Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html (εκατό ευρώ καπέλο και τσεκάρουν το κινητό πριν το στείλουν για τυχόν προβλήματα)

 

εφόσον όμως θεωρείς τα 250 ευρώ λογική τιμή προχώρα και πάρτο από Ελλάδα.

 

Έχω εγγύηση αν ψωνίσω από τέτοιο κατάστημα δηλαδή;

Αν σκεφτείς ότι πριν από κάτι χρόνια πήρα το xperia sola 200 ευρώ, λογικότατη τιμή είναι για 8πύρηνο :p

:luck:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εφόσον βρήκα κινητό για την σύζυγο(doogee f3 pro) έμεινε και υπόλοιπο 250€ στο paypal οπότε θα ήθελα μια βοήθεια για κινητό 5''-5.5'' (λόγω πρεσβυωπίας:( ), θα ήθελα να έχει καλή ανάλυση και καλή φωτεινότητα, αλλά ειδικά για την φωτεινότητα δεν μπορώ να βρώ πολλά στα χαραχτηριστικά των τηλεφώνων, σίγουρα υπάρχουν διαφορές, σωστά? Οποια πρόταση ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

επειδη και γω καπου εκει ψαχνω...μαλον το xaiomi ειναι η καλυτερη επιλογη μας.

σε οτι αλλο κινητο εψαξα σε αυτες τις διαστασεις παντα μετα απο λιγους μηνες χρησης εβγαζαν προβληματα.νομιζω ειναι η μονη μας επιλογη στις 4.7'' ιντζες.

αν καποιος εχει καμια καλυτερη προταση ειναι ευπροσδεκτος:)

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση φιλε μου ειναι lg g2[

 

όντως πολύ καλό τηλέφωνο αλλά ξεφεύγει απο τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω

Link to comment
Share on other sites

 

ενδιαφέρον, δεν το είχα προσέξει. Θα το ψάξω λίγο.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί για αυτό

http://www.skroutz.gr/s/5200267/Samsung-Galaxy-S4-Value-Edition-I9515-16GB.html

 

Νομίζω ότι είναι καλύτερο από το Α5 στα ίδια λεφτά περίπου. 10 € ακριβότερο. .

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγύηση αν ψωνίσω από τέτοιο κατάστημα δηλαδή;

Αν σκεφτείς ότι πριν από κάτι χρόνια πήρα το xperia sola 200 ευρώ, λογικότατη τιμή είναι για 8πύρηνο :p

 

έχεις ένα χρόνο. το μόνο αρνητικό είναι ότι αν πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις Κίνα να επισκευαστεί και να στο στείλουν. σύνολο δηλαδή ένα μήνα. για άλλους είναι σημαντικό μειονέκτημα. για μένα όχι αν πρόκειται να γλυτώσω 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

έχεις ένα χρόνο. το μόνο αρνητικό είναι ότι αν πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις Κίνα να επισκευαστεί και να στο στείλουν. σύνολο δηλαδή ένα μήνα. για άλλους είναι σημαντικό μειονέκτημα. για μένα όχι αν πρόκειται να γλυτώσω 100 ευρώ.

 

Δυστυχώς είναι και για μένα μεγάλο μειονέκτημα αυτό. Άσε που στο vickmall είδα σχόλια από Έλληνες που ζητάνε πριν του στείλουν το κινητό να το φιξάρουν. Στην ουσία μεταχειρισμένο κινητο δηλαδή. Μακριά. Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως! :)

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Θελω να αγορασω tablet στην κοπελα μου για τα γενεθλια της!Δυστυχως πολυ μεγαλο μπατζετ δεν παιζει..γυρω στα 120 ευρω..Θα χρησιμοποιηθει κυριως για κανα fb, skype σερφαρισμα και καμια ταινιουλα online (γιατι εχει χαλασει και το λαπτοπ της :p )..Μεχρι στιγμης εχω δει καποια lenovo και asus αλλα χωρις να με εχει ενθουσιασει κανενα..Υπαρχει καμια ιδεα σ αυτα τα λεφτα πανω κατω και κατα προτιμηση 8"?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω τηλέφωνο σ'αυτή την κατηγορία θα ήθελα βοήθεια. Ανάμεσα στο Sony Xperia M4 Aqua, Lenovo P70, Lenovo Sisley και Samsung Galaxy A5 ποιο θα επιλέγατε; Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σ'αυτά τα λεφτά για αγορά από Ελλάδα; Προσωπικά, από άποψη χαρακτηριστικών τείνω προς το Lenovo P70 αλλά δε βλέπω να το προτείνουν αρκετά και πολλοί γνωστοί μου με αποθαρρύνουν από την αγορά Lenovo κινητών. :O
Link to comment
Share on other sites

Το elephone p8000 το εχω δει αλλα δεν ενδιαφερομαι...το xiaomi redmi note 2 μοιαζει μια καλη επιλογη και κυριως αξιοπιστη. Οποτε νμζ θα γειρω προς τα κει. Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,θέλω να αγοράσω ένα κινητό για την γιαγιά μου και βρήκα το http://www.amazon.co.uk/Doro-Handle-Button-Mobile-Phone-Grey-White/dp/B0012XLDAU

Είναι συμβατό το δίκτυο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αυτό

http://www.doro.co.uk/mobile-devices/easy-phones/doro-secure-580.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδα και κατι κινητα της Lisa

(Ειμαι απο κινητό αν μπορειτε προτεινετε με και εσεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδα και κατι κινητα της kisa

(Ειμαι απο κινητό αν μπορειτε προτεινετε με και εσεις)

Link to comment
Share on other sites

To z10 δεν είναι κινητό που κάνει για όλους (έχω και το z10 και το 640). Θα έλεγα ότι το 640 είναι all arounder και για δώρο μια χαρά.

 

Ωστόσο, μετά από κάποιους μήνες συμβίωσης με το 640 εγώ γύρισα στο z10 για την κορυφαία ποιότητα ομιλίας/ακρόασης, την φοβερή ποιότητα στην ακρόαση μουσικής με ακουστικά (το 640 δεν το φτάνει με την καμία σε αυτό) και την μασίφ αίσθηση ποιότητας που σου δίνει το BB. Αλλά εγώ είμαι και λίγο old school.

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του Note4...βλεπω ότι διατίθενται 2 εκδόσεις :η F με τον sd805 και η C με τον exynos 5433.Στα χρήματα είναι περίπου ίδια. Ποια να προτιμήσω; και γιατί; τι διάφορες υπάρχουν;
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Ενδιαφερομαι για την αγορα κινητου και ειμαι αναμεσα στο Note 4 και LG G4!! Τι γνωμη εχετε για τα παραπανω και ποιο θεωρειται καλυτερο? Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Note 3, οποτε εχω μια γευση....

Link to comment
Share on other sites

Με το LG θα έχεις την καλύτερη κάμερα αυτή την στιγμή..Οθόνη βελτιωμένη,όχι σαν εκείνη με του g3 που ηταν....

Note 4 καλύτερη κατασκευή (αν μετράει για σένα αυτο),καλύτερη μπαταρία,smooth με όλες τις αναβαθμίσεις που έχω πάρει όπως και με την 5.1.1 που το είχα μέχρι χθες που το πούλησα. Στο ενεργό σημείωμα την πρώτη φορά αργεί λιγάκι να ανοιξει,μετά δεν έχει θέμα. Spen που είδη έχεις και ξέρεις τις δυνατότητες. Επίσης και το LG είναι smooth. Τώρα αν είχε αρχικά θέματα και πρέπει να προσέξεις παρτίδα δεν ξέρω.

Εγώ ίσως πήγαινα σε g4 έτσι για την αλλαγή. 10 μήνες είχα το note 4 και μόνο ένα θέμα είχα ότι από kit kat που πήγα σε lollipop έπεσε η αυτονομία κατά 20-25%

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας. Είναι πρώτη φορά που γράφω στο χώρο σας αφού δεν ξέρω τι συσκευή να διαλέξω για την κόρη μου.

Αυτή λέει για το Motorola-Moto-G-2nd-Gen-Dual-8GB.

Εγώ θα ήθελα να μου πείτε αν με τα χρήματα αυτά είναι εντάξει η επιλογή αυτή ή υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις-προτάσεις.

Ευχαριστώ για όλα γιάννης.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω αντικαταστάτη του LG G2 και είμαι στην αναζήτηση για την καλύτερη δυνατή επιλογή.

 

Θέλω να έχει καλή κάμερα, καλή οθόνη και μεγάλη αυτονομία (να βγάζει άνετα μια μέρα ή έστω να έχει quick charging).

Επίσης να σημειώσω ότι με τραβάει το Oneplus διότι έχει 4GB έναντι των άλλων που έχουν 3GB και από την εμπειρία με το Android, η χωρητικότητα της RAM μετράει περισσότερο απ όλα όσο αφορά τις επιδόσεις. Με λίγα λόγια το Oneplus το θεωρώ πιο future proof και ας έχει πιο αδύναμο επεξεργαστή από το Galaxy S6.

 

Ποια η γνώμη σας; Ποιο προτείνεται εσείς και γιατί;

Edited by antonis995
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη επιλογή στα λεφτά αυτά σε επώνυμο μη κινέζικο κινητό. Στην κινέζική αγορά πάντως υπάρχουν καλύτερες value for money αγορές που μπορεί να κάνει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...