Jump to content

iPad Mini 4 (2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω αν η δερματινη θηκη από το ipad mini 1/2 της Apple ταιριάζει σε αυτο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω αν η δερματινη θηκη από το ipad mini 1/2 της Apple ταιριάζει σε αυτο;

 

Όχι, είναι λίγο πιο μικρή...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ρωτήσω αν κάποιος είχε και το iPad mini 2, ο ήχος είναι πιο δυνατός στο ηχείο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν κάποιος είχε και το iPad mini 2, ο ήχος είναι πιο δυνατός στο ηχείο;

 

Ναι. Αλλά όταν πέφτει η μπαταρία μετά από χρόνια μειώνεται και η μέγιστη ένταση του ηχείου για να μην κλείνει το iPad. Όποτε μόνο με καινούρια μπαταρία και στα δυο θα δεις αυτή τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα.

 

Ποια δοκιμασμένη λύση υπάρχει σε αντάπτορα απο lighting σε SD card reader?

Με ενδιαφερει να βαζω 128αρες και 256 αρες κάρτες (class 10)

 

Αν υπάρχει και δοκιμασμένη λύση για αντάπτορα lighting σε usb (για να διαβάζει στικάκια), ακομα καλύτερα.

 

Το ipad mini 5 εχω, απλα επειδή δεν υπάρχει νήμα, ποστάρω εδώ μιας και ουσιαστικά μαλλον δεν θα υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις κατανοήσει μάλλον σωστά.

Το iOS 12 δεν διαβάζει κάρτες και στικάκια ως εξωτερικά μέσα αποθήκευσης (ΕΚΤΟΣ από κάποια στικάκια με lightning θύρα που κουμπώνουν απευθείας στο iPad και τα βλέπεις μόνο μέσα από την εφαρμογή του κατασκευαστή τους πχ η Sandisk έχει τέτοια στικάκια και app).

 

Στο iPadOS (iOS13) που έρχεται τον Σεπτέμβριο, αναμένεται τα iPad να διαβάζουν εξωτερικά μέσα αποθήκευσης.

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν αυτό το χαρακτηριστικό αφορά ΟΛΑ τα iPads ή μόνο τα νέα Pro που έχουν usb C και υποστηρίζουν επίσημα dongles.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις κατανοήσει μάλλον σωστά.

Το iOS 12 δεν διαβάζει κάρτες και στικάκια ως εξωτερικά μέσα αποθήκευσης (ΕΚΤΟΣ από κάποια στικάκια με lightning θύρα που κουμπώνουν απευθείας στο iPad και τα βλέπεις μόνο μέσα από την εφαρμογή του κατασκευαστή τους πχ η Sandisk έχει τέτοια στικάκια και app).

 

Στο iPadOS (iOS13) που έρχεται τον Σεπτέμβριο, αναμένεται τα iPad να διαβάζουν εξωτερικά μέσα αποθήκευσης.

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν αυτό το χαρακτηριστικό αφορά ΟΛΑ τα iPads ή μόνο τα νέα Pro που έχουν usb C και υποστηρίζουν επίσημα dongles.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, ίσως να μην ήμουν σαφής.

Στηριχτηκα πιο πολύ σε καποια απάντηση απο οποιον χρήστη ειχε δοκιμασει την beta του ipad os.

 

Σε κάθε περιπτωση ομως, θα ηθελα να βαζω αρχεια βιντεο μεσα στο ipad για επεξεργασία και ψαχνω τον πιο απροβλημάτιστο τρόπο.

Εχω ακουσει για το filebrowser app αλλα ειναι paid και θα ηθελα να το δοκιμασω πρωτα πριν το αγορασω. Απο την αλλη, δεν ειναι και οτι πιο σταθερο να κουνας αρχεια λιγων gb απο το ασύρματο.

 

Με το sandisk ixpand μπορω να κανω αυτο που αναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ίσως να μην ήμουν σαφής.

Στηριχτηκα πιο πολύ σε καποια απάντηση απο οποιον χρήστη ειχε δοκιμασει την beta του ipad os.

 

Σε κάθε περιπτωση ομως, θα ηθελα να βαζω αρχεια βιντεο μεσα στο ipad για επεξεργασία και ψαχνω τον πιο απροβλημάτιστο τρόπο.

Εχω ακουσει για το filebrowser app αλλα ειναι paid και θα ηθελα να το δοκιμασω πρωτα πριν το αγορασω. Απο την αλλη, δεν ειναι και οτι πιο σταθερο να κουνας αρχεια λιγων gb απο το ασύρματο.

 

Με το sandisk ixpand μπορω να κανω αυτο που αναφέρω?

 

Τέτοιες εργασίες δυστυχώς δεν υποστηρίζει το iOS

Ότι και να κάνεις θα δώσεις και κάποια χρήματα και ίσως πάλι δεν κάνεις την δουλειά σου όπως θέλεις

Δεν είναι τόσο ανοιχτό όσο το Android για να κάνει χρήση σαν σταθερού υπολογιστή

Θα έλεγα τουλάχιστον έτσι όπως είναι το iOS τώρα να μην ασχοληθείς

Εάν πάλι κάτι αλλάζει με το iOS 13 ίσως είμαστε εδώ να το ξανά συζητήσουμε

Εγώ όμως ξέρω την πολιτική της apple και νομίζω ότι δεν θα υπάρξει πραγματική δυνατότητα υποστήριξης εξωτερικών μέσων και μεταφοράς αρχείων και zip και τέτοια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως ξέρω την πολιτική της apple και νομίζω ότι δεν θα υπάρξει πραγματική δυνατότητα υποστήριξης εξωτερικών μέσων και μεταφοράς αρχείων και zip και τέτοια

 

Υπάρχει κανονικότατα στο ios 13 τουλάχιστον όσον αφορά στα iPad Pro με θύρα USB-C. Υπάρχουν πολλά σχετικά videάκια στο Youtube...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικότατα στο ios 13 τουλάχιστον όσον αφορά στα iPad Pro με θύρα USB-C. Υπάρχουν πολλά σχετικά videάκια στο Youtube...

 

Θα το ψάξω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω

 

Ισχυει.

Το ιδιο θα ισχυσει και στα μοντέλα με την lighting port.

Το θεμα ειναι μεχρι τι θα μπορει να υποστηριξει σε επιπεδο ισχύος.

 

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν μου έχει έρθει ακόμη το iPadOS :worry:

 

 

 

Σήμερα 24.9 το απόγευμα (κατά τις 6-7 ώρα Ελλάδας) θα δοθεί παγκοσμίως.

Κάνε έναν έλεγχο για updates απόψε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το ίδιο και στο δικό μου. Βλέπω αρκετά "σπασίματα" στην αλλαγή οθονών και γενικά στη λειτουργία του.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Bug: Έχοντας ενεργοποιημένο το Bluetooth αν πας να το κλείσεις με παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο των settings επανέρχεται στο home screen χωρίς φυσικά να απενεργοποιηθεί το BT....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το έχει αυτό το bug πάντως,εκτός και αν δεν κάνω κάτι σωστά :D

 

Και εγώ παρατήρησα ότι βάρυνε μετά το update αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο μια χαρά είναι και πάλι :)

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς πιο βαρύ αλλά κουφάλα Apple δεν αλλάζουμε συσκευή που να χτυπιέσαι κάτω :happy:

Χαχαχαχα.. σωστός αλλά δυστυχώς η καριέρα του λογικά τελειώνει τον Σεπτέμβριο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 4 (2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...