Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα το letv x800 pro με 4 ram 2k οθονη και πολυ ωραιο design
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι μπορεις. σιγουρα ειναι καλυτερη επιλογη, μιας και θα μπροεσει να το αξιοποιησει και για κατι αλλο, εκτος απο προβολη εικονων
Link to comment
Share on other sites

hiaomi redmi note 2 prime

Πάρα πολύ καλό γρήγορο με αρκετά καλή κάμερα και αν βάλεις την ελληνική dev rom κάθε Παρασκευή εχει update. Και το note 3 πολύ καλό απλά ακόμη δεν έχουν βγει roms για να περάσεις και δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λεω να ανταλαξω το Sony Xperia M4 με το Sony Xperia Z ή θα κανω πατατα και με πιάσανε κορόιδο :worry:
Link to comment
Share on other sites

hiaomi redmi note 2 prime

Πάρα πολύ καλό γρήγορο με αρκετά καλή κάμερα και αν βάλεις την ελληνική dev rom κάθε Παρασκευή εχει update. Και το note 3 πολύ καλό απλά ακόμη δεν έχουν βγει roms για να περάσεις και δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

 

μεχρι αν ερθει το κινητο του θα εχουν βγει :p

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Meizu mx4 pro και mx5 αν δεν έχεις πρόβλημα με την έλλειψη κάρτας μνήμης. Τα letv είναι σπουδαία vfm. Το redmi note2 το παίρνεις και κανείς και οικονομία στα χρήματα σου ( καλύτερο σε υποστήριξη, ελαφρώς χειρότερο σε κάμερα, αλλά σημαντικά φθηνότερο στην 16gb έκδοση). Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

tablet φυσικά

 

έχω ένα λενόβο για τον πατέρα (παίζει) κι έχω πάρει κι ένα σταντ οπότε όταν το αφήνει εκεί (και βάζει φυσικά και το ρεύμα) παίζει το tablet φωτογραφίες

 

η κορνίζα και ακριβά θα βγει (αν θες καλή ανάλυση) και δεν θα κάνει και τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αν όποιος το έχεινμπορεί να κάνει boot την ταμπλέτα και να πατήσει τα 2-3 κουμπιά που θα χρειαστεί σαφώς ταμπλέτα, μπορει και να βρεις και φτηνότερα απο κορνίζα στην Ελλάδα.

Αν όμως είναι για κάποιον ηλικιωμένο π.χ. η κορνίζα παίζει φωτο με το που την ανοίγεις και αυτό είναι σημαντικό πλεονέκτημα

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι ή σειρά της huawei πάει καπως ετσι. Mate - honor - p - g.Εγώ με το honor 6 είμαι απιστευτα ευχαριστημένος, Πιστεύω ότι το 7 θα είναι ακόμα καλύτερο..

Για το p8 δε έχω γνώμη αλλά το υψηλό sar με προβληματιζει, έχω δουλέψει το p8 lite και για τα λεφτά του είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητική συσκευή.

Για το sony δυστυχώς δεν έχω καμία γνώμη μιας κ έχω να δουλεψω συσκευή της εταιρειας από εποχής sony sole.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια σχετικά 'σύντομη' αναζήτηση είμαι ανάμεσα σε:

Xiaomi Redmi Note 3 http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-5-5Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-64bit-Helio-X10-Octa-Core-MIUI-V7-13-0MP-TOUCH-ID---Gray-359151.html

 

και

 

LeTV S1 X600 http://www.geekbuying.com/item/LeTV-One-Superphone-5-5-inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-3GB-32GB-64-Bit-MTK-helio-X10-Octa-Core-13-0MP-Miracast-OTG---White-347884.html

 

ποιο πιστεύετε είναι καλύτερο? Τι ανταγωνισμό έχουν αυτά τα δύο με ταβάνι τα 200euro?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις που δώσατε δεν είναι για μεγάλο άτομο, πηγαίνω σίγουρα για ταμπλετ. Πιστεύω 10ιντζες οθόνη να είναι καλή. Εσείς τι λέτε που το γνωρίζεται καλύτερα, και ποιο θα με συνιστούσατε από Ελληνική αγορά, γύρο στα 150 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανένα...;)

Ισάξιες συσκευές.

To xiaomi θα έχει απίστευτη υποστήριξη, ενώ με το Letv, προς το παρόν, ασχολείται μόνο ένας Ιταλός....

Link to comment
Share on other sites

Το υψηλό Sar στο P8, επηρεάζει όταν μιλάς? όταν το έχεις στην τσέπη ή όταν έχεις ανοιχτό το Internet? ή όλα μαζί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια δωροεπιταγη 100€ από κωτσοβολο. Θέλω να πάρω ένα τηλ στην κόρη μου (11 χρονών). Νομίζω πως τα 2gb ram είναι μονόδρομος για παιδάκι που θα το γεμίσει παιχνίδια. Το πιο φθηνό είναι ένα Huawei Y6 το οποίο ομως έχει ενσωματωμένη μπαταρία και πολύ υψηλό sar. Βρήκα επίσης ένα Doogee Y100X σε καλή τιμή εκτός κωτσοβολου. Έχετε να προτείνετε κάτι να επιλέξω διαφορετικό ή ακόμα και να κοιτάξω με 1gb ram? Το θέλω ως αύριο για δωράκι. Ευχαριστώ και καλές γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια δωροεπιταγη 100€ από κωτσοβολο. Θέλω να πάρω ένα τηλ στην κόρη μου (11 χρονών). Νομίζω πως τα 2gb ram είναι μονόδρομος για παιδάκι που θα το γεμίσει παιχνίδια. Το πιο φθηνό είναι ένα Huawei Y6 το οποίο ομως έχει ενσωματωμένη μπαταρία και πολύ υψηλό sar. Βρήκα επίσης ένα Doogee Y100X σε καλή τιμή εκτός κωτσοβολου. Έχετε να προτείνετε κάτι να επιλέξω διαφορετικό ή ακόμα και να κοιτάξω με 1gb ram? Το θέλω ως αύριο για δωράκι. Ευχαριστώ και καλές γιορτές.

 

για μενα δες και lumia 532 πιστευω θα το καλυψει

Link to comment
Share on other sites

για μενα δες και lumia 532 πιστευω θα το καλυψει

 

Δεν θέλω να πάω σε Windows μην αρχίσει "αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει" κλπ. Δεν έχω όμως σοβαρή άποψη για αυτά τα τηλ μιας και δεν ασχολήθηκα ποτέ με Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως είναι για κάποιον ηλικιωμένο π.χ. η κορνίζα παίζει φωτο με το που την ανοίγεις και αυτό είναι σημαντικό πλεονέκτημα

 

μα και στο tablet μου και ανοίγει κλείνει μόνο του (για να μην παίζει άδικα το βράδυ) και δείχνει τις φώτο κατευθείαν (εφόσον είναι στην μπρίζα)

θέμα προγράμματος είναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πάω σε Windows μην αρχίσει "αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει" κλπ. Δεν έχω όμως σοβαρή άποψη για αυτά τα τηλ μιας και δεν ασχολήθηκα ποτέ με Windows Phone.

 

αν είναι για παιδί θα πας σαφέστατα σε android και επώνυμη συσκευή από Ελλάδα, οπότε τα Κινέζικα Dogee θα τα ξέχναγα. Η ενσωματωμένη μπαταρία πιστεύω είναι αδιάφορο (σε λίγο καιρό όλα έτσι θα είναι για να μας παρακολουθούν χωρίς διαφυγή όπως λέει και ο λιακό :cry: ), το 1GB μνήμης νομίζω είναι ΟΚ αφού μιλάμε για τηλέφωνο με απλή χρήση (αν πιστεύεις οτι θα το χρησιμοποιήσει για παιχνιδομηχανή καλύτερα να δεις ταμπλέτα;;) και σίγουρα το SAR πρέπει να είναι το πιο σημαντικό σου κριτήριο...

Στη μπάντα τιμής που λες από Κωτσόβολο εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις τα Lenovo, αξιόπιστα και με Ελληνική εισαγωγή, το Α536 και το Α2010 έχουν σαρ στο 0,57, από τα πιό χαμηλά, και είναι σαφώς καλύτερα σε spec από το Huawei Y625 (π.χ. είναι ελαφρύτερα, σίγουρα πρέπει να δεις και το θέμα φορητότητας από ένα παιδί, ίσως π΄ρεπει να μείνεις στις 4,5 ίντσες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω σιγά σιγά το κινητό μου, το οποίο είναι ένα Samsung Galaxy S3. Κοιτάζοντας σε διάφορα site έπεσε το μάτι μου στο Huawei Mate 8 και στο Lenovo vibe x 3. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι καλή η υποστήριξη από αυτές τις 2 εταιρείες. Επίσης νομίζω ότι δεν θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε Samsung. To budget είναι μέχρι 500 ευρώ. Η συσκευή θέλω να έχει καλές κάμερες, 3 γιγα ram, fingerprint sensor, light sensor, led ειδοποιήσεων, κάρτα sd και οθόνη από 5,5 μέχρι 6 ίντσες. Η αγορά του κινητού μπορεί να γίνει και από εξωτερικό. Αν υπάρχει και κάποια άλλη γνώμη για άλλη εταιρεία είναι καλοδεχούμενη. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανένα...;)

Ισάξιες συσκευές.

To xiaomi θα έχει απίστευτη υποστήριξη, ενώ με το Letv, προς το παρόν, ασχολείται μόνο ένας Ιταλός....

 

Οταν λες ότι το xiaomi θα έχει απίστευτη υποστήριξη εννοείς ότι θα λάβει τις επόμενες εκδόσεις του android, ενώ το Letv δεν θα αναβαθμιστεί?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς....

Το xiaomi θα έχει σίγουρα υποστήριξη και από την Ελληνική κοινότητα, όπως και όλα τα προηγούμενα μοντέλα, ενώ με το letv, προς το παρόν, ασχολείται μόνο ένας Ιταλός.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια επί εποχής sony sole όταν μιλούσα αρκετή ωρα ένιωθα κάτι σαν έντονη ζέστη στο αυτί που είχα το κινητό, είχε υψηλό sar όπως και το p8. Άλλους δεν τους ενοχλεί καθώς χρησιμοποιούν hands free.Υπάρχουν δύο τιμές sar, μια για το κεφάλι και μια για το σώμα.Φυσικό είναι όταν μιλάς και δεν φοράς hands free να επηρεάζει. Του σώματος είναι όταν έχεις ανοιχτή τη συσκευή τι ακτινοβολία εκπέμπει προς τα σένα..Εγώ από το sole και μετά κοιτάζω πάντα το sar, χωρίς να σημαίνει όμως ότι είναι ανατρεπτικός παράγοντας αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...