Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να παρω το samsung galaxy A5 ομως διαβασα κατι σχολια οτι δεν ειναι καλο το ηχειο του.. ισχυει ? βοηθεια οποιος το εχει ας μου απαντησει :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι σε φαση αγορας tablet στις 10 ιντσες με windows 8.1.

Στα υποψιν μου εχω τις 2 συσκευες που ειναι στον τιτλο. Το ενα ( Asus) ειναι κατηγοριας tablet που μπορει ννα χειριστει και σαν laptop ενω το αλλο (HP) ειναι laptop που μπορει να γινει tablet.

 

Ποιο απο τα δυο να επιλεξω;

Το HP εχει ελαφρως καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα με πιο σημαντικο η μνημη RAM που ειναι στα 2 GB για το HP ενω το Asus εiναι στα 1 GB.

 

Επισης το HP ειναι πιο ακριβο απο το Asus

 

Καποια βοηθεια για την επιλογη; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προς το cube έχω καταλήξει. Τώρα το v989 το έχω βρει μόνο μέσω ebay αλλά σε πιο ακριβή τιμή. Σε ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό ίσως θέμα των windows είναι οι εφαρμογές στις οποίες δεν υπάρχει τόση πληθώρα όσο στο android.

Κατά τα άλλα το 532 είναι πολύ καλή πρόταση για τα 70 ευρώ που κοστίζει.

Με λίγα παραπάνω ευρώ πας στο Lumia 535 που έχει αρκετά μεγαλύτερη οθόνη, φλας και καλύτερη μπροστινή κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενας φιλος μου ειναι στο να παρει ενα μεταξυ αυτων των 4 κινητων και ρωτησε την γνωμη μου και εγω ειπα να ρωτησω εσας. Νομιζω κανενα απο τα 4 δεν θα του δημιουργησει προβλημα. Ολα κανουν απο 315 ως 380. Με τα λεφτα θεμα δεν εχει. Εγω του ειπα κατα σειρα 1)Mate 7 2)Flex 2 3)Idol 3 4)G3

Ποια ειναι η γνωμη σας? Απο οσο ξερω απλη χρηση του κανει του κινητου. Οχι υπερβολες(παιχνιδια, ολη την ωρα φωτο κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα στα ιδια ειναι specs.Απλα αφου προκειται για τον ανιψιο σου εγω θα προτιμούσα να μν παρω HD οθονη για να δουλευει λιγο ποιο ανετα η gpu!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τα 2gb ram minimum σε Windows περιβάλλον για ικανοποιητική εμπειρία χρήσης.

Άρα το HP προτιμότερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε!

 

ήρθε ο καιρός για καινούργιο κινητό, αλλά δεν ξέρω ποιο!

 

θέλω να έχει σίγουρα:

1) μεγάλη διάρκεια μπαταρίας

2) 3GB RAM και πάνω

3) dual sim

 

και κατά προτίμηση:

αποσπώμενη μπαταρία

καλή οθόνη στον ήλιο

 

ποιο μου προτείνετε?

το πιο φτηνό θέλω! αν μου δώσετε λινκ να το αγοράσω, ακόμα καλύτερα, γιατί ψάχνω στο ebay και δεν βρίσκω κάτι κάτω από 350 euro!!!

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Lenovo z2 ομως εχει 2 ram αλλα ειναι δικαρτο και εχει πολυ καλη μπαταρία. Αλλιώς πας στο πιο μεγάλο το z2 pro με 3 ram αλλα λιγο πιο ακριβο.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παρομοια κινητα με μικρες διαφορες

 

το Mlais M7 εχει 3GB RAM χειροτερη μπαταρια 2600 mAh

ενω το

Mstar S700 εχει 2GB RAM αλλα καλυτερη μπαταρια 3000mah

 

ταχει παρει κανεις να μας πει περισσοτερες λεπτομερειες

κατα την αποψη μου ειναι πανεμορφα και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παρατήσει λίγο το ψάξιμο αλλά επανήρθα..

 

Που έχω καταλήξει:

 

Huawei P8 lite: Ο επεξεργαστής είναι δυνατός? Τι τιμή SAR έχει? Η μπαταρία δεν είναι πολύ λίγα mAh?

 

Huawei P8: Σαφώς καλύτερη επιλογή από το lite αλλά πιο ακριβό και δε ξέρω αν πρέπει να κοιτάξω άλλο καλύτερο κινητό στο εύρος τιμών που παίζει.

 

Huawei Honor 4X: Ίδια απορία για επεξεργαστή με P8 lite. Θα πήγαινα σε 5.5" αν απέκλεια όλα τα άλλα στα 5.0"-5.2".

 

Huawei Honor 6: Αξίζει τα 300Ε? Το σκέφτομαι σοβαρά! Από Vickmall ή amazon.de?

 

Xiaomi Mi4: Με προβληματίζουν τα 16 μόνο GB αν και στο gsmarena βλέπω γράφει και 64GB!

 

HTC One M8: Καλά λόγια αλλά είναι όντως τόσο απογοήτευση η κάμερα? Δεν είναι κρίμα τόσα λεφτά και να μην έχεις καλή κάμερα?

Sony Z2/Z3: Δυνατές επιλογές αλλά ανεβαίνει το budget.

 

 

LG G3 καλό διαβάζω αλλά το φοβάμαι για lags και μπαταρία.

 

Μια βοήθεια αν τα λέω καλά καταρχήν και που να καταλήξω?

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Μπες κ εδω να δεις απο χρηστες του τηλεφωνου πιθανα προβληματα που αντιμετωπισαν και λυσεις αυτων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατέληξα στο meizu m1 note μονο που δεν βρισκω απο που να το παρω!!! Αν μπορει καποιος σας παρακαλω να με βοηθησει!!

Το θελω αν γινεται σε μαυρο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει τα συγκεκριμενα αλλα εχω παρει τα αλλα διδυμα των δυο εταιρειων.Mlais M52-Mstar S100 και Mlais M4 Note-Mstar M1.

Ολα ηταν ποιοτικοτατα,με καλη κατασκευη,παρα πολυ γρηγορα.Τα Mstar ειχαν καλυτερο ακουστικο-ηχειο-μεγαφωνο,καθως στα Μlais μου ειχαν φανει χαμηλα.

Αναμεσα στα δυο που γραφεις,δεν χωρανε συγκρισεις.Θα σου προτεινα να δεις το Meizu M2 Note στα 160$ σε πολλα αξιοπιστα σαιτ ή το Lenovo K3 Note.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην σ ευχαριστω για την απαντηση

 

το meizu κινηταρα δε λεω αλλα δεν εχει ραδιο που το χρειαζομαι καθε μερα

 

το lenovo καλο κινητο αλλα απο εμφανιση υστερει πολυ απο τα δυο που προανεφερα

 

τωρα θα μου πεις θα παρεις μοστρα χωρις να ειναι αξιοπιστα??

 

γιαυτο το εκανα θεμα μπας και μαθω αν αξιζουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...