Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ένα πρόχειρο googlαρισμα βλέπω πως το left to right swipe για back υπάρχει ως gesture από το ios 7. Στα ipad ισχύει σίγουρα. Απλώς ελπίζω να το μετέφεραν και στα iPhone.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ένα πρόχειρο googlαρισμα βλέπω πως το left to right swipe για back υπάρχει ως gesture από το ios 7. Στα ipad ισχύει σίγουρα. Απλώς ελπίζω να το μετέφεραν και στα iPhone.

 

Μάλλον όσοι κάνουν κριτική δεν το γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά υποστηρίζει τα swipes... Ας μας πει κάποιος κάτοχος...

 

Φυσικα και υποστηριζει!!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που θα το αγοράσω, εμφανισιακά υστερεί.

Όταν με το καλό το πάρω θα κάνω πλήρες συγκριτικό με το Note 5, αμεροληπτο και αληθινό αφού και τα δύο έχουν πληρωθεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα και γω στο iphone και στο ios μετά από ένα πέρασμα 2 χρόνων από το android.

 

Πήρα χθες το 6s Plus 64gb space από την vodafone και για την ώρα δηλώνω ενθουσιασμένος. Επέστρεψα στην παλιά καλή σταθερότητα του ios! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που θα το αγοράσω, εμφανισιακά υστερεί.

Όταν με το καλό το πάρω θα κάνω πλήρες συγκριτικό με το Note 5, αμεροληπτο και αληθινό αφού και τα δύο έχουν πληρωθεί.

 

Μια βδομάδα σου δίνω πριν γυρίσεις τρέχοντας. Η διαφορά πλέον είναι τεράστια...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που θα το αγοράσω, εμφανισιακά υστερεί.

Όταν με το καλό το πάρω θα κάνω πλήρες συγκριτικό με το Note 5, αμεροληπτο και αληθινό αφού και τα δύο έχουν πληρωθεί.

 

Κωστα θα μεινεις ικανοποιημενος απο την μπαταρια του, την καμερα του και απο το γεγονος οτι δε ζεσταινεται.

Εχω την αισθηση παντως οτι τα ιδια apps παιρνουν συχνοτερα updates στο android παρα στο iOS.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα σου δίνω πριν γυρίσεις τρέχοντας. Η διαφορά πλέον είναι τεράστια...

 

Εγώ τον βλέπω να μην ξαναγυρίζει ποτέ. Η απόσταση του iOS έχει μεγαλώσει ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει αυτά που θέλω όπως τα θέλω θα μείνω.

Σε κάθε λειτουργικό ανεχόμαστε κάποια πράγματα. Αν όμως αυτά που πρέπει να ανεχτώ είναι περισσότερα, δεν κοιτάω brand names και logos.

 

Έχω κάνει ήδη τα tests μου στο iPad Air και βλέπω ότι έχουν αλλάξει πολλά πλέον.

Μπορώ πχ το ίδιο εύκολα να επιλέξω το κείμενο ενός mail και να το κάνω to-do Note μαζί με το επισυναπτόμενο αρχείο του στο Evernote με τις ίδιες κινήσεις.

 

Μπορώ τα αρχεία μου που βρίσκονται στον υπολογιστή μου να τα έχω διαθέσιμα ακόμα και στην σπάνια περίπτωση που είμαι offline.

 

Δεν χρειάζομαι το iTunes για να προσθέσω φωτογραφίες και βίντεο.

Για τραγούδια δεν με ενδιαφέρει αλλά και πάλι ότι έχω είναι στο iTunes του macbook μου.

 

Και μια ερώτηση.

Οι εφαρμογές στο Plus έχουν το UI και τις δυνατότητες αυτών που είναι για iPad?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

η αποσταση του λογαριασμου μας στην τραπεζα εχει μεγαλωσει πολυ και εχει ξεφυγει!!!!!

 

και εγω θα το παρω τελικα.

 

gold/64gb.

απλα ελπιζω να το βρω.

γινεται ο χαμος.

 

ΥΓ.σε μπαταρια πιστευω και εγω ειναι ανωτερο απο οποιοδηποτε κινητο και μαζι με ΝΟΤΕ5.

ο Κωστας δεν θα δει διαφορα.

 

οσον αφορα τις οθονες,ναι τελικα πηγα σε apple store(again) και εβαλα διπλα 10 iPhones 6s Plus... οι οθονες ειναι διαφορετικες :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει αυτά που θέλω όπως τα θέλω θα μείνω.

Σε κάθε λειτουργικό ανεχόμαστε κάποια πράγματα. Αν όμως αυτά που πρέπει να ανεχτώ είναι περισσότερα, δεν κοιτάω brand names και logos.

Πολύ σωστός

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει αυτά που θέλω όπως τα θέλω θα μείνω.

Σε κάθε λειτουργικό ανεχόμαστε κάποια πράγματα. Αν όμως αυτά που πρέπει να ανεχτώ είναι περισσότερα, δεν κοιτάω brand names και logos.

 

Πάντως αν είναι να δώσεις το 5αρι, εδώ είμαστε εμείς :lol:

Αν και πιστεύω θα το κρατήσεις :- P

Link to comment
Share on other sites

η αποσταση του λογαριασμου μας στην τραπεζα εχει μεγαλωσει πολυ και εχει ξεφυγει!!!!!

 

και εγω θα το παρω τελικα.

 

gold/64gb.

απλα ελπιζω να το βρω.

γινεται ο χαμος.

 

ΥΓ.σε μπαταρια πιστευω και εγω ειναι ανωτερο απο οποιοδηποτε κινητο και μαζι με ΝΟΤΕ5.

ο Κωστας δεν θα δει διαφορα.

 

οσον αφορα τις οθονες,ναι τελικα πηγα σε apple store(again) και εβαλα διπλα 10 iPhones 6s Plus... οι οθονες ειναι διαφορετικες :lol:

Με την οθόνη που έχει βοηθάει να μην καταναλώνει. Fhd τώρα βαλανε πρώτη φορά και σε σχέση με τους οικονομικούς και σύγχρονους επεξεργαστές λογικό να κρατάει περισσότερα. Και το λογισμικό βοηθάει δεν έχεις περιθοριο για να κατεβάσεις ρομ εφαρμογές 3ων και να ασχολείσαι όλη την ώρα..

 

Πάντως μέχρι την έλευση του ν5 που περιμένω ίσως το δοκιμάσω για κάνα 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει αυτά που θέλω όπως τα θέλω θα μείνω.

Σε κάθε λειτουργικό ανεχόμαστε κάποια πράγματα. Αν όμως αυτά που πρέπει να ανεχτώ είναι περισσότερα, δεν κοιτάω brand names και logos.

 

Τόσο απλά τόσο κατανοητά.

Για αυτόν τον λόγο η μηλιά είναι μπροστά με διαφορά από τον δεύτερο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη που έχει βοηθάει να μην καταναλώνει. Fhd τώρα βαλανε πρώτη φορά και σε σχέση με τους οικονομικούς και σύγχρονους επεξεργαστές λογικό να κρατάει περισσότερα. Και το λογισμικό βοηθάει δεν έχεις περιθοριο για να κατεβάσεις ρομ εφαρμογές 3ων και να ασχολείσαι όλη την ώρα..

 

Πάντως μέχρι την έλευση του ν5 που περιμένω ίσως το δοκιμάσω για κάνα 6μηνο.

 

ισχυει.

εχω χρονια που δεν αγοραζω iPhone.

ισως 2,5.

 

θα δουμε.

Σιγουρα βοηθαει.

 

ειμαι ενθουσιασμενος αλλα για να δουμε τι ψαρια πιανει...

1000Ε κινητο δεν ειναι αστεια,ειδικα την σημερινη εποχη.

 

 

 

αναμονη 2 εβδομαδες.

θα παρω και ενα LeTv για 2ο κινητο,το Mx4 Pro που ειχα σαν δευτερο το θελει συγγενης μου λογω οθονης.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Το έχω από προχθές και η μετάβαση ήρθε από ένα iPhone 5.

Η διαφορά είναι χαοτική όσον αφορά την ταχύτητα, παρόλο που δεν είχα θέμα με το iPhone 5 μου.

Η οθόνη απολαυστική.

Το 3D touch δεν είναι το feature που με τρέλανε αλλά είναι ενδιαφέρον.

Η κάμερα έχει αισθητή αλλά όχι τεράστια διαφορά σε σχέση με του iPhone 5.

Η μπαταρία ΔΕΝ τελειώνει με τίποτα! :)

Κατά τ' άλλα... iOS... :)

 

Νομίζω θα κλείσω διετία μέχρι το επόμενο μηλόφωνο!

 

Η φόρτιση όντως είναι αργή αλλά ΟΚ, το περιμένεις αυτό λόγω αυξημένου capacity.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν πάρω το New iPhone πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό τις επαφές που έχω σε 2 Gmail. Γιατί και στο mbp δέχεται ένα λογαριασμό Apple id ενώ θέλω να περάσω και από αλλο λογαριασμό επαφές; στο ν3 γίνεται πανεύκολα εδώ;

 

Η δεν είναι ανάγκη να περασω icloud αλλά πάση θυσία να συγχρονησω 2 gmail τις επαφές

Edited by stelioz350
Link to comment
Share on other sites

Το νέο iPhone 6s Plus κάνει παρέα πλέον με το iPad Air 2 και το Apple Watch Sport!!!!!

 

Καλορίζικο σε όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν και οι admin ας βάλουν τα 6s/Plus ως επιλογή για avatar!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν πάρω το New iPhone πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό τις επαφές που έχω σε 2 Gmail. Γιατί και στο mbp δέχεται ένα λογαριασμό Apple id ενώ θέλω να περάσω και από αλλο λογαριασμό επαφές; στο ν3 γίνεται πανεύκολα εδώ;

 

Η δεν είναι ανάγκη να περασω icloud αλλά πάση θυσία να συγχρονησω 2 gmail τις επαφές

 

Οι επαφές σου στο iPhone μπορεί να συγχρονίζουν προς το iPhone από όσα email account θες.

Ωστόσο θα πρέπει να επιλέξει ένα από αυτά τα email accounts το οποίο θα θεωρείται default, στο οποίο ουσιαστικά θα προστίθεται κάθε νέα σου επαφή που προσθέτεις απευθείας στο iPhone.

 

Settings/Mail,Contacts, Calendars/Add acount για να περάσεις email και ακολούθως ανοίγεις τον διακόπτη επαφών.

Settings/Mail,Contacts, Calendars/Contacts/Default Account για να επιλέξεις το default στο οποίο θα κάθονται οι νέες επαφές σου τις οποίες προσθέτεις στο iPhone από την ίδια την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές σου στο iPhone μπορεί να συγχρονίζουν προς το iPhone από όσα email account θες.

Ωστόσο θα πρέπει να επιλέξει ένα από αυτά τα email accounts το οποίο θα θεωρείται default, στο οποίο ουσιαστικά θα προστίθεται κάθε νέα σου επαφή που προσθέτεις απευθείας στο iPhone.

 

Settings/Mail,Contacts, Calendars/Add acount για να περάσεις email και ακολούθως ανοίγεις τον διακόπτη επαφών.

Settings/Mail,Contacts, Calendars/Contacts/Default Account για να επιλέξεις το default στο οποίο θα κάθονται οι νέες επαφές σου τις οποίες προσθέτεις στο iPhone από την ίδια την συσκευή.

Έχω ένα 3gs και παρατηρώ ότι στα email account s δεν έχει επιλογή για συγχρονισμό επαφών. Και ρωτάω αν είναι λόγο ότι τρέχω 6 Ios και δεν υπήρχε επιλογή τοτε

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα email account να το διαγράψεις από την συσκευή και να το ξαναπεράσεις.

 

Νομίζω το συγκεκριμένο θέμα έχει και με το iOS αλλά και με συγκεκριμένους email providers.

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει έκανα και set as New και ξαναπερασα και δεν έχει επιλογή. Είδα τώρα όμως τι 6s plus και το βγάζει οπότε οκ με συγχρονισμό
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 3gs και παρατηρώ ότι στα email account s δεν έχει επιλογή για συγχρονισμό επαφών. Και ρωτάω αν είναι λόγο ότι τρέχω 6 Ios και δεν υπήρχε επιλογή τοτε

 

Δεν υπηρχε στο 6!

 

Το χω κάνει έκανα και set as New και ξαναπερασα και δεν έχει επιλογή. Είδα τώρα όμως τι 6s plus και το βγάζει οπότε οκ με συγχρονισμό

 

Απο το 7 και μετα υπαρχει!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...