Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! ένας φίλος μου ψάχνει για αγορά Windows tablet μέχρι 250 €.. Ποιο θα του προτείνατε;

 

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα για φιλο που δεν το εχει και πολυ βασικα θελει να μιλαει κανα skype αντε και κανα fb τι εχουμε να προτεινουμε?? Θα τον ενδιεφερε οθονη 5''+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι μαθητής 1ης γυμνασίου και σκέφτομαι να αναβαθμήσω από Vodafone Smart Speed 6 (απαίσιο, το χειρότερο κινητό, έκανα ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος που το αγόρασα).

 

Σκέφτομαι ένα από αυτά τα δύο:

 

Lenovo Vibe P1 Turbo

 

ή

 

Motorola Moto G4 Plus

 

Έχω επιλέξει προς το παρών το Vibe P1 για τους παρακάτω λόγους:

 

1. Δε μου αρέσει ο σχεδιασμός του G4

2. ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ P1 (5000mAh!!!)

3. Το G4 δεν έχει φυσικά κουμπιά

4. Το Fingerprint Scanner του G4 δεν λειτουργεί σαν Home Button (για εμένα βασικό)

 

ΟΜΩΣ!

 

Έχω δει κάποιες κριτικές που λένε ότι το G4 είναι κάπως καλύτερο!

Θα ήθελα να με διευκολύνετε με τις δικές σας γνώμες, γνώσεις και απόψεις!

Εάν νομίζετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο στο budget έως 300€ παρακαλώ προτείνετε το!

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή η Lenovo αλλά εγώ θα έλεγα από Κινέζικα να κοίταγες σε Huawei όπως το Mate S το οποίο προτείνουν πολλοί και τη Xiaomi όπως το περιβόητο Redmi Note 3 Pro με 150-170E Κίνα αν έχεις τέτοια δυνατότητα ή 236Ε από Ελλάδα.

Το G4 Plus είναι καινούργιο και με αρκετές αναφορές σε υπερθερμάνσεις που επηρέαζαν την κάμερα κτλ ψάξε αν το έχουν διορθώσει με updates αλλά γενικά δεν έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις το κινητό , με τέτοια λεφτά παίρνεις κάτι καλύτερο.

Υπάρχει και το Nexus 5x με 240Ε (με 32GB) και αυτό πολύ γνωστό και δοκιμασμένο με πολύ δυνατή κάμερα αν σε ενδιαφέρει (αλλά όχι τόσο δυνατη μπαταρία) και άλλα κινητά που πιστεύω θα αναφέρουν άλλοι του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή συσκευή το Lumia αλλά από λογισμικό δυστυχώς νέκρα και αν αύριο μεθαύριο θέλει κάτι παραπάνω από εφαρμογές μπορεί να το μετανοιώσει.

Εγώ θα έλεγα το J5.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο τίτλος κινητό χωρίς δεδομένα. Παλιά υπήρχε το Χ1-01

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο καταληγω μαλλον.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε και για το Chuwi Hi8 pro στο Gearbest αν έχει έχει ακόμα την προσφορά στα 70€. Είναι πολύ καλή περίπτωση τώρα που έλυσε τα προβληματάκια του

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα κινητό για την κόρη μου και δίνω μέχρι 200€. Ηλικία 12 ετών. Οθόνη όχι πάνω από 5 ίντσες γιατί δεν θα την φτάνει με τίποτα.

Ποιο είναι το καλύτερο από Κίνα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οπως και αλλες φορες που εψαχνα για κινητο ζηταω βοηθεια....

Ψαχνει φιλος κινητο γυρω στα 150€-200€ αντε λιγο παραπανω μαξιμουμ. 5αρα οθονη αντε και λιγο παραπανω 5,2 εκει. Βασικα χαρακτηριστικα καλη μνημη, καλη μπαταρια (βασικο) , να μην κολλαει και καλη καμερα.... Καμια προταση;ειδα καπου xiaomi redmi 3s ξερουμε τι παιζει με αυτο; εχουμε τιποτα καλυτερο; ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

θελω να παραγγειλω κατι ανταλλακτικα και ενα κινητο απο aliexpress η ebay...

πως παραγγελνω;; υπαρχει καποιος τροπος;; ακουσα οτι παραγγελνεις κανονικα τωρα..ισχυει;;;

 

Με ενδιαφερει περισσοτερο απο aliexpress ο λογος επειδη ειναι ποιο φθηνοτερα αντι το ebay/..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οπως και αλλες φορες που εψαχνα για κινητο ζηταω βοηθεια....

Ψαχνει φιλος κινητο γυρω στα 150€-200€ αντε λιγο παραπανω μαξιμουμ. 5αρα οθονη αντε και λιγο παραπανω 5,2 εκει. Βασικα χαρακτηριστικα καλη μνημη, καλη μπαταρια (βασικο) , να μην κολλαει και καλη καμερα.... Καμια προταση;ειδα καπου xiaomi redmi 3s ξερουμε τι παιζει με αυτο; εχουμε τιποτα καλυτερο; ευχαριστω.....

 

Εγω θα σε συμβουλευα να κοιταζες περισσοτερο σε huwaei p8 σε αυτα τα λεφτα η sony xperia z2 (το οποιο εχει περασει απο τα χερια μου και ειναι πολυ αξιοπιστο κινητο...)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω και αυτο στο μυαλο μου... Οπως και το p9 lite. Αναμεσα στα 2 τι προτιμαμε;

 

Δικια μου αποψη επειδη εχουν περασει πολλα κινητα ...

Για μενα τα ποιο αξιοπιστα που εχω δοκιμασει και θα μεινεις ευχαριστημενος σε ολα τα θεματα (μπαταρια,καμερες και αλλα)

 

Δες sony xpeira z2:

το βρισκεις και φθηνοτερα σε αλλα σαιτ...

εγω το αγορασει απο εδω...

 

http://skyfon.gr/Sony-Xperia-Z2-D6503?ref=bestprice.gr

 

μετα θα σου ελεγα να κοιταξεις για αλλη μια κινηταρα που βρεθηκε στα χερια μου

Sony Xperia E5 :

 

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-sony-xperia-e5-black-5-16gb?ref=bestprice.gr

 

Τελος ..ενα αξιοπιστο τηλ ειναι το huwaei που σου ειπα...περασε κ αυτο απο τα χερια μου

Huawei P8:

 

https://www.skroutz.gr/s/6871261/Huawei-Ascend-P8-Lite-16GB.html

 

Σε αυτες τις τιμες που ζητας...αυτα σου εχω να προτεινω αν ανεβαινες ποιο ψηλα θα σου ελεγα και αλλα μοντελα που περασανε απο τα χερια μου...θεωρω κινηταρα....το sony xperia z2 σε αυτην τιμη....θα το λατρεψεις ειδικα σε ασπρο χρωμα..!!:p:p:p:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ανάλογα topic στο forum στα οποία μπορείς να απευθυνθείς: Αγορές από Aliexpress , Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ] , Αγορές από το εξωτερικό. Η παρούσα ενότητα έχει να κάνει με ότι αναφέρεται στον τίτλο της. Κατά συνέπεια και επειδή εδώ ανάλογα ερωτήματα είναι εκτός θέματος το παρόν κλειδώνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...