Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας θα ηθελα σας παρακαλω λιγη βοηθεια επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που θα παραγγειλω κινεζικο κινητο θα σας πω δυο κινητα που ειδα και θα ηθελα να με καθοδηγήσετε για να κανω σωστη επιλογη θα το εκτιμουσα πολυ!!!το πρωτο ειναι το ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 4G Phablet και το αλλο ειναι το MEIZU M2 Note 4G LTE Phablet πειτε μου αν ειναι καλα ή σε αυτα τα λεφτα μπορουσα να παρω κατι καλύτερο!!!το θελω για παιχνιδια και να το φορτωνω με καμια σειρα για να περναω τον χρονο μ!!!!Επεισης αυτα υποστιριζουν play store???και θα υπαρξει προβλημα σε οποιαδηποτε αναβαθμιση????

Τα βρηκα στο gearbest θελω να μαθω αν ειναι αξιοπιστο!!!!!Το asus εχει $219.99 και το meizu εχει 159,60$!!!Συγνωμη αν σας κουρασα!!!!

και λεω το asus με τα 4g ραμ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα σας παρακαλω λιγη βοηθεια επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που θα παραγγειλω κινεζικο κινητο θα σας πω δυο κινητα που ειδα και θα ηθελα να με καθοδηγήσετε για να κανω σωστη επιλογη θα το εκτιμουσα πολυ!!!το πρωτο ειναι το ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 4G Phablet με τα 4g ram και το αλλο ειναι το MEIZU M2 Note 4G LTE Phablet πειτε μου αν ειναι καλα ή σε αυτα τα λεφτα μπορουσα να παρω κατι καλύτερο!!!το θελω για παιχνιδια και να το φορτωνω με καμια σειρα για να περναω τον χρονο μ!!!!Επεισης αυτα υποστιριζουν play store???και θα υπαρξει προβλημα σε οποιαδηποτε αναβαθμιση????Και ξεχασα να πω τα βρηκα στο gearbest θελω να μαθω αν ειναι αξιοπιστο!!!!!Το asus εχει $219.99 και το meizu εχει 159,60$!!!Συγνωμη αν σας κουρασα!!!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτα που αναφερα δεν ειναι καλα??

α ξεχασα να αναφερω το θελω και για φωτογραφιες!!!και βλεπω οτι εχει 2g ραμ κ αυτo δεν παιζei ρολο??και αυτο εχει ελληνικη γλωσσα???και απο πιο site να το αγορασω??

Edited by showman
Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για αγορά είτε από εδώ είτε από Κίνα, από τα 100 έως τα 300 ευρώ, κινητού αφής ανθεκτικού σε καταπόνηση. Προτιμούνται κινητά στεγανοποιημένα κατά IP68 . Προτιμούνται ψιλοεπώνυμα. Λ.χ. http://www.vickmall.com/mann-zug-3-a18-rugged-android-phone-4-inch-screen-snapdragon-dual-core-cpu-ip68-waterproof-shockproof-dustproof.html
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δίκαρτο που να υποστηρίζει εξωτερική κάρτα και να το φορτώνεις με παιχνίδια και ταινιες, τότε πας για το Asus. Στα χαρακτηριστικά του Και σε αυτή την τιμή δεν έχει αντίπαλο, ενώ είναι και δοκιμασμένο κινητό χωρίς προβληματα. Κοίτα αρχικά να το πάρεις από vickmall, είναι εγγύηση. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και άλλες επιλογές καταστημάτων όπως banggood, gearbest, geekbuying κλπ. Να διαλέξεις απλό ταχυδρομείο και όχι courier.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, η αλήθεια είναι ότι δεν τα είχα ακουστά τα Evolveo. Αξιόπιστα να υποθέσω, σαν τιμή φαίνονται πολύ καλά.

 

EDIT: Συγκριτικά πώς στέκονται τα παραπάνω με τα Caterpillar/Mann;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

xperia m4 aqua οτι πρεπει για γυναικα!!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να το κρατησω και για πολλα χρόνια ειμαι σε διλλειματα! τα 8 GB είναι αρκετα για το Sony; Επειδή διαβασα καπου οτι σου αφηνει λίγη μνήμη (2GB)... Θα βάλω σιγουρα και καρτα μνημης αλλα με τα 2 GB δεν θα ξεκινησει να κολλαει απο ενα διαστημα και επειτα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε για την βοήθεια. Μετα απο αρκετό ψάξιμο στην κορυφή βρίσκονται το G4 και το note4. Βέβαια στο δεύτερο ξεφεύγω λιγο απο τον προυπολογισμο.
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευές δεν φαίνεται να είναι απομιμήσεις αλλά οι πωλητές δεν είναι αξιόπιστοι ,οπότε μπορεί να σου έρθει μεταχειρισμένο ή κανα τούβλο και να ψάχνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.Γενικά θα ήθελα να έχει καλή κάμερα,κλίνω στο letv αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας.

Πολύ ωραίο το letv αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα χεις την υποστήριξη που θα έχεις με το redmi note 2.

Προσωπικά θα πήγαινα στο xiaomi .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

 

Χαλασε το κινητο μου και ψαχνω αμεσα αντικαταστατη.

Ειμαι μεταξυ των παραπάνω.

 

Περιμενω γνωμες γιατι πραγματικα επειγομαι.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το θεμα.

Ποιο ειναι το πιο οικονομικο Lollipop 5.1 out of the box

ή να την έχει πάρει ήδη.

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

Ε μαλλον η σε αυτο που λες ή σ'αυτο το lenovo θα καταληξω..

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideatab-a5500-f-a8-50-59-407805-8-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-42-blue-p-PER.910270

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το πιο οικονομικο Lollipop 5.1 out of the box

ή να την έχει πάρει ήδη.

 

doogee x5 3g $57/€51

doogee x5 pro $80/€72

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo καπου το είδα 105€, ψάξε το λίγο καλύτερα, δεν θυμάμαι που. Πάει σφαίρα πάντως
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν είδες την παρουσίαση του MIUI7 θα καταλάβαινες ότι το λειτουργικό του είναι ποιο lag free απο το ios

Μην το καθυστερείς το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ , όχι μόνο στα λεφτά του αλλά γενικά θα το επέλεγα απέναντι και σε galaxy s6 LG G4 ακόμα και απέναντι απο iphone6 , best value for money !

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...