Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως δε βλέπω να γράφει για επόμενη πρόγραμματισμενη αναβάθμιση στην υποστήριξη!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε βλέπω να γράφει για επόμενη πρόγραμματισμενη αναβάθμιση στην υποστήριξη!

υπομονη θα δουμε ποτε θα αποφασησουν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ποια μεθοδο για Root να χρησιμοποιησω για το κινητο τωρα, εχοντας ηδη τα τελευταια updates, και στον υπολογιστη windows 10 . ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια,της γυναικας μου το Ζ5,ενω δουλευε οκ....εκανε η οθονη κατι τρελα,αλλαξε χρωμα,και εσβησε το κινητο,απο τοτε δεν ξανανοιξε,τι hard reset,τι με το companion repair,τι με το κουμπι που ειναι στην υποδοχη στην καρτα sim/sd τιποτε....

Τα επαιξε η οθονη...??? Οταν το βαζω να φορτισει αναβει το πορτοκαλι led.....

Επισης εγινε οταν το ειχε στο μπανιο,λετε με τον ατμο να τα επαιξε...??? Το ενδεικτικο στην υποδοχη,ειναι λευκο,τετοι χρωμα πρεπει να ειναι...???

 

ΒΟΗΘΕΙΑ δεν αντεχετε...!!!!:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σέρβις φίλε μου, χάλασε, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σέρβις φίλε μου, χάλασε, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι.:(

 

Eχω σκοπο να το παω δεν ειναι στην εγγυηση....να το παω σε sony η εξω....?

1η φορα μου συνεβει με συσκευη....

Μπορω να καταλαβω αν ειναι η motherboard η οθονη...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι στην εγγυηση? Το κινητο πριν 2 χρονια δεν κυκλοφορουσε. Φυσικα και ειναι σε εγγυηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι στην εγγυηση? Το κινητο πριν 2 χρονια δεν κυκλοφορουσε. Φυσικα και ειναι σε εγγυηση.

 

δεν την εχω την αποδειξη....πως μπορω να δω αν εχει εγγυηση,με το imei...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχεις εγγυηση. Αφου η συσκευη δεν ειναι πανω απο 2 χρονων. Το κινητο πρωτοκυκλοφορησε τον Σεπτ 2015

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το δουν μονοι τους στο σερβις, μην ανησυχεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια,της γυναικας μου το Ζ5,ενω δουλευε οκ....εκανε η οθονη κατι τρελα,αλλαξε χρωμα,και εσβησε το κινητο,απο τοτε δεν ξανανοιξε,τι hard reset,τι με το companion repair,τι με το κουμπι που ειναι στην υποδοχη στην καρτα sim/sd τιποτε....

Τα επαιξε η οθονη...??? Οταν το βαζω να φορτισει αναβει το πορτοκαλι led.....

Επισης εγινε οταν το ειχε στο μπανιο,λετε με τον ατμο να τα επαιξε...??? Το ενδεικτικο στην υποδοχη,ειναι λευκο,τετοι χρωμα πρεπει να ειναι...???

 

ΒΟΗΘΕΙΑ δεν αντεχετε...!!!!:(

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μου το αντικατεστησαν με καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχεις εγγυηση. Αφου η συσκευη δεν ειναι πανω απο 2 χρονων. Το κινητο πρωτοκυκλοφορησε τον Σεπτ 2015

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το δουν μονοι τους στο σερβις, μην ανησυχεις

 

που υπαρχουν σερβις?υπαρχει Θεσσαλονικη?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μου το αντικατεστησαν με καινουργιο

 

εμενα μου ειπαν οτι ειναι απο πεσιμο(δεν εχει πεσει ποτε),οτι εχει ανοιχτει το κινητο(δεν εχει ανοιχτει ποτε.....) το πηρα και εφυγα,διοτι δεν εχω και την υπομονη(λογω επιβαρυμενης υγειας μου) να τσακωθω .... θα αλλαξω μονος μου οθονη,θα βαλω και Adhesive Sticker Glue Tape Repair και τελειωσα....και το παθημα γινετε μαθημα...ακου εκει επαθε το flex ζημια απο πεσιμο....:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν οτι ειναι απο πεσιμο(δεν εχει πεσει ποτε),οτι εχει ανοιχτει το κινητο(δεν εχει ανοιχτει ποτε.....) το πηρα και εφυγα,διοτι δεν εχω και την υπομονη(λογω επιβαρυμενης υγειας μου) να τσακωθω .... θα αλλαξω μονος μου οθονη,θα βαλω και Adhesive Sticker Glue Tape Repair και τελειωσα....και το παθημα γινετε μαθημα...ακου εκει επαθε το flex ζημια απο πεσιμο....:mad:

 

Και που το ξέρουν ότι σου έπεσε ? Έχει γρατσουνιες κτυπηματα ? Αν

Κάνεις πολλές ώρες βίντεο κλήση ζεσταίνεται αν παίξεις παιχνίδια το ίδιο στιλο Αθήνα τα service θα τα βρεις στην επίσημη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Και που το ξέρουν ότι σου έπεσε ? Έχει γρατσουνιες κτυπηματα ? Αν

Κάνεις πολλές ώρες βίντεο κλήση ζεσταίνεται αν παίξεις παιχνίδια το ίδιο στιλο Αθήνα τα service θα τα βρεις στην επίσημη σελίδα

 

κανενα σημαδι πουθενα....θα κανω αλλη μια αποπειρα.....να δω τι θα μου πουνε.....

 

Αν ζεστενεται την ακουει η οθονη.....??? Δεν εχει τιποτε ωστε να αποθει την θερμοκρασια....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

κανενα σημαδι πουθενα....θα κανω αλλη μια αποπειρα.....να δω τι θα μου πουνε.....

 

Αν ζεστενεται την ακουει η οθονη.....??? Δεν εχει τιποτε ωστε να αποθει την θερμοκρασια....???

 

και σημαδι δλδ να εχει τι φαση?ελεος με τα παλιοσερβις..που πηγες?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

και σημαδι δλδ να εχει τι φαση?ελεος με τα παλιοσερβις..που πηγες?

 

και που δεν το πηγα,σημερα θα παω και σε αλλα να δω τι θα πουν....:mad::(:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

κανενα σημαδι πουθενα....θα κανω αλλη μια αποπειρα.....να δω τι θα μου πουνε.....

 

Αν ζεστενεται την ακουει η οθονη.....??? Δεν εχει τιποτε ωστε να αποθει την θερμοκρασια....???

 

Εχει και παραεχει.

Εισαι εντις εγγυησης και πρεπει να στο επισκευασουν δωρεαν. Ολα τα αλλα ειναι προφασεις!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει και παραεχει.

Εισαι εντις εγγυησης και πρεπει να στο επισκευασουν δωρεαν. Ολα τα αλλα ειναι προφασεις!

 

Λοιπον,ακουστε,τσακωθηκα πολυ ασχημα,και θα προβω στο καταναλωτων....πηγα το κινητο,και ειδαν οτι δεν ευθυνομαι εγω,ΑΛΛΑ...εχει αντικατασταθει η μπαταρια(το ειχα παει οταν το ειχα παρει)και λενε δεν το καλυπτει η εγγυηση....Γιατι οχι,αφου ανοιχτηκε απο εσας(εξουσιοδοτημενο) ,μου λεει η αποδειξη? Λεω δεν την εχω πριν 1.5 χρονο,δεν φαινεται στο συστημα σας,οτι αλλαχτηκε...??? Μου λεει οχι,πηγα στο καταστημα που την αλλαξε,και εκει δεν μπορουν να βγαλουν αποδειξη....

 

Μου φαινεται οτι οποιος δεν θελει να ζημωσει.....:mad:

 

μου φαινεται οτι οταν το ανταλλαχτικο ειναι ακριβο,βρισκουν προφασεις....

 

Και μου ειπαν το θεικο,οτι υπαρχει και κριση....Τους λεω οτι μου περιγραφεται να το εχω γραπτως,αλλα το αρνηθηκαν,για προφανεις λογους....:X

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ακουστε,τσακωθηκα πολυ ασχημα,και θα προβω στο καταναλωτων....πηγα το κινητο,και ειδαν οτι δεν ευθυνομαι εγω,ΑΛΛΑ...εχει αντικατασταθει η μπαταρια(το ειχα παει οταν το ειχα παρει)και λενε δεν το καλυπτει η εγγυηση....Γιατι οχι,αφου ανοιχτηκε απο εσας(εξουσιοδοτημενο) ,μου λεει η αποδειξη? Λεω δεν την εχω πριν 1.5 χρονο,δεν φαινεται στο συστημα σας,οτι αλλαχτηκε...??? Μου λεει οχι,πηγα στο καταστημα που την αλλαξε,και εκει δεν μπορουν να βγαλουν αποδειξη....

 

Μου φαινεται οτι οποιος δεν θελει να ζημωσει.....:mad:

 

μου φαινεται οτι οταν το ανταλλαχτικο ειναι ακριβο,βρισκουν προφασεις....

 

Και μου ειπαν το θεικο,οτι υπαρχει και κριση....Τους λεω οτι μου περιγραφεται να το εχω γραπτως,αλλα το αρνηθηκαν,για προφανεις λογους....:X

Να τους κάνεις καταγγελία οπωσδήποτε!!!! :mad::mad:

Θα βρεις άκρη στο τέλος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρειαστεί ποτέ εγγύηση για ένα τηλέφωνο αλλά καθώς δουλεύω σε συνεργείο εξουσιοδοτημένο δε μπορώ να καταλάβω γιατί να μην αλλάξουν μια οθόνη μια μητρική από την στιγμή που η συσκευή είναι εντός εγγύησης κ θα πάρει το μαγαζί κ το κόστος του ανταλλακτικού μα κ της εργασίας από την μαμά εταιρεία; δηλαδή αν φύγει ο πελάτης γιατί θα φύγει κερδίζουν κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Να τους κάνεις καταγγελία οπωσδήποτε!!!! :mad::mad:

Θα βρεις άκρη στο τέλος.

 

Δεν έχω χρειαστεί ποτέ εγγύηση για ένα τηλέφωνο αλλά καθώς δουλεύω σε συνεργείο εξουσιοδοτημένο δε μπορώ να καταλάβω γιατί να μην αλλάξουν μια οθόνη μια μητρική από την στιγμή που η συσκευή είναι εντός εγγύησης κ θα πάρει το μαγαζί κ το κόστος του ανταλλακτικού μα κ της εργασίας από την μαμά εταιρεία; δηλαδή αν φύγει ο πελάτης γιατί θα φύγει κερδίζουν κάτι;

 

Οπως και να εχει εγω θα το τρεξω,οσο μπορω και θα βρω ακρη,το κινητο ειναι αστερι,αλλα με αυτα εχω ψυχραθει,το πουλας η οχι...??? Και τι να παρεις,ολες οι εταιριες,οταν δουν προβλημα το ιδιο κανουν....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καταλήξω ότι δεν νομίζω να φταίνε τα εκάστοτε σέρβις μα οι μεγάλες εταιρείες sony sammy lg που ουσιαστικά κόβουν τις εγγυήσεις για καλαμπουρι με αποτέλεσμα το σέρβις να μη μπορεί παρά να σε βγάλει εκτός.

Ωστόσο πολύ λυπηρό αυτό γιατί καταλαβαίνω ότι έχουμε να κάνουμε με μια εταιρεία σκληρή κ άδικη.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καταλήξω ότι δεν νομίζω να φταίνε τα εκάστοτε σέρβις μα οι μεγάλες εταιρείες sony sammy lg που ουσιαστικά κόβουν τις εγγυήσεις για καλαμπουρι με αποτέλεσμα το σέρβις να μη μπορεί παρά να σε βγάλει εκτός.

Ωστόσο πολύ λυπηρό αυτό γιατί καταλαβαίνω ότι έχουμε να κάνουμε με μια εταιρεία σκληρή κ άδικη.

Έχω αντίθετη άποψη. Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα των εταιριών, αλλά των εδώ σέρβις.

Πιθανόν να υπάρχουν συμφωνίες που δεν γνωρίζουμε, έλλειψη ανταλλακτικών, αδυναμία εισαγωγών, γενικά μπορεί να παίζουν παράμετροι που δεν τους γνωρίζουμε. Αλλά νομίζω απίθανο να έχει δώσει οδηγία ολόκληρη σόνυ να μην τηρείται η εγγύηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λογική σε αυτό.

Δε γίνετε να μη θέλει το μαγαζί να πάρει την εργατοωρα,αφού ξέρουν ότι απλά θα φύγεις και αν το φτιάξεις ΑΝ θα είναι σίγουρα σε άλλα σέρβις φθηνότερα κ λόγο υπερηφάνειας.

Απλά ίσως η sony να τους βγάζει την ψυχή από τον κ... ζητώντας πίσω από παλιά ανταλλακτικά κ αν από αυτά εγκρίνει όσα εγκρίνει να πληρώνει του Αγίου ανήμερα.ισως κ να δίνει εγγυησημη εργατοωρα σε κόστος Βιετνάμ οπότε λέει το μαγαζί, σιγά μη δουλέψω τσάμπα διώξε τον .

Παράδειγμα;

Η arvato έχει την χειρότερη φήμη στο σέρβις της sony.

Φίλος πάει lumia με πρόβλημα στην αφή χιλιοχτυπημενο στο συνεργείο.το πάει γελώντας ξέροντας τι τον περιμένει.

Ε λοιπόν το πήραν σε 2 μέρες καινούργιο digitizer κ σας ευχαριστούμε πολύ.

Γιατί;γιατί η microsoft προφανώς έχει ελαστικοτερη τακτική εγγυήσεων κ οι άνθρωποι απλά περνούν τα λεφτά τους, οπότε κ το έφτιαξαν.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...