Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως κι εγω αυτο αφησα μονο.

Τελικα το μοβ βελακι σου δειχνει ποια υπηρεσια χρησιμοποιησε προσφατα το gps!

 

Τα λέει από κάτω. Δεν είναι και χρήσιμα θα περισσότερα είναι να χαμε να λέγαμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ραμ δεν υπάρχει στην χρήση που κάνω, εκτός και αν δουλεύεις μόνο με OEM.

 

Το αν αξίζει η μετάβαση όντως είναι θέμα απαιτήσεων και της τακτικής που έχει καθένας στην εκάστοτε ανανέωση.

Τις περισσότερες φορές χάνεις λιγότερα αν κρατήσεις το αρχικό μοντέλο 2 χρόνια.

Με αυτή την λογική και εφόσον δεν έχεις μεγαλύτερες απαιτήσεις το κρατάς.

 

Στην περίπτωση του 5s ήταν πολυ πιο εύκολο να αποφασίσει κάποιος να μην πάει στο s.

 

Επίσης το S το κρατάς πιο δύσκολα δεύτερη χρόνια γιατι είναι πλέον παλαιό design.

Άρα η λογική λέει ότι κρατάς το 6 και πας στο 7 day one.

Είναι κάτι που σκοπεύω να εφαρμόσω από την επόμενη χρόνια.

Θα σταματήσω να αγοράζω την σειρά s και θα προσπαθήσω να κρατάω 2 χρόνια την συσκευή μου

 

Κώστα ακριβώς το ίδιο σε σκέψη λέω και εγω κάθε φορά που είμαι με 4-5-6 ότι ποτέ σε s και

εννοείται ότι.............. ΔΕΝ μπορώ να το καταφέρω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ακριβώς το ίδιο σε σκέψη λέω και εγω κάθε φορά που είμαι με 4-5-6 ότι ποτέ σε s και

εννοείται ότι.............. ΔΕΝ μπορώ να το καταφέρω!!!!!!!!!!

 

Εγώ πάλι έχω αντίθετη άποψη.

Έχω την εντύπωση ότι τα s είναι πάντα καλύτερα και διορθωμένα σε προβλήματα σε σχέση με το απλό.

Πχ στο iPhone 4 χαλούσε εύκολα το home button μάζευε εύκολα σκόνη. Στο 4s έβαλαν μια έξτρα μεμβράνη και όπως και σε αλλά μοντέλα έγιναν διορθώσεις στο s αφού το σχέδιο έμεινε ίδιο.

Φυσικά απόψεις είναι αυτές.

Πάντως τα s τα κράτησα πιο πολύ καιρό από ότι τα απλά μοντέλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα δει σε ντεμο είχε χρώματα στη μπαταρία, το που το έχω στο δικό μου δεν τα βλέπω, μήπως έχει κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα δει σε ντεμο είχε χρώματα στη μπαταρία, το που το έχω στο δικό μου δεν τα βλέπω, μήπως έχει κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω;

 

Χρώματα τι εννοείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρώματα τι εννοείς;

ανάλογα το ποσοστό της μπαταρίας είναι κίτρινο κόκκινο πράσινο, εμένα είναι άσπρο συνέχεια μόνο όταν φορτίζει είναι πράσινο:)

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα το ποσοστό της μπαταρίας είναι κίτρινο κόκκινο πράσινο, εμένα είναι άσπρο συνέχεια μόνο όταν φορτίζει είναι πράσινο:)

 

Νομίζω μόνο όταν έχεις ανοιχτή την εξοικονόμηση γίνεται αυτό που λες από ρυθμίσεις μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο όταν έχεις ανοιχτή την εξοικονόμηση γίνεται αυτό που λες από ρυθμίσεις μπαταρία

 

οκ σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα το ποσοστό της μπαταρίας είναι κίτρινο κόκκινο πράσινο, εμένα είναι άσπρο συνέχεια μόνο όταν φορτίζει είναι πράσινο:)

 

Πορτοκαλι ειναι στην εξοικονομιση! Ασπρο/μαυρο οταν ειναι σε κανονικη χρηση, κοκκινο οταν ειναι κατω απο 10% και πρασινο στη φορτιση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, υπαρχει καποιο link με εφαρμογες η παιχνιδια δωρεαν; (top 10) και καλα. Εχω βρει αρκετα στο ιντερνετ αλλα ειναι απειρα. Αν εχει καποιος καποια τετοια λιστα ας μου την στειλει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, υπαρχει καποιο link με εφαρμογες η παιχνιδια δωρεαν; (top 10) και καλα. Εχω βρει αρκετα στο ιντερνετ αλλα ειναι απειρα. Αν εχει καποιος καποια τετοια λιστα ας μου την στειλει!

 

Υπάρχει ειδική ενότητα που αναφέρεται σε εφαρμογές, top ten πλέον δεν υπάρχουν, όταν αναφερόμαστε σε εκατομμύρια στο App Store.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222288

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, υπαρχει καποιο link με εφαρμογες η παιχνιδια δωρεαν; (top 10) και καλα. Εχω βρει αρκετα στο ιντερνετ αλλα ειναι απειρα. Αν εχει καποιος καποια τετοια λιστα ας μου την στειλει!

Και μέσα στο appstore υπάρχει αυτό που ζητάς. Επίσης ρίξε μια ματιά στο appshopper.com

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τοσο απο το appstore οσο και γενικοτερα υπαρχουν πολλες εφαρμογες. Εγω εννοω εμπειρικα για εσας. πχ εφαρμογες οπως deliveras και αλλα τετοια. .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Απλά μοιράζομαι τον πόνο μου :P Τέσσερις μέρες το χάρηκα και μετά μου το έκλεψαν. Βασικά μπροστά στα μάτια μου, μέρα μεσημέρι, και ενώ ψώνιζα, σε απόσταση 3 μέτρων από το αυτοκίνητο, άνοιξε από το ελάχιστα ανοιχτό παράθυρο την πόρτα στο αυτοκίνητο και το τσίμπησε. Έτρεξα να τον λιώσω αλλά ήταν πιο γρήγορος από εμένα. Το find my iphone φρούδες ελπίδες μιας και ο τύπος το έβγαλε εκτός δικτύου αμέσως. Στην αστυνομία που πήγα πέρασα ανάκριση γιατί αγόρασα iphone σε τέτοιες εποχές κρίσης αλλά για την ταμπακιέρα τίποτα. Το μόνο που πήρα ήταν μια βεβαίωση με τον imei του κινητού (από το Box του) για να το απενεργοποιήσουν από την cosmote.

Τώρα θα έχει γίνει ήδη ανταλλακτικά.

Τέσπα για όσο το είχα ήταν πολύ καλό.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Απλά μοιράζομαι τον πόνο μου :P Τέσσερις μέρες το χάρηκα και μετά μου το έκλεψαν. Βασικά μπροστά στα μάτια μου, μέρα μεσημέρι, και ενώ ψώνιζα, σε απόσταση 3 μέτρων από το αυτοκίνητο, άνοιξε από το ελάχιστα ανοιχτό παράθυρο την πόρτα στο αυτοκίνητο και το τσίμπησε. Έτρεξα να τον λιώσω αλλά ήταν πιο γρήγορος από εμένα. Το find my iphone φρούδες ελπίδες μιας και ο τύπος το έβγαλε εκτός δικτύου αμέσως. Στην αστυνομία που πήγα πέρασα ανάκριση γιατί αγόρασα iphone σε τέτοιες εποχές κρίσης αλλά για την ταμπακιέρα τίποτα. Το μόνο που πήρα ήταν μια βεβαίωση με τον imei του κινητού (από το Box του) για να το απενεργοποιήσουν από την cosmote.

Τώρα θα έχει γίνει ήδη ανταλλακτικά.

Τέσπα για όσο το είχα ήταν πολύ καλό.

Φιλικά

 

Κριμα φιλε μου... Δε λες παλι καλα που δε σε κρατησαν μεσα να σε ανακρινουν πού βρηκες τα λεφτα και το πηρες;;

Θα μπορουσαν να φωναξουν και οικονομικο εισαγγελεα! :lol:

Α ρε αθανατη Ελλαδα. Τα ιδια τραβαω κι εγω με το αυτοκινητο σχεδον καθε φορα που με σταματουν για "ελεγχο".

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Απλά μοιράζομαι τον πόνο μου :P Τέσσερις μέρες το χάρηκα και μετά μου το έκλεψαν. Βασικά μπροστά στα μάτια μου, μέρα μεσημέρι, και ενώ ψώνιζα, σε απόσταση 3 μέτρων από το αυτοκίνητο, άνοιξε από το ελάχιστα ανοιχτό παράθυρο την πόρτα στο αυτοκίνητο και το τσίμπησε. Έτρεξα να τον λιώσω αλλά ήταν πιο γρήγορος από εμένα. Το find my iphone φρούδες ελπίδες μιας και ο τύπος το έβγαλε εκτός δικτύου αμέσως. Στην αστυνομία που πήγα πέρασα ανάκριση γιατί αγόρασα iphone σε τέτοιες εποχές κρίσης αλλά για την ταμπακιέρα τίποτα. Το μόνο που πήρα ήταν μια βεβαίωση με τον imei του κινητού (από το Box του) για να το απενεργοποιήσουν από την cosmote.

Τώρα θα έχει γίνει ήδη ανταλλακτικά.

Τέσπα για όσο το είχα ήταν πολύ καλό.

Φιλικά

Φίλε μου λυπάμαι πολύ για το περιστατικό:(. Είμαι κι εγώ εδώ και 3 μέρες νέος κάτοχος και έχω μια απορία. Lock screen δεν είχες βάλει στο τηλέφωνο; Πως απενεργοποίησε το δίκτυο ο τύπος; Το find my iphone δεν δουλεύει με το gps;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι πολύ για το περιστατικό:(. Είμαι κι εγώ εδώ και 3 μέρες νέος κάτοχος και έχω μια απορία. Lock screen δεν είχες βάλει στο τηλέφωνο; Πως απενεργοποίησε το δίκτυο ο τύπος; Το find my iphone δεν δουλεύει με το gps;:confused:

 

αν κρατήσεις το power πατημένο η συσκευή σβήνει οπότε μη περιμένεις τίποτα πια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι πολύ για το περιστατικό:(. Είμαι κι εγώ εδώ και 3 μέρες νέος κάτοχος και έχω μια απορία. Lock screen δεν είχες βάλει στο τηλέφωνο; Πως απενεργοποίησε το δίκτυο ο τύπος; Το find my iphone δεν δουλεύει με το gps;:confused:

Αυτή την απορία εχω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Αν από τις [Ρυθμίσεις->Κέντρο Ελέγχου->Σε οθόνη κλειδώματος] δεν εχεις απενεργοποιήσει την τελευταία επιλογή μπορείς από την οθόνη κλειδώματος να βάλεις σε πτήση το τηλέφωνο (δεν χρειάζεται καν να το κλείσεις). Εκεί τελειώνουν όλα... Edited by mikpap
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι πολύ για το περιστατικό:(. Είμαι κι εγώ εδώ και 3 μέρες νέος κάτοχος και έχω μια απορία. Lock screen δεν είχες βάλει στο τηλέφωνο; Πως απενεργοποίησε το δίκτυο ο τύπος; Το find my iphone δεν δουλεύει με το gps;:confused:

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αν πατήσεις το power το τηλέφωνο σβήνει. Τέρμα μετά. Επίσης ακόμα και αν δεν ήξερε και αυτό μπορούσε έστω και με δυσκολία να πετάξει έξω την κάρτα sim.

Μια ακόμα άχρηστη πληροφορία της ημέρας είναι ότι για να πάρεις βεβαίωση από την αστυνομία γρήγορα και χωρίς ταλαιπωρίες στην δήλωση που κάνεις πρέπει να δηλώσεις ότι το έχασες και όχι ότι στο έκλεψαν. Για να πάρεις βεβαίωση ότι στο έκλεψαν πρέπει να κάνεις μήνυση κατ αγνώστων και όχι απλή δήλωση.

 

Edit: Ξαναδιαβάζοντας το μήνυμα σου κατάλαβα το σημείο που αναφέρεις με το GPS. Δηλαδή, γιατί πρέπει να είναι στο δίκτυο την στιγμή που δουλεύει με το GPS για να βρεθεί. Σωστή η απορία, δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι στην σελίδα του find my iphone μου έγραψε (με δικά μου λόγια) ότι "το κινητό σας δεν είναι στο δίκτυο. Μόλις συνδεθεί με το δίκτυο θα μπορέσουμε να σας πούμε που βρίσκεται."

Edited by epinefelos
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αν πατήσεις το power το τηλέφωνο σβήνει. Τέρμα μετά. Επίσης ακόμα και αν δεν ήξερε και αυτό μπορούσε έστω και με δυσκολία να πετάξει έξω την κάρτα sim.

Μια ακόμα άχρηστη πληροφορία της ημέρας είναι ότι για να πάρεις βεβαίωση από την αστυνομία γρήγορα και χωρίς ταλαιπωρίες στην δήλωση που κάνεις πρέπει να δηλώσεις ότι το έχασες και όχι ότι στο έκλεψαν. Για να πάρεις βεβαίωση ότι στο έκλεψαν πρέπει να κάνεις μήνυση κατ αγνώστων και όχι απλή δήλωση.

 

Edit: Ξαναδιαβάζοντας το μήνυμα σου κατάλαβα το σημείο που αναφέρεις με το GPS. Δηλαδή, γιατί πρέπει να είναι στο δίκτυο την στιγμή που δουλεύει με το GPS για να βρεθεί. Σωστή η απορία, δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι στην σελίδα του find my iphone μου έγραψε (με δικά μου λόγια) ότι "το κινητό σας δεν είναι στο δίκτυο. Μόλις συνδεθεί με το δίκτυο θα μπορέσουμε να σας πούμε που βρίσκεται."

 

Το gps δίνει το ακριβές στίγμα όμως η αναγνώριση της συσκευής γίνεται μέσο του iCloud account όποτε χρειάζεται η σύνδεση στο Ίντερνετ.

Για μένα αν κάποιος ξέρει η κρατάει πατημένο το power & home και κλείνει η συσκευή η βγάζει την sim και τελείωσε.

Η φάση είναι μην στο κλέψουν παιδιά τι ψάχνουμε τώρα.

Η πρόληψη είναι ότι καλύτερο. Μετά αν το χάσεις πάει πρέπει να είσαι και πολυ τυχερός και αυτός που θα το κλέψει πολυ άσχετος β

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το gps δίνει το ακριβές στίγμα όμως η αναγνώριση της συσκευής γίνεται μέσο του iCloud account όποτε χρειάζεται η σύνδεση στο Ίντερνετ.

 

Για μένα αν κάποιος ξέρει η κρατάει πατημένο το power & home και κλείνει η συσκευή η βγάζει την sim και τελείωσε.

 

Η φάση είναι μην στο κλέψουν παιδιά τι ψάχνουμε τώρα.

 

Η πρόληψη είναι ότι καλύτερο. Μετά αν το χάσεις πάει πρέπει να είσαι και πολυ τυχερός και αυτός που θα το κλέψει πολυ άσχετος β

 

Και αν στο κλέψει κάποιος σχετικός, πως θα το πουλήσει, αφού θα είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Και αν στο κλέψει κάποιος σχετικός, πως θα το πουλήσει, αφού θα είναι κλειδωμένο;

 

Ανταλλακτικά

Άσε που μερικοί άσχετοι αγοράζουν τέτοια κλειδωμένα. Και μετά τρέχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά

 

Άσε που μερικοί άσχετοι αγοράζουν τέτοια κλειδωμένα. Και μετά τρέχουν

 

Σκοπός του κλειδώματος είναι να μειωθούν οι κλοπές iPhone από σχετικούς και άσχετους, με τον φόβο του εντοπισμού, της αδυναμίας πώλησης και της προστασίας των προσωπικών δεδομένων. Όλοι οι στόχοι έχουν επιτευχθεί σε ικανοποιητικό και πάνω βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που θα το κάνω gb όταν βγει για 9.2 είναι ότι μπορείς μεσω εφαρμογής από Cydia να εμποδίσεις την απενεργοποίηση από το power button.

Μέχρι να βρει κάτι για να αφαιρέσει την sim μπορείς να τον εντοπίσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...