Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία σου είναι άψογη, προγραμμα σαν του android δεν υπάρχει, μπορείς όμως από το μενού της μπαταρίας να ενεργοποιείς τη λειτουργία χαμηλής ισχύος πριν κοιμηθείς και θα χάνεις ελάχιστα το βράδυ 2-3%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν μπορει να γινεται αυτοματος να ρυθμισω τις ωρες που θα πεφτω για υπνο δηλ με καποιο προγραμμα ;

Το Night Shift τι ειναι δηλαδη ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το night shift είναι λειτουργία οθόνης, δε προσφέρει κάποια εξοικονόμηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να γινεται αυτοματος να ρυθμισω τις ωρες που θα πεφτω για υπνο δηλ με καποιο προγραμμα ;

Το Night Shift τι ειναι δηλαδη ;

 

Γιατί ποσο σε καταναλώνει το βράδυ δηλαδή;

Μήπως κάποια εφαρμογή δεν δουλεύει σωστά και σου την τρώει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει και τηλεφωνικά με τον παραπανωχ χρήστη μήπως και τον βοηθήσω

Ενώ τα έχει κλειστά και τα δύο στις ρυθμίσεις κάθε φορά που ανοίγει την συσκευή η την βγάζει από flight mode του εμφανίζεται το banner για το imessage που δεν θα έπρεπε

Έχει wind και είναι στην 10.2

Δοκίμασε reset με τα πλήκτρα και λοιπά αλλά τίποτα

 

Αν είναι κάποιος που του έχει τύχει ας βοηθήσει

 

Μόνο ξέχασα να του πω να δοκιμάσει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου ίσως διορθωθεί

 

Αμα την περασε OTA ας την κανει.Εμενα στο ανοιγμα καμια φορα το εμφανιζει,τωρα που δοκιμασα απο την πτηση δεν το εμφανισε καθολου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Σήμερα θα παραλάβω το νέο μου IPhone 6s . Τελευταία που είχα iphone ήταν πρίν 6 χρονια . Μήπως μπορείται να μου πείτε ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω αρχικά για να στήσω την καινούργια μου συσκευή .

 

Ευχαριστώ

Καλά Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Σήμερα θα παραλάβω το νέο μου IPhone 6s . Τελευταία που είχα iphone ήταν πρίν 6 χρονια . Μήπως μπορείται να μου πείτε ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω αρχικά για να στήσω την καινούργια μου συσκευή .

 

Ευχαριστώ

Καλά Χριστούγεννα

 

Ρυθμίζεις στην αρχή τα πρώτα βήματα

Δημιουργείς στην συνέχεια έναν λογαριασμό για το App Store που είναι μετά και για iCloud

Στις ρυθμίσεις μέσα βάζεις το gmail σου για να περαστούν οι επαφές σου

Κατεβάζεις οποίες εφαρμογές σου αρέσουν και είσαι εντάξει

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε σε ότι χρειαστείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω το 6s και έχειαποτομες πτώσεις μπαταρίας το ξεκλείδωνω με 74 % και σε ένα λεπτό πάει 70%.Σε γενικές γραμμές μου βγάζει τη μέρα η μπαταρία αλλά με ξενερώνει αυτό. Το έχει κανείς άλλος; Να σημειώσω ότι είναι 4 μηνών το κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεις στην αρχή τα πρώτα βήματα

Δημιουργείς στην συνέχεια έναν λογαριασμό για το App Store που είναι μετά και για iCloud

Στις ρυθμίσεις μέσα βάζεις το gmail σου για να περαστούν οι επαφές σου

Κατεβάζεις οποίες εφαρμογές σου αρέσουν και είσαι εντάξει

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε σε ότι χρειαστείς

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

Καλά Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

Καλά Χριστούγεννα

 

Να είσαι καλά

Καλά Χριστούγεννα σε όλη την παρέα κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά.

Από την ημέρα που έβαλα την 10.2 η μπαταρία γονατίζει κυριολεκτικά.

Με 3G ανοιχτό ούτε πέντε ώρες.

Τι παίζει; το αντιμετωπίζει και άλλος; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά , κοιτα με κλειστο το ιντερνετ δεδομενα και ασυρματο κα ιμε Bluetooth ανοιχτο-5-6 κλησεις την ημερα τελευταια φόρτιση Παρασκευη πρώι σημερα Κυριακη, η μπαταρια ειναι στο 75%....δε ξέρω αλλα με αυτά που ακούω από όλους σας νομιζω ότι δε είναι ασχημα, επίσης το θεμα με το bluetooth ακουστικο μαλλον εχει να κανει με το γεγονός ότι πεφτει σε κατασταση μαλλον υπνου...είτε το κινητο είτε το ακουστικο μετα από ωρες αχρησιας....οποτε καποια στιγμη θα χανω κλησεις...αφου χτυπάει μονο μεσα στο ακουστικο και όχι στο ηχειο της συσκευης!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά , κοιτα με κλειστο το ιντερνετ δεδομενα και ασυρματο κα ιμε Bluetooth ανοιχτο-5-6 κλησεις την ημερα τελευταια φόρτιση Παρασκευη πρώι σημερα Κυριακη, η μπαταρια ειναι στο 75%....δε ξέρω αλλα με αυτά που ακούω από όλους σας νομιζω ότι δε είναι ασχημα, επίσης το θεμα με το bluetooth ακουστικο μαλλον εχει να κανει με το γεγονός ότι πεφτει σε κατασταση μαλλον υπνου...είτε το κινητο είτε το ακουστικο μετα από ωρες αχρησιας....οποτε καποια στιγμη θα χανω κλησεις...αφου χτυπάει μονο μεσα στο ακουστικο και όχι στο ηχειο της συσκευης!

 

Οι κλήσεις χτυπάνε πάντα στην συσκευή

Οι ειδοποιήσεις αν αποσυνδεθεί και ξανά συνδεθεί το ακουστικό τότε πρέπει να πας πάλι εσυ από control center να το αλλάξεις

Ποιο ακουστικό έχεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα , Plantronics εχω και δουλευει τελεια με 2 συσκευες ταυτόχρονα! και τωρα με το ιφονε και με ένα ανδροιντ συγχρόνως, το προβλήματα το εχει όταν το αφήσω ας πουμε για χ ωρες ανενεργο χωρις κλησεις εννοω και χωρις να ανοιξω την οθονη...τοτε όταν λαβω κλησει ο ηχος κτυπάει στο ακουστικο και όχι στη συσκευή...αλλα οκ λογικα δε θα είναι ανενεργο τοσο πολύ...για να χανω κλησεις...αλλα κάθε πρωι που αναβω το ακουστικο συνδέεται κανονικα χωρις κανενα πρόβλημα μεσα στην ημερα εχει θεμα λογο πολυωρης αδρανειας από ότι καταλαβα!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα , Plantronics εχω και δουλευει τελεια με 2 συσκευες ταυτόχρονα! και τωρα με το ιφονε και με ένα ανδροιντ συγχρόνως, το προβλήματα το εχει όταν το αφήσω ας πουμε για χ ωρες ανενεργο χωρις κλησεις εννοω και χωρις να ανοιξω την οθονη...τοτε όταν λαβω κλησει ο ηχος κτυπάει στο ακουστικο και όχι στη συσκευή...αλλα οκ λογικα δε θα είναι ανενεργο τοσο πολύ...για να χανω κλησεις...αλλα κάθε πρωι που αναβω το ακουστικο συνδέεται κανονικα χωρις κανενα πρόβλημα μεσα στην ημερα εχει θεμα λογο πολυωρης αδρανειας από ότι καταλαβα!

 

Αυτό με τις ειδοποιήσεις στο Bluetooth πως το έχει ρυθμίσει η apple δεν το καταλαβαίνω

Με τι σκεπτικό δηλαδή;

Ώρες ώρες με κάνουν να νομίζω ότι είναι εντελώς άσχετοι εκεί στην Αμερική

By default έπρεπε να δρομολογούνται όλα αυτόματα στο ηχείο και αν θέλει ο χρήστης να αλλάξει κάτι μόνο τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε φιλε μου..μονο αυτό είναι ...εχει διαφορα κολληματα εννοω παραλογα αλλα ενταξει αν ηταν όλα ιδια με το αντροιντ θα ηταν ένα λειτουργικο! ο καθενας κανει τις επιλογες του!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε φιλε μου..μονο αυτό είναι ...εχει διαφορα κολληματα εννοω παραλογα αλλα ενταξει αν ηταν όλα ιδια με το αντροιντ θα ηταν ένα λειτουργικο! ο καθενας κανει τις επιλογες του!

 

Κάτι τέτοια δεν έχουν λογική αυτό με παραξενεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που έβαλα τη 10.2 καταναλώνει λιγότερη μπαταρία και κάποια κολλήματα που υπήρχαν σε default εφαρμογές πλέον ειναι σταθερές. Νταξει το πρόβλημα με το ξαφνικό κλείσιμο υπαρχει, αφου ακομα δεν άλλαξα μπαταρία. Σχετικά με το Bluetooth που αναφέρατε, κι εγω εχω plantronic και λειτουργώ ταυτόχρονα και iPhone και Android εδω και 2 χρόνο χωρίς πρόβλημα.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που έβαλα τη 10.2 καταναλώνει λιγότερη μπαταρία και κάποια κολλήματα που υπήρχαν σε default εφαρμογές πλέον ειναι σταθερές. Νταξει το πρόβλημα με το ξαφνικό κλείσιμο υπαρχει, αφου ακομα δεν άλλαξα μπαταρία. Σχετικά με το Bluetooth που αναφέρατε, κι εγω εχω plantronic και λειτουργώ ταυτόχρονα και iPhone και Android εδω και 2 χρόνο χωρίς πρόβλημα.

χρονια πολλα, και να σε ρωτησω ποια συσκευή είναι συνδεδεμενη πρωτη; μετα από 5 ωρες πχ, αδρανεια αν χτυπησει ειτε η πρωτη ειτε η δυετερη παιζει κανονικα;εεγω εχω το165 και με 2 ανροιδτ ποτε κανενα θεμα τωρα παω ας πουμε να κανω κληση και δεν τη κανει κολλαει και αποσυνδεει και επανασυνδεει το ακουστικο και μετα ξεκολλάει και κανει την κληση...τελος παντων...

Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με iOS 9 μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση για τα 10 πως μπορώ να διαγράψω την ειδοποίηση από τις ρυθμίσεις;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους σας !!

Τελικά με την 10.2 τι παίζει ?? Να προχωρήσουμε σε αναβάθμιση από την 10.1.1 που είμαστε τώρα ?? Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ας απαντήσει ..

Τόσο η δική μου συσκευή , όσο και της συζύγου ,( 6s και οι δύο οι συσκευες ) , τρέχουν με την 10.1.1 χωρίς κανένα πρόβλημα ..

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι με iOS 9 μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση για τα 10 πως μπορώ να διαγράψω την ειδοποίηση από τις ρυθμίσεις;

 

Γενικά ->Χώρος & Χρήση icloud

-> Διαχείριση χώρου αποθήκευσης

 

σου εμφανίζει την λίστα με τα προγράμματα και το χώρο που καταλαμβάνουν και ύστερα το διαγράφεις από την λίστα .

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους σας !!

Τελικά με την 10.2 τι παίζει ?? Να προχωρήσουμε σε αναβάθμιση από την 10.1.1 που είμαστε τώρα ?? Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ας απαντήσει ..

Τόσο η δική μου συσκευή , όσο και της συζύγου ,( 6s και οι δύο οι συσκευες ) , τρέχουν με την 10.1.1 χωρίς κανένα πρόβλημα ..

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γενικά ->Χώρος & Χρήση icloud

-> Διαχείριση χώρου αποθήκευσης

 

σου εμφανίζει την λίστα με τα προγράμματα και το χώρο που καταλαμβάνουν και ύστερα το διαγράφεις από την λίστα .

 

Και κάποια στιγμή θα την κατεβάσει μόνο του και θα φανεί ξανά η ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Η 10.2 ειναι αρκετά σταθερή, την εχω πανω απο βδομάδα και ειναι οκ. Αν δεν είχες πρόβλημα με την 10.1.1, που εγω ειχα, τοτε θα εισαι μια χαρά και με τη νέα.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Η 10.2 ειναι αρκετά σταθερή, την εχω πανω απο βδομάδα και ειναι οκ. Αν δεν είχες πρόβλημα με την 10.1.1, που εγω ειχα, τοτε θα εισαι μια χαρά και με τη νέα.

 

Οκ ευχαριστώ ..

Να υποθέσω ότι την περνάμε μέσω itunes με restore ή setup as new ???

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Και κάποια στιγμή θα την κατεβάσει μόνο του και θα φανεί ξανά η ειδοποίηση!

 

Σωστός !!:)

Ξέχασα να το αναφέρω στο φίλο ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ ..

Να υποθέσω ότι την περνάμε μέσω itunes με restore ή setup as new ???

 

Ναι μέσω iTunes πάντα. Παρε πρώτα ενα backup και μετα πάτησε "Ενημέρωση", δεν ειναι αναγκαίο το "set up as new".

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...