Jump to content

iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πήρα το Pro 12.9 2015 στα 460€ από Black Friday και παρατήρησα με απογοήτευση ότι το κάνει αυτό το κλατς στην οθόνη και στο δικό μου και στου αδελφού μου που το πήρε! Πρέπει να είναι παραγωγής 2015 όπως γράφει και το κουτί από πίσω! Τι προτείνετε?

Να το πάω για αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα το Pro 12.9 2015 στα 460€ από Black Friday και παρατήρησα με απογοήτευση ότι το κάνει αυτό το κλατς στην οθόνη και στο δικό μου και στου αδελφού μου που το πήρε! Πρέπει να είναι παραγωγής 2015 όπως γράφει και το κουτί από πίσω! Τι προτείνετε? Να το πάω για αντικατάσταση?

 

Αν το πήρες από Γερμανό νομίζω έχει δικιά του εγγύηση για DOA τις τρεις πρώτες μέρες. Τρεεεεέχεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες από Γερμανό νομίζω έχει δικιά του εγγύηση για DOA τις τρεις πρώτες μέρες. Τρεεεεέχεις!!!!!

 

Από Γερμανο ναι, στις 23 του μήνα οπότε μάλλον το έχασα. Το κατάλαβα από την 1η μέρα που το άνοιξα από το κουτί αλλά δεν το θεώρησα τόσο ενοχλητικό. Σκέφτομαι να το πάω για αντικατάσταση στην InfoQuest γιατί στον Γερμανό και καινούργιο να μου δώσουν θα είναι παλιάς παραγωγής πάλι λογικά του 2015 όπως το δικό μου και θα έχει πάλι τα ίδιο πρόβλημα. Αντιθέτως από Infoquest θα είναι φρέσκιας παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανο ναι, στις 23 του μήνα οπότε μάλλον το έχασα. Το κατάλαβα από την 1η μέρα που το άνοιξα από το κουτί αλλά δεν το θεώρησα τόσο ενοχλητικό. Σκέφτομαι να το πάω για αντικατάσταση στην InfoQuest γιατί στον Γερμανό και καινούργιο να μου δώσουν θα είναι παλιάς παραγωγής πάλι λογικά του 2015 όπως το δικό μου και θα έχει πάλι τα ίδιο πρόβλημα. Αντιθέτως από Infoquest θα είναι φρέσκιας παραγωγής.

 

Μακάρι να βρεις άκρη αλλά φοβάμαι ότι θα παιδευτείς. Εγώ πάντως θα απευθυνόμουνα στο κατάστημα αγοράς της συσκευής....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα καρφωτός IQ με σοβαρή επιστολή που να αναφέρει το πρόβλημα ακριβώς.

 

Που θα μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Που θα μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο?

 

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του thread θα δεις ότι έχω παραθέσι Links που αφορούν στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Διαβάζεις, επιλέγεις, τυπώνεις και φτιάχνεις μία επιστολή που να περιγράφεις πολύ αναλυτικά το πρόβλημα της συσκευής σου...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του thread θα δεις ότι έχω παραθέσι Links που αφορούν στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Διαβάζεις, επιλέγεις, τυπώνεις και φτιάχνεις μία επιστολή που να περιγράφεις πολύ αναλυτικά το πρόβλημα της συσκευής σου...

 

Τα έχω δει εννοείται. Αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να μπω στο κόπο για κάτι τέτοιο. Είναι πολύ δυνατός ο ήχος που κάνει οπότε θα γίνει σίγουρα αντικατάσταση. Θα το χρησιμοποιήσω κάποιους μήνες έτσι και θα το πάω μετά εάν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατός ο ήχος που κάνει οπότε θα γίνει σίγουρα αντικατάσταση. Θα το χρησιμοποιήσω κάποιους μήνες έτσι και θα το πάω μετά εάν είναι.

Ο.Κ. Εσύ ξέρεις, αλλά όσο απομακρύνεσαι από την ημερομηνία αγοράς είναι έως απίθανο να στο αντικαταστήσουν με καινούριο. Σίγουρα με refurbished γιατί αυτή άλλωστε είναι και η πολιτική της εταιρίας όταν η συσκευή δεν είναι επισκευάσιμη. Φυσικά παίζει πάντα και το ενδεχόμενο απλά να σου αντικαταστήσουν την οθόνη...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Εσύ ξέρεις, αλλά όσο απομακρύνεσαι από την ημερομηνία αγοράς είναι έως απίθανο να στο αντικαταστήσουν με καινούριο. Σίγουρα με refurbished γιατί αυτή άλλωστε είναι και η πολιτική της εταιρίας όταν η συσκευή δεν είναι επισκευάσιμη. Φυσικά παίζει πάντα και το ενδεχόμενο απλά να σου αντικαταστήσουν την οθόνη...

 

Όχι σίγουρα θα το αντικαταστήσουν με καινούργιο γιατί όσες φορές έχω πάει άλλες iσυσκευες πάντα αυτό γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Όχι σίγουρα θα το αντικαταστήσουν με καινούργιο γιατί όσες φορές έχω πάει άλλες iσυσκευες πάντα αυτό γίνεται!

Μαζί σου. Απλά στο λέω γιατί εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά ειδικά χρονικά....

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου. Απλά στο λέω γιατί εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά ειδικά χρονικά....

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχες κι εσύ με το ίδιο μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχες κι εσύ με το ίδιο μοντέλο?

 

Με το 12.9 Pro του 2017. Τα έχω γράψει αναλυτικά στα προηγούμενα post. Δες το link που έχω παραθέσει. Εκεί συζητούν λεπτομερώς για το συγκεκριμένο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Με το 12.9 Pro του 2017. Τα έχω γράψει αναλυτικά στα προηγούμενα post. Δες το link που έχω παραθέσει. Εκεί συζητούν λεπτομερώς για το συγκεκριμένο θέμα...

 

Αυτό που έχεις τώρα από το αντικατάσταση το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις τώρα από το αντικατάσταση το κάνει?

 

Μια χαρά είναι αλλά βλέπω ότι το ταλαιπωρείς λίγο το θέμα. Εφόσον σου παρουσίασε hardwarικό πρόβλημα έπρεπε να το έχεις ήδη επιστρέψει για τους λόγους που σου έχω ήδη εξηγήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα το Pro 12.9 2015 στα 460€ από Black Friday και παρατήρησα με απογοήτευση ότι το κάνει αυτό το κλατς στην οθόνη και στο δικό μου και στου αδελφού μου που το πήρε! Πρέπει να είναι παραγωγής 2015 όπως γράφει και το κουτί από πίσω! Τι προτείνετε?

Να το πάω για αντικατάσταση?

 

460?

Εγώ το πήρα από Γερμανό 575 τις ίδιες ημέρες !

Από κατάστημα ή online ?

Link to comment
Share on other sites

460?

Εγώ το πήρα από Γερμανό 575 τις ίδιες ημέρες !

Από κατάστημα ή online ?

 

Αν κόψεις εταιρικό τιμολόγιο και εκπέσει ο Φ.Π.Α.(24%) τόσο βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

460?

Εγώ το πήρα από Γερμανό 575 τις ίδιες ημέρες !

Από κατάστημα ή online ?

 

Είχε 20% επιστροφή η Eurobank!

Εσένα σου το κάνει το προαναφερθέν πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Άρα 480 όχι 460 αν ισχύουν τα 575 σαν αρχική τιμή...

 

Η απόδειξη γράφει ότι πλήρωσα 575€ και μου έδωσε με την Επιστροφή 117.4 άρα 469€

Επίσης μου έδωσε και ένα νουμερακι Wats Up με φορτωμένα 105€ όπου θα τα στείλω σε διάφορους φίλους οπότε βγήκε 369! :)

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη γράφει ότι πλήρωσα 575€ και μου έδωσε με την Επιστροφή 117.4 άρα 469€

Επίσης μου έδωσε και ένα νουμερακι Wats Up με φορτωμένα 105€ όπου θα τα στείλω σε διάφορους φίλους οπότε βγήκε 369! :)

 

Όντως τελικά το πήρες σε φοβερή τιμή. Είναι πολύ καλό μηχανάκι που στην καθημερινή απλή χρήση δεν αντιλαμβάνεσαι κάποια ουσιαστική διαφορά από το 2017 μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Όντως τελικά το πήρες σε φοβερή τιμή. Είναι πολύ καλό μηχανάκι που στην καθημερινή απλή χρήση δεν αντιλαμβάνεσαι κάποια ουσιαστική διαφορά από το 2017 μοντέλο...

 

Τα είδα σε συγκριτικό βίντεο μεταξύ του 2015 κ του 2017 και είδα ότι δεν είχαν καμία μα καμία διαφορά στην ταχύτητα! Επίσης παρατήρησα στο βίντεο του παιδιού που τα συνέκρινε ότι του 17' ήταν φουλ κίτρινη η οθόνη σε σχέση με του 15' που ήταν κάτασπρη αυτί που λέγαμε δηλαδή πιο πίσω. Και η διαφορά ήταν εμφανής ακριβώς επειδή τα είχε δίπλα-δίπλα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...