Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι κάτω από 1,65 προτίμησε το 6s

Αν είσαι πάνω από 1,65 πάρε το 6s Plus

 

Επίσης μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα και να πιάσεις και τα δύο

και διαλέγεις όποιο σου "κάτσει" καλύτερα ! :rolleyes:

 

Εγώ στη θέση σου θα χτυπούσα το 6s σε ροζάκι φυσικά ! :D

Αν θες βάλε μια φώτο σου (ολόσωμη) για να σου πούμε ποιο σου πάει καλύτερα... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Samsung A5 και από μένα.

Πολύ καλό και "ισορροπημένο" κινητό !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το A5 δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά με τον 410 όταν με 20 ευρώ παραπάνω αγοράζεις G3 αλλά είναι όμορφο και ολοκληρωμένο κινητό. Δεν θα το χαρακτήριζα vfm.

 

Συμφωνώ... Πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει παρόλο που είναι όμορφο... Συν ότι δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη μπαταρία του... Ρώτα και στο νήμα της συσκευής βέβαια αλλά και εγώ θα πήγαινα σε G3...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το plus βολευει καλυτερα σε μεγάλες παλαμες και δάχτυλα και δε χωραει ολόκληρο σε τσέπη παντελονιου (θα προεξεχει ως ενα βαθμο). Κατα τ αλλα θεωρώ πως το μικρο λογω αναλυσης θα στρεσαρει λιγότερο τη gpu με οτι συνεπαγεται αυτό. Αν ομως θες πιο μεγαλη πυκνότητα pixels (ppi) το plus είναι καλυτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το 6s plus εχει ois στη καμερα ενώ το αλλο όχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συναδερφος εχει την ταση να αλλαζει κινητα....:p λοιπον ειναι αναμεσα σε αυτα τα 2 και δεν μπορω να του εκφερω γνωμη,διοτι δεν τα εχω δοκιμασει.....

 

Του εδωσα το ΝΟΤΕ 3 μου,και κολλησε με το πενακι.....και μου λεει,κανε την 3 τις επιλογες....

 

Αρα ειμαστε.....:

 

one plus one 64gb vs lg g3 23gb vs note 3.....

 

Καθε γνωμη ευπροσδεκτη,να τον βοηθησουμε.....:wacko:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

Το sony SP έχει γίνει ανυπόφορο πλέον... Μα 5 λεπτά για να ανοίξει η εφαρμογή να πάρω τηλέφωνο ;

Θα ήθελα ένα κινητό, μέχρι 5'' ΤΟ ΠΟΛΥ.

Εκτός από το αυτονόητο, τα τηλεφωνήματα, χρειάζομαι επικοινωνία μέσω fb messenger

και αξιόπιστη φωτογραφική και να αντιδρά γρήγορα...!!!

Βασικές εφαρμογές που λειτουργώ, είναι :

Sygic, Google calendar, Mr. Number, My Phone explorer, Keepass, Inkpad, Folder Player, skype.

Φυσικά χρησιμοποιώ και άλλες, όπως εφαρμογές τράπεζας, e-mail, internet, κτλ

οπότε θα ήθελα να έχει αρκετή μνήμη για να τις τρέχει...

Επίσης να παίρνει micro sd

 

Η αλήθεια είναι πως δεν θα ήθελα να ξεπερνάει τα 183,82 ευρώ, αλλά μέχρι 237,42 το σκέφτομαι....

Επίσης θα ήθελα να είναι από Ελλάδα... να πάω να το πάρω, όχι παραγγελία...

 

Καμιά ιδέα ;

Ευχαριστώ..!!!

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Το note είναι άλλη κατηγορία..προσωπική μου επιλογή το one plus one(το οποίο και είχα)βέβαια το g3 είναι απίστευτα μαζεμενο σε διαστάσεις αλλά ή 2κ οθόνη θεωρώ ότι είναι περιττή σε οθόνες κινητών.το one είναι πανίσχυρο αν και περσινή συσκευή πιστεύω όμως πως θα μείνει απόλυτα ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

Ότι απάντησε ο από πάνω φίλος είναι απολύτως σωστό.Αν πιστεύει ότι θα χρησιμοποιεί το πενάκι ας το σκεφτεί σοβαρά και για το note 3. Αλλιώς θα έλεγα και εγώ για το one plus χωρίς να σημαίνει ότι και το lg g3 ( με την ελληνική εγγύηση) είναι άσχημη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το Χ5 ειναι λιγο τετραγωνισμενο και δεν αρεσει το σχεδιο στο γιο μου.....μπορειτε να προτεινετε κατι αλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα θεματακια με την elephone, δεν έχουν φτάσει ακόμα το επίπεδο των " γνωστών" κινεζικών συσκευών, τώρα βέβαια αν θες να δοκιμάσεις το vowney επιλογή σου. Μακάρι να είναι μια αξιόλογη συσκευή για να υπάρχουν ακόμα περισσότερες προτασεις- επιλογές για συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

τωρα κοιτα ει και το Ν6......θα με τρελανει....:X Του λεω ετσι θα μπεδευεσε,,,βαλε προταιρεοτητες.....

 

 

οκ....

 

Ν6 vs note 3

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια ώστε να γίνει η επιλογή του κινητού με τα εξής κριτήρια:

1)Δίκαρτο (προφανώς :p)

2)Σταθερή rom - ελληνικό μενού (με αναβαθμίσεις αυτόματες ακόμα καλύτερα)

3)3G ram

4)Μέχρι 350€

5)Android

Σκεφτείτε ότι η μέχρι τώρα επιλογή ήταν αν γίνει η υπέρβαση με το oneplus2 3g το οποίο είναι εδώ και ένα μήνα out of stock στα 370 περίπου. Η αγορά μπορεί να γίνει και από εξωτερικό με τις επιλογές στο skroutz να ξεφεύγουν (huawei g8,..) Επίσης θα προτιμούσα να αποφύγουμε λύσεις σε 6" αν είναι δυνατόν. Σε γενικές γραμμές θέλουμε ένα πιο "σταθερό" κινητό ώστε να αποφύγουμε πειραματισμούς με root κλπ ίσως και μια εταιρεία με καλό aftersale.

+έξτρα πόντους θα πάρουν τα πιο τετραγωνισμένα κινητά (λόξα του αγοραστή :p:p)

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω πολυ βοηθεια!!!! εμεινα χωρις κινητο κ πρεπει τις επομενες μερες να αγορασω οποσδηποοτε!!!!! ειμαι αναμεσα στο leagoo elite 2 και στο vodafone ultra a6??? ψαχνω να ειναι κ οικονομικα γιατι απο χρηματα δεν παμε πολυ καλα... τι λετε???:):)
Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 6 ενεργό δικαρτο με όλα οσα ζητάς και εντελώς μα εντελώς free lag.πλέον αγορά και από Ελλάδα.μαζεμενο 5ιντσο άλλα όχι εντελώς τετραγωνισμενο:p
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφορουμίτες!

Καλησπέρα,θα ηθελα τα φωτα σας καθως θα ηθελα να προβω σε μια αγορα smartphone απο Κινα.Συγκεκριμενα ειμαι κατοχος του πανέμορφου huawei p6 αλλα πλεον αρχιζει να τα φτυνει.Ετσι λοιπον και με αυστηρα το budget των 220-240 ευρω γλυκοκοιταζω 3 κινητα και θα ηθελα τα φωτα σας καθως δεν ειναι εποχες να πεταμε λεφτα!

1) http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-3g-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

2) http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

3)http://www.honorbuy.com/340-letv-le-one-32gb-rom-smartphone.html

Δεν το συζητω οτι καθαρα απο θεμα γουστου και εμφανισης με κερδισε το 3ο! Αλλα επειδη δεν ειναι μονο η εμφανιση στην μεση , γι αυτο και ανοιξα αυτο το θεμα μπας και βοηθηθω!Και για να μην ανοιγετε link τα κινητα ειναι Xiaomi Mi4 vs Xiaomi Mi4c vs Letv Le one x600. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by dolcegusto
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα φίλοι μου. είναι εδώ και αρκετός καιρός που πολλοί φίλοι ρωτάνε για το τι λύσεις υπάρχουν σε τηλεφωνία μέσω δορυφόρου.

 

Θα μου πείτε είναι ακριβή στην χρήση και στο κόστος συσκευής άλλα από την άλλη είναι ο μοναδικός τρόπος να έχεις κάλυψη σε σημεία που τα κινητά μας απλά δεν έχουν κάλυψη δικτύου. Είναι φοβερό να έχεις κάλυψη παντού :lol::lol::lol::lol:

 

Ένα δορυφορικό τηλέφωνο μπορεί να σώσει ζωές για επαγγελματίες και ιδιώτες σε πολλές δραστηριότητας δουλειάς (ναυτικοί, πιλότοι, κατασκευαστικές εταιρίες με έργα σε δυσπρόσιτα σημεία κλπ) η διασκέδασης (ορειβασία, κυνήγι, θαλάσσιά σπορ κλπ).

 

Παραθέτω τις βασικές εταιρίες που καλύπτουν και την χώρα μας. Όποιος φίλος έχει ανάλογη εμπειρία ας την γράψει κάλο θα κάνει σε όλους μας να διευρύνουμε το γνωσιακό μας επίπεδο.

 

(Όλες οι τιμές είναι για prepaid πακέτα και όχι συμβόλαια).

 

http://www.iridium.com

  • Κάλυψη: Ολόκληρος ο πλανήτης
  • Δορυφόροι: 66 χαμηλής τροχιάς
  • Χρεώσεις Tηλεφωνία: 2.4$ /min Δεδομένα: 1.2$ /min
  • Ταχύτητες Δεδομένων Με συσκευή τηλεφώνου: 2.4 kbps (download)/ (Upload)
  • Έδρα: Αμερική

 

http://www.Inmarsat.com

  • Κάλυψη: Παγκόσμια με εξαίρεση τις πολικές περιοχές
  • Δορυφόροι: 3 x Γεωστατικοί
  • Χρεώσεις Tηλεφωνία: 1,8$ /min Δεδομένα: 11$ - 9$ /mb
  • Ταχύτητες Δεδομένων Με συσκευή τηλεφώνου: 2.4kbps Με τερματικό μεγέθους laptop.: 448 kbit
  • Έδρα: Λονδίνο

 

http://www.thuraya.com

  • Κάλυψη: 110 χώρες Ευρώπη, τη Μέση Ανατολή, τη Βόρεια, Κεντρική και Ανατολική Αφρική, την Ασία και την Αυστραλία.
  • Δορυφόροι: 2 x Γεωστατικοί
  • Χρεώσεις Tηλεφωνία: 1$ /min, δωρεάν εισερχόμενες Δεδομένα: 5$ /mb
  • Ταχύτητες Δεδομένων Με συσκευή τηλεφώνου: 60kbps (download)/ 15kbps (Upload) Με τερματικό μεγέθους laptop.: 448 kbit /σ
  • Έδρα: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

 

http://www.globalstar.com

  • Κάλυψη: Η Αμερική, Ευρώπη, Ν ακτή της Αφρικής, της Ρωσίας και των πρώην σοβιετικών δημοκρατιών, τη Μέση Ανατολή, την Αυστραλία και τη Ν Ζηλανδία
  • Δορυφόροι: 40 χαμηλής τροχιάς
  • Χρεώσεις Tηλεφωνία: 1,5$ /min Δεδομένα: χρέωση / min
  • Ταχύτητες Δεδομένων Με συσκευή τηλεφώνου: 9.6kbps
  • Έδρα: Αμερική

 

* Για τυχών λάθη που μπορεί να έχω κάνει στην συγγραφή του άρθρου σε τιμές και λοιπές πληροφορίες δείτε τις επίσημες σελίδες ή τους μεταπωλητές.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω πολυ βοηθεια!!!! εμεινα χωρις κινητο κ πρεπει τις επομενες μερες να αγορασω οποσδηποοτε!!!!! ειμαι αναμεσα στο leagoo elite 2 και στο vodafone ultra a6??? ψαχνω να ειναι κ οικονομικα γιατι απο χρηματα δεν παμε πολυ καλα... τι λετε???:):)

 

Από τα δύο θα πήγαι στο α6, γιατί έχει νέο λειτουργικό λολιποπ που είναι πιο γρήγορο και καλύτερη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σαν πρώην κάτοχος xiaomi μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα..το mi4 είναι καταπληκτικό και πανέμορφο τηλέφωνο..έχει πλήρη υποστήριξη από την ελληνική κοινότητα πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορείς να βρεις την λυση για όλα..το letv είναι μεν κουκλι αλλά άγουρο ακόμα..γνώμη μου mi4 !!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σαν πρώην κάτοχος xiaomi μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα..το mi4 είναι καταπληκτικό και πανέμορφο τηλέφωνο..έχει πλήρη υποστήριξη από την ελληνική κοινότητα πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορείς να βρεις την λυση για όλα..το letv είναι μεν κουκλι αλλά άγουρο ακόμα..γνώμη μου mi4 !!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Και εγω εχω ακουσει καλα λογια γι αυτο και ειναι στα υποψηφια απλως ενας ανασταλτικος παραγοντας ειναι τα 16 gb και οτι δεν υπαρχει επεκταση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...