και ειμαι ενταξει...για ηλιο το πας 100%:lol:

εχει καλο ιντερνετ 4G-3G(δε αντιμετωπισα προβλημα).

gps το δουλεψα περιπου 20-30 λεπτα(δε αντιμετωπισα προβλημα).

η αυτονομια του,εστω και για μια φορτιση,καταλαβαινεις οτι ξεχωριζει απο αλλα 5.5''κινητα!απο το πρωι μεχρι το βραδυ λιωσιμο με ιντερνετ και παιχνιδια(με καποια διαλειμματα φυσικα...) και το βραδυ η μπαταρια ειχε πεσει 35-40%!!!

 

ειναι λιγο πιο βαρυ απο αλλα 5.5'' κινητα αλλα ειναι μαλλον θεμα μπαταριας..

καμερα την νυχτα(εξωτερικο χωρο) χαλια!την ημερα καλη.αν και εγω δεν βγαζω φωτο με το κινητο οπως εχω πει...

 

σαν αρχη το συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο μεχρι 130-150 ευρω.ισως best value λογω μπαταριας.απλα εγω το πηρα απο ελλαδα 180 ευρωοπου εχω και 2 χρονια εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας,που λες και το ηξερα λογω φορτιστη!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

εχει δυνατο φωτισμο!το εχω γυρω στο 30% του φωτισμου την ημερα και ειμαι ενταξει...για ηλιο το πας 100%:lol:

εχει καλο ιντερνετ 4G-3G(δε αντιμετωπισα προβλημα).

gps το δουλεψα περιπου 20-30 λεπτα(δε αντιμετωπισα προβλημα).

η αυτονομια του,εστω και για μια φορτιση,καταλαβαινεις οτι ξεχωριζει απο αλλα 5.5''κινητα!απο το πρωι μεχρι το βραδυ λιωσιμο με ιντερνετ και παιχνιδια(με καποια διαλειμματα φυσικα...) και το βραδυ η μπαταρια ειχε πεσει 35-40%!!!

 

ειναι λιγο πιο βαρυ απο αλλα 5.5'' κινητα αλλα ειναι μαλλον θεμα μπαταριας..

καμερα την νυχτα(εξωτερικο χωρο) χαλια!την ημερα καλη.αν και εγω δεν βγαζω φωτο με το κινητο οπως εχω πει...

 

σαν αρχη το συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο μεχρι 130-150 ευρω.ισως best value λογω μπαταριας.απλα εγω το πηρα απο ελλαδα 180 ευρωοπου εχω και 2 χρονια εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας,που λες και το ηξερα λογω φορτιστη!!!:lol::lol:

 

;)Άρα άξιζε το...ρίσκο από Ελλάδα!:lol::lol::lol:

Απο χρήση ως hotspot τι λέει;Λόγω του 4G αξίζει για μεταφορά internet;Έχει 4G και στη δεύτερη κάρτα sim; (:rolleyes:Όχι λογικά λόγω της 2ης ως standard sim αλλά είπα να ρωτήσω για την έκπληξη!:p:lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

;)Άρα άξιζε το...ρίσκο από Ελλάδα!:lol::lol::lol:

Απο χρήση ως hotspot τι λέει;Λόγω του 4G αξίζει για μεταφορά internet;Έχει 4G και στη δεύτερη κάρτα sim; (:rolleyes:Όχι λογικά λόγω της 2ης ως standard sim αλλά είπα να ρωτήσω για την έκπληξη!:p:lol::lol::lol: )

Το μόνο dual 4G στα κινητά έως 250€ είναι το honor4x

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο dual 4G στα κινητά έως 250€ είναι το honor4x

τι εννοεις?ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ 4G ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΙΜ?για βγαλε μια screenshot...

αλλιως πολλα πολυ φθηνοτερα εχουν ΕΝΑΛΛΑΞ 4G η στην μια η στην σιμ...

Link to comment
Share on other sites

Tαυτοχρονα ενεργές 4G dual active sim έχει μόνο το ASUS Zenfone2.

 

Tα περισσότερα με dual sim είναι 4G ή μια, 2G η άλλη

 

Το Honor exei dual 4 G,

Απλά κάθε φορά ΕΠΙΛΕΓΕΙς ποια καρτα θες να ειναι ο Κύριος πάροχος 4_G ιντερνετ.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Tαυτοχρονα ενεργές 4G dual active sim έχει μόνο το ASUS Zenfone2.

 

Tα περισσότερα με dual sim είναι 4G ή μια, 2G η άλλη

 

Το Honor exei dual 4 G,

Απλά κάθε φορά ΕΠΙΛΕΓΕΙς ποια καρτα θες να ειναι ο Κύριος πάροχος 4_G ιντερνετ.

 

τοτε αυτο που εγραψες πριν ειναι εντελως λαθος γιατι μεχρι τα 250 ευρω υπαρχουν πολλα περισσοτερα κινητα με 4g εναλλαξ και στις 2 σιμ..... zopo speed 7 ,zopo speed 7 plus,elephone p7000,p8000 και πολλα αλλα.....

και το asus ειναι μεν dual active ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ για κλησεις.παλι μια σιμ εχει 4g.δεδομενα λειτουργουν εαν μιλας στην μια γραμμη αλλα μονο με 2g!!!

Link to comment
Share on other sites

τοτε αυτο που εγραψες πριν ειναι εντελως λαθος γιατι μεχρι τα 250 ευρω υπαρχουν πολλα περισσοτερα κινητα με 4g εναλλαξ και στις 2 σιμ..... zopo speed 7 ,zopo speed 7 plus,elephone p7000,p8000 και πολλα αλλα.....

και το asus ειναι μεν dual active ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ για κλησεις.παλι μια σιμ εχει 4g.δεδομενα λειτουργουν εαν μιλας στην μια γραμμη αλλα μονο με 2g!!!

 

Κοιτα δεν παρακολουθώ ιδιαιτερα τις πολυ μικρές εταιρείες πχ elephone, ulephone, zopο κτλ

Λίγο με τη zopo ασχολήθηκα αλλά.όχι βαθειά.

Προφανώς λοιπόν και έχει και άλλες εταιρείες με dual 4G ,

Αλλά από τις μεγαλομεσαιες είναι άλλη εταιρεία με 5.5" 8core dual 4G, έως 250€€??

 

Off topic ends

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν παρακολουθώ ιδιαιτερα τις πολυ μικρές εταιρείες πχ elephone, ulephone, zopο κτλ

Λίγο με τη zopo ασχολήθηκα αλλά.όχι βαθειά.

Προφανώς λοιπόν και έχει και άλλες εταιρείες με dual 4G ,

Αλλά από τις μεγαλομεσαιες είναι άλλη εταιρεία με 5.5" 8core dual 4G, έως 250€€??

 

Off topic ends

τωρα πιανεις εμενα αδιαβαστο!στο honor 3c μου που ειναι 3g μονο, σε μια beta βαλανε 3g και στην 2η σιμ αλλα το βγαλανε μετα γμτ!

τωρα παρηγγειλα το zopo speed 7 plus και μετα ειδα την αναφορα σου στο 4χ!αλλιως θα το επαιρνα αντι του ζοπο !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...