Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω σιγά σιγά το κινητό μου, το οποίο είναι ένα Samsung Galaxy S3. Κοιτάζοντας σε διάφορα site έπεσε το μάτι μου στο Huawei Mate 8 και στο Lenovo vibe x 3. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι καλή η υποστήριξη από αυτές τις 2 εταιρείες. Επίσης νομίζω ότι δεν θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε Samsung. To budget είναι μέχρι 500 ευρώ. Η συσκευή θέλω να έχει καλές κάμερες, 3 γιγα ram, fingerprint sensor, light sensor, led ειδοποιήσεων, κάρτα sd και οθόνη από 5,5 μέχρι 6 ίντσες. Η αγορά του κινητού μπορεί να γίνει και από εξωτερικό. Αν υπάρχει και κάποια άλλη γνώμη για άλλη εταιρεία είναι καλοδεχούμενη. Σας ευχαριστώ!

 

Εγώ huawei mate 8 με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

Καμερα καλυτερη εχει το J5 αλλα το Meizu εχει μεγαλυτερη οθονη.Διαλεγεις τη θες απο τα δυο και

το παιρνεις.Δες και αμμα σε βολευει στο χερι οι 5,5 ιντσες αν και ολα ειναι θεμα συνηθειας.

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Απο android το J5 η το p8 lite η αλλιως πας για lumia 640
nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

το μοτο ε 1η γενια που εχω αντεχει ακομα απλα εχει αρχισει τα κολπα του ! μπορω να περιμενω μεχρι τα μεσα γενναρη θεωρω! επισης μου δινει την αισθηση οτι η ουκιτελ ειναι ποιοτικη!
Link to comment
Share on other sites

Για το vodafone smart ultra 6 τι γνώμη έχετε? Κοντράρει το meizu ? Eίδα πολυ καλα reviews απο site του εξωτερικου.

Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ κινητό με τον snapdragon 615. Ζεστενεται εύκολα και πίνει τη μπαταρία σαν νερό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Ψάχνω κινητό 8πυρηνο με 3G RAM +16G ROM ή και 32G ROM, μεγάλη μπαταρία και σχετικά καλή κάμερα, ίντσες 5 με 5,5 αλλά βασική προϋπόθεση στο 4G να πιάνει τη μπάντα 20 (800αρα). Και εννοείται να είναι αξιόπιστο σαν κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...

Ευχαριστώ.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

διαβασε το θεμα του p8000 και κρινε

επισης εχε υποψη το επερχομενο

Το p8000 έχει καλά χαρακτηριστικά αλλά στις τελευταίες σελίδες διαβάζω αρκετά προβλήματα. Το άλλο είναι αδοκίμαστο οπότε το φοβάμαι να γίνω δηλαδή εγώ το πειραματόζωο!!! χαχα! Άλλες προτάσεις κανένας παρακαλωωωωωω....:lol:

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους .

Διαβάζοντας τις απαντήσεις και ψάχνοντας στο φόρουμ κατέληξα στα κάτωθι :

 

Meizu M2 Note (16GB) 199

Xiaomi Redmi Note 2 (16) 224

Samsung Galaxy J5 (8GB) 239

Huawei Ascend P8 Lite Dual (16) 199 .

 

Οι τιμές είναι σε μαγαζιά που βρήκα δόσεις .Ποιο από αυτά θα αγοράζατε ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας καλες χρονιες χρονια πολλα, θελω να παραγγειλω τηλεφωνο απο εξωτερικο ειμαι αναμεσα σε xiaomi redmi note 2 kai xiaomi redmi note 3 meizu m2 note... Εννοειται οποιαδηποτε αλλη γνωμη ειναι δεκτη, να μην υπερβαινει τα 160 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ κινητό με τον snapdragon 615. Ζεστενεται εύκολα και πίνει τη μπαταρία σαν νερό.

Εδω πρεπει να διαφωνησω, εχω το εν λογω κινητο 1,5 μηνα και αν και ζεστενεται (οχι υπερθερμενεται), η μπαταρια ειναι πολυ καλη.

Δεν μπορω να το συγκρινω με το meizu καθως δεν το εχω πιασει ποτε στα χερια μου, αλλα το ultra 6 σε αυτο το διασητμα με εχει ικανοποιησει

Link to comment
Share on other sites

Τα lenovo σαν κινητά δεν είναι καλά; Και από υποστήριξη ποια εταιρεία είναι καλύτερη; Υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο καλύτερο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παρε το Samsung J5 720p η οθονη αλλα ειναι super amoled τα χρωματα της ειναι φοβερά...

εφοσον δε εχεις τρελες απαιτησεις τσιμπα το! Θα το χαρεις απιστευτα... η camera Πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ποιό είναι καλύτερο το P9000 ή το Vowney? Θέλω να πάρω κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Εσείς τί λέτε? Σαν χαρακτηριστικά είναι παραπλήσια αλλά είναι ενδιαφέρουσα η ασύρματη φόρτιση στο P9000. το P9000 tou 2016 δεν έχει βγει ακόμα ούτε τα χαρακτηριστικά του είναι ακόμα τελείως γνωστά από ότι διάβασα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428364 και http://www.elephonestore.com/elephone-vowney-2k-screen-ram-4gb-phone-nfc.html

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..σας παρακαλω την βοηθεια σας.. θελω να αγορασω κινητο γιατι εδω και 2 χρονια λογω οικονομικων δεν εχω.ειχα ενα samsung galaxy αρκετα καλο αλλα μου εσπασε. θελω ενα κινητο αρκετα φθηνο αλλα να βγαζει καλες φωτογραφιες. το ξερω ειναι δυσκολο αλλα αυτο που ζηταω αλλα ειμαι τελειως ασχετη... γεννησα προσφατα και θελω να βγαζω φωτο το μωρο μου και να ειναι αξιπορεπη η εικονα οταν θα τις εμφανισω. μπορουμε να βρουμε κατι στην τιμη 50-60 ευρω? αντε 70!:p
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο,χρυσο και καλο το xiaomi αλλα το lumia θα ειναι πιο αξιοπιστο στην 5ετια ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τη γνώμη σας παρακαλώ. Αγορά Microsoft Lumia 640 XL από Ελλάδα ή αγορά Xiaomi redmi note 2 Prime από Κίνα ή από κινεζομάγαζο με Ευρωπαϊκή αποθήκη πχ Vickmall?

Τι προτείνετε για βάθος πενταετίας?

 

5ετία; Να κρατήσεις κινητό 5 χρόνια; Σαν πολύ δεν είναι;

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...