Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ρωτάω εκ μέρους φίλου που έχει τη συσκευή εδώ και 3 μήνες. Όταν βάζει το κινητό να φορτισει κλειστό, αυτό ανοίγει. Δεν γίνεται ν φορτισει και να παραμένει απενεργοποιημενο; κάποια ρύθμιση ή κάτι;

 

Sent from my galaxy s7 gold

 

Πρώτα το βάζει για φόρτιση και μετά το κλείνει

Αλλά υπάρχουν τα flight mode και το μην ενοχλείτε που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να μην χρειαστεί να απενεργοποιήσεις την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κλείνει ναι κι εγώ συμφωνώ. Όλο και κάτι θα χρειαστεί ανοιχτό. Όσο για το συρτάρι, δύσκολα είσαι

 

Sent from my galaxy s7 gold

 

Η apple θέλει να έχεις την συσκευή συνέχεια ανοιχτή γι αυτό έχει αφήσει αυτό να περάσει

Σου κλείνει πχ από μπαταρία και το βάζεις να φορτίσει

Πρέπει να έχεις στο μυαλό σου να το ανοίξεις μετά από πχ 5 λεπτά

Με αυτήν την επιλογή όμως αποφεύγεις να χάσεις κλήσεις που θα έχανες αν το ξεχνούσες κλειστό

Το κουμπωνεις στην πρίζα και σε 5 λεπτά θα ανοίξει άσχετα εσυ αν είσαι απασχολημένος με κάτι άλλο

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι λόγοι αλλά αυτός μου φαίνεται ο πιο χρήσιμος

Edited by stendor
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να μπεις εδώ φίλε για να μας κανείς διαφήμιση το Android

 

Η apple θέλει να έχεις την συσκευή συνέχεια ανοιχτή γι αυτό έχει αφήσει αυτό να περάσει

Σου κλείνει πχ από μπαταρία και το βάζεις να φορτίσει

Πρέπει να έχεις στο μυαλό σου να το ανοίξεις μετά από πχ 5 λεπτά

Με αυτήν την επιλογή όμως αποφεύγεις να χάσεις κλήσεις που θα έχανες αν το ξεχνούσες κλειστό

Το κουμπωνεις στην πρίζα και σε 5 λεπτά θα ανοίξει άσχετα εσυ αν είσαι απασχολημένος με κάτι άλλο

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι λόγοι αλλά αυτός μου φαίνεται ο πιο χρήσιμος

 

Ναι δεν λεω, προφανως και ειναι χρησιμο, απλα απο περιεργεια ρωτησα εκ μερους φιλου. Εχουμε λοιπον αλλη μια απορια. Την δρομολογηση ηχου λεει την εχει στο αυτοματο. καμια φορα οταν βαλει τ ακουστικα και μετα τα βγαλει, αν τον παρουν τηλεφωνο, εχει κολλησει η δρομολογηση στα ακουστικα και για ν ακουσει τον αλλον πρεπει να το βαλει μεγαφωνο και μετα να το γυρισει στο ακουστικο ωστε να εχει ηχο. Ειναι καποιο bug αυτο; διορθωνεται μηπως με την 10,2 που του ηρθε αναβαθμιση σημερα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω, προφανως και ειναι χρησιμο, απλα απο περιεργεια ρωτησα εκ μερους φιλου. Εχουμε λοιπον αλλη μια απορια. Την δρομολογηση ηχου λεει την εχει στο αυτοματο. καμια φορα οταν βαλει τ ακουστικα και μετα τα βγαλει, αν τον παρουν τηλεφωνο, εχει κολλησει η δρομολογηση στα ακουστικα και για ν ακουσει τον αλλον πρεπει να το βαλει μεγαφωνο και μετα να το γυρισει στο ακουστικο ωστε να εχει ηχο. Ειναι καποιο bug αυτο; διορθωνεται μηπως με την 10,2 που του ηρθε αναβαθμιση σημερα;

 

Αυτό δεν μου έχει τύχει και όντως είναι πρόβλημα

Ποια έκδοση έχει;

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή;

Δεν μου φαίνεται λογικό

Η σαν παράξενο bug κάτι μου λέει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου έχει τύχει και όντως είναι πρόβλημα

Ποια έκδοση έχει;

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή;

Δεν μου φαίνεται λογικό

Η σαν παράξενο bug κάτι μου λέει

 

Η αληθεια ειναι οτι απ οτι μου ειπε δεν συμβαινει παντα, καποιες φορες τυχαινει, δεν ξερει τι μπορει να το ενεργοποιει. σημερα εβαλε την 10,2 δεν θυμαται ποια ειχε πριν..λεει παντως οτι το εκανε καμποσες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι απ οτι μου ειπε δεν συμβαινει παντα, καποιες φορες τυχαινει, δεν ξερει τι μπορει να το ενεργοποιει. σημερα εβαλε την 10,2 δεν θυμαται ποια ειχε πριν..λεει παντως οτι το εκανε καμποσες φορες...

Σε αυτό μπορεί να φταίει κάποιο bug που είχε το ios ή μπορεί να το τραβάει απότομα και να δημιουργεί θέμα στην θύρα του κινητού και να δείχνει πως έχει ακουστικά συνδεδεμένα. Το έχω παρατηρήσει και σε άλλα iphone. Μπορεί απλά να θέλει λίγο καθάρισμα η θύρα των ακουστικών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό μπορεί να φταίει κάποιο bug που είχε το ios ή μπορεί να το τραβάει απότομα και να δημιουργεί θέμα στην θύρα του κινητού και να δείχνει πως έχει ακουστικά συνδεδεμένα. Το έχω παρατηρήσει και σε άλλα iphone. Μπορεί απλά να θέλει λίγο καθάρισμα η θύρα των ακουστικών.

 

Εγινε ευχαριστω, θα το πω μπας και στρωσει. Απ οτι μου ειπε ο φιλος μου, ακουει λεει πχ μουσικη, μετα βγαζει τ ακουστικα και οταν τον παρουν τηλεφωνο εχει αυτο το θεμα με την δρομολογηση, που πρεπει να βαλει μεγαφωνο και μετα ακουστικο για να δουλεψει...περιεργο μπαγκ, δε ξερω, ισως εφτιαξε με την νεα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστω, θα το πω μπας και στρωσει. Απ οτι μου ειπε ο φιλος μου, ακουει λεει πχ μουσικη, μετα βγαζει τ ακουστικα και οταν τον παρουν τηλεφωνο εχει αυτο το θεμα με την δρομολογηση, που πρεπει να βαλει μεγαφωνο και μετα ακουστικο για να δουλεψει...περιεργο μπαγκ, δε ξερω, ισως εφτιαξε με την νεα εκδοση

Ας κοιτάξει αυτό που είπα μήπως το τραβάει απότομα. Δεν είναι απαραίτητο να είναι bug του ios.

 

Υ.Γ. τα άσχετα μηνύματα διαγράφηκαν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιτάξει αυτό που είπα μήπως το τραβάει απότομα. Δεν είναι απαραίτητο να είναι bug του ios.

 

Υ.Γ. τα άσχετα μηνύματα διαγράφηκαν.

 

Κατανοητο, αν συνεχιστει θα επανελθω μηπως βρουμε τι μπορει να φταιει, προς το παρον θα κανει αυτο με το καθαρισμα και βλεπουμε, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστω, θα το πω μπας και στρωσει. Απ οτι μου ειπε ο φιλος μου, ακουει λεει πχ μουσικη, μετα βγαζει τ ακουστικα και οταν τον παρουν τηλεφωνο εχει αυτο το θεμα με την δρομολογηση, που πρεπει να βαλει μεγαφωνο και μετα ακουστικο για να δουλεψει...περιεργο μπαγκ, δε ξερω, ισως εφτιαξε με την νεα εκδοση

 

Πιστεύω ότι έχει μέσα βρωμια

Σε μια βατονετα λίγο οινόπνευμα. Με απενεργοποιημένη την συσκευή ας δοκιμάσει λίγο να το καθαρίσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμασει να κανει επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου,μηπως φτιαξει το bug.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με το θεμα της μπαταριας. Εχθες πηγα στο service γιατι συνεχιζε να κλεινει στο 30% χωρις λογω. Εκανα restore,update,setup as new και calibration στη μπαταρια χωρις αποτελεσμα.

 

Το κινητο δεν ανηκε στην παρτιδα με τους προβληματικους σειριακους αριθμους αλλα απ οτι μου ειπε το παιδι στο service υπαρχει πιθανοτητα να βγαλει και αλλους σειριακους η apple γιατι τους ερχονται πολλα iphone εκτος της παρτιδας με τους σειριακους που βγαλανε. Και ολα οφειλονται στο ios10...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την 10.2;;; καποιος που την περασε;;

 

Δειχνει να εχει πιο "στρωτη" λειτουργια απο την προηγουμενη και η μπαταρια, τουλαχιστον σε εμενα, δειχνει να εχει "ανεβει", ειδικα σε κατασταση αναμονης (ειμαι αυτη τη στιγμη με 76% με 2 ωρες και 13 λεπτα χρηση σε 22 ωρες 22 λεπτα απο την τελευταια φορτιση).

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω νεα αγορα σε 32gb και η ερωτηση μου ειναι αν σε νεα συσκευη πεσω σε ελλατωματικη παρτιδα με θεμα μπαταριας;; Υπαρχει περιπτωση ;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω νεα αγορα σε 32gb και η ερωτηση μου ειναι αν σε νεα συσκευη πεσω σε ελλατωματικη παρτιδα με θεμα μπαταριας;; Υπαρχει περιπτωση ;;;

 

Η εκδοση των 32GB ειναι καινουργια, κυκλοφορησε οταν βγηκε το iphone 7.

Οποτε το θεωρω απιθανο να πεσεις σε ελλατωματικη συσκευη.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση των 32GB ειναι καινουργια, κυκλοφορησε οταν βγηκε το iphone 7.

Οποτε το θεωρω απιθανο να πεσεις σε ελλατωματικη συσκευη.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου..μια χαρα δηλαδη.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω νεα αγορα σε 32gb και η ερωτηση μου ειναι αν σε νεα συσκευη πεσω σε ελλατωματικη παρτιδα με θεμα μπαταριας;; Υπαρχει περιπτωση ;;;

 

Οι ελαττωματικές συσκευές-μπαταρίες ήταν παρτίδες Νοέμβριος του 2015

Ακατόρθωτο να πέσεις σε εκείνες τις παρτίδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να εχει πιο "στρωτη" λειτουργια απο την προηγουμενη και η μπαταρια, τουλαχιστον σε εμενα, δειχνει να εχει "ανεβει", ειδικα σε κατασταση αναμονης (ειμαι αυτη τη στιγμη με 76% με 2 ωρες και 13 λεπτα χρηση σε 22 ωρες 22 λεπτα απο την τελευταια φορτιση).

 

Τα ιδια και στο 5s,σχετικα καλυτερα αλλα αποκριση 9.3.5 δεν εχει...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες το κινητο ειναι ανεπισημα αδιαβροχο;; Γιατι σε tests στο youtube τα παει περιφημα.. Τι συμβαινει;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες το κινητο ειναι ανεπισημα αδιαβροχο;; Γιατι σε tests στο youtube τα παει περιφημα.. Τι συμβαινει;;

 

Όλα τα κινητά έχουν κάποιες αντοχές

Οι Apple συσκευές είχαν πάντα νομίζω αρκετή ανοχή σε λίγο νερό στα τεστ

Έχουν όμως κάτι χαρτάκια μέσα που αλλάζουν χρώμα με την υγρασία και σε βγάζουν εκτός εγγύησης γι αυγό φύλαγε το όσο μπορείς περισσότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

με QM ο σειριακος μου και εχω τα προβληματα με την μπαταρια, νομιζω πως ξεκινησαν απο το ios 10.

 

Εχω ακομη εγγυηση μεχρι τον Γεναρη αλλα θελουν λεει 2-3 μερες να δουν το κινητο και αλλες 20 για να ερθει η μπαταρια (αν ειναι λεει η μπαταρια) και χωρις να μπορω να εχω το κινητο αυτες τις 20 μερες που την περιμενουν...Οτι να ναι

Link to comment
Share on other sites

με QM ο σειριακος μου και εχω τα προβληματα με την μπαταρια, νομιζω πως ξεκινησαν απο το ios 10.

 

Εχω ακομη εγγυηση μεχρι τον Γεναρη αλλα θελουν λεει 2-3 μερες να δουν το κινητο και αλλες 20 για να ερθει η μπαταρια (αν ειναι λεει η μπαταρια) και χωρις να μπορω να εχω το κινητο αυτες τις 20 μερες που την περιμενουν...Οτι να ναι

 

Πήγαινε το μην το αφήσεις και περάσει η εγγύηση. Συσκευή στην χειρότερη πρέπει να δανειστείς από κάποιον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου στην παρεα.σημερα μετα από αρκετες συσκευες samsung και android φυσικα αποφασισα να παρω ένα 6s 16gb.μια και ασχετος από iPhone και ios γενικα θελω να ρωτησω καποια πραγματα.

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου από το samsung στο iPhone??εννοείτε όχι μια μια με το χερι..

τα 16gb είναι λιγα??

παιρνει αναβαθμιση σε ios10??

και μια τελευταια...στο σαμυ ειχα nano sim..ταιριαζει στο 6s η παμε για αλλαγη sim??(http://www.apple.com/gr/iphone-6s/specs/ εδώ γραφει ότι η sim δεν είναι συμβατες???)

πιστευω μεχρι τελος εβδομάδας να το εχω στα χερια μου οποτε θα πεσει και λιγο διάβασμα...:) :O

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου στην παρεα.σημερα μετα από αρκετες συσκευες samsung και android φυσικα αποφασισα να παρω ένα 6s 16gb.μια και ασχετος από iPhone και ios γενικα θελω να ρωτησω καποια πραγματα.

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου από το samsung στο iPhone??εννοείτε όχι μια μια με το χερι..

τα 16gb είναι λιγα??

παιρνει αναβαθμιση σε ios10??

πιστευω μεχρι τελος εβδομάδας να το εχω στα χερια μου οποτε θα πεσει και λιγο διάβασμα...:) :O

Αν τις επαφές σου τις έχεις όλες στο goolge, αφού έχεις android, τότε όταν πάρεις το κινητό θα περάσεις τον λογαριασμό σου και αυτόματως θα συγχρονίσουν και οι επαφές. Επίσης υπάρχει και εφαρμογή στο play store που μπορεί να σε βοηθήσει να μεταφέρεις τα δεδομένο σου, Move to iOS.

Υπάρχει και οδηγός να διαβάσεις http://www.imore.com/how-move-your-photos-contacts-and-more-android-iphone

 

Γενικά είναι λίγα πλέον αλλά εξαρτάται καθαρά την χρήση που θα του κάνεις εσύ. Το κινητό από τα 16Gb έχει ελέυθερα γύρω στα 11-12GB. Το σίγουρο είναι πως θα θέλει να του κάνεις γενικά μαζεμένη χρήση.

 

Ναι παίρνει αναβάθμιση σε iOS 10, και θα πάρει και στο iOS 11.

 

Και το 6s nano sim παίρνει οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...