Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η 9.3.1 είναι άψογη χωρίς το γνωστό πρόβλημα της 9.3, αναβαθμιστε άφοβα.

Για τη μπαταρία διαβάζω κάποια θεματάκια, έχεις παρατηρήσει κάτι εσύ;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Την προτείνω και γω την 9.3.1. Απολύτως κανένα πρόβλημα δεν έχω και η μπαταρία επίσης στα προηγούμενα επίπεδα αν όχι λίγο καλυτερη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά... Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι τέτοιο;http://www.invisiblewaterproofing.com/purchaseimpervious/iphone-6s-kit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά... Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι τέτοιο;http://www.invisiblewaterproofing.com/purchaseimpervious/iphone-6s-kit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γενικώς αυτές οι λύσεις δεν είναι και τόσο δημοφιλής σε εμάς εδώ, δεν ξέρω στο εξωτερικό τι κινητικότητα έχουν αλλά αμφιβάλλω για το κατά πόσο προσφέρουν ουσιαστική προστασία (ακόμα και ως spill proof).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά... Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι τέτοιο;http://www.invisiblewaterproofing.com/purchaseimpervious/iphone-6s-kit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω πάντως δεν θα δοκίμασα κάτι τέτοιο στην συσκευή μου με τίποτα.

Δεν ξερω και αυτό με την αδιαβροχοποιηση γιατι ειναι τόσο must για κάποιους.

Εντάξει αν σου πέσει στην λίμνη ναι θα χαλάσει αλλα σε καθημερινή χρήση αν πέσει κάτι επάνω και προλάβεις να βγάλεις την μπαταρία η κανεις τουλάχιστον απενεργοποίηση και μετά το δώσεις για καθαρισμό η το κανεις μόνος δεν εχει πρόβλημα

Μου εχει τύχει 2-3 φορές, το καθάρισα και όλα καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 6s εχει πολυ καλή κιόλας προστασία από το νερό. Απλώς δεν το διαφήμισε η Apple

 

http://www.wired.com/2015/10/waterproof-iphone-6s/

Link to comment
Share on other sites

Το 6s εχει πολυ καλή κιόλας προστασία από το νερό. Απλώς δεν το διαφήμισε η Apple

 

http://www.wired.com/2015/10/waterproof-iphone-6s/

 

Πλέον ο τρόπος που χρησιμοποιείται για την κατασκευή των συσκευών τους προσδίδει μια μικρή ανοχή σε υγρασία.

Ένας γνωστός είχε το Z1 και καθόταν μέσα στην μπανιέρα και έβλεπε βίντεο και ταινίες και τέτοια.

Μετά απο 6 μήνες η δόνηση έκανε σαν χαλασμένη πόρτα σε θρίλερ, η κάμερα πήρε νερά και δεν δούλευε και τα ηχεία το ενα έξυνε και το άλλο δεν δούλευε σχεδόν καθόλου.

 

Δηλαδή στην ουσία ειναι κάτι αχρείαστο. Προσθέτει μέγεθος στην συσκευή για να μπορέσουν να βάλουν λαστιχακια και όλα τα απαραίτητα και πάλι δεν αξίζει ούτε τα χρήματα ούτε τον κόπο να εχεις αδιάβροχο κινητό. Ετσι πιστεύω.

 

Για φωτογραφίες υπάρχουν λύσεις δεν χρειάζεται κάποιος να μπαίνει στην πισίνα η στην θάλασσα με το κινητό

Εγω 600-700€ συσκευή δεν την έβαζα μέσα με τίποτα πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφιες απο το pc στο iPhone και δημιουργήθηκε στο iPhone νέος φακελος με τις φωτογραφιες που πέρασα. Όμως ένας φάκελος με παλαιότερες φωτογραφιες που υπήρχε στο iPhone μέχρι σήμερα το πρωί, τώρα είναι σαν να έχει διαγραφεί.

Μήπως ξέρετε τι γίνεται; Θα μπορέσει να ξαναεμφανιστεί ή έχει διαγραφεί για πάντα; Και το κακό είναι ότι έχω διαγράψει αυτές τις φωτογραφιες απ'το pc.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by nosferatu_8_Jim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφιες απο το pc στο iPhone και δημιουργήθηκε στο iPhone νέος φακελος με τις φωτογραφιες που πέρασα. Όμως ένας φάκελος με παλαιότερες φωτογραφιες που υπήρχε στο iPhone μέχρι σήμερα το πρωί, τώρα είναι σαν να έχει διαγραφεί.

Μήπως ξέρετε τι γίνεται; Θα μπορέσει να ξαναεμφανιστεί ή έχει διαγραφεί για πάντα; Και το κακό είναι ότι έχω διαγράψει αυτές τις φωτογραφιες απ'το pc.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτό ήταν το λάθος σου. Η όλη υπόθεση δουλεύει με συγχρονισμό. Δηλαδη όταν δηλώνεις οτι θέλεις να συγχρονίσετε τον φάκελο αυτόν με την συσκευή, περνάει το περιεχόμενο στο κινητό.

Καθε φορά που συνδέεις την συσκευή κανει έλεγχο για αλλαγές. Αν έχεις βάλει πχ νέες φωτογραφίες στον φάκελο στον υπολογιστη τις περνάει και στο κινητό. Εσύ έκανες το αντίθετο. Εσβησες φωτογραφίες από τον φάκελο και τις έσβησε και από το κινητό.

Στην ουσία ο υπολογιστής καθορίζει τι θα εχει το κινητό και τι οχι. Εσύ του είπες δεν θελω αυτές τις φωτογραφίες και τις έσβησε και από τι κινητό.

Δυστυχώς.

Βάλε τώρα κάποιο data recovery στον υπολογιστη για να τις βρεις αν τις θέλεις. Δεν γνωρίζω άλλο τρόπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφιες απο το pc στο iPhone και δημιουργήθηκε στο iPhone νέος φακελος με τις φωτογραφιες που πέρασα. Όμως ένας φάκελος με παλαιότερες φωτογραφιες που υπήρχε στο iPhone μέχρι σήμερα το πρωί, τώρα είναι σαν να έχει διαγραφεί.

Μήπως ξέρετε τι γίνεται; Θα μπορέσει να ξαναεμφανιστεί ή έχει διαγραφεί για πάντα; Και το κακό είναι ότι έχω διαγράψει αυτές τις φωτογραφιες απ'το pc.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τι φώτο? Αν της πέρασες από το pc αποχαιρετά τα αν ήταν από Camera και ξαφνικά χάθηκε όλος ο φάκελος της cameras και ξανά άρχισε από την αρχή τότε κάτι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας άλλος καθυστέρηση στο ξεκλείδωμα (ο αισθητήρας αποτυμάτων δεν λειτουργεί τόσο ευαίσθητα και συνήθως βάζω passcode για να ξεκλειδώσει) κατά την διάρκεια της φόρτισης;

Όταν δεν είναι στην μπρίζα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας άλλος καθυστέρηση στο ξεκλείδωμα (ο αισθητήρας αποτυμάτων δεν λειτουργεί τόσο ευαίσθητα και συνήθως βάζω passcode για να ξεκλειδώσει) κατά την διάρκεια της φόρτισης;

Όταν δεν είναι στην μπρίζα όλα καλά.

 

 

Δοκίμασε επαναφορά αλλα μην ρίξεις προηγούμενο backup. Κάνε restore as new και απλά βάλε το Mail σου και κάποιες βασικές εφαρμογές. Δοκίμασε το μια μέρα και αν λυθεί το πρόβλημα τότε το στήνεις κανονικά.

 

Βεβαίως πάρε backup πριν για παν ενδεχομενο.

 

Πάντως να ξέρετε ότι τα backup μεταφέρουν το cache των εφαρμογών και αν υπάρχει κάτι που επηρεάζει αρνητικά την άψογη λειτουργία της συσκευής, θα συνεχίσει να δημιουργεί πρόβλημα.

 

Σε κάθε μεγάλο update πχ απο 9.2.Χ σε 9.3 κάνω το εξής:

Φροντίζω να υπάρχουν στο iTunes του υπολογιστή μου όλες οι εφαρμογές που έχω στο κινητό μου. Τις κάνω update στον υπολογιστή.

Κατεβάζω το νέο iOS επίσης στον υπολογιστή και κάνω restore as new.

Μετά επιλέγω συγχρονισμό εφαρμογών, mail, φωτογραφιών, μουσικής κλπ

Σε μισή ώρα η συσκευή μου ειναι έτοιμη. Χρειάζεται μόνο να κάνω login στις εφαρμογές που το απαιτούν. Χρονοβόρο αλλα έχω μια συσκευή καθαρή.

Αρχεία, σημειώσεις κλπ υπάρχουν στο iCloud όποτε δεν χάνω τίποτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στον επίσημο οδηγό της Apple για την 9.3 λέει ότι οι σημειώσεις πλέον μπορούν να κλειδώσουν είτε με συνθηματικό είτε με το Touch ID.Καποια τέτοια επιλογή όμως δε βλέπω.Γνωριζει κανεις ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  1. Εκτέλεσε την εφαρμογή των σημειώσεων και άνοιξε τη σημείωση που θέλεις.
  2. Πάτα το εικονίδιο στην επάνω δεξιά γωνία.
  3. Στο μενού που εμφανίζεται πάτα το κλείδωμα σημείωσης (λουκέτο).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας άλλος καθυστέρηση στο ξεκλείδωμα (ο αισθητήρας αποτυμάτων δεν λειτουργεί τόσο ευαίσθητα και συνήθως βάζω passcode για να ξεκλειδώσει) κατά την διάρκεια της φόρτισης;

Όταν δεν είναι στην μπρίζα όλα καλά.

Μοιάζει πάρα πολύ με το overvoltage, δοκίμασε να βάλεις για δοκιμή για αρχή άλλο φορτιστή και άλλη πρίζα καλώδιο όλα κοινός, αν κάνει το ίδιο μυρίζομαι ότι αρχίζει και έχει ζημιά το usb ic

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος με ποιο τροπο μπορούμε να σβήνουμε. Φωτό από το κινητό και να μην διαγράφονται από το iCloud ?ψαχνω να βρω λύση.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Λέω να κάνω μια αλλαγή για λίγο καιρό σε iPhone έχω note 5 και σκέφτομαι για ανταλλαγή. Η μπαταρία πόσο χειρότερη είναι από note 5 η από s7 έχει κάνει κανείς την μετάβαση ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Λέω να κάνω μια αλλαγή για λίγο καιρό σε iPhone έχω note 5 και σκέφτομαι για ανταλλαγή. Η μπαταρία πόσο χειρότερη είναι από note 5 η από s7 έχει κάνει κανείς την μετάβαση ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

 

Μην το συζητάς καθόλου εδώ. Αν θες αλλαγή κατευθείαν στο θέμα του 6s plus.

Μόνο αυτό θα σε εξυπηρετήσει γιατί η μπαταρία του ειναι κάτι μεταξύ Note5 και S7 edge. Πιο κοντά στο edge.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος με ποιο τροπο μπορούμε να σβήνουμε. Φωτό από το κινητό και να μην διαγράφονται από το iCloud ?ψαχνω να βρω λύση.

Εάν απενεργοποιήσεις την βιβλιοθήκη φωτό icloud στη συσκευή σου θα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τις φωτό σου γιατί δεν θα συγχρονίζονται αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά, όταν για κάποιο λόγο την ξαναενεργοποιήσεις τότε οτιδήποτε αλλαγές είχες κάνει θα συγχρονιστούν αυτόματα και θα γινει χαμός

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Λέω να κάνω μια αλλαγή για λίγο καιρό σε iPhone έχω note 5 και σκέφτομαι για ανταλλαγή. Η μπαταρία πόσο χειρότερη είναι από note 5 η από s7 έχει κάνει κανείς την μετάβαση ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

απο Note 7 ουτε καν (βλέπε μέγεθος = και μεγάλη μπαταρια) από s7 καλύτερη ειναι (όχι ιδιαίτερα αλλα με πολύ προσεκτική χρήση τη μέρα την βγάζεις και στα δυο)

 

αλλα από οτι βλεπω ειναι για το + και οχι για οπλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν απενεργοποιήσεις την βιβλιοθήκη φωτό icloud στη συσκευή σου θα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τις φωτό σου γιατί δεν θα συγχρονίζονται αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά, όταν για κάποιο λόγο την ξαναενεργοποιήσεις τότε οτιδήποτε αλλαγές είχες κάνει θα συγχρονιστούν αυτόματα και θα γινει χαμός

 

λογικά θέλει... να έχει όλες της φώτο στο icloud χωρίς να της έχει στην συσκευη για να μιν πιάνουν χορο... και οχι δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...