Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου δεν εχει φορτιστή, παρε ενα φορτιστή συμβατο με Qualcomm quick charge 2.0 για να το φορτίζεις πιο γρήγορα.

 

Έχει φορτιστή, απλα είναι για αγγλική πρίζα!

Αν δω ότι δεν κάνει ο ανταπτορας θα το κοιτάξω όμως.

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Sony Center Γλυφαδας το εχει παντως προς επίδειξη οταν είχα παει 1-2 φορες(περίοδο εορτών)

Τώρα έχει dummy μόνο.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μερες εχουν πάρει φωτιά οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών της google στο play.. αλλά και αυτές της sony.

λέτε να πλησιάζει η 6.0;

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μερες εχουν πάρει φωτιά οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών της google στο play.. αλλά και αυτές της sony.

λέτε να πλησιάζει η 6.0;

 

Τέλη Μαρτίου πιστεύω ... αν και η ελπίδα πεθαίνει τελεταία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Sony UK λέει ότι θα ξεκινήσει 7 Μαρτίου

 

http://www.xperiablog.net/2016/02/16/sony-uk-says-xperia-marshmallow-will-roll-from-7-march/

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα, πολύ ευχαριστημένος... Αλλά δεν έχει όντως ακουστικά μέσα;
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα, πολύ ευχαριστημένος... Αλλά δεν έχει όντως ακουστικά μέσα;

Σε εμένα είχε. Είναι γερμανικό το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι επέμενε η πωλητρια να το ανοίξουμε εκεί για να δω ότι δεν είναι σπασμένο...και είδα ότι δεν έχει ακουστικά και μου κάνει "ούτε το premium δεν έχει"
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι επέμενε η πωλητρια να το ανοίξουμε εκεί για να δω ότι δεν είναι σπασμένο...και είδα ότι δεν έχει ακουστικά και μου κάνει "ούτε το premium δεν έχει"

 

Κι εμένα ειχε κανονικά. Απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Kaizershop... (που είναι 3ης Σεπτεμβρίου).

Γενικά δεν φαινόταν να έχει ανοιχτεί η συσκευασία, και ειδικά η συσκευή, σίγουρα αθικτη.

Αλλά περίεργο να μην έχει ακουστικά!

Πάντως τα βιβλιαρακια κλπ που έχει μέσα είναι όλα μόνο στα αγγλικά.

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό με τα ακουστικά πάντως παιδιά. Αυτά που βάζει η Sony είναι για τα μπάζα. Με λίγα χρήματα παίρνετε αυτά της Sony που είναι και αδιάβροχα και με πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου https://www.skroutz.gr/s/4768598/Sony-STH30.html?keyphrase=Sony+sth30
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα... Το αναφέρω και μόνο μην έγινε τπτ από το κατάστημα, κανένα "λάθος".

Καταλαβαίνετε δλδ ότι αν έχει σε όλους ακουστικά και δεν έχει στο δικό μου... Κάτι δεν πάει καλα

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε ακουστικά από σκρουτζομάγαζο που το αγόρασα και μου κακοφάνηκε λίγο. Αλλά το κινητό ήταν όντως άθικτο και σε πάρα πολύ καλή κατάσταση. Καλορίζικο φίλε, να το χαρείς! Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Μίλησα και με τη σελίδα της Sony mobile στο Facebook και επιβεβαίωσε ότι τα παρελκόμενα του πακέτου διαφέρουν ανά προμηθευτή..

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το πηρα απο Ελληνικό μαγαζί (Γερμανος) ήταν κομπλέ η συσκευή....Και ακουστικά και τα πάντα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το πηρα απο Ελληνικό μαγαζί (Γερμανος) ήταν κομπλέ η συσκευή....Και ακουστικά και τα πάντα!

 

Ετσι και σε μενα απο vodafone.. μάλλον στα παραεισαγωγής εντοπίζεται το θέμα. Μικρο το κακό όμως.

Link to comment
Share on other sites

Kaizershop... (που είναι 3ης Σεπτεμβρίου).

Γενικά δεν φαινόταν να έχει ανοιχτεί η συσκευασία, και ειδικά η συσκευή, σίγουρα αθικτη.

Αλλά περίεργο να μην έχει ακουστικά!

Πάντως τα βιβλιαρακια κλπ που έχει μέσα είναι όλα μόνο στα αγγλικά.

 

εμένα από Kaizer πανεπιστημίου είχε ακουστικά και τα βιβλιαράκια στα γαλλικά..

Link to comment
Share on other sites

εμένα από Kaizer πανεπιστημίου είχε ακουστικά και τα βιβλιαράκια στα γαλλικά..

 

Στην Γαλλία βάση νομοθεσίας ειναι υποχρεωτικά τα ακουστικά για αυτο οι γαλλικές συσκευες εχουν παντα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες χρήση και φεύγωντας η μεγάλη κ@υλ@ να το έχω όλη μέρα στα χέρια μου και μπαίνωντας πια σε κανονικούς καθημερινούς ρυθμούς ξεκινώντας απο τη μπαταρία τις 2 μέρες τις έχει στο τσεπάκι του!!

Άλλες φορές είναι 2 παρα 2 ώρες άλλες φορές είναι 2 συν 1 με 2 ώρες ανάλογα τη χρήση του!! Και όλα αυτά με όλα ανοιχτά και χωρίς stamina mode κατα τη διάρκεια του ύπνου!!

Τώρα κολλήματα κτλ απλά δεν υπάρχουν τη Κάμερα τη κάνεις ότι θες και περιμένωντας το android 6 που λένε ότι θα υπάρχει βελτίωση σε μπαταρία, κάμερα και διαχείρηση του κινητού πραγματικά αρχίζω και ενισχύω την αποψη μου ότι έκανα τη καλύτερη επιλογή....

Πολύ καλά τα νέα samsung και LG δε το συζητάμε αλλά δεν έχουν τόσο ισχυρά κίνητρα για την αγορά τους κατ'εμέ.. (Εχω ηδη αδιαβροχο κινητο το οποιο δεχεται καρτα sd και η οθόνη που είναι συνέχεια αναμμένη δεν ειναι ένας καλός λόγος.... Αααα Για να τα λέμε και όλα... Καινοτόμο το vr και πολυ καλο gadget αλλά δεν έχω σκοπό να κυκλοφορώ με μία μάσκα στο κεφάλι!)

Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες χρήση και φεύγωντας η μεγάλη κ@υλ@ να το έχω όλη μέρα στα χέρια μου και μπαίνωντας πια σε κανονικούς καθημερινούς ρυθμούς ξεκινώντας απο τη μπαταρία τις 2 μέρες τις έχει στο τσεπάκι του!!

Άλλες φορές είναι 2 παρα 2 ώρες άλλες φορές είναι 2 συν 1 με 2 ώρες ανάλογα τη χρήση του!! Και όλα αυτά με όλα ανοιχτά και χωρίς stamina mode κατα τη διάρκεια του ύπνου!!

Τώρα κολλήματα κτλ απλά δεν υπάρχουν τη Κάμερα τη κάνεις ότι θες και περιμένωντας το android 6 που λένε ότι θα υπάρχει βελτίωση σε μπαταρία, κάμερα και διαχείρηση του κινητού πραγματικά αρχίζω και ενισχύω την αποψη μου ότι έκανα τη καλύτερη επιλογή....

Πολύ καλά τα νέα samsung και LG δε το συζητάμε αλλά δεν έχουν τόσο ισχυρά κίνητρα για την αγορά τους κατ'εμέ.. (Εχω ηδη αδιαβροχο κινητο το οποιο δεχεται καρτα sd και η οθόνη που είναι συνέχεια αναμμένη δεν ειναι ένας καλός λόγος.... Αααα Για να τα λέμε και όλα... Καινοτόμο το vr και πολυ καλο gadget αλλά δεν έχω σκοπό να κυκλοφορώ με μία μάσκα στο κεφάλι!)

 

 

Από ρυθμίσεις τι έχεις κάνει;

Εννοώ :

-Αυτόματη φωτεινότητα έχεις;

-Έχεις βάλει να πιάνει 3g ή 4g?

 

Επίσης, το δακτυλικο αποτύπωμα τρώει μπαταρία;

Ευχαριστώ

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμίσεις φωτεινότητα στο αυτόματο εννοείτε γιατί με τις πολύ φωτεινές οθόνες δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα..Μου αρεσουν χαμηλά και ζεστά χρώματα!! Απο ρυθμίσεις 4G wifi ανοιχτά και οχι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν τρώει μπαταρία!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κατά τις 12 είχα γύρω στο 97% και το φορτισα κατά τις 12:30 το βράδυ...

Βέβαια έπαιζα online παιχνίδια, το έχω από το Σάββατο βλέπεις...!

Έχω αυτόματη φωτεινότητα αλλά χαμηλά τη μπάρα. Και ανοιχτό συνέχεια το WiFi.

Σαν δίκτυο έχω βάλει να πιάνει wcdam (κάπως έτσι) και όχι 4g, μήπως τρώει λιγότερη μπαταρία...

Edited by moboy
Διευκρίνηση
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

3 (2 ημέρες και 23 ώρες για την ακρίβεια) μέρες με φωτεινότητα στο 70% (όχι στο αυτόματο δηλαδή)

2 ώρες κλήσεις - 40 λεπτά Need for speed most wanted -

30 λεπτά Angry Birds - 10 λεπτά Zombie Smasher

18 λεπτά 3G internet (όταν δεν το χρησιμοποιώ το έχω μόνιμα στο 2G)

1 ώρα μουσική.

Stamina Mode το έχω ανοιχτό αλλά με τα e-mail , facebook , flashscore , playstore να δουλεύουνε όταν η οθόνη είναι απενεργοποιημένη.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την μπαταρία , ερχόμενος από Galaxy s5 που ήτανε επίσης πολύ καλό σε χρόνους μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο παιδιά κάτι και πείτε μου.. μπείτε στις ρυθμίσεις και κάντε ενα γρήγορο σκρολάρισμα προς τα κάτω. Κάνει και σε σας ενα κόμπιασμα και θέλει δεύτερο πάτημα ή κατεβαίνει κατευθείαν;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο παιδιά κάτι και πείτε μου.. μπείτε στις ρυθμίσεις και κάντε ενα γρήγορο σκρολάρισμα προς τα κάτω. Κάνει και σε σας ενα κόμπιασμα και θέλει δεύτερο πάτημα ή κατεβαίνει κατευθείαν;

Σε εμένα κατεβαίνει κατευθείαν χωρίς κομπιασμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...