Jump to content

iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα είδα σε συγκριτικό βίντεο μεταξύ του 2015 κ του 2017 και είδα ότι δεν είχαν καμία μα καμία διαφορά στην ταχύτητα! Επίσης παρατήρησα στο βίντεο του παιδιού που τα συνέκρινε ότι του 17' ήταν φουλ κίτρινη η οθόνη σε σχέση με του 15' που ήταν κάτασπρη αυτί που λέγαμε δηλαδή πιο πίσω. Και η διαφορά ήταν εμφανής ακριβώς επειδή τα είχε δίπλα-δίπλα! :)

 

Α γεια σου!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α γεια σου!!! :rolleyes:

 

Φίλε το είχα δει και σε κατάστημα αλλά δεν μπορούσα να το καταλάβω και όταν τα είδα σε βίντεο έπαθα πλάκα! Πραγματικά τεράστια διαφορά, δεν είχα καταλάβει για τι πράγμα μιλούσες.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ήταν ενεργοποιημένη η δυνατότητα TrueTone στο iPad Pro του 2017, στο βίντεο.

 

Όχι, το έχουμε ξαναπεί αυτό. Απενεργοποιημένο και το True Tone και το Night Shift...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω την βοήθεια σας έχω το iPad 12.9 μοντέλο του 2017 τον τελευταίο καιρό μου εχει κάνει δυο φορές το εξής πρώτον όταν το ανοίγω μένει κολλημένο στο logo τις apple και ξεκολλάει μόνο όταν το βάλω στην πρίζα και δεύτερον μου δείχνει μπαταρία 1% ενώ το έχω αφήσει στο 50% το κλείνω στο καπάκι και το ανοίγω και μου δείχνει μετά κανονικα την μπαταρία όσο το άφησα αυτό το πράγμα μου το εχει κάνει δυο φορές στους πέντε μήνες που το έχω και ρωτώ πρέπει να ανησυχώ να το στείλω για σέρβις για πείτε μου;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και πρέπει να το στείλεις στο service περιγράφοντας πολύ αναλυτικά το πρόβλημα καθώς θα είναι δύσκολο να το εντοπίσουν αφού δεν το παρουσιάζει συνέχεια....
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και πρέπει να το στείλεις στο service περιγράφοντας πολύ αναλυτικά το πρόβλημα καθώς θα είναι δύσκολο να το εντοπίσουν αφού δεν το παρουσιάζει συνέχεια....
Eυχαριστω έτσι θα γίνει μετά τις γιορτές έφυγε για σέρβις,να ρωτήσω κάτι άλλο στο σέρβις που θα πάει θα επισκευαστεί η θα μου δώσουν κανα άλλο ανακατασκευασμένο.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά refurbrished. Δύσκολο το βλέπω για επισκευή...
Ok κατάλαβα ελπίζω να βγει καλό και να μην έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας έχω το iPad 12.9 μοντέλο του 2017 τον τελευταίο καιρό μου εχει κάνει δυο φορές το εξής πρώτον όταν το ανοίγω μένει κολλημένο στο logo τις apple και ξεκολλάει μόνο όταν το βάλω στην πρίζα και δεύτερον μου δείχνει μπαταρία 1% ενώ το έχω αφήσει στο 50% το κλείνω στο καπάκι και το ανοίγω και μου δείχνει μετά κανονικα την μπαταρία όσο το άφησα αυτό το πράγμα μου το εχει κάνει δυο φορές στους πέντε μήνες που το έχω και ρωτώ πρέπει να ανησυχώ να το στείλω για σέρβις για πείτε μου;

 

Εγώ πρώτα θα το έσβηνα θα το έστεινα από την αρχή και άμα το ξαναέκανα τότε θα το πήγαινα για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χθες μπήκε παραγγελία το μαύρο 64gb iPad Pro 12.9 του 2017.

Μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.καλημερα

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μπήκε παραγγελία το μαύρο 64gb iPad Pro 12.9 του 2017.

Μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.καλημερα

 

Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς. Βέβαια χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω μέσα στον επόμενο μήνα θα ανακοινωθεί το 2018 μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς. Βέβαια χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω μέσα στον επόμενο μήνα θα ανακοινωθεί το 2018 μοντέλο...

 

Το ξέρω,αλλά θα καταργηθεί το touch id που με έχει βολέψει πολύ.επισης το μοντέλο του 18 δεν θα έχει oled ακομη όποτε δεν αξίζει τον κόπο.βαλε και ένα διάστημα να δοκιμαστεί για τίποτα παιδικές ασθενείες,ήρθε το μοντέλο του 2019 και έτσι δεν περνούμε ποτέ τίποτα.αλλωστε του 2018 διόρθωσε αρκετά θέματα του 2017 όποτε ήρθε η ώρα μου.

Ο συνδυασμός που ήθελα είναι μεγάλη μπαταρία,oled,Touch ID,αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Λίγο έννοια έχω με την πιθανώς κιτρινωπη απόχρωση της οθόνης και κάποια κατασκευαστική ατέλεια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο έννοια έχω με την πιθανώς κιτρινωπη απόχρωση της οθόνης και κάποια κατασκευαστική ατέλεια.

 

Εύχομαι να μην σου τύχει τίποτα από τα δύο για να μην τραβήξεις αυτά που πέρασα εγώ και που φαντάζομαι έχεις διαβάσει αναλυτικά σε αυτό το thread...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα ακριβά πάντα τα ψωνίζω από μεγάλες αλυσίδες,πάντα αυτά ανοίγω εντός του καταστήματος όποτε αν έχει κάτι που μπορείς να δεις επί τοπου,πάει άμεσα για doa η όχι.

Τελικά θύμισε μου πως κατέληξε.σου δώσανε άλλο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν φαίνεται πάντοτε εξαρχής αλλά και με την καθημερινή χρήση. Από μεγάλη αλυσίδα το πήρα και εγώ και όντως η εξυπηρέτηση ήταν κορυφαία. Αντικατάσταση έγινε με πολύ κόπο, χρόνο, επιμονή και υπομονή και από τις δύο πλευρές...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην προθεσμία του doa δεν έγινε αντιληπτό;

Ήταν τόσο έντονο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην προθεσμία του doa δεν έγινε αντιληπτό;

Ήταν τόσο έντονο;

Δεν υπάρχει DOA στην Ελληνική Apple. Να το έχεις υπόψη σου. Μόλις βγει η ζελατίνα από την εξωτερική συσκευασία αν συμβεί το οτιδήποτε πλην φυσικά της πραγματικά νεκρής συσκευής, μπαίνεις στην διαδικασία επισκευής και στην καλύτερη περίπτωση αντκατάσταση με refurbrished συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει DOA στην Ελληνική Apple. Να το έχεις υπόψη σου. Μόλις βγει η ζελατίνα από την εξωτερική συσκευασία αν συμβεί το οτιδήποτε πλην φυσικά της πραγματικά νεκρής συσκευής, μπαίνεις στην διαδικασία επισκευής και στην καλύτερη περίπτωση αντκατάσταση με refurbrished συσκευή....

 

θα το εχω υποψιν μου αλλα εχω αλλη εντυπωση γιαυτο.ελπιζω να μην χρειαστει.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Mολις τελειωσα το στησιμο και update απο το νεο τερατακι μου(ipad pro 12,9 64gb 2017).

Aγοραστηκε απο μεγαλη αλυσιδα και αφου πληρωθηκε,εγινε unboxing εντος καταστηματος.ειχα μια αγωνια μηπως συμβει κατι-ουτε στο πανεπιστημιο τετοιο πραγμα-το unboxing το εκανε ο υπαλληλος για να κακαταλαβετε.

Oλα καλα,λευκη οθονη μια χαρα,χωρις καποιο χτυπημα.η οθονη μια χαρα χωρις καποιο pixel καμμενο η κολλημενο.

Hρθε σπιτι μπηκε αμεσως tempered glass και θηκη turtle της poetic.

Eγινε setup as new και update.

Λιγο θεμα εχω στο scroll sto safari οπου τα γραμματα εχουν λιγο <<ουρα>> και μερικες φορες μια μπλε-μοβ αποχρωση.

Στα mail yahoo kai gmail,δεν υπαρχει ο χρωματισμος αλλα ελαφρως η ουρα.

Σε γενικες γραμμες αψογο μηχανακι.

 

update:τελικα ο χρωματισμος προκυπτει σε γραμματα με μαυρο φοντο.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Mολις τελειωσα το στησιμο και update απο το νεο τερατακι μου(ipad pro 12,9 64gb 2017).

Aγοραστηκε απο μεγαλη αλυσιδα και αφου πληρωθηκε,εγινε unboxing εντος καταστηματος.ειχα μια αγωνια μηπως συμβει κατι-ουτε στο πανεπιστημιο τετοιο πραγμα-το unboxing το εκανε ο υπαλληλος για να κακαταλαβετε.

Oλα καλα,λευκη οθονη μια χαρα,χωρις καποιο χτυπημα.η οθονη μια χαρα χωρις καποιο pixel καμμενο η κολλημενο.

Hρθε σπιτι μπηκε αμεσως tempered glass και θηκη turtle της poetic.

Eγινε setup as new και update.

Λιγο θεμα εχω στο scroll sto safari οπου τα γραμματα εχουν λιγο <<ουρα>> και μερικες φορες μια μπλε-μοβ αποχρωση.

Στα mail yahoo kai gmail,δεν υπαρχει ο χρωματισμος αλλα ελαφρως η ουρα.

Σε γενικες γραμμες αψογο μηχανακι.

 

update:τελικα ο χρωματισμος προκυπτει σε γραμματα με μαυρο φοντο.

 

Τόσο που το ψάχνεις κακώς έφυγες από το μαγαζι σίγουρα θα έβρισκες κάποιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τόσο που το ψάχνεις κακώς έφυγες από το μαγαζι σίγουρα θα έβρισκες κάποιο πρόβλημα

 

αστειυομενος φανταζομαι ετσι;

παντως με τοσο που τραβανε καποιοι και τοσα χρηματα δεν το βλεπω υπερβολικο να υπαρχει καποιος προβληματισμος.και επιπλεον μιας και στα apple δεν υπαρχει doa,ενα παραπανω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

αστειυομενος φανταζομαι ετσι;

παντως με τοσο που τραβανε καποιοι και τοσα χρηματα δεν το βλεπω υπερβολικο να υπαρχει καποιος προβληματισμος.και επιπλεον μιας και στα apple δεν υπαρχει doa,ενα παραπανω.

 

Εννοείται αστειευόμενος αλλά εντάξει όχι και τόσο αρρώστια

Συσκευές είναι και όλο και κάτι θα έχουν στραβό

Αν ήταν τέλειες δεν θα αγοράζαμε τις νεότερες

Κοιτα να το χαρείς και μην ψάχνεις ψύλλους στ άχυρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αστειευόμενος αλλά εντάξει όχι και τόσο αρρώστια

Συσκευές είναι και όλο και κάτι θα έχουν στραβό

Αν ήταν τέλειες δεν θα αγοράζαμε τις νεότερες

Κοιτα να το χαρείς και μην ψάχνεις ψύλλους στ άχυρα

 

ευχαριστω,ηδη το καμαρωνω και σκεφτομαι ποσο θα με βοηθησει στην δουλεια μου.καλο βραδυ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,ηδη το καμαρωνω και σκεφτομαι ποσο θα με βοηθησει στην δουλεια μου.καλο βραδυ.

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...