Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε το ! δουλεύει για αναφορά παράδοσης στην Q αλλά ούτε τα κεφαλαία γράμματα !!! Εάν ξεπεράσω τους 70 χαρακτήρες και ας γράφω με κεφαλαία με χρεώνει και άλλο sms !!! Στα android αυτό το ξεπερνούσαμε από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων αλλά στην περίπτωση iPhone με Q Telecom δεν βλέπω λύση !!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ! δουλεύει για αναφορά παράδοσης στην Q αλλά ούτε τα κεφαλαία γράμματα !!! Εάν ξεπεράσω τους 70 χαρακτήρες και ας γράφω με κεφαλαία με χρεώνει και άλλο sms !!! Στα android αυτό το ξεπερνούσαμε από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων αλλά στην περίπτωση iPhone με Q Telecom δεν βλέπω λύση !!!

Η αναφορά παράδοσης που αναφέρω δεν ξέρω αν λειτουργεί με greeklish ή με ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ με Q, οπότε δεν ξέρω.

Για να στο κάνει μόνο με την Q τότε είναι κάποιο θέμα με τα carrier settings του παρόχου.

Με cosmote και vodafone, όπως είπα και πριν, είναι εντάξει οι 160 χαρακτήρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Της συζύγου το iPhone 6s στο δίκτυο της wind κανονικά παίρνει 160 χαρακτήρες το sms . Τελικά το πρόβλημα πρέπει να το έχει αποκλειστικά η Q Telecom .
Link to comment
Share on other sites

Της συζύγου το iPhone 6s στο δίκτυο της wind κανονικά παίρνει 160 χαρακτήρες το sms . Τελικά το πρόβλημα πρέπει να το έχει αποκλειστικά η Q Telecom .

Ε ναι αυτό θα είναι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος προβλημα με το viber ??

 

Απο το πρωί μου έρχονται μηνύματα και δεν τα εμφανίζει ουτε στην οθόνη ουτε χτυπάει ο ήχος ..

 

Καμια ιδέα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος προβλημα με το viber ??

 

Απο το πρωί μου έρχονται μηνύματα και δεν τα εμφανίζει ουτε στην οθόνη ουτε χτυπάει ο ήχος ..

 

Καμια ιδέα ;;;

 

Καλησπέρα, κλείσε και άνοιξε τις γνωστοποιήσεις και κάνετε μία επανεκκίνηση τη συσκευή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Οντως η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα και επίσης τρώει κατι σκαλωματα. Δε θελω να κανω restore αλλα ελπίζω να βγει στα κοντά κανα update με διορθώσεις!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Μετά από clean install δεν έχω παρατηρήσει κάτι το περίεργο σε επιδόσεις ή μπαταρία. Το αντίθετο θα έλεγα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κλείσε και άνοιξε τις γνωστοποιήσεις και κάνετε μία επανεκκίνηση τη συσκευή σου. :)

 

Το εκανα αλλα τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Οντως η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα και επίσης τρώει κατι σκαλωματα. Δε θελω να κανω restore αλλα ελπίζω να βγει στα κοντά κανα update με διορθώσεις!!!

Μάλλον τα old data φταίνε κατά 99% για restore πας

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος προβλημα με το viber ??

 

Απο το πρωί μου έρχονται μηνύματα και δεν τα εμφανίζει ουτε στην οθόνη ουτε χτυπάει ο ήχος ..

 

Καμια ιδέα ;;;

 

Καμια βοήθεια ;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοήθεια ;;;; :(

 

Θα οφείλεται στην ίδια την εφαρμογή του viber δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι λογικά.

Αναμένεις αναβάθμιση.

Βγήκε σήμερα μια μικρή.

Εγώ πριν κανα 2 μήνες μόλις πήγαινα να απαντήσω σε μήνυμα στο viber μου έκλεινε την αναπαραγωγή μουσικής.

Δεν φταίει το iOS σε κάτι. Η εφαρμογές έχουν το θέμα. Αναμένεις αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα οφείλεται στην ίδια την εφαρμογή του viber δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι λογικά.

Αναμένεις αναβάθμιση.

Βγήκε σήμερα μια μικρή.

Εγώ πριν κανα 2 μήνες μόλις πήγαινα να απαντήσω σε μήνυμα στο viber μου έκλεινε την αναπαραγωγή μουσικής.

Δεν φταίει το iOS σε κάτι. Η εφαρμογές έχουν το θέμα. Αναμένεις αναβάθμιση

 

Πάντως την έσβησα την κατέβασα ξανα μου ήρθε και αναβάθμιση και παλι τα ίδια .. :( περιμενω λοιπόν ξανα !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την έσβησα την κατέβασα ξανα μου ήρθε και αναβάθμιση και παλι τα ίδια .. :( περιμενω λοιπόν ξανα !!!

 

Μήπως έχεις το μην ενοχλείτε ανοιχτό;

Μήπως είναι μηνύματα σε ομάδα και έχεις κατα λάθος μπει μέσα στις ρυθμίσεις της ομάδας και το έχεις βάλει στην σιγανή ειδοποιήσεων;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@mmaria_82 Εκτός από αυτό που λέει ο @Tasos19s μήπως είναι καμία από τις κρυφές συνομιλίες που έχει το viber; Μήπως έχεις κρύψει συνομιλίες και για αυτό ενώ έχεις μηνύματα δεν χτυπάνε ή δεν εμφανίζονται; Γιατί όταν κάνεις μια συνομιλία κρυφή τότε ούτε χτυπάει ούτε σου την εμφανίζει μαζί με τις άλλες, σου βγάζει μόνο ότι έχεις αδιάβαστο μήνυμα. Για να βρεις τις κρυφές συνομιλίες τότε στην αναζήτηση που έχει μέσα στο viber γράφεις το pin που έχεις βάλει και σου τις εμφανίζει. Για κάνε αυτό και μας λες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/apple/iphone/smartphone-apple-iphone-6s-16gb-space-gray/prod7814895pp/

 

Φίλος μου με ενημέρωσε για την παραπάνω προσφορά, οπότε με την σειρά μου ενημερώνω και εγώ εδώ μέσα...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο όλα αυτά που μου είπατε ... ουτε ομάδες εχω ουτε κρυφές συνομιλιες ... ;( δεν ξερω τι φταίει ξαφνικά πάντως .. νομίζω μου το έκανε μετα απο αναβάθμιση .. υπάρχουν φορες που μου στέλνουν ενα μήνυμα και δεν χτυπάει και χτυπάει στο δεύτερο αλλα συνήθως ουτε χτυπάει ουτε το εμφανίζει στην οθόνη .. :(
Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/apple/iphone/smartphone-apple-iphone-6s-16gb-space-gray/prod7814895pp/

 

Φίλος μου με ενημέρωσε για την παραπάνω προσφορά, οπότε με την σειρά μου ενημερώνω και εγώ εδώ μέσα...

 

Ελαχιστα κομματια ηδη τελειωσαν....Τα διωχνουν γιατι το base model του 6s / 6s plus πλεον θα ξεκιναει απο τα 32 gb, οποτε καταργουνται οι χωρητικοτητες των 16 και 64.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο όλα αυτά που μου είπατε ... ουτε ομάδες εχω ουτε κρυφές συνομιλιες ... ;( δεν ξερω τι φταίει ξαφνικά πάντως .. νομίζω μου το έκανε μετα απο αναβάθμιση .. υπάρχουν φορες που μου στέλνουν ενα μήνυμα και δεν χτυπάει και χτυπάει στο δεύτερο αλλα συνήθως ουτε χτυπάει ουτε το εμφανίζει στην οθόνη .. :(

 

Πριν λίγο μου ζήτησε μια φίλη βοήθεια.

Έχει το ίδιο πρόβλημα με εσένα.

Από τότε που αναβάθμισε σε iOS 10

Αναμονή για αναβάθμιση του viber δεν μπορείς να κανεις κάτι εσύ είναι bug

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ζήτησε μια φίλη βοήθεια.

Έχει το ίδιο πρόβλημα με εσένα.

Από τότε που αναβάθμισε σε iOS 10

Αναμονή για αναβάθμιση του viber δεν μπορείς να κανεις κάτι εσύ είναι bug

 

καλημερα !!!

 

ευχαριστω πολυ !!!

 

δεν ημουν σιγουρη αν ξεκινησε το θεμα μετα το ios 10 γι αυτο και δεν το ανεφερα

 

κατι ακομα

 

αυριο η την δευτερα θα δωσω την συσκευη

 

μονο μεσω itunes μπορω να κανω back up οτι εχω στην συσκευη η γινεται και αλλιως ?

 

γιατι με το itunes δεν το εχω καθολου

 

και θελω αν ειναι εφικτο να περασω οτι εχω στην συσκευη απο φωτογραφιες και βιντεο μεχρι εφαρμογες και μηνυματα :O

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεσεις το Iphone με τον υπολογιστη...αφου το κανεις "αξιοπιστο" , μπορεις να μεταφερεις φωτο & βιντεο σαν να ειναι απλη μεταφορα απο usb κλπ. ( ετσι τις μεταφερω εγω συχνα ..χωρις Itunes )

 

Επισης πληρες back up μπορεις να παρεις μεσω icloud...αλλα πρεπει να εισαι σιγουρη οτι εχεις τον αναλογο χωρο (για τις φωτο - βιντεο )

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσουν οι συμφορουμιτες!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

 

ευχαριστω πολυ !!!

 

δεν ημουν σιγουρη αν ξεκινησε το θεμα μετα το ios 10 γι αυτο και δεν το ανεφερα

 

κατι ακομα

 

αυριο η την δευτερα θα δωσω την συσκευη

 

μονο μεσω itunes μπορω να κανω back up οτι εχω στην συσκευη η γινεται και αλλιως ?

 

γιατι με το itunes δεν το εχω καθολου

 

και θελω αν ειναι εφικτο να περασω οτι εχω στην συσκευη απο φωτογραφιες και βιντεο μεχρι εφαρμογες και μηνυματα :O

 

Συνδέοντας με τον υπολογιστή θα πάρεις φωτό και βίντεο όπως όταν συνδέεις ενα usb flash

Στο iTunes λέει στην καρτέλα της συσκευής backup

Το κανεις και είσαι εντάξει δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο

Μετα πριν δώσεις την συσκευή κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου. Θα σου ζητήσει να κανεις αφαίρεση της εύρεσης iPhone βάζοντας τα στοιχεία σου από το iCloud.

Αυτά είναι ολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας με τον υπολογιστή θα πάρεις φωτό και βίντεο όπως όταν συνδέεις ενα usb flash

Στο iTunes λέει στην καρτέλα της συσκευής backup

Το κανεις και είσαι εντάξει δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο

Μετα πριν δώσεις την συσκευή κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου. Θα σου ζητήσει να κανεις αφαίρεση της εύρεσης iPhone βάζοντας τα στοιχεία σου από το iCloud.

Αυτά είναι ολα

Ευχαριστώ πολυυυ !!!!

Και στο καινούριο πως περνάω φωτό βίντεο εφαρμογες κτλ μετα ;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυυυ !!!!

Και στο καινούριο πως περνάω φωτό βίντεο εφαρμογες κτλ μετα ;;

Με τον ίδιο τρόπο που τα περνάς κάθε φορά που αγοράζεις καινούργιο iphone. Όπως τα πέρασες από το 6 που είχες στο 6s. Δεν αλλάζει η διαδικασία. Συνδέεις το κινητό στο itunes και περνάς αυτά που θες. Αν θες να έχεις ότι ακριβώς έχεις τώρα στο 6s απλά θα κάνεις επαναφορά του backup που έχεις κρατήσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που τα περνάς κάθε φορά που αγοράζεις καινούργιο iphone. Όπως τα πέρασες από το 6 που είχες στο 6s. Δεν αλλάζει η διαδικασία. Συνδέεις το κινητό στο itunes και περνάς αυτά που θες. Αν θες να έχεις ότι ακριβώς έχεις τώρα στο 6s απλά θα κάνεις επαναφορά του backup που έχεις κρατήσει.

 

μου τα περνανε συνηθως γι αυτο και οι ερωτησεις ...:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...