Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, άρα πάω Infoquest!
Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντα υπήρχαν ανεξήγητα στο iOS αλλά αυτό με το landscape στο 6s plus δεν υπαρχει.

Ποιος ο λόγος της ύπαρξης landscape στην αρχική οθόνη όταν δεν λειτουργεί για τις κλασικές εφαρμογές όπως ο dialer και η μουσική.

Πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω τους μηχανικούς της Apple.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπήρχαν ανεξήγητα στο iOS αλλά αυτό με το landscape στο 6s plus δεν υπαρχει.

Ποιος ο λόγος της ύπαρξης landscape στην αρχική οθόνη όταν δεν λειτουργεί για τις κλασικές εφαρμογές όπως ο dialer και η μουσική.

Πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω τους μηχανικούς της Apple.

 

Με λίγα λόγια ειναι άχρηστο. Δεν μπορείς να εχεις μόνιμα την συσκευή γυρισμένη εκεί. Σχεδόν τα μισά δεν δουλεύουν πρέπει να το γυρνάς πάλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ειναι άχρηστο. Δεν μπορείς να εχεις μόνιμα την συσκευή γυρισμένη εκεί. Σχεδόν τα μισά δεν δουλεύουν πρέπει να το γυρνάς πάλι

 

 

Στο αυτοκίνητο εντελώς άχρηστο. Έχω βρει ενα σημείο στην κονσόλα που στέκεται σταθερότητα χωρίς καμία βάση αλλα μονο σε οριζόντια θέση.

Εντάξει πλοήγηση μπορώ να κάνω αλλα όλα τα αλλα πρέπει να τα διαχειριστώ απο τα χειριστήρια στο τιμόνι και για να βρω ενα όνομα στα contacts πρέπει να κάνω 17 κλικ αντί για λιγο schooling.

Το ιδιο και στην μουσική.

 

Οποίος βρει την εξηγηση αυτής της απόφασης της Apple κερδίζει :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοκίνητο εντελώς άχρηστο. Έχω βρει ενα σημείο στην κονσόλα που στέκεται σταθερότητα χωρίς καμία βάση αλλα μονο σε οριζόντια θέση.

Εντάξει πλοήγηση μπορώ να κάνω αλλα όλα τα αλλα πρέπει να τα διαχειριστώ απο τα χειριστήρια στο τιμόνι και για να βρω ενα όνομα στα contacts πρέπει να κάνω 17 κλικ αντί για λιγο schooling.

Το ιδιο και στην μουσική.

 

Οποίος βρει την εξηγηση αυτής της απόφασης της Apple κερδίζει :)

 

Άμα βρεις κι εσυ την εξήγηση γιατι όταν το βάζεις στο αθόρυβο δεν έχει ενα εικονίδιο που να σου δείχνει ότι είσαι αθόρυβος κερδίσεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεις κι εσυ την εξήγηση γιατι όταν το βάζεις στο αθόρυβο δεν έχει ενα εικονίδιο που να σου δείχνει ότι είσαι αθόρυβος κερδίσεις.

 

 

Εκει έχουν μια υποτυπώδη δικαιολογία η οποία δεν αρκεί βέβαια. Σου λέει αν θες αθόρυβο χρησιμοποίησε το button. Οποτε θα βλέπεις το κόκκινο χρώμα και θα ξέρεις οτι είσαι σε mute.

 

Υπάρχουν πολλά παράξενα αλλα δεν υπαρχει πιο ομοιόμορφο και νοικοκυρεμένο UI.

Ούτε design που μπορεί να μην ειναι το πιο όμορφο αλλά δινει στην συσκευή σοβαρότητα και αναδεικνύει την ποιότητα της.

 

Οτι ώρα αποφασίσει η Apple να ξοδέψει λίγα χρήματα παραπάνω θα δώσει αυτά που υπολοιπονται και θα λειτουργούν μάλιστα τέλεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκει έχουν μια υποτυπώδη δικαιολογία η οποία δεν αρκεί βέβαια. Σου λέει αν θες αθόρυβο χρησιμοποίησε το button. Οποτε θα βλέπεις το κόκκινο χρώμα και θα ξέρεις οτι είσαι σε mute.

 

Υπάρχουν πολλά παράξενα αλλα δεν υπαρχει πιο ομοιόμορφο και νοικοκυρεμένο UI.

Ούτε design που μπορεί να μην ειναι το πιο όμορφο αλλά δινει στην συσκευή σοβαρότητα και αναδεικνύει την ποιότητα της.

 

Οτι ώρα αποφασίσει η Apple να ξοδέψει λίγα χρήματα παραπάνω θα δώσει αυτά που υπολοιπονται και θα λειτουργούν μάλιστα τέλεια.

 

Δεν υπάρχει λόγος απλά ετσι θέλουν και δεν έχουν βάλει ενα εικονίδιο. Το κόκκινο κόκκινο σηματάκι για να το δεις πρέπει πρώτα να εχεις χάσει 3-4 κλήσεις και κάποια μηνύματα και μετά καταλαβαίνεις ότι το είχες ξεχάσει στο αθόρυβο απο εχθές.

Δεν λεω να μπορείς να αλλάζεις σε αθόρυβο απο κάποιο μενού μέσα. Το πλαϊνό πλήκτρο ειναι πολυ βολικό. Αλλα βάλτε ενα εικονίδιο ρε παιδια τι ειναι σιγα

Mute icon jailbreak

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκει έχουν μια υποτυπώδη δικαιολογία η οποία δεν αρκεί βέβαια. Σου λέει αν θες αθόρυβο χρησιμοποίησε το button. Οποτε θα βλέπεις το κόκκινο χρώμα και θα ξέρεις οτι είσαι σε mute.

 

Μόνο που αφού θα το καταργήσουν σιγά σιγά όπως έκαναν στα iPads ας το δείχνουν σ ενα σημείο να φαίνεται μα χώρος υπάρχει!!

 

Όσο για τη περιστροφή, υπάρχουν και τρίτες εφαρμογές που δε στρίβουν πέρα από τις δικές τους και δεν έχουν λογική ούτε αυτές ...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που αφού θα το καταργήσουν σιγά σιγά όπως έκαναν στα iPads ας το δείχνουν σ ενα σημείο να φαίνεται μα χώρος υπάρχει!!

 

Όσο για τη περιστροφή, υπάρχουν και τρίτες εφαρμογές που δε στρίβουν πέρα από τις δικές τους και δεν έχουν λογική ούτε αυτές ...

 

Υπάρχουν ναι και ειναι πολυ κακό.

Το βασικό που ειναι άβολο ειναι το πληκτρολόγιο που όταν γυρνάς σε landscape γίνεται άβολο μικρο και με πολλά άχρηστα δεξιά αριστερά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανεις άλλος θεματάκια με τη μπαταρία ; Έχω τρελό drain, είμαι με 38% κ χρήση 4.33 κ αναμονή περίπου δεκάωρο.

Σήμερα ήμουν για αρκετές ώρες σε περιοχή με κακό σήμα και ανοικτά δεδομένα αλλα το έχω παρατηρήσει καο άλλες φορές.

Στην 9.2.1 βελτιώνεται η κατάσταση ; Αν είναι να την περάσω γιατί έχω ακόμα την 9.1

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανεις άλλος θεματάκια με τη μπαταρία ; Έχω τρελό drain, είμαι με 38% κ χρήση 4.33 κ αναμονή περίπου δεκάωρο.

Σήμερα ήμουν για αρκετές ώρες σε περιοχή με κακό σήμα και ανοικτά δεδομένα αλλα το έχω παρατηρήσει καο άλλες φορές.

Στην 9.2.1 βελτιώνεται η κατάσταση ; Αν είναι να την περάσω γιατί έχω ακόμα την 9.1

 

Γενικά κι εγω παρατηρώ κατανάλωση αυξημένη τελευταία ενώ η χρήση που κάνω ειναι τόσο καιρο περίπου η ίδια.

Ίσως κάποιες απο τις εφαρμογές που αναβαθμίστηκαν μας τρώνε την μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως το πάω το 6s μου αύριο στο service στη document στη γλυφαδα...μου έκλεισε πριν 1 βδομάδα στο 30% και από τότε παρατήρησα τρελό drain και είδα το ibackupbot στο 1200 max

 

Χρειάζεται απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως το πάω το 6s μου αύριο στο service στη document στη γλυφαδα...μου έκλεισε πριν 1 βδομάδα στο 30% και από τότε παρατήρησα τρελό drain και είδα το ibackupbot στο 1200 max

 

Χρειάζεται απόδειξη;

 

Έπεσες σε ελαττωματική μπαταρία η κάποιο άλλο μέρος της συσκευής.

Στον πρώτο χρόνο δεν θέλει απόδειξη νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται απόδειξη αρκεί να καλύπτεται από την εγγύηση κάτι που επιβεβαιώνεται εδώ... https://checkcoverage.apple.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απόδειξη αρκεί να καλύπτεται από την εγγύηση κάτι που επιβεβαιώνεται εδώ... https://checkcoverage.apple.com/

Ευχαριστώ, μακάρι να το διαπιστώσουν και αυτοί τό πρόβλημα. Από ότι διαβασα στο επίσημο site, αν βρουν την μπαταρία λιγότερο από 80% capacity κατά τη διάρκεια του πρώτου χρόνο, στο αλλάζουν...εγώ ούτε 6μηνο εκλεισα

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Τότε επισκέπτεσαι το σέρβις το συντομότερο δυνατό.

 

 

Το πήγα στο service, το έβαλε μπροστά μου στο διαγνωστικό...96% η μπαταρία capacity(και με τους σωστούς κύκλους φόρτισης)...το αποσυνδέει, το ξανασυνδεει...πάλι 96...δε μπορούσε να κάνει κάτι ο τεχνικός...πάω σπίτι το βάζω στο ibackup...1200mah...τεσπα...ξεκίνησα με set up as new να δω πώς θα πάει η χρήση και με μικρές φορτίσεις πιστεύω να πάρει τα πάνω της...

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανεις την 9.3 να μας πει εντυπώσεις;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ? Έχουν πέσει οι servers της Apple ? Προσπαθώ να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις στο λειτουργικό και μου βγάζει πως δεν μπορεί να γινει έλεγχος για ενημέρωση. παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο ..... :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ? Έχουν πέσει οι servers της Apple ? Προσπαθώ να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις στο λειτουργικό και μου βγάζει πως δεν μπορεί να γινει έλεγχος για ενημέρωση. παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο ..... :confused:

 

Έχουν ορμήσει όλοι και κατεβάζουν την 9,3! Υπομονή..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλε κανεις την 9.3 να μας πει εντυπώσεις;

 

Οι πρώτες εντυπώσεις από τους χρήστες είναι καλές και το night shift καλοδεχούμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από τους χρήστες είναι καλές και το night shift καλοδεχούμενο.

 

 

Κι εγώ το έβαλα πριν από λίγο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα κολλήματος κλπ. Το βράδυ θα δοκιμάσω και το night mode να δω πως ειναι.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ το έβαλα πριν από λίγο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα κολλήματος κλπ.

 

Το ότι δεν έχει κολλήματα (ειδικά στη συγκεκριμένη συσκευή) το θεωρώ δεδομένο... το θέμα είναι τι βελτιώσεις θα δεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 9.3 χθες, λίγο μετά την κυκλοφορία. Πολύ αργή ταχύτητα από το iTunes και ακόμα πιο αργό το App Store μετά.

 

Έκανα restore μιας και δεν είχα κάνει από τότε που ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τη συσκευή, αρχές Οκτωβρίου 2015. Παρατηρώ αισθητά πιο γρήγορο λειτουργικό σύστημα στο οποίο υποθέτω πως έχει συμβάλει και το restore. Αλλά θεωρώ ότι είναι πιο γρήγορα ακόμα και από όταν το αγόρασα με iOS 9.0. Το night mode εξαιρετικό και επιτέλους έχουμε τη λειτουργικότητα του f.lux σε iOS. Μου αρέσει πολύ η δυνατότητα ενεργοποίησης κωδικού πρόσβασης ή Touch ID για τα Notes. Επίσης παρατήρησα κάποιες μικροαλλαγές στο menu Mobile Data που ίσως υποδεικνύουν την ύπαρξη VoLTE σε Vodafone UK και O2 UK. Αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται και από τα carrier settings του κάθε παρόχου.

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε restore, πιστεύω εννοείτε ότι περνάτε το backup σας μετά...γιατί απορώ πώς μερικοί έχουν το κουράγιο για set up as new
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...