Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μαλλον με πεισατε ολοι σας....παω για το Honor 7! :D

Κ το κριμα στο λαιμο σας...χαχαχα

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου...

αν πήγαινα σε μονόκαρτο, θα επέλεγα μάλλον το flex 2 που έπαθα έρωτα...

γενικά πως τα έχει πάει αυτό το κινητό; αν το πάρω, θα μπορέσω να βρω την κόκκινη πλάτη και να την φορέσω; δεν υπάρχει ελλάδα σε αυτό το χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Το G3 το επιλέγει κάποιος λόγω, ίσως, της καλύτερης κάμερας,ειδικα στις βραδινές φώτο (αυτό το ois τι κάνει...) και της οθόνης (όχι ότι είναι για πέταμα του RN3 pro).

 

Η διαφορά στο μήκος είναι μόλις 3.7 χιλιοστά!!

 

Η διαφορά επίσης στο μέγεθος μεταξύ redmi 3 (5.0") & RN3 pro (5.5") είναι 1εκ, μεγάλη στο μυαλό, μικρή όμως στην πράξη.

Η διαφορά συνολικά των 2 παραπάνω συσκευών είναι αρκετή, υπέρ φυσικά του RN3 PRO....;)

 

Σε όλα τα υπόλοιπα το RN3 PRO υπερτερεί κατά κράτος.

Μπαταρία πάει 3 μέρες με 9+ ώρες οθόνη.

Επεξεργαστής σίφουνας.

Καλύτερη GPU.

GPS ακαριαιο.

Ραδιοφωνακι.

OTG φλασακι.

 

Στην προκειμένη περίπτωση ισχύει ότι ο νέος είναι ωραίος και ο παλιός είναι αλλιώς... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φιλε δεν ξερω να απαντησω σε αυτα που ρωτας...Παντως για τα χρηματα του ειναι αρκετα καλο (οπως ολα τα motorola) αλλα καλο ειναι να μπεις στο θρεντ εδω μεσα που μιλανε αποκλειστικα γιαυτο το κινητο να δεις αν ειναι ευχαριστημενοι η οχι..Σε αυτα τα χρηματα κ με αυτα που ζητας εγω δεν ξερω κατι καλυτερο,ισως καποιος αλλος φιλος να ξερει!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα κινητό για τη δουλειά αδιάβροχο και γενικά ανθεκτικό.

Διαθέσιμο πόσο είναι Μέγιστο τα 200 ευρώ.

Αυτό που είδα στο minideal είναι το NO.1 X-Men X1 IP68 Android 4.4 Waterproof αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας πριν αγοράσω κάτι.

Ή προηγούμενη συμβουλή σας για αγορά κινητού ήταν πάνω από άψογη και έχω λόγο να εμπιστευωμε τη κρίση σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου...

αν πήγαινα σε μονόκαρτο, θα επέλεγα μάλλον το flex 2 που έπαθα έρωτα...

γενικά πως τα έχει πάει αυτό το κινητό; αν το πάρω, θα μπορέσω να βρω την κόκκινη πλάτη και να την φορέσω; δεν υπάρχει ελλάδα σε αυτό το χρώμα...

 

κάνε μια βόλτα από το thread του flex και θα σου φύγει γρήγορα ο έρωτας. Πολλά θέματα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η απόφασή.

Δε θα το μετανιώσεις,το honor είναι φοβερό κινητό και τίμιο στα χρήματά του.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

new competitor στο παιχνίδι:

galaxy A5 2016;;;

τα έχει όλα αυτά (ποιοτικό, 1080, dual κτλ)

 

συγκριτικά με το moto και το oneplus X που μου πρότεινε κάποιος φίλος τι θα διαλέγατε και γιατί;

 

υγ:

καταλαβαίνω την αντίληψη "μπες στα σχετικά νήματα και διάβασε" αλλά θα ήθελα να ζητήσω γνώμες από άτομα που ήδη ξέρουν μερικά πράγματα για τις συσκευές και έχουν έτοιμη μια δικαιολογημένη γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω θα επιμεινω στο moto x play !!! Δεν μπορω να συγκρινω το αριστο λογισμικο της motorola με της samsung!!!

Ποσο το βρισκεις το Α5 το δικαρτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

εχω μια κοπελα στη δουλεια απο την Βουλγαρια και ψαχνει ενα κινητο μεχρι 100 ευρω, με 2 καμερες,με δυνατοτητα skype, και με βουλγαρικο μενου γιατι δεν μιλαει τιποτα αλλο, ακουω τις προτασεις σας

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω ανεπιφύλακτά το mann zug 3 εαν μπορείς να το βρεις από γνωστά μαγαζιά μιας και ειναι λίγο παλιό. Το έχω εναν χρονο και κάνει αυτό που λέει, άπειρα πεσίματα και δεν εχει πάθει τίποτα.

Μια άλλη πολύ καλή πρόταση ειναι το huadoo v3, παρήγγειλα δύο τηλέφωνα για φίλους μου μιας και το mann zug 3 δεν το βρήκα. Πολύ καλή κατασκευή με καλά χαρακτηριστικά για ανθεκτικό τηλέφωνο.

Τα πήρα από banggood.com , στα 118€ , φοράει kit kat 4.4.2 επεξεργαστή 1,3 ghz με 1 gb ram και gorilla glass.

Οτι άλλο σε ενδιαφέρει ρώτα ελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

Για φίλη που συμπαθεί τα LG ως σχεδιασμό και περιβάλλον εργασίας σκεφτόμουν μεταξύ των G4c και K10. Απ' ότι βλέπω έχουν παραπλήσια χαρακτηριστικά και κόστος, ενώ και τα δύο πήραν πρόσφατα Marshmallow.

Στα αρνητικά του K10 μετράω το μέγεθος (λίγο μεγάλο για γυναικεία χέρια), αλλά φαίνεται να έχει καλύτερη κάμερα και σίγουρα περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, ενώ μάλλον συμπαθώ και το σχήμα του λίγο περισσότερο.

 

Τα λοιπά τους χαρακτηριστικά μου φαίνονται πολύ όμοια...

Link to comment
Share on other sites

Eχω ακουσει καλα λογια και για τα 2, δεν εχω δει ομως κανενα απο κοντα, αλλα νομιζω το Κ10 αξιζει τα παραπανω μονο και μονο για τη μνημη και επειδη ειναι πιο καινουριο
Link to comment
Share on other sites

G4 μονο αν σ ενδιαφέρει πολυ η κάμερα. Στα υπόλοιπα υπερτερεί το σονυ ( μπαταρία, επεξεργαστή, αδιαβροχοποιηση κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Είχα το G Flex2 και το κινητό ήταν έρωτας. Το μόνο του θέμα ήταν ότι γκριζάριζε λίγο το μαύρο αλλά μόνο αυτό. Όσοι το θάβανε για τον 810, έκαναν τεράστιο λάθος και απλά βρήκαν πάτημα από τις δηλώσεις της Qualcomm και των άλλων χρηστών. Είχα τη συσκευή για κοντά ένα μήνα μαζί με G4 και σε παιχνίδια & data, ανέβαζε μία θερμοκρασία απολύτως φυσιολογική. Ήταν ένα κλικ πιο πάνω κυρίως στα παιχνίδια, αλλά η μη αφαιρούμενη μπαταρία ήταν deal breaker μακροπρόθεσμα για κάποιον που παίζει ένα δυο παιχνίδια.

 

Επειδή, όμως, θέλεις Dual SIM, έχεις δύο επιλογές: είτε πας τώρα στο Moto που έχει stock Android και ξεγνοιάζεις αλλά αν είσαι gamer θα'χεις ένα περιορισμό στο multitasking καθώς η CPU του είναι καλή, αλλά όχι για hardcore καταστάσεις, είτε κρατάς λίγο ακόμα το N4 και πας σε G4 Dual SIM το οποίο ξεκάθαρα ανώτερο σε όλα + ότι τα δίκαρτα δεν έχουν εμφανίσει κανένα θέμα με bootloop κτλ. Θα σε συμβούλευα να πας στο G4 γιατί , από τη στιγμή που κρατάς αρκετά χρόνια τις συσκευές σου, θα επωφεληθείς στο μέλλον περισσότερο από το Moto.

Το Samsung το αφήνω εκτός καθώς το χω δουλέψει από γνωστό που το έχει μόνο για social και ψιλοσέρνεται (πάντα το 2015 edition)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα. Ψάχνω νέα mid range συσκευή και έχω καταλήξει στις συσκευές του τυ τίτλου.

 

Ποιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο?

 

Έτσι όπως τα έχω κρίνει εγώ best value for money θεωρώ το vernee Thor.

Μετά το oppo f1.

Μετά το meizu m3 μαζί με το xiaomi redmi 3.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το redmi note 3g ήρθε η ώρα για αλλαγή.

Είμαι μεταξύ του asus zd551kl που έχει φοβερά χαρακτηριστικά και καποιου redmi 3 ή pro.

Δώστε κάποια συμβουλή μπας και ξεκολλησω

Υπόψη το gearbest έβγαλε προσφορά το Αsus στα 180$ με κουπόνι

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...