Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το φορτιζω παντα στον υπολογιστη που πρεπει να δινει 0.5a αντι για την πριζα που δινει περισσοτερο ρευμα. Πρακτικα αυτο δεν μεγαλωνει τη διαρκεια ζωης της μπαταριας;

 

Ειναι πολυ μικρή η ένταση αυτό για την μπαταρία αυτή. Θέλει με 0,5A περίπου 4 ώρες για να φορτίσει.

Ενώ με τον φορτιστή 1Α περίπου δυο ώρες.

Δεν αξίζει να περιμένεις τόσο πολυ

Ετσι κι αλλιώς και με τον φορτιστή αν δεν το δουλεύεις δεν ζεσταίνεται η μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα !!!!εχετε υποψην κανενα καλο powerbank που να ειναι δοκιμασμενο για το iphone?

Εγώ έχω αυτό http://romoss.gr/product/romoss-powerbank-sailing-3-7800mah/ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό http://romoss.gr/product/romoss-powerbank-sailing-3-7800mah/ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπερα !!!!εχετε υποψην κανενα καλο powerbank που να ειναι δοκιμασμενο για το iphone?

 

Όλα τα power bank την ίδια δουλειά κάνουν ανεξαρτήτως συσκευής, αρκεί να είναι επώνυμα και αξιόπιστα (όπως τα Romoss που αναφέρθηκε πιο πάνω). Ωστόσο για να πάρεις μια γενική εικόνα και άποψη, απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω από το άλμπουμ κάμερας φωτογραφίες σε άλλο φάκελο ;

 

Εχει επιλογή προσθήκη αλλά οι φωτογραφίες μένουν και στους 2 φακέλους ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σήμερα παρατήρησα κάτι και θα ήθελα την άποψή σας. Συνέδεσα το iphone μου στον υπολογιστή μου, μέσω itunes, και αφού έκανε συγχρονισμό, είδα ότι ελεύθερο χώρο το itunes μου έδινε 8,2 giga, ενώ το τηλέφωνο μου έδινε 7,1. Τελικά ποιό από τα δύο ισχύει??
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω από το άλμπουμ κάμερας φωτογραφίες σε άλλο φάκελο ;

 

Εχει επιλογή προσθήκη αλλά οι φωτογραφίες μένουν και στους 2 φακέλους ...

το έχουμε πει ξανά άπειρες φορές, δεν μπορείς να μεταφέρεις φωτογραφίες από το άλμπουμ της κάμερας σε άλλο άλμπουμ. Αυτό που συμβαίνει όταν το κάνεις αυτό είναι να αντιγράφη την κύρια φωτογραφία σε ένα άλλο εικονικό άλμπουμ, οπότε θα έχεις δύο φορές την ίδια φωτογραφία. Αν θες να την έχεις μια φορά και να την αφαιρέσεις από το κεντρικό άλμπουμ τότε φτιάξε ένα shared αλμπουμ και βάζε εκεί οσες φωτογραφίες θες. Αυτό κάνω και εγώ με διάφορων ειδών φωτογραφίες.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σήμερα παρατήρησα κάτι και θα ήθελα την άποψή σας. Συνέδεσα το iphone μου στον υπολογιστή μου, μέσω itunes, και αφού έκανε συγχρονισμό, είδα ότι ελεύθερο χώρο το itunes μου έδινε 8,2 giga, ενώ το τηλέφωνο μου έδινε 7,1. Τελικά ποιό από τα δύο ισχύει??

Ισχύει αυτό που λέει το κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι απελπιστικη παντως μπορει να χρειαστω και 3 φορτισεις μεσα στη μερα

3 λεπτα 3g 5% κατω

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι απελπιστικη παντως μπορει να χρειαστω και 3 φορτισεις μεσα στη μερα

3 λεπτα 3g 5% κατω

 

Δεν ειναι και πολυ λογικό. Ψαξτο κάτι σου τρώει την μπαταρία

Εφαρμογή-ρύθμιση-η κάτι αλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η μπαταρια ειναι απελπιστικη παντως μπορει να χρειαστω και 3 φορτισεις μεσα στη μερα

3 λεπτα 3g 5% κατω

 

Όντως κάτι δεν πάει καλά, εγώ θα συνιστούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι δεν πάει καλά, εγώ θα συνιστούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Σιγα σιγα με το καλημέρα επαναφορά δεν ειναι σωστό.

Ίσως κάποια εφαρμογή η κάποια ρύθμιση στην τοποθεσία η κάτι αλλο να ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λιγο spotify μπηκα τσεκαρα clash royale και μετα απλα ακουγα μουσικη ( κατεβασμενα οχι streaming spotify) με ανοιχτα τα δεδομενα λετε αυτο να φταει? 1 λεπτο να ηταν ανοιχτη η οθονη
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βγάζει σχεδόν 2 μέρες το 6s πάντως

 

Γενικά πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία. Αν και δεν κάνω πολύ βαριά χρήση βέβαια.

 

Επίσης Μ αρέσει που όταν δεν το χρησιμοποιώ δεν πέφτει καθόλου η μπαταρία (προερχόμενος από android)

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

λιγο spotify μπηκα τσεκαρα clash royale και μετα απλα ακουγα μουσικη ( κατεβασμενα οχι streaming spotify) με ανοιχτα τα δεδομενα λετε αυτο να φταει? 1 λεπτο να ηταν ανοιχτη η οθονη

 

Η συσκευή σου με μια πλήρη φόρτιση ποσό σου βγάζει;

Μέσα στις ρυθμίσεις στο υπομενου μπαταρία βλέπεις τίποτα περίεργο καμία εφαρμογή με αδικαιολόγητα μεγάλο ποσοστό κατανάλωσης;

5% με 3G και αυτά που είπες συν αν δεν εχεις και χάλια σήμα δεν νομίζω να ειναι και κάτι σοβαρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αρχιζω και απογοητευομαι με το iphone και το ios γενικα πολυ περιορισμενο ουτε usb δεν μπορεις να συνδεσεις , απο μπαταρια μαπα μονο γρηγορο ειναι και παιρνει πολλα updates με βλεπω μολις πεσει το s7 edge να γυριζω στο android :worry:
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αρχιζω και απογοητευομαι με το iphone και το ios γενικα πολυ περιορισμενο ουτε usb δεν μπορεις να συνδεσεις , απο μπαταρια μαπα μονο γρηγορο ειναι και παιρνει πολλα updates με βλεπω μολις πεσει το s7 edge να γυριζω στο android :worry:

 

Τις επιλογές που εχεις με το iOS εντάξει τις ξέρουμε σε μερικά πράγματα ειναι περιορισμένες.

Αλλα για την μπαταρία γιατι; Τι συσκευή είχες πριν;

Σε μπαταρία το 6s ειναι καλό. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό περνάει και πολλές φορές μπροστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s μεταξυ των 4 μπορω να πω με σιγουρια οτι το 6s ειναι κατα πολυ χειροτερο

θα κανω αυριο την κανονικη μου χρηση και θα ανεβασω screenshoots να δειτε πως φευγει η μπαταρια γιατι δεν γινεται αυτο το πραγμα

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s μεταξυ των 4 μπορω να πω με σιγουρια οτι το 6s ειναι κατα πολυ χειροτερο

θα κανω αυριο την κανονικη μου χρηση και θα ανεβασω screenshoots να δειτε πως φευγει η μπαταρια γιατι δεν γινεται αυτο το πραγμα

 

Απο το s5 και το g3 ειναι σίγουρο το 6s καλύτερο. Το Z3 κρατάει δυο μέρες εντάξει δεν πιάνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο το s5 και το g3 ειναι σίγουρο το 6s καλύτερο. Το Z3 κρατάει δυο μέρες εντάξει δεν πιάνεται

 

s5 5 ωρες sot g3 4 ωρες με το 6s 3 αν ειμαι πολυ τυχερος

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

s5 5 ωρες sot g3 4 ωρες με το 6s 3 αν ειμαι πολυ τυχερος

 

Το 6s δεν μετράει ετσι μην το συγκρίνεις.

Για το 4 ώρες του G3 αμφιβάλλω.

Μήπως το 6s σου εχει κάποιο θέμα; Μήπως δεν το δουλεύεις σωστά; Κάποια εφαρμογή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οτι εκανα σε ολα τα κινητα κανω και στο iphone facebook youtube snapchat viber chrome και gaming ποτε δεν χρειαστηκε να φορτισω το κινητο μεσημερι ολα εφταναν μεχρι το βραδυ
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Οτι εκανα σε ολα τα κινητα κανω και στο iphone facebook youtube snapchat viber chrome και gaming ποτε δεν χρειαστηκε να φορτισω το κινητο μεσημερι ολα εφταναν μεχρι το βραδυ

 

Δεν μπορούμε να έχουμε ακριβή και σαφή εικόνα ετσι. Ο chrome τρώει πολυ μπαταρία που έχω παρατηρήσει πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οτι εκανα σε ολα τα κινητα κανω και στο iphone facebook youtube snapchat viber chrome και gaming ποτε δεν χρειαστηκε να φορτισω το κινητο μεσημερι ολα εφταναν μεχρι το βραδυ

 

 

https://appsto.re/gr/zeBBab.i

Δοκίμασε την εφαρμογή και πες μας τα στατιστικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...