Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ λάθος... νόμιζα ότι απαντούσα σε άλλο θέμα... :lol::D:lol::D

 

Μια χαρά Ελληνικά έχει... έτσι ακριβώς... σόρρυ... :X

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από 4 μέρες χρήσης.

θετικά:

εξαιρετικό wifi

δεν έχει κολλήματα

η φωτογραφική είναι αρκετά καλή την ημέρα....νύχτα δεν το έχω δοκιμάσει

το gps πολύ καλό και γρήγορο

η μπαταρία του τα σπάει (από το πρωί μέχρι τώρα και είναι στο 74%) βέβαια δεν είμαι όλη μέρα στο διαδίκτυο, skype κτλ αλλά εν συγκρίσει με ένα ΖΤΕ 975Geek που είχα είναι η μέρα με τη νύχτα

Αρνητικά: δεν έχω βρει κάτι....μονο το ραδιόφωνο δεν είναι βολικό...αλλα φταίει το λογισμικό και όχι το κινητό

Να πω ότι είμαι ένα χρήστης που δεν έχω απαιτήσεις πολλές (ίσως γι αυτό δεν έχω δώσει σημασία στο μαύρο πλαίσιο), δλδ δεν παίζω παιχνίδια και δεν έχω ένα κάρο εφαρμογές στο κινητό και γι αυτό το θεωρώ, για ένα χρήστη σαν και εμένα, εξαιρετικό. Μακάρι να βγει αξιόπιστο και να το κρατήσω πολύ καιρό

 

σημερα μου ηρθε ενημερωση για την εκδοση R15.Aφου πατησα οκ και κατεβασε το αρχειο μου γραφει το εξης:ή το συστημα σας εχει καταστραφει ή δεν εχω ενεργοποιησει την ασυρματη ενημερωση.

Τι παιζει;το αρχειο το κατεβασα με δεδομενα και οχι με wifi.δεν εχω κλικαρει να κατεβασω ενημερωσεις μονο με wifi

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ωχ λάθος... νόμιζα ότι απαντούσα σε άλλο θέμα... :lol::D:lol::D

 

Μια χαρά Ελληνικά έχει... έτσι ακριβώς... σόρρυ... :X

 

Μας τρόμαξες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από 4 μέρες χρήσης.

θετικά:

εξαιρετικό wifi

δεν έχει κολλήματα

η φωτογραφική είναι αρκετά καλή την ημέρα....νύχτα δεν το έχω δοκιμάσει

το gps πολύ καλό και γρήγορο

η μπαταρία του τα σπάει (από το πρωί μέχρι τώρα και είναι στο 74%) βέβαια δεν είμαι όλη μέρα στο διαδίκτυο, skype κτλ αλλά εν συγκρίσει με ένα ΖΤΕ 975Geek που είχα είναι η μέρα με τη νύχτα

Αρνητικά: δεν έχω βρει κάτι....μονο το ραδιόφωνο δεν είναι βολικό...αλλα φταίει το λογισμικό και όχι το κινητό

Να πω ότι είμαι ένα χρήστης που δεν έχω απαιτήσεις πολλές (ίσως γι αυτό δεν έχω δώσει σημασία στο μαύρο πλαίσιο), δλδ δεν παίζω παιχνίδια και δεν έχω ένα κάρο εφαρμογές στο κινητό και γι αυτό το θεωρώ, για ένα χρήστη σαν και εμένα, εξαιρετικό. Μακάρι να βγει αξιόπιστο και να το κρατήσω πολύ καιρό

 

σημερα μου ηρθε ενημερωση για την εκδοση R15.Aφου πατησα οκ και κατεβασε το αρχειο μου γραφει το εξης:ή το συστημα σας εχει καταστραφει ή δεν εχω ενεργοποιησει την ασυρματη ενημερωση.

Τι παιζει;το αρχειο το κατεβασα με δεδομενα και οχι με wifi.δεν εχω κλικαρει να κατεβασω ενημερωσεις μονο με wifi

 

Eκανα κανονικα την αναβαθμιση

Κοιτα να εχεις σε φορτιση τη μπαταρια πανω απο 30% και ισως WiFi ανοικτο.

Aν εισαι ρουτ δε θα γινει αναβαθμιση επισης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

λογικα root δεν ειναι διοτι το πηρα απο εδω και δεν το εχω ακουμπησει.οταν παω σπιτι θα το κανω με wifi.αν ειναι root πως το βλεπω;
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τα ιδια και με το wifi.....

 

Φορτιζεις καλά τη συσκευή

Επαναφορά εργοστασιακών

Και ξαναπερνας την αναβαθμιση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα παραγγελία το μαύρο από vickmall μου είπανε σε περίπου μια εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (Ηνωμένο Βασίλειο) άντε να δούμε :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το αγορασα και εγω απο τον αντιπροσωπο στην Πατρα.Ηρθε Αθηνα την επομενη.Χωρις την αναβαθμιση εχει θεμα με το wifi το χανει συνεχως και δεν εντοπιζει δικτυα.Ανοιξα λοιπον το 4G την πηρα εκανε επανεκινηση και ολα δουλευουν ρολοι.Απο μπαταρια δεν εχω λογια.Απλως εξαιρετικο και να σκεφτηται πως η μπαταρια θα στρωσει μετα απο 4 με 5 φορτισεις.Εαν δεν παρουσιασει καποιο θεμα μεσα στον επομενο καιρο τοτε κριμα τα λεφτα που πετουσα στις διαφορες ναυαρχιδες,και πιστεψτε με εχω ακουμπηση πολλα!!!!! Κατι που παρατηρησα ειναι πως εαν ξεκινησεις να το στηνεις με την καρτα micro sd μεσα τοτε την θεωρει κυριο δισκο και περναει τα παντα εκει.Οποτε πρωτα στηστε το και αφου τελειωσετε βαλτε την μνημη.Αυτα προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι μοιάζει καλό value for money και μιας και το θέλω για δώρο πιστευω θα με βγάλει ασπροπρόσωπο. Το μόνο που θα ήθελα λίγο καλύτερη κάμερα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε με την επαναφορα των εργοστασιακων εγινε κατι.....τι μπορει να φταει;να μου ηρθε ρουταρισμενο;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα παραγγελία το μαύρο από vickmall μου είπανε σε περίπου μια εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (Ηνωμένο Βασίλειο) άντε να δούμε :)

Ρωμανε είσαι απο πατρα;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ρωμανε είσαι απο πατρα;

 

Απο Θεσσαλονίκη και πλέον μένω Οξφόρδη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο Θεσσαλονίκη και πλέον μένω Οξφόρδη.

Νασαι καλά φίλε

Καλή διαμονη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι μοιάζει καλό value for money και μιας και το θέλω για δώρο πιστευω θα με βγάλει ασπροπρόσωπο. Το μόνο που θα ήθελα λίγο καλύτερη κάμερα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

Μια χαρά είναι η κάμερα... πολύ καλύτερη από τα περισσότερα κινέζικα.... :)

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας εάν η "ποιότητα εικόνας" (αφού είναι HD 720 )είναι καλή σε σχέση με ένα τηλέφωνο με FHD 1020?

 

Κάτι όχι τόσο σημαντικό....το κινητό διαθέτει λήψη wifi ac στα 2.4Ghz αλλά και 5Ghz λήψη?

 

Εδώ λέει για 5Ghz --->Kimovil

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

Ή κάμερα του είναι επαρκής σαν καλή 8αρα, αλλά με μετριοτατη νυκτερινη λήψη.

Αυτα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε

Καλή διαμονη

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Μια χαρά είναι η κάμερα... πολύ καλύτερη από τα περισσότερα κινέζικα.... :)

 

Ή κάμερα του είναι επαρκής σαν καλή 8αρα, αλλά με μετριοτατη νυκτερινη λήψη.

Αυτα

 

Ευχάριστα νέα

 

Θα ήθελα την γνώμη σας εάν η "ποιότητα εικόνας" (αφού είναι HD 720 )είναι καλή σε σχέση με ένα τηλέφωνο με FHD 1020?

 

Κάτι όχι τόσο σημαντικό....το κινητό διαθέτει λήψη wifi ac στα 2.4Ghz αλλά και 5Ghz λήψη?

 

Εδώ λέει για 5Ghz --->Kimovil

 

1. η FHD είναι 1920x1080 η ποιότητα θα είναι μία χαρά.

2. Δεν το γνωρίζω κάποιος που έχει το κινητό ίσως με κάποιο tool μέσω του Play Store θα μπορούσε να μας πληροφορήσει αναλόγως

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια ιδεα γιατι δεν μου κανει ενημερωση;

 

Πιθανα κάποιο bug

Το πήρες από Ελλάδα;;

Αν θες Ξαναπερνας την R12, κατέβασε τη από needrom

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

τη R12 εχει ακομα.ναι απο Ελλαδα το πηρα.τωρα που το σκεφτομαι πρεπει κατα λαθος να εσβησα apk αρχεια.....μηπως φταιει αυτο;αν ναι τι μπορουμε να κανουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και πως τη ξαναπερναω;αφου εχει εγγυηση να τους το παω να το δουν αυτοι;

Link to comment
Share on other sites

τη R12 εχει ακομα.ναι απο Ελλαδα το πηρα.τωρα που το σκεφτομαι πρεπει κατα λαθος να εσβησα apk αρχεια.....μηπως φταιει αυτο;αν ναι τι μπορουμε να κανουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και πως τη ξαναπερναω;αφου εχει εγγυηση να τους το παω να το δουν αυτοι;

Μιλα με αντιπροσωπεία....

Αλλιώς περνά ξανά τη Ρομ, αλλά με δικιά σου ευθυνη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Screen 27% στις....30+ ωρες απο τη φορτιση.......Υπόλοιπο 24%...

παράλληλα με....

3 ωρες ιντερνετικο ραδιο....

 

Πρακτικα με τη δευτερη φορτιση

 

Miλαμε για....7+(ισως και 8) ωρες οθονη και ΚΑΜΙΑ οικονομια στη χρηση! με τη....2η! φορτιση....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...