Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1 ραμ ισον κολλα εκτος απο μοτο αντε και ισως κανα iphone και αυτα υπο προυποθεσεις..

 

Απο μμ ενα μοντελακι με 2 ραμ που παιζει τωρα δες,149 κανει..αυτοοο!

 

Το κινητο σου παρα τα 2 ραμ λιγα λαγκ τα χε..ε θα κλαψεις με τα lg που ανεφερες στο λαγκ

 

Downgrade πληρες μεινε με νοτε αν τα 149 πολλα και αλλιως κοιτα κανα μτχ με υπομονη..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ σας μετα απο λιγο που διαβασα, ψαχνω για νεα συσκευη κατοχος lg g2 mini 2 χρονακια τωρα ηρθε η ωρα του,

το καινουριο τηλ με ενδιαφερει να περνει 2 σιμ και να εχει b/t μιας και χωρις hands free στην δουλεια δεν παιζει και να μεινουμε οσο πιο χαμηλα γινεται στο θεμα budget

λιγο που εριξα μια ματια στο φορουμ μου εκανε εντυποση το http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

περιμενω της γνωμες σας :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, θα ήθελα την συμβουλή σας για κινητό ανδροιδ, και συγκεκριμμενα για καμια συσκευή εως 250 ευρωπαϊκἀ, αλλα η καμερα να επιτρέπει φουλ ρυθμίσεις, οπως πχ του lg g4 αλλα σιγουρα σε κατι πιο φθηνο.... σκευτομαι για το meizu mx5,,, δεν ξερω τι λετε????
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε ότι έχει μόλις 16GB αποθηκευτικό χώρο χωρίς δυνατότητα επέκτασης.

2 κάρτες + sd card παίρνουν τα xiaomi redmi note 2, το οποίο είναι και πολύ οικονομικό καθώς και το νεο redmi 3 με μπαταρια τέρας....;)

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα, xiaomi redmi note 3 pro.

Καλύτερος επεξεργαστής, πιο φρέσκο, καλύτερο support (updates), μεγαλύτερη μπαταρία και micro sd slot (αν θυσιασεις την 1 sim).

Link to comment
Share on other sites

1 ραμ ισον κολλα εκτος απο μοτο αντε και ισως κανα iphone και αυτα υπο προυποθεσεις..

 

Απο μμ ενα μοντελακι με 2 ραμ που παιζει τωρα δες,149 κανει..αυτοοο!

 

Το κινητο σου παρα τα 2 ραμ λιγα λαγκ τα χε..ε θα κλαψεις με τα lg που ανεφερες στο λαγκ

 

Downgrade πληρες μεινε με νοτε αν τα 149 πολλα και αλλιως κοιτα κανα μτχ με υπομονη..

 

Η αλήθεια είναι ότι λίγα lag τα είχα το xiaomi....Oικονομικά όμως δεν μπορώ να ανέβω , ούτε να πριμένω από Κίνα κάνα μήνα και αν:mad:

Η μετάβαση από 13άρα του xiaomi στην 8άρα του lg θα είναι τραγική; Το λέω αυτό γιατί στο media που είδα το lg και τράβηξα φωτο και βίντεο δεν είδα ( ή δεν θέλησα να δώ...:cry:) αισθητή διαφορά!

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε , θα το ψαξω λιγο ακομα για να καταληξω καπου :confused: .Απλα διαβασα καλα reviews για αυτα τα κινητα παραπανω και μου αρεσαν γενικα. Γιατι δεν τα προτεινεις παντως ? Εχουν καποιο ελαττωμα? :p
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι λίγα lag τα είχα το xiaomi....Oικονομικά όμως δεν μπορώ να ανέβω , ούτε να πριμένω από Κίνα κάνα μήνα και αν:mad:

Η μετάβαση από 13άρα του xiaomi στην 8άρα του lg θα είναι τραγική; Το λέω αυτό γιατί στο media που είδα το lg και τράβηξα φωτο και βίντεο δεν είδα ( ή δεν θέλησα να δώ...:cry:) αισθητή διαφορά!

 

Από Vickmall σε 15 μέρες θα έχεις κινητό αν παραγγείλεις.

 

Τα κινητά που αναφέρεις είναι μέτρια. Γνώμη μου ότι θα πετάξεις τα λεφτά σου και σε κανένα χρόνο θα χρειάζεσαι αλλαγή.

 

Καλύτερη επιλογή και ουσιαστική αναβάθμιση είναι το xiaomi redmi note 2 από Κίνα. Από Ελλάδα στα λεφτά που ζητάς δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο

Link to comment
Share on other sites

Απλά γιατί το pro, έχει αθροιστικά όλα τα καλουδια που έχουν όλα τ άλλα ξεχωριστά το καθένα....;)

Για παράδειγμα τα 3 που αναφέρεις δεν παίρνουν sd...

Καλό είναι το vickmall, πολλοί το προτείνουν κ εγώ προσωπικά καλή εμπειρία είχα απ το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το Forum, μετά από αρκετή σκέψη είπα να πάρω μια συσκευή "κινέζικη" (η οποίες και πατάνε κάτω τα πανάκριβα επώνυμα κινητά), αν και στάθηκα άτυχος (μου έπεσε το note 4 και η επισκευή του δεν αξίζει, είπα να μην δώσω αυτήν την φορά 600+€), λοιπόν περνάμε στο ζουμί όπου θα χρειαστώ και την βοήθειά σας!

 

Διαθέτω 200€ (220 ταβάνι εάν αξίζει κάτι τόσο πολύ)

Είμαι ανάμεσα σε 2 συσκευές που έχω δει:

  • ZTE Nubia Z7 32GB (4G / 32GB/ 3GB)
  • Xiaomi Mi4 16GB (4G/ 16GB/ 3GB)

 

*Από EU Warehouse για να παραλάβω γρήγορα μιας και δεν έχω συκευή! Είμαι αρκετά πάραξενος με το άκρως σοβαρό στύλ (τετραγωνισμένα κ.τ.λ.) Οπότε και δεν μου άρεσαν κάποια Meizu.

 

Το θέμα είναι πως εμδιαφέρομαι να πάρω κάτι με Snapdragon επεξεργαστή και όχι με MediaTek, να έχει τουλάχιστον 3GB RAM, και αν γίνεται να πέρνει κάρτα μνήμης (αυτές που έχω επιλέξει σαν συσκευές δεν δέχονται microsd και έψαχνα κάτι παρόμοιο του Mi4 επειδή το έχω λατρέψει αλλα με 16GB δεν πας πουθενά!) γιατί έχω πολύ πράγμα και να έχει πολύ καλή κάμερα!

 

Έχετε να μου προτίνετε κάτι καλύτερο η να με βοηθήσετε να επιλέξω συσκευή ? (αρκεί να έχει και μεταλικό σχεδιασμό :worry: )

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω και τους 2 οντως πολυ ενδιαφερον φενεται αυτη η συσκευη "Xiaomi Redmi Note 3" απο θα προτειναται να αγοραστει? θα πρεπει να προσεξω κατι? Edited by marnieros
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω και τους 2 οντως πολυ ενδιαφερον φενεται αυτη η συσκευη "Xiaomi Redmi Note 3" απο θα προτειναται να αγοραστει? θα πρεπει να προσεξω κατι?

 

Προτεινω vickmall ισως το πιο αξιοπιστο μαγαζι

Τι πρεπει να προσεξεις δεν ξερω απο κινεζικα θα σου πουν τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετα από 3ετής συμβίωση με ένα samsung galaxy s advance είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού.

Οι απαιτήσεις μου από ένα κινητό είναι:

1.Γρηγορο browsing

2.οσο γίνεται καλύτερη κατασκευή

3.Υποστηριξη είτε από την εταιρία είτε από την κοινότητα

4.Μπαταρια να μου βγάζει μια μέρα άνετα.

5. Καλό gps.

6. 5-5,5 οθόνη.

Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου, και το budget είναι 150-200 ευρώ.

Ξερω πως η διαφορα στον προϋπολογισμό είναι μεγαλη και παμε σε άλλη κατηγορια κινητων. Η αγορα θα γινει από Κινεζομαγαζο.

Αυτό που με προβληματίζει είναι πως τα περισσότερα κινητά πλέον δεν εχουν αποσπώμενη μπαταρία. Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι οικονομικά και δεν είμαι σε θέση να αλλάζω συνέχεια κινητά θέλω η μπαταριά να μου βγάλει 3-4 χρόνια . Αλήθεια όταν η μπαταρία τους τα παίξει τι γίνεται πετάς το κινητό ή υπάρχει κάποιος τρόπος να αντικατασταθεί.

Για την αποσπώμενη μπαταρία την οποία διαθέτει είχα στα υπόψη το XIAOMI Redmi Note 2.

Στα κινητα με build in μπαταρία έχω υπόψιν τα meizu mx 4 αλλα λεω να περιμενω να πεσει η τιμη του XIAOMI Redmi Note 3 pro με snapdragon cpu.

Δεν βιαζομαι για την αγορα μπορω να περιμενω και ως το καλοκαιρι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι τα κινέζικα και κυρίως το Redmi Note 2 που σου λένε. Είναι Η value συσκευή που μπορείς να πάρεις χωρίς να πετάξεις τα λεφτά σου.
Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω και τους 2 οντως πολυ ενδιαφερον φενεται αυτη η συσκευη "Xiaomi Redmi Note 3" απο θα προτειναται να αγοραστει? θα πρεπει να προσεξω κατι?

 

Όπως έγραψα και σε ένα άλλο φίλο, μη φοβάσαι την Xiaomi. Ειδικά το Redmi Note 3 είναι πλέον από τις τρομερές προτάσεις στην αγορά. Να εξασφαλίσεις οτι θα έχει multilang rom ή να πας στο miui-hellas.gr να του περάσεις ελληνική.

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρει την TDD, η οποία με φλασαρισμα Ελληνικής ρομ, δουλεύει μια χαρά στα δίκτυα μας? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρει την TDD, η οποία με φλασαρισμα Ελληνικής ρομ, δουλεύει μια χαρά στα δίκτυα μας? :blink:
Kαι τι κερδίζει αν το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Ρίξε μια ματιά κάτω στα σχόλια τι ζητάνε οι πελάτες μετά την παραγγελία και να κάνεις και εσύ το ίδιο. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...