Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω, περίεργα πράγματα, όταν ειναι σε standby δε τρώει τπτ, ήταν στο 100% για 2 ώρες, αλλα με το που ξεκινήσεις λίγο instensive χρήση, πεφταν τρεις τρεις οι ποσοστιαίες μονάδες...μου έκλεισε και σήμερα στο 40% και δεν ήταν η πρώτη φορά...το άφησα στο istorm Κολωνάκι...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ελαττωματική μπαταρια η ελαττωματική μητρική.

Η και υγρασία στην συσκευή αλλα ας ελπίσουμε να είναι απλά μπαταρια να στην αλλάξουν να τελειώνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική μπαταρια η ελαττωματική μητρική.

 

Η και υγρασία στην συσκευή αλλα ας ελπίσουμε να είναι απλά μπαταρια να στην αλλάξουν να τελειώνεις

 

 

 

Αν και συνήθως είμαι απαισιόδοξος, εδώ πιστεύω ότι ειναι η μπαταρία σύμφωνα με αυτά που έχω δει. Κατά την έντονη χρήση και ειδικά με 4G, η μπαταρία χάνει απότομα το capacity της σύμφωνα με το battery life και πέφτει απο το 85-90 στο 45-50, όποτε το λογισμικό κατεβάζει τρεις τρεις τις μονάδες γιατί ακολουθεί τα mah της μπαταρίας, κι ετσι όταν κλείνει στο 30% απο μόνο του, πρέπει να το αφήσεις να ηρεμήσει το κινητό 5 λεπτά ώστε να ξαναπάρει η μπαταρία τη σωστή ένδειξη στο capacity...καιρός ώρα εγγύς

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Αν και συνήθως είμαι απαισιόδοξος, εδώ πιστεύω ότι ειναι η μπαταρία σύμφωνα με αυτά που έχω δει. Κατά την έντονη χρήση και ειδικά με 4G, η μπαταρία χάνει απότομα το capacity της σύμφωνα με το battery life και πέφτει απο το 85-90 στο 45-50, όποτε το λογισμικό κατεβάζει τρεις τρεις τις μονάδες γιατί ακολουθεί τα mah της μπαταρίας, κι ετσι όταν κλείνει στο 30% απο μόνο του, πρέπει να το αφήσεις να ηρεμήσει το κινητό 5 λεπτά ώστε να ξαναπάρει η μπαταρία τη σωστή ένδειξη στο capacity...καιρός ώρα εγγύς

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Λογικά είσαι μπαταρια.

Αναμένουμε νέα σου μετα την επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Έχει 2-3 μέρες μου έρχονται συνέχεια ειδοποιήσεις στο ημερολόγιο από κάτι διαφημίσεις για ray ban γυαλιά και κάτι βλακείες. Πως προέκυψε; Πρώτη φορά τόσα χρόνια
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Έχει 2-3 μέρες μου έρχονται συνέχεια ειδοποιήσεις στο ημερολόγιο από κάτι διαφημίσεις για ray ban γυαλιά και κάτι βλακείες. Πως προέκυψε; Πρώτη φορά τόσα χρόνια

 

Αφαίρεσε ένα ένα τα ημερολόγια για να βρεις το ένοχο ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσε ένα ένα τα ημερολόγια για να βρεις το ένοχο ημερολόγιο.

 

iCloud έχω μόνο

Πως πέρασαν μέσα αυτά τα συμβάντα;

Και μπαίνουν συνέχεια κι αλλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι θέμα με το icloud. Το παρουσιάζει σε πολλούς αυτό το θέμα με τα spam. Διάβασε εδώ https://astralbodi.es/2016/11/25/preventing-spam-icloud-calendar-invites/ τι λέει και δοκίμασε αυτά που αναφέρει το link.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το συγκεκριμένο με τα rayban αλλά δεν έδωσα σημασία και το αφαίρεσα βιαστικά. Ελπίζω να είναι μεμονωμένο περιστατικό και να μην επαναληφθεί γιατί είναι εκνευριστικό να έχουμε σπαμ σε βασικές εφαρμογές χωρίς δική μας πρόθεση/βλακεία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το συγκεκριμένο με τα rayban αλλά δεν έδωσα σημασία και το αφαίρεσα βιαστικά. Ελπίζω να είναι μεμονωμένο περιστατικό και να μην επαναληφθεί γιατί είναι εκνευριστικό να έχουμε σπαμ σε βασικές εφαρμογές χωρίς δική μας πρόθεση/βλακεία.

 

Άκρως σπαστικό

Όταν το είδα πρώτη φορά με γύρισε η βίδα

Τι βρήκαν οι πονηροί οι Κινέζοι...

Πιστεύω θα τους κλείσει την τρύπα η Apple δεν είναι δυνατόν είναι ξεφτίλα να χτυπάει το ημερολόγιο μου και να βγάζει κάτι σπαθιά κάτι γατιά και κάτι λιοντάρια και να τα βλέπω στο ημερολόγιο μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα θεμα με την συσκευη που προεκυψε ξαφνικα σημερα.

 

Οταν βλεπω ενα βιντεο ή ακουω μουσικη απο το κινητο, δεν ακουγεται ηχος απο τα ηχεια. Καθολου.

Γιατι οταν παταω τα κουμπια της εντασης δειχνει οτι εχει συνδεδεμενα ακουστικα. Αλλα προφανως και δεν εχω ακουστικα συνδεδεμενα. Οταν συνδεσω bluetooth ηχειο ή ακουστικα ακουγεται κανονικα ο ηχος.

Εκανα επαναφορα της συκευης και περασα backup παλι τα ιδια.

20161127_115148000_i_OS.pngupload pic

 

εδω φαινεται οτι εχω ακουστικα συνδεδεμενα.

 

Τι γινεται; Καμια προταση;

Edited by Nos 55

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

To είχα και αυτο το πρόβλημα, άμα βάλεις τα ακουστικά κουμπώνουν καλά ή βάζεις κόντρα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ψαξιμο βρηκα λυση και τελικα δεν χρειαζοταν καν να κανω hard reset την συσκευη.

Μεσα στην υποδοχη εχει μια μεταλλικο σαν μπαλακι στα αριστερα.

Αυτο κανονικα μπαινοβγαινει, εμενα ειχε κολλησει μεσα για ενα μυστηριο λογο με ενα στυλο το ακουμπησα και πεταχτηκε. Η δουλεια του ειναι να δινει σημα στην συσκευη ποτε ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα και ποτε οχι.

Πραγματικα πολυ περιεργο προβλημα. 1η φορα μου ετυχε κατι τετοιο. Απλα απο οτι ειδα στο ιντερνετ εχει τυχει και σε αλλους.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα και γω το 6s και προσπαθώ να προσαρμοστώ μετά από πολλά χρόνια σε android. Λογικά θα έχω αρκετές ερωτήσεις. Αλλά προς το παρόν,

 

Στις επαφές που έκανα sync από το Gmail μου, τα ελληνικά τα εμφανίζει κάθε ένα σε μία κατηγορία #. Ενώ τα Αγγλικά τα χωρίζει κανονικά αλφαβητικά. Καμιά ιδέα;

 

Επίσης, υπάρχουν κάποιες γενικές συμβουλές ή κάποιο FAQ για να προλάβω πιθανές ερωτήσεις;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα και γω το 6s και προσπαθώ να προσαρμοστώ μετά από πολλά χρόνια σε android. Λογικά θα έχω αρκετές ερωτήσεις. Αλλά προς το παρόν,

 

Στις επαφές που έκανα sync από το Gmail μου, τα ελληνικά τα εμφανίζει κάθε ένα σε μία κατηγορία #. Ενώ τα Αγγλικά τα χωρίζει κανονικά αλφαβητικά. Καμιά ιδέα;

 

Επίσης, υπάρχουν κάποιες γενικές συμβουλές ή κάποιο FAQ για να προλάβω πιθανές ερωτήσεις;

 

Πιθανόν η κωδικοποίηση από κάποιο άλλο τηλέφωνο ήταν διαφορετική γι αυτό τώρα στα εμφανίζει έτσι

Πρέπει οποίο όνομα θέλεις να το αλλάξεις ενα ενα χειροκίνητα

 

Ερωτήσεις μπορείς να κανεις εδω

Είμαστε για να βοηθάμε. Αλλιώς είναι να τα διαβάζεις κι αλλιώς να στα εξηγεί κάποιος πάνω ακριβώς στο πρόβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές που έκανα sync από το Gmail μου, τα ελληνικά τα εμφανίζει κάθε ένα σε μία κατηγορία #. Ενώ τα Αγγλικά τα χωρίζει κανονικά αλφαβητικά. Καμιά ιδέα;

Στα εμφανίζει έτσι γιατί οι επαφές σου είναι στα Ελληνικά ενώ η γλώσσα του κινητού στα Αγγλικά. Αν το γυρίσεις στα Ελληνικά τότε οι επαφές θα χωριστούν κανονικά. Έτσι διαχειρίζεται τις επαφές το ios.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν η κωδικοποίηση από κάποιο άλλο τηλέφωνο ήταν διαφορετική γι αυτό τώρα στα εμφανίζει έτσι

Πρέπει οποίο όνομα θέλεις να το αλλάξεις ενα ενα χειροκίνητα

 

Ερωτήσεις μπορείς να κανεις εδω

Είμαστε για να βοηθάμε. Αλλιώς είναι να τα διαβάζεις κι αλλιώς να στα εξηγεί κάποιος πάνω ακριβώς στο πρόβλημα σου

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω να τα περάσω χειροκίνητα ξανά. Μήπως και φτιάξει.

 

Έχει 2 ώρες που το άνοιξα περίπου και από το 72% πήγε στο 37% με wifi και κατέβασμα εφαρμογών. Ελπίζω να μην είμαι στην ελαττωματική παρτίδα. Αν και από ότι διάβασα είναι περσινά μοντέλα αυτά που έχουν θέμα και εμένα δεν έχει το Q στη 4η θέση το s/n.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω να τα περάσω χειροκίνητα ξανά. Μήπως και φτιάξει.

 

Έχει 2 ώρες που το άνοιξα περίπου και από το 72% πήγε στο 37% με wifi και κατέβασμα εφαρμογών. Ελπίζω να μην είμαι στην ελαττωματική παρτίδα. Αν και από ότι διάβασα είναι περσινά μοντέλα αυτά που έχουν θέμα και εμένα δεν έχει το Q στη 4η θέση το s/n.

 

Τώρα είναι ακόμα αρχή. Δεν έχει στρώσει η μπαταρια

Επίσης επειδή το έχεις συνέχεια στο χέρι.

Το κατέβασμα εφαρμογών και αυτά τρέχουν με 100% τον επεξεργαστή όποτε όσο να ναι πέφτει εύκολα μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι υπηρεσίες. Αν δεν έχει στρώσει η κατανάλωση μέχρι μετα μια εβδομάδα που πήρες την συσκευή τότε πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, περίεργα πράγματα, όταν ειναι σε standby δε τρώει τπτ, ήταν στο 100% για 2 ώρες, αλλα με το που ξεκινήσεις λίγο instensive χρήση, πεφταν τρεις τρεις οι ποσοστιαίες μονάδες...μου έκλεισε και σήμερα στο 40% και δεν ήταν η πρώτη φορά...το άφησα στο istorm Κολωνάκι...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τα ίδια περίπου έκανε και σε μένα, με την μόνη διαφορά ότι δεν άναβε μετά παρά μόνο μετά από πολλές προσπάθειες. Μόλις άνοιγε ο μετρητής έγραφε ότι ήθελε, πότε 90% και καπάκι 5% και άλλα παλαβά. Τελικά ίσα που πρόλαβα back up kai wipe και δεν ξανάνοιξε. Το έστειλα I storm και μετά από μια εβδομάδα που έστειλαν άλλο κινητό. Από όσο κατάλαβα είχε κάψει μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Στον 1 χρονο χρησης μου εκλεισε 2-3 φορες ενω ειχε μπαταρια πανω απο 25%. Η τελευταια ηταν προσφατα. Αν γινει πιο συχνο το φαινομενο να παω λετε istorm να το δωσω; το πηρα πριν απο 1 χρονο ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

Στον 1 χρονο χρησης μου εκλεισε 2-3 φορες ενω ειχε μπαταρια πανω απο 25%. Η τελευταια ηταν προσφατα. Αν γινει πιο συχνο το φαινομενο να παω λετε istorm να το δωσω; το πηρα πριν απο 1 χρονο ακριβως.

 

Δεν έχει σχέση η αντικατάσταση μπαταρίας με το υπόλοιπο εγγύησης. Δεν αναφέρεται κιόλας πουθενά

Απλά αν ανήκεις σε ελαττωματική παρτίδα πηγαίνεις και στην αλλάζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα τσεκάρουν τα λεγόμενα μου σε περίπτωση που το πάω;

 

Μπήκες στην σελίδα της Apple να δεις αν δικαιούσαι αντικατάσταση;

Τι να τσεκάρουν από τα λεγόμενα σου;

Θα δουν αν όντως ανήκεις σε παρτίδα ελαττωματική και θα αλλάξουν μπαταρια δεν χρειάζεται να τους εξηγήσεις ότι σου έχει κλείσει μια η δυο η δέκα φορές

Πας το δίνεις στην αλλάζουν το παίρνεις και φεύγεις

 

Παρακάτω μπορείς να μπεις και να δεις αν ανήκεις σε ελαττωματική σειρά

https://www.apple.com/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στην καρτελα πληροφοριες/Σειριακος βαζουμε σωστα;

Μαλλον οκ ειμαι εγω

The serial number you entered is not eligible under this program because either:

- It's not one of the serial numbers in the affected range

OR

- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...