Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σου μιλάω από προσωπική εμπειρία, στο ίδιο σημείο εγώ να έχω 4g και το iPhone 3g με το ζόρι. Σε κλειστό χώρο μάλιστα γτ εξω ήταν το ίδιο. Ας φανώ καλοπροαιρετος και ας πούμε ότι έτυχε απλά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω σου μιλάω από προσωπική εμπειρία, στο ίδιο σημείο εγώ να έχω 4g και το iPhone 3g με το ζόρι. Σε κλειστό χώρο μάλιστα γτ εξω ήταν το ίδιο. Ας φανώ καλοπροαιρετος και ας πούμε ότι έτυχε απλά

 

Αυτά μπορεί να συμβαίνουν καμιά φορά. Απλά, έχοντας αλλάξει πολλές συσκευές, τελικά, στα ίδια δύσκολα σημεία, δεν βλέπω διαφορετικές συμπεριφορές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ανηψουδι έχει γιορτή σε κάνα μήνα και μου ζήτησε αναβάθμιση στο tablet.Παιχνιδομηχανή οπότε οι μόνες προϋποθέσεις είναι δεκαρι, να τσουλανε τα games και αξιοπρεπή οθόνη.Ταβάνι τα 150 ευρώ και μάλλον πάμε για κινέζο αν και το σκέφτομαι και από Ελλάδα με κάποιες ελαφρές παραχωρήσεις. Έτσι πρόχειρα μου έρχεται το cube 9x.Any other ideas?
Link to comment
Share on other sites

ενα απ τα 3 ιδανικα θα ηταν το α5 αλλα το ταβανι ειναι τα 250 ..

καλη καμερα -οχι κοληματα-καλο wifi τα θελω μου :)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο εχει πολυ καλες καμερες και το θεωρω ιδανικο για γυναικα.

http://www.1949deal.com/iocean-x7s-t-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-2-smartphone-1gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen-black.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το lg g2 mini και σκεφτομαι να αγορασω το lg g3 που το εχω βρει στα 300 ευρω!!ποιο αλλο θα μου προτινατε μεχρι 300 ευρω ?θα προτιμουσα επωνυμες μαρκες!!!

Επισης το lg g3 εχει θεμα με υπερθερμανσης?οπως το lg g2 mini που ανοιγα για λιγο τα δεδομενα και χαμηλονε η φωτεινοτιτα της οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους και πάλι!

 

Θέλω να αγοράσω ένα rugged smartphone, για όσους δεν είναι οικείος ο όρος, προκειται για τα κινητά εκείνα, που είναι αδιάβροχα πιστοποιημένα ip67-68, έχουν γυαλί που δεν ραγίζει ή σπάει στην οθόνη, προστατεύονται από πτώσεις 1-2 μέτρα απο εφελκυστικές δυνάμεις και διάφορες πιέσεις στο κυρίως σώμα κι άλλες τέτοιες μαγκαϊβεριές.

Το χρειάζομαι γιατί αφενός όλα μου τα κινητά τα έχω καταστρέψει με τον α ή β τρόπο και κατά δεύτερον γιατί πάω συχνά εκδρομές, εξοχή θάλασσα, βουνό κλπ.

 

Η αλήθεια είναι ότι μόνο κινέζους ήξερα μέχρι τώρα αλλά απ'ότι είδα παίζουν και κάποια πιο Light xperia, samsung active, jeep και Cat.

 

Το μπατζετ μου ανερχεται στα 200 ευρώ μάξιμουμ και οι επιλογές που έχω δει εως τώρα είναι τα εξής:

 

1)

No.1 Xmen X2 - κινέζικο

http://www.geekbuying.com/item/NO-1-X-men-X2-4G-LTE-IP68-5-5inch-Rugged-Phone-Waterproof-Android-4-4-1GB-8GB-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core-8-0MP---Black-342040.html

(177€ απο κινεζικο κατάστημα με ότι αυτό συνεπάγεται)

 

http://www.topsystems.gr/products/No1-X2-4G-LTE-Rugged-Phone-%252d-IP68%2C-Quad-Band-Dual-SIM%2C-Android-4.4%2C-5.5-Inch-IPS-Display%2C-Qualcomm-Quad-Core-CPU-(black).html?ref=bestprice.gr

(223€ από ελληνικό, πιο safe)

 

2)

Samsung xcover 3

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_xcover_3-6990.php

 

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=665

(στα 166 €)

 

Μεταξύ τους βλέπω διαφορές όπως:

Samsung ▬ No.1

Επεργαστής: Cortex a53 ▬ qualcom MSM 8916

ram: 1.5gb ▬ 1gb

οθόνη: 400x800 ▬ HD

μπαταρία : 2000mah ▬ 4000+ mah

usb : otg ▬ non otg (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα)

rugged: ip67, dustproof ▬ ip68, dustproof

πιο light σ'ότι ▬ αρκετά μάχιμο και στιβαρό

το εξωτερικό

του.

antutu: 10.000 ▬ 16.000

 

η αλήθεια είναι ότι με παραξενεύει το antutu γιατί το samsung φαινεται καλύτερο σε cpu+ram.

 

Α) έχει κανείς εμπειρία σ αυτή τη κατηγορία; μπορεί να με βοηθήσει; να μου προτείνει κάποιο μοντέλο;

 

Β) έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί στην κίνα;

 

Ευχαριστώ!!

Edited by spartan_gadjet
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για αγορα 5 ιντσων smartphone με καλη καμερα και επεξεργαστη εκει μεχρι τα 150€ μιας και το Ζ1 της φιλης μου χαλασε χωρις λογο. Και τα κινεζικα για αγορα ευπροσδεκτα ειναι. Ευχαριστω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απ'τα παραπάνω και γενικά με τέτοιου τύπου συσκευών δεν έχω εμπειρία,αλλά λίγο που είχα στα χέρια μου το παρακάτω

μιας και το είχα παραγγείλει για φίλο,ήταν πολύ καλό ειδικά για τα λεφτά του.

DOOGEE TITANS2 DG700

 

Δεν σου προτείνω κάτι όμως μιας και όπως είπα δεν έχω προσωπική εμπειρία,απλά σου βάζω μια ακόμα επιλογή για να χεις :)

Εδώ είναι και το νήμα της συσκευής

Doogee TITANS2 DG700

Link to comment
Share on other sites

Απ'τα παραπάνω και γενικά με τέτοιου τύπου συσκευών δεν έχω εμπειρία,αλλά λίγο που είχα στα χέρια μου το παρακάτω

μιας και το είχα παραγγείλει για φίλο,ήταν πολύ καλό ειδικά για τα λεφτά του.

DOOGEE TITANS2 DG700

 

Δεν σου προτείνω κάτι όμως μιας και όπως είπα δεν έχω προσωπική εμπειρία,απλά σου βάζω μια ακόμα επιλογή για να χεις :)

Εδώ είναι και το νήμα της συσκευής

Doogee TITANS2 DG700

 

 

το νήμα κοιτούσα τώρα!

Δυνατό για την τιμή του!

με λίγο καλύτερη οθόνη και κάμερα θα ήταν σίγουρη επιλογή.

 

υγ. αυτό το δέρμα από πίσω να μην είχε :P

Edited by spartan_gadjet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!ενδιαφερομαι για την αγορα μιας συσκευης..εχω καταληξει στα μειζου.τωρα ειμαι κατοχος του honor 6. δεν με ενδιαφερει να ειναι dual sim με ενδιαφερει η καλη διαρκεια της μπαταριας,browsing και το gaming..θα ηθελα να μου προτεινετετε ποια απο τις συσκευες του τιτλου να διαλεξω και αν ειναι ευκολο να μου τα βαλει ο καθενας σε σειρα προτιμησης..ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 lite προτείνω που είναι εξαιρετικό vfm στα ~220€ που παίζει αλλιώς το G2.

Το Α5 έχει πιο αδύναμο soc από τα άλλα 2 δεν αξίζει τόσα πολλά λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα dumbphone που να παίρνει 2 sim. Έχω δεί διάφορα και μου άρεσε το nokia 215 Dual Sim. Ποιά η γνώμη σας ? Με ενδιαφέρει να έχει καλό ακουστικό και μικρόφωνο(είχα κινέζικο των 20 ευρώ με μία SIM και γενικά με άκουγαν χάλια ενώ σε άλλο κινητό δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα)

 

Επίσης θα ήθελα να μου διευκρινίσετε κάτι σχετικά με το Dual Standby. Μπορώ να δέχομαι κλήσεις ΚΑΙ SMS και στα 2 νούμερα χωρίς να έχω βάλει κάποια προώθηση (δεδομένου ότι δεν θα χτυπάνε μαζί οι 2 αριθμοί)? Επίσης όταν μιλάω στο ένα νούμερο, διάβασα ότι η κλήση μπορεί να πηγαίνει στο άλλο με προώθηση. Αυτή η προώθηση είναι του κινητού, είναι του δικτύου ? έχει κάποια χρέωση ? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορων τυπων δικαρτες συσκευες.

τα δικαρτα που ειναι dual standby οταν μιλας στη μια γραμμη, η αλλη δεν ειναι ενεργη.

δε χρειαζεται να κανεις κατι. οταν κλεισεις τη μια γραμμη, θα βρεις αναπαντητες στην αλλη.

για να ειναι *ταυτοχρονα* ενεργες (και να μπορεις πχ απο τη μια γραμμη

να καλεσεις τον εαυτο σου στην αλλη γραμμη ή να σε καλεσει αλλος στην αλλη γραμμη)

πρεπει να ειναι dual active και οχι dual standby.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tablet μέχρι 330 ευρώ αλλά δεν ξέρω ποιο είναι το καλύτερο σε αυτά τα πλαίσια ,μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε ?Θέλω να βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες ,να έχει πολύ καλή ανάλυση οθόνης αλλά και να είναι γρήγορο.Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω τις προτάσεις σας .Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

μαγκες θελει να παρεις ενας φιλος μου τηλεφωνο και ειναι μεταξυ lg3 και lenovo x2

 

ποιο να προτιμησει??

 

Αν και δεν λες τι τον ενδιαφέρει περισσότερο, G3

Link to comment
Share on other sites

απλα θελει ενα κινητο για γρηγορο ιντερνετ σχετικα καλη φωτο , παιχνιδια παιζουν και τα 2, να μην ζεστενεται γρηγορα και να εχει καλη αυτονομια μπαταριας,και το βασικοτερο διαρκεια στον χρονο γιατι θα το κρατησει για καιρο δεν θελει να αλλαξει συντομα απλα εχω ακουσει απο πολλους παραπονα για την μπαταρια απο το g3 αν και ειναι μεγαλυτερη απο του lenovo
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις ως 121 μήκος 61 πλάτος 11 πάχος χιλιοστά , που να ανοίγει αρχεία PDF. Οποιοδήποτε λειτουργικό. Αφής ή χωρίς αφή. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα έτσι (για να δίνεις τόσα λεφτά); Δες αυτά τα δύο samsung.

10 ιντσες http://www.skroutz.gr/s/4575124/Samsung-Galaxy-Tab-Pro-10-1-Wi-Fi-16GB.html

8.4 ιντσες http://www.skroutz.gr/s/5080061/Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-Wi-Fi-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...