Jump to content

iPad Mini 4 (2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 11.2.5 όλα κυλάνε ομαλά μέχρι στιγμής όμως δεν φτάνει την σταθερότητα και την αυτονομία της 10.3.3...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
Με την 11.4 όλα άψογα μέχρι στιγμής!

 

...αλλά έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία είναι χειρότερη...

Link to comment
Share on other sites

...αλλά έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία είναι χειρότερη...

 

Υπάρχουν αναφορές πως στην 12 θα γίνει ένα boost up σε επιδόσεις και μπαταρία. Υπομονή. Δες αν έχει αφήσει Bluetooth ανοιχτό. Στο δικό μου iPad είχα τρελή μείωση μπαταρίας με ανοιχτό Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Πέρασα το iOS12. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές και όντως μοιάζει πιο ελαφρύ..
Που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτός από αυτο που έγραψε ο φίλος πιο πανω, σε εμενα ήρθε μέσα από τις ρυθμίσεις όπως κάθε αλλο update.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης με το iOS 12 δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια ουσιαστική βελτίωση τουλάχιστον όσον αφορά στην ταχύτητα.

Αντιθέτως έχει παρουσιάσει και κάποια lagάκια που δεν τα είχε πριν...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα είναι η τελευταία έκδοση που θα σηκώσει. Αν εγω βλέπω πολλές βελτιώσεις (πχ μπάρα εφαρμογών) πρέπει να παραδεχτώ τα λιγοστά lags σε καθημερινό επίπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης με το iOS 12 δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια ουσιαστική βελτίωση τουλάχιστον όσον αφορά στην ταχύτητα.

Αντιθέτως έχει παρουσιάσει και κάποια lagάκια που δεν τα είχε πριν...

 

..και δυστυχώς και η αυτονομία τραγική....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Με 12.1.1. από σήμερα επανήλθε η αμεσότητα που είχε χαθεί μετά την 11.4.1.

Όλα smooth ξανά και τα ψιλοlagάκια εξαφανίστηκαν!

Link to comment
Share on other sites

Πηρε ο πατέρας μου το τελευταίο ipad mini4, και θέλει όταν του δίνουν φωτογραφίες σε usb φίλοι του να μπορεί να τα περάσει στο ipad του. Δεν έχει υπολογιστή παρα μόνο iphone X. Του αγόρασα λοιπον ένα lighting to usb, ξεπέρασα το πρόβλημα με το μήνυμα 'not enough power' συνδέοντας hub, φορμάρισα το flash drive σε fat 32, έφτιαξα folder DCIM, αλλά δεν μου βλέπει τις φωτογραφίες, μου λέει ότι δεν βρέθηκαν φωτογραφίες για εισαγωγή. Έχετε καμιά ιδέα να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Πηρε ο πατέρας μου το τελευταίο ipad mini4, και θέλει όταν του δίνουν φωτογραφίες σε usb φίλοι του να μπορεί να τα περάσει στο ipad του. Δεν έχει υπολογιστή παρα μόνο iphone X. Του αγόρασα λοιπον ένα lighting to usb, ξεπέρασα το πρόβλημα με το μήνυμα 'not enough power' συνδέοντας hub, φορμάρισα το flash drive σε fat 32, έφτιαξα folder DCIM, αλλά δεν μου βλέπει τις φωτογραφίες, μου λέει ότι δεν βρέθηκαν φωτογραφίες για εισαγωγή. Έχετε καμιά ιδέα να με βοηθήσετε?

 

Δεν μπορείς να δεις έτσι απλά φωτογραφίες σε οποιοδήποτε φλασάκι. Δεν υπάρχει file manager, γι' αυτό.

Τα μόνα φλασάκια που υποστηρίζονται είναι "ειδικά" φλασακια με υποδοχή lightning που έχουν και συγκεριμένο λογισμικό (app).

Πάρε μια ιδέα εδώ. https://www.e-shop.gr/ypologistes-usb-sticks-lightning-list?table=PER&category=%CC%CD%C7%CC%C5%D3+USB&filter-14162=1

Ή θα αγοράσει τέτοιο φλασάκι ο πατέρας σου και θα το δίνει στους φίλους του να του δίνουν ΣΕ ΑΥΤΟ τις φωτο ή θα πει στους φίλους του να του τις στέλνουν μέσω cloud/mail/airplay/shareit Κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δεις έτσι απλά φωτογραφίες σε οποιοδήποτε φλασάκι. Δεν υπάρχει file manager, γι' αυτό.

Τα μόνα φλασάκια που υποστηρίζονται είναι "ειδικά" φλασακια με υποδοχή lightning που έχουν και συγκεριμένο λογισμικό (app).

Πάρε μια ιδέα εδώ. https://www.e-shop.gr/ypologistes-usb-sticks-lightning-list?table=PER&category=%CC%CD%C7%CC%C5%D3+USB&filter-14162=1

Ή θα αγοράσει τέτοιο φλασάκι ο πατέρας σου και θα το δίνει στους φίλους του να του δίνουν ΣΕ ΑΥΤΟ τις φωτο ή θα πει στους φίλους του να του τις στέλνουν μέσω cloud/mail/airplay/shareit Κλπ κλπ

 

Ευχαριστώ πολύ, το παρήγγειλα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά οι τιμές έχουν ξεφύγει.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά οι τιμές έχουν ξεφύγει.

 

 

λοιπόν η στρατηγική μου θα είναι η εξής:περιμένω στην επόμενη παρουσίαση των ipad,να δω πρώτον αν στο 11αρι θα βάλει πιο σκληρό μέταλλο και αν τελικά ανακοινώσει το μίνι 5.βλεπω και την πτώση της τιμής του παρόντος 11ριου και αποφασίζω. προς το παρόν κάθομαι στα αυγά μου.....

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τι mini θα είναι με 10'' οθόνη είναι άλλο παπαευαγγέλιο βέβαια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...βλεπω και την πτώση της τιμής του παρόντος 11ριου και αποφασίζω...

 

Εξαιρετικά απίθανο να συμβεί αυτό πάντως όσον αφορά τουλάχιστον στις επίσημες τιμές από την Apple...

Link to comment
Share on other sites

Τι mini θα είναι με 10'' οθόνη είναι άλλο παπαευαγγέλιο βέβαια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εξαιρετικά απίθανο να συμβεί αυτό πάντως όσον αφορά τουλάχιστον στις επίσημες τιμές από την Apple...

 

10 ίντσες χωρίς περιθώρια θα πλησιάζει το σασί του σημερινού μίνι,όποτε για την δουλειά που το θέλω είναι ότι πρέπει. όσο για την τιμή του σημερινού 11ριου,πιθανόν να πέσει αν ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το 16gb πόσο πιστεύετε ειναι μια καλη τιμη να δωθεί? Ειναι ΑΘΙΚΤΟ , πιο πολυ για ταινιες το ειχα. μπαταρια συμφωνα με την εφαρμογη στο 92%
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 16gb πόσο πιστεύετε ειναι μια καλη τιμη να δωθεί? Ειναι ΑΘΙΚΤΟ , πιο πολυ για ταινιες το ειχα. μπαταρια συμφωνα με την εφαρμογη στο 92%

 

καλημέρα το μέγεθος του μίνι πιστεύω ότι θα είναι είδος προς εξαφάνιση.αν μέσα σου νομίζεις ότι το σκοτώνεις στην τιμή,σκέψου το ξανά.

θέλεις να ανέβεις σε μέγεθος η απλά θέλεις να το δώσεις;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 4 (2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...