Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, συγγνώμη μήπως εννοείς για αγορά από Ελλαδα??

 

Το "μικρο" redmi note 3 pro τι βρίσκεις στα 160 € από αξιόπιστο μαγαζί της Κινας (vickmall, minideal) το χεις σε 15 μέρες, μπαταρία σε πάει πάνω από 2 μέρες με 8 ώρες μέσο όρο ανοιχτή οθόνη (!!) και σε όλα τα υπόλοιπα είναι εξαιρετικό...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το s6 edge 64gb ποσο το βρισκεις κ που ;; Στο σκρουτζ εχει 510 κ το s7 εχει 530 κ πεφτει συνεχως!!

Το htc10 δεν σου αρεσει σαν ομορφια;;Γιατι σαν συσκευη ειναι τουμπανο κ με σουπερ λογισμικο,οπως ολα τα htc!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω πατήσει σε θέματα κινητών απο scroutz(kaizer, Galaxy store(otan uphrxe) den janapernw europaikhs egguhshs. Και παίρνω απο Eshop ελληνικών καταστημάτων. Π.χ το Samsung Galaxy s6 edge 64gb κάνει 549 και το lg G5 569€
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το σεβομαι αυτο που λες αλλα κ παλι ειναι πολλα τα λεφτα για περσινο μοντελο (γνωμη μου)

Εγω θα επερνα το g5 που εχει κ ραδιο/αποσπωμενη μπαταρια/καλυτερα σπεκς/επεκταση μνημης/πολυ καλο ηχειο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση...μάλλον οδεύω προς UMI SUPER...

Πριν οδεύσεις για umi, πήγαινε στο υποφόρουμ της umi και μελέτησε το προσεκτικά... (Εάν βαριέσαι να το δεις όλο, επικεντρώσου στο umi zero και θα καταλάβεις πολλά)

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι απο Κίνα θα γίνει η παραγγελία για αυτό λέω ποιο αξίζει ποιο πολύ ; Βασικά τ διάφορες έχουν τ απλό redmi note 3 με το pro ...μιλάω παντα για το 32 gb !
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε galaxy note 3.. Όχι τόσο επειδή είναι μεταχειρισμένο, παρα γιατί έχει παλιωσει το μοντέλο. Τα άλλα δεν έχουν πέσει στα χέρια μου οπότε δεν νομίζω πως είμαι ειδικός για να προτείνω.

 

Στα χαρτιά το redmi note 3 pro είναι γομαρι. Ακόμα και η έκδοση με 2gb ram και 16gb εσωτερικό χώρο είναι εξαιρετική για τα λεφτά της, και σου μένουν και λίγα στην τσέπη, σε σχέση με τον περιορισμο σου :)

 

Από Ελλάδα πολύ καλό, αν και ξεφεύγει λίγο είναι το nexus 5x. Αν δεν σε πειράζει ο περιορισμός των 16gb εσωτερικός χωρος.

 

Οι περισσότεροι εδώ ψάχνουν κινητά στα δικά σου επίπεδα οπότε ρίξε μια ματιά και στα άλλα θέματα.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Χρειάζομαι κινητό android με 5,5 οθόνη, τουλάχιστον 2 gb ram και 16 gb αποθήκη, αξιοπρεπή μπαταρία και αν γίνεται καλή κάμερα. Αγορά από Ελλάδα. Το κυριότερο είναι να υπάρχει εγγύηση και να είναι έτοιμο out of the box, διότι δεν γνωρίζω από φλασαρίσματα, ρομς κλπ κλπ. Δεν παίζω παιχνίδια, ούτε και έχω πολλές εφαρμογές μέσα. Κύρια χρήση ως ...κινητό, (κλήσεις, sms, viber, skype) και παρακολούθηση κλειστού κυκλώματος καμερών.

Έχω πειστεί για την ποιότητα των meizu, xiaomi, huawei κλπ αλλά δεν γνωρίζω αν αυτά που κυκλοφορούν στο σκρουτζ είναι έτοιμα προς χρήση από το πρώτο λεπτό χωρίς πείραγμα.

 

Έχω δει τα παρακάτω:

 

http://www.skroutz.gr/s/7187498/Meizu-M2-Note-16GB.html

http://www.skroutz.gr/s/6608364/Honor-4X-8GB.html (μόνο 8 γιγα αποθήκη αλλά με sd).

http://www.skroutz.gr/s/7717961/Xiaomi-Redmi-Note-2-32GB.html

http://www.skroutz.gr/s/8046417/Xiaomi-Redmi-Note-3-16GB.html

http://www.skroutz.gr/s/4929883/LG-G3-16GB.html

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια. Κάθε άποψη καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

 

Το note 3 pro δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο, αλλιώς θα το κοιτούσα σοβαρά.

Τhanks πάντως!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες οτι εχει παλιωσει τι συνεπειες μπορει να εχει?

θα ριξω μια ματια στο redmi note αλλα μου εχει μπει πολυ στο μυαλο το note 3 :lol:

εγινε θα δω και αλλα θεματα

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως, όχι αναβαθμίσεις.. Ούτε ενημερώσεις ασφαλείας. Θα "γεράσει" πιο γρήγορα. Επισης, τα νέα κινητά σε ίδια τιμή είναι πιο ισχυρα. Το Xiaomi σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το ρωτάς αυτό...:blink:

 

Πως είναι δυνατόν το pro να μην υπερέχει του απλού? :blink: :blink:

 

To PRO, έχει επεξεργαστή τέρας και καλύτερη gpu, αναβαθμισμένη τρελά (όπως φαίνεται τώρα τελευταία, μετά από την εξέλιξη του λογισμικού) κάμερα, μεταλλικό-premium αίσθηση και σε όλα τα υπόλοιπα εξαιρετικό, όπως ήταν και το απλό...;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες οτι εχει παλιωσει τι συνεπειες μπορει να εχει?

θα ριξω μια ματια στο redmi note αλλα μου εχει μπει πολυ στο μυαλο το note 3 :lol:

εγινε θα δω και αλλα θεματα

 

Μόλις πιάσεις στα χέρια σου και δουλέψεις το Redmi note 3 pro, θα πάθεις τέτοια πλάκα, που θα ξεχάσεις αν η samsung είναι εταιρεία που βγάζει τηλέφωνα ή ασφαλτοστρώνει δρόμους....:lol:

 

Αν δε, πάρεις και τη "μικρή" έκδοση, στα 160, μπορεί και πιο κάτω πλέον, ευρώ, θα νομίζεις ότι έχει γίνει κάποιο λάθος και σου στείλαν κάποια πολύ πιο ακριβή συσκευή, την οποία δεν είχες παραγγείλει.....;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ετοιμοπαράδοτο στην Κίνα.

Σε 15 μέρες το χεις.

 

Από τις Ευρωπαικές (Ελληνικές) αποθήκες δε των Κινεζομάγαζων, το παραλαμβάνεις σε 2 μέρες με μία επιβάρυνση, σε σχέση με την αγορά από Κίνα, της τάξεως των 30 ευρώ.

 

Τέτοια συσκευή, σε τέτοια τιμή (ειδικά αν ψωνίσεις από Κίνα στα 160 η "μικρή" έκδοση και στα 200 η "μεγάλη") στην Ελλάδα....γιοκ...

ούτε με σφαίρες....:rocket: :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πιάσεις στα χέρια σου και δουλέψεις το Redmi note 3 pro, θα πάθεις τέτοια πλάκα, που θα ξεχάσεις αν η samsung είναι εταιρεία που βγάζει τηλέφωνα ή ασφαλτοστρώνει δρόμους....:lol:

 

Αν δε, πάρεις και τη "μικρή" έκδοση, στα 160, μπορεί και πιο κάτω πλέον, ευρώ, θα νομίζεις ότι έχει γίνει κάποιο λάθος και σου στείλαν κάποια πολύ πιο ακριβή συσκευή, την οποία δεν είχες παραγγείλει.....;)

 

Φίλε demakhs είσαι θεούλης! Ζωντανή διαφήμιση του xiaomi λέμε. Λίγο ακόμα και θα με πείσεις και εμένα να πάρω το xiaomi έτσι για να το δω με αυτά που έχω διαβάσει από εσένα!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απίθανο πόσο εξαιρετικό είναι αυτό το τηλέφωνο.

Βελτισανε και την κάμερα του με το software, που υποτίθεται ήταν το, μοναδικό του, μειονέκτημα.

Αν δεις φωτογραφίες του που έχουν ανεβάσει τώρα τελευταία στο θέμα του θα καταλάβεις.

Δοκίμασα αρκετά ακριβούτσικα τηλέφωνα το τελευταίο διάστημα και διαπίστωσα ότι το xiaomi τα πατάει στο λαιμό χαλαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω ανανέωση αποκλειστικά από κατάστημα cosmote. Η συσκευή που έχω αυτή τη στιγμή είναι το lg g2. Ποια συσκευή θεωρείται ότι θα μου πρόσφερε περισσότερα σε σχέση με την υπάρχουσα? Με ενδιαφέρει περισσότερο η χρήση του internet. Άλλη εναλλακτική μέχρι αυτά τα ποσά?
Link to comment
Share on other sites

Μονό και μονό που η συσκευή είναι του 2016 και με λολλιποπ δεν θα έπαιρνα το σαμσουνγκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονό και μονό που η συσκευή είναι του 2016 και με λολλιποπ δεν θα έπαιρνα το σαμσουνγκ

τώρα είδα ότι είναι με ΜΜ άρα χτυπά το J7

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...