Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το σύνδεσα σε power bank μεσω θύρας usb Α2 για φόρτιση tablet κάτω από τις ίδιες ακριβώς συνθήκες. Από το 18% στο 100% έκανε 1 ώρα και 50 λεπτά. Εντυπωσιακή διαφορά.

Όσο για την πτώση της φωτεινότητας μου το επιβεβαίωσαν και από την υποστήριξη της APPLE. Το λογισμίκο πλέον για να προστατεύεσει τη συσκευή όταν υπερθερμαίνεται αντί να βγάλει το κόκκινο θαυμαστικό και να κλείσει όταν φτάσει στο αμήν, κατεβάζει τη φωτεινότητα λίγο πριν. Όπως ακριβώς είπαν και κάποιοι εδώ στο forum.

Το μόνο που μένει ειναι να δω αν με full extra χρήση (4g, maps και camera apps) είναι λογικό να πέφτει 1% κάθε περίπου 1,5 λεπτό με μια πρόχειρη μέτρηση που έκανα. (στη γραμμή μου είπαν να πάω να το τσεκάρω αν και πιστεύω οτι έχει να κάνει απλά με τη μικρή μπαταρία του 6s).

Παρεμπιπτόντως να αναφέρω οτι το βράδυ με όλα ανοιχτά αλλά χωρίς να το χρησιμοποιώ η μπαταρία άντε να πέσει 3% με 4% max σε 7 ώρες.

 

Ετσι ακριβως γινεται ;)

 

4g & maps σε χρηση μονο πεφτει 1% καθε 1,5-2 λεπτα πανω κατω!!!

 

1,3 ωρα κανει να φορτισει και με τον φορτιστη του iPad!

 

Το δικο μου δεν κανει 3.5 ωρες με το δικο του φορτιστη απο το 20%. :)

 

E πες ποσο κανει το δικο σου ομως

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα που ειχα 6αρι μονο στις πρώτες φορτίσεις αργούσε.μετα με τον καιρό φόρτιζε και πιο γρηγορα...πάντως με το φορτιστή του iPad ειναι φοβερό...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω μετρησει με ρολοι (θα το κανω σημερα ομως) θελει 2-2:30 ωρες απο το 20 μεχρι το 100%.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω μετρησει με ρολοι (θα το κανω σημερα ομως) θελει 2-2:30 ωρες απο το 20 μεχρι το 100%.

 

Καλησπέρα φίλε μου, να κάνεις καταμέτρηση την ταχεία φόρτιση (0 - 80%) κι όχι τη φόρτιση συντήρησης (80 -100%) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, να κάνεις καταμέτρηση την ταχεία φόρτιση (0 - 80%) κι όχι τη φόρτιση συντήρησης (80 -100%) :)

 

Τι εννοεις αγορινα; Επειδη με ρωτησαν καποιοι ποση ωρα κανει η δικη μου συσκευη να παει απο το 20 στο 100, απαντησα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αγορινα; Επειδη με ρωτησαν καποιοι ποση ωρα κανει η δικη μου συσκευη να παει απο το 20 στο 100, απαντησα!

 

Είναι διαφορετική η ταχύτητα φόρτισης από 0 έως 80% και από 81% έως 100%. Το να προτείνει κάποιος από 20 έως 100% τα αποτελέσματα δεν είναι αντικειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Για αξίζει να βάλω την καινούρια έκδοση; 9.2 όταν βγει jailbrake για την 9.2 δν θα βγει;

 

κανενας δεν μπορει να το ξερει αυτο ουτε και το ποτε θα βγει.συνήθως βγαίνει για την τελευταία που κυκλοφορεί .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το 6s του αδελφού μου δεν το βλέπει το iTunes. Υπάρχει κανένα bug?

 

Εχουν εγκατασταθει οι drivers του iPhone σωστα;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χάνεται ή εγγύηση.

 

αρα μπορω αν παθω κατι να το παω στο service με jailbreak? μπορω αν δεν θελω να βγαλω το jailbreak? ευχαριστω!

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

αρα μπορω αν παθω κατι να το παω στο service με jailbreak? μπορω αν δεν θελω να βγαλω το jailbreak? ευχαριστω!

 

Δεν παίζει ρόλο δεν είναι σαν το android.

Και κάτι να πάθεις κανεις ένα restore και γίνεται μαμά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χάνεται ή εγγύηση.

 

Εάν η συσκευή πάει στο service με πειραγμένο λειτουργικό (jailbreak), το βγάζουν εκτός εγγύησης. Φυσικά μπορεί κάποιος να επαναφέρει τη συσκευή του πριν κατευθυνθεί στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους !

Μετα από iPhone 5s αγορασα 6s και θελω να ρωτησω το εξής, η καμερα του εξεχει απο το κινητο, όταν το ακουμπάς δεν εχει φοβο να γδαρθεί ?

παρολου που αγόρασα θηκη πολυ λεπτη 0.3 και πάλι ισα ισα εξεχει λετε να εχει πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους !

Μετα από iPhone 5s αγορασα 6s και θελω να ρωτησω το εξής, η καμερα του εξεχει απο το κινητο, όταν το ακουμπάς δεν εχει φοβο να γδαρθεί ?

παρολου που αγόρασα θηκη πολυ λεπτη 0.3 και πάλι ισα ισα εξεχει λετε να εχει πρόβλημα ?

 

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μην ανησυχείς, να χαρείς τη συσκευή σου :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω και εγω απορια που εχω το μαυρο 6s αν το βαζω με την καμερα στο τραπεζι υπαρχει περιπτωση να ξεβαψει το μαυρο δαχτυλιδη που εχει?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

το εχω και εγω απορια που εχω το μαυρο 6s αν το βαζω με την καμερα στο τραπεζι υπαρχει περιπτωση να ξεβαψει το μαυρο δαχτυλιδη που εχει?

 

Εφόσον ακουμπάει παιδιά εννοείται με τον καιρό θα έχει θέμα. Φυσικά χρειάζεται να τρίβεται για να έχει φθορά δεν ειναι και τόσο ευαίσθητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα δαχτυλίδια που όπως δείχνουν προστατεύουν την κάμερα. Στο skroutz μπορείτε να τα δείτε. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο πάντως.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι πάντως εάν δεν χτυπηθεί με μεγάλη δύναμη ώωτε να σπάσει δεν έχει ανάγκη γιατί είναι από ζαφείρι. Το δαχτυλίδι του μαυρου μπορεί να ξεβάψει λίγο αλλά χωρίς αυτό να είναι ιδιαίτετα σημαντικό. Στο ασημί δεν φαίνεται καθόλου καμία φθορά.

Κάτοχος του silver 6s plus χωρίς θήκη και πρωην κάτοχος του 6plus doace gray.

Να απολαμβάνετε τις συσκευές σας όπως σας αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν υπαρχει και που μπορω να βρω flash drive για το iphone?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...