Jump to content

iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο και καλοδούλευτο λοιπόν!

 

Ευχαριστω.παντως μετά την χρήση στο mini 4,το pro μου φαίνεται εντελώς τεράστιο.

Όλα καλά λοιπόν,ελπίζω να αντέξει στον χρόνο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω.παντως μετά την χρήση στο mini 4,το pro μου φαίνεται εντελώς τεράστιο.

Όλα καλά λοιπόν,ελπίζω να αντέξει στον χρόνο.

 

Ε, ναι έτσι είναι. Και το minάκι πάντως είναι παλικάρι και πάντα χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι έτσι είναι. Και το minάκι πάντως είναι παλικάρι και πάντα χρήσιμο!

 

το μινι ειναι αστερι.ελπιζω να βγει ipad pro 7.9 με oled οθονη,αλλα μαλλον την αφησε την κατηγορια αυτη η apple.ιδωμεν

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπεις μετά από χρήση μίας εβδομάδας? Εξοικειώθηκες με το μέγεθος? Οθόνη? Μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπεις μετά από χρήση μίας εβδομάδας? Εξοικειώθηκες με το μέγεθος? Οθόνη? Μπαταρία?

 

Μέχρι τώρα λόγω του setup,iOS update έκανα μόνο μια πλήρη φόρτιση μέσω usb και στο standby χάνει 1% περίπου την μέρα,μια χαρά.η οθόνη είναι απίστευτη,το True Tone δουλεύει καλά και γενικώς είναι πολύ γρήγορο.το δακτυλικό είναι άριστο και πολύ πιο γρήγορο από το μίνι 4,σχεδόν ακαριαίο.

Το μόνο μου παράπονο είναι το ότι στο scroll πάνω και κάτω,υπάρχει ουρά στα pixels και δίχως στα σκούρα.παρατηρησα και στο μίνι γίνεται το ίδιο απλά δεν φαίνεται τόσο έντονα γιατί είναι μικρότερη οθόνη.σιγουρα σε τόσο μεγάλη οθόνη και ιδίως με τόσο πολλά πιξελς μεγεθύνοντας όλα θετικά και αρνητικά.

Πήγα σε μεγάλη αλυσίδα και είδα δυο μάλιστα iPad 12,9 του 2017 και κάνουν και τα δυο το ίδιο με το δικό μου,όποτε όλα οκ.πιστευω ότι μπορούσε με τόσο δυνατό soc και τόση ram,να ήταν καλύτερα τα πράγματα στο scroll up and down.

Γενικώς μηχαναρα!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα λόγω του setup,iOS update έκανα μόνο μια πλήρη φόρτιση μέσω usb και στο standby χάνει 1% περίπου την μέρα,μια χαρά.η οθόνη είναι απίστευτη,το True Tone δουλεύει καλά και γενικώς είναι πολύ γρήγορο.το δακτυλικό είναι άριστο και πολύ πιο γρήγορο από το μίνι 4,σχεδόν ακαριαίο.

Το μόνο μου παράπονο είναι το ότι στο scroll πάνω και κάτω,υπάρχει ουρά στα pixels και δίχως στα σκούρα.παρατηρησα και στο μίνι γίνεται το ίδιο απλά δεν φαίνεται τόσο έντονα γιατί είναι μικρότερη οθόνη.σιγουρα σε τόσο μεγάλη οθόνη και ιδίως με τόσο πολλά πιξελς μεγεθύνοντας όλα θετικά και αρνητικά.

Πήγα σε μεγάλη αλυσίδα και είδα δυο μάλιστα iPad 12,9 του 2017 και κάνουν και τα δυο το ίδιο με το δικό μου,όποτε όλα οκ.πιστευω ότι μπορούσε με τόσο δυνατό soc και τόση ram,να ήταν καλύτερα τα πράγματα στο scroll up and down.

Γενικώς μηχαναρα!!!

Φίλε εγω δεν το έχω αυτό το θέμα καθολου με iPad Pro 12.9 2015!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγω δεν το έχω αυτό το θέμα καθολου με iPad Pro 12.9 2015!

 

Τι να σου πω.ενα το δικό μου και 2 του καταστήματος το κάνουν.εψαξα και στο YouTube δεν βρήκα κάτι για σου το δείξω.ισως να μην είναι κάτι αξιόλογο στα μάτια των χρηστών για να το επισημάνουν.καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.ενα το δικό μου και 2 του καταστήματος το κάνουν.εψαξα και στο YouTube δεν βρήκα κάτι για σου το δείξω.ισως να μην είναι κάτι αξιόλογο στα μάτια των χρηστών για να το επισημάνουν.καλημερα.

 

Καλημέρα. Για δοκίμασε: Γενικά--->Προσβασιμότητα--->Μείωση κίνησης--->Ναι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγω δεν το έχω αυτό το θέμα καθολου με iPad Pro 12.9 2015!

Καλημέρα, και εγώ έχω το ίδιο και δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εγώ έχω το ίδιο και δεν το κάνει.

 

Πάντως και εγώ που είμαι ψείρας δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο σε κανένα από τα 3 που πέρασαν από τα χέρια μου (2017 μοντέλα)....

Link to comment
Share on other sites

Την μείωση της κίνησης το έχω στο ναι,οκ.αν κάνω πάνω κάτω γρήγορα δεν φαίνεται τόσο.αν το κάνω αργά όμως φαίνεται.το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει ένα βίντεο να σας το δείξω.

 

Βρήκα κάτι

 

 

Στο 6.13 στο δεξί iPad (2017) δείτε τα γράμματα όταν κάνει scroll up.

Όταν κάνει την κίνηση προς τα πάνω,τα γράμματα σβήνουν για λίγο εμφανίζονται μετά.βεβαια είναι σε αργή κίνηση,αλλά αν γίνει σε κανονικό χρόνο βλέπω αυτήν την ουρά στα γράμματα αλλά και σε οριζόντιες γραμμές.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Την μείωση της κίνησης το έχω στο ναι,οκ.αν κάνω πάνω κάτω γρήγορα δεν φαίνεται τόσο.αν το κάνω αργά όμως φαίνεται.το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει ένα βίντεο να σας το δείξω.

 

Βρήκα κάτι

 

 

Στο 6.13 στο δεξί iPad (2017) δείτε τα γράμματα όταν κάνει scroll up.

Όταν κάνει την κίνηση προς τα πάνω,τα γράμματα σβήνουν για λίγο εμφανίζονται μετά.βεβαια είναι σε αργή κίνηση,αλλά αν γίνει σε κανονικό χρόνο βλέπω αυτήν την ουρά στα γράμματα αλλά και σε οριζόντιες γραμμές.

 

 

λοιπον πρωτη πληρης φορτιση μεσω usb(αργη δηλαδη) και εχω

 

3 ωρες και 21 λεπτα χρηση

262 ωρες και 9 λεπτα αναμονη

 

ανοιχτο μονιμα το wifi και υπολοπο μπαταριας 80%,και ακομα δεν εχει στρωσει.........:shock::shock::shock:

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πρωτη πληρης φορτιση μεσω usb(αργη δηλαδη) και εχω

 

3 ωρες και 21 λεπτα χρηση

262 ωρες και 9 λεπτα αναμονη

 

ανοιχτο μονιμα το wifi και υπολοπο μπαταριας 80%,και ακομα δεν εχει στρωσει.........:shock::shock::shock:

 

... και δεν είναι μόνο η τρελή αυτονομία. Όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς, τόσο πιο πολύ θα το γουστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

... και δεν είναι μόνο η τρελή αυτονομία. Όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς, τόσο πιο πολύ θα το γουστάρεις.

 

2 χρόνια το περίμενα,μόλις βγήκε το πρώτο 12.9 λέω ας ωριμάσει και περνώ το facelift πιο δοκιμασμένο.το μόνο που θα ήθελα είναι ένας κανονικός file manager.

 

Παιδια ο ήχος δεν παίζεται.του έχω βάλει μια θήκη poetic σιλικόνης με τρύπες για τα 4 ηχεία και κατεύθυνση προς εμένα και στο τέρμα γίνεται χαμός.μεχρι και τα μπάσα ακούγονται χωρίς τρελές δονήσεις.αλλα η οθόνη του είναι όλα τα λεφτά.

Είναι η πιο ακριβή Mobile συσκευή που έχω αγοράσει και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό και το σαγόνι στο πάτωμα.ελπιζω να αντέξει στον χρόνο όπως ότι άλλο apple είχα.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κρατιόμουν. Το πήρα Μάιο του 2016, αλλά μέχρι τώρα δεν ζορίζετε καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά το μηχανάκι κυριολεκτικά πετάει και με την 11.3.

Μπαταρία τέλεια

WiFi τέλειο

Οθόνη όλα τα λεφτά

Καλημερινη εμπειρία..... καθηλωτική.

 

Καλημέρα και καλή ανάσταση

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να χαιρετίσω κι εγώ την όλη παρέα από τη πλευρά μου! Νέος κάτοχος ipad pro 12,9" (2017) . Πρώτη επαφή γενικά με συσκευή της Apple. Ε όπως είναι φυσικό δε ξέρω ακόμα τι μου γίνεται,αλλά το ψάχνω. Το άτιμο είναι σούπερ συσκευή. Έχω πάθει πλάκα έστω με αυτά τα λίγα που έχω δει... Που να το μάθω κιόλας. Φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να βρω τίποτα εκπαιδευτικά βίντεο, σωστά; Κάτι ακόμα.,έχουμε καμία πρόταση για θήκη και προστασία οθόνης; Δε θα ήθελα κάτι ακριβό διότι ήδη ξεπαραδιαστηκα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να χαιρετίσω κι εγώ την όλη παρέα από τη πλευρά μου! Νέος κάτοχος ipad pro 12,9" (2017) . Πρώτη επαφή γενικά με συσκευή της Apple. Ε όπως είναι φυσικό δε ξέρω ακόμα τι μου γίνεται,αλλά το ψάχνω. Το άτιμο είναι σούπερ συσκευή. Έχω πάθει πλάκα έστω με αυτά τα λίγα που έχω δει... Που να το μάθω κιόλας. Φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να βρω τίποτα εκπαιδευτικά βίντεο, σωστά; Κάτι ακόμα.,έχουμε καμία πρόταση για θήκη και προστασία οθόνης; Δε θα ήθελα κάτι ακριβό διότι ήδη ξεπαραδιαστηκα...:lol:

 

Υπάρχουν πολλά βίντεο

Αν ψάξεις ένα μετά θα σου βγάλει κιόλας απόψεις μόνο του κι αλλα όποτε αν έχεις χρόνο θα μάθεις αρκετά πολύ εύκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Τάσο! Για θήκες - προστασία οθόνης έχουμε μήπως καμία πρόταση ?

 

Εγώ πάντα από eBay

Καθαρά θέμα γούστου και βαθιάς τσέπης είναι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Τάσο! Για θήκες - προστασία οθόνης έχουμε μήπως καμία πρόταση ?

 

εγω βολευτικα με την turtle skin της poetic.λιγο βαρια αλλα τελεια.

τζαμι υπαρχει μεγαλη ποικιλια απο οικονομικα μεχρι πανακριβα

 

https://www.poeticcases.com/products/turtleskin-2017-apple-ipad-pro-12-9-1th-gen-2th-gen

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εγω βολευτικα με την turtle skin της poetic.λιγο βαρια αλλα τελεια.

τζαμι υπαρχει μεγαλη ποικιλια απο οικονομικα μεχρι πανακριβα

 

https://www.poeticcases.com/products/turtleskin-2017-apple-ipad-pro-12-9-1th-gen-2th-gen

 

Φιλε filipdent ξερεις αν εχει μεταφορικα?Βασικα με ενδιαφερει πανω απο ολα η προστασια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε filipdent ξερεις αν εχει μεταφορικα?Βασικα με ενδιαφερει πανω απο ολα η προστασια.

 

εχει το ebay πολλες θηκες με λιγα η πολλα μεταφοριλα σναλογα αν περιεχουν δασμπυε τελωνειου.οο περισσοτεροι πωλητες ειναι απο usa και ερχονται σε 2 βδομαδες.

η θηκη ειναι τελεια παντως.δες και στοyoutube.υπολογισε γυρω στα 20-25 συνολο γισ την θηκη.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Να χαιρετίσω κι εγώ την όλη παρέα από τη πλευρά μου! Νέος κάτοχος ipad pro 12,9" (2017) . Πρώτη επαφή γενικά με συσκευή της Apple. Ε όπως είναι φυσικό δε ξέρω ακόμα τι μου γίνεται,αλλά το ψάχνω. Το άτιμο είναι σούπερ συσκευή. Έχω πάθει πλάκα έστω με αυτά τα λίγα που έχω δει... Που να το μάθω κιόλας. Φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να βρω τίποτα εκπαιδευτικά βίντεο, σωστά; Κάτι ακόμα.,έχουμε καμία πρόταση για θήκη και προστασία οθόνης; Δε θα ήθελα κάτι ακριβό διότι ήδη ξεπαραδιαστηκα...:lol:

 

Ποσο το πήρες και από που;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Τάσο! Για θήκες - προστασία οθόνης έχουμε μήπως καμία πρόταση ?

Πριν 6 μήνες πήρα αυτήν http://www.kinitomania.com/accessories/tempered-glass-ipad-pro/ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...