Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφέρει σε τίποτα απο το Android Marshmallow Concept που βγήκε στα Ζ3?

 

Ναι. Στα πάντα :lol: Από τα πρώτα screenshot που είδαμε είναι ίδια σε εμφάνιση με το υπάρχον skin της Lollipop ΟΧΙ δηλαδή όπως το concept for marshmallow που ήταν σχεδόν stock.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ "αντικειμενική" γνώμη. Άμα σε πιστεύαμε θα παίρναμε όλοι Lagsung, θα αλλάζαμε τηλέφωνο καθε 6 μήνες και θα λέγαμε και ευχαριστώ...

 

Aντι να λες εξυπναδες τυπου "lagsung" καλυτερα θα ηταν να βαλεις πλαι-πλαι Ζ5 και Note 5 και μετα να ερθεις εδω να μας πεις τι ειδες.

Το Ζ5 ειναι μια ολοκληρωμενη προταση και δε θα απογοητευσει κανεναν. Απλα στις βραδυνες φωτο θελει λιγο γνωση παραπανω για να παιξεις με manual.

Σε καθε περιπτωση ομως, ειναι πιο αργο σε εμπειρια χρησης απο τα αντιστοιχα samsung, χωρις φυσικα να θεωρηθει οτι εχει "lag".

Οσον αφορα στο θεμα της μπαταριας νομιζω οτι το Ζ5 εχει καλυτερη απο το Note 5.

Σορρυ για το οφτοπικ, απλα ετυχε να εχω και τις 2 συσκευες (οχι το Z5 premium) και θελησα να καταθεσω την αποψη μου για να βοηθηθει ο φιλος παραπανω.

 

Θα παρακαλέσω να χαμηλώσουν οι τόνοι και κυρίως να προσέχετε πως μιλάτε στους άλλους. Είμαστε εδώ για να κάνουμε διάλογο και να ανταλλάσουμε απόψεις, όχι ύβρεις.

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και εγώ το κινητάκι και ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

 

Είχα διαβάσει στο νήμα ότι κάποιος είχε πάρει κάτι σαν διάφανες φουσκίτσες και τις είχε βάλει στις 4 άκρες στην πίσω πλευρά του κινητού ώστε να μην ακουμπάει η πίσω πλευρά του κινητού με την επιφάνεια, ισχύει κάτι τέτοιο ή μόνος μου το φαντάστηκα; (πραγματικά δεν είμαι σίγουρος αν ειπώθηκε κάτι τέτοιο γιατί είχα διαβάσει το νήμα πριν αρκετό καιρό)

Αν όντως υπάρχει αυτό που λέω, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα προμηθευτώ αυτά;

 

Όλο αυτό γίνεται βασικά επειδή δεν θέλω να του βάλω θήκη και θέλω να προστατέψω την πίσω επιφάνεια (κυρίως το τζαμάκι πίσω από το οποίο βρίσκεται η κάμερα.)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και εγώ το κινητάκι και ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

 

Είχα διαβάσει στο νήμα ότι κάποιος είχε πάρει κάτι σαν διάφανες φουσκίτσες και τις είχε βάλει στις 4 άκρες στην πίσω πλευρά του κινητού ώστε να μην ακουμπάει η πίσω πλευρά του κινητού με την επιφάνεια, ισχύει κάτι τέτοιο ή μόνος μου το φαντάστηκα; (πραγματικά δεν είμαι σίγουρος αν ειπώθηκε κάτι τέτοιο γιατί είχα διαβάσει το νήμα πριν αρκετό καιρό)

Αν όντως υπάρχει αυτό που λέω, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα προμηθευτώ αυτά;

 

Όλο αυτό γίνεται βασικά επειδή δεν θέλω να του βάλω θήκη και θέλω να προστατέψω την πίσω επιφάνεια (κυρίως το τζαμάκι πίσω από το οποίο βρίσκεται η κάμερα.)

 

Ευχαριστώ!

:lol: εγω το ειχα γραψει, ναι ειναι σαν λαστιχακια με αυτοκολλητη ταινια, βρισκεις και στο σουπερμαρκετ για να τα βαζεις κατω απο καρεκλες κτλ αλλα συνηθως ειναι μεγαλα και θελει ξυραφακι να τα κοψεις οπως θες. Αλλα τα καλυτερα τα βρηκα σε εναν ντουλαπά που τα χρησιμοποιουν πολυ αυτοι και εχουν πολλα μεγεθη συνηθως.Μπορεις να φτιαξεις και συ κατι αν εχεις ταινια διπλης οψης.

Το εχω τοσους μηνες και ειναι ακομα αθικτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

:lol: εγω το ειχα γραψει, ναι ειναι σαν λαστιχακια με αυτοκολλητη ταινια, βρισκεις και στο σουπερμαρκετ για να τα βαζεις κατω απο καρεκλες κτλ αλλα συνηθως ειναι μεγαλα και θελει ξυραφακι να τα κοψεις οπως θες. Αλλα τα καλυτερα τα βρηκα σε εναν ντουλαπά που τα χρησιμοποιουν πολυ αυτοι και εχουν πολλα μεγεθη συνηθως.Μπορεις να φτιαξεις και συ κατι αν εχεις ταινια διπλης οψης.

Το εχω τοσους μηνες και ειναι ακομα αθικτο.:)

 

Μάλιστα. Ωραίος, σε ευχαριστώ! Γενικά κάνει μπαμ ότι κάτι έχεις βάλει στις άκρες του κινητού ή δεν φαίνεται;

Αααααν μπορείς, ανέβασε καμία φώτο να δω πως φαίνονται :p:p

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ωραίος, σε ευχαριστώ! Γενικά κάνει μπαμ ότι κάτι έχεις βάλει στις άκρες του κινητού ή δεν φαίνεται;

Αααααν μπορείς, ανέβασε καμία φώτο να δω πως φαίνονται :p:p

Δεν εχω ευκαιρη καμερα εδω που ειμαι να δεις αλλα εχω βαλει και απο πανω ταινια διπλης οψης σε αυτο το χρωμα και ειναι σχεδον ολοιδιο με του κινητου.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/1000x1000/652660.JPG

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλώς.. Θα τσεκάρω και εγώ αυτή την πατέντα να δω, αλλιώς μπορεί να καταλήξω σε καμία θήκη. Tempered glass είναι το μόνο σίγουρο που θα του βάλω :) Άντε να έρθει και αυτή η Δευτέρα με το κινητάκι επιτέλους :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο. Χαζή ερώτηση βέβαια. Πως κάνουμε άλμπουμ με φωτογραφίες; τόσο καιρό βγάζω φωτό και τις πετάει όλες χύμα μέσα με ημερομήνια λήψης βέβαια. Δεν βρίσκω επιλογή για δημιουργία άλμπουμ. Ξέρει κανείς πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο. Χαζή ερώτηση βέβαια. Πως κάνουμε άλμπουμ με φωτογραφίες; τόσο καιρό βγάζω φωτό και τις πετάει όλες χύμα μέσα με ημερομήνια λήψης βέβαια. Δεν βρίσκω επιλογή για δημιουργία άλμπουμ. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

Ακούγεται λιγο παράξενο, αλλά το "Album" τις sony δεν εχει albums! με το google photos μπορεις ομως να φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο. Χαζή ερώτηση βέβαια. Πως κάνουμε άλμπουμ με φωτογραφίες; τόσο καιρό βγάζω φωτό και τις πετάει όλες χύμα μέσα με ημερομήνια λήψης βέβαια. Δεν βρίσκω επιλογή για δημιουργία άλμπουμ. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

Φιλε μου, εγω τα οργανωνω σε φακελους στο pc και οταν τα ριχνω μεσα δημιουργειται αλμπουμ ανα φακελο. (καθε φακελος και ενα αλμπουμ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το digitizer, οι γραμμες του δλδ φαινονται οταν ειναι κλειστη η οθονη?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το digitizer, οι γραμμες του δλδ φαινονται οταν ειναι κλειστη η οθονη?

Ναι φαίνονται κυριως οταν το χτυπάει ο ήλιος η σε έντονο τεχνητό φως.

Αλλα ειναι σε πολυ μικρό βαθμο.

Ανάξιο σημασίας για εμένα.

Στο z2 ηταν πιο έντονο θυμάμαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση της 6.0. Όποιος την πάρει, ας γράψει καμία εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω απο το πρωϊ αλλά τίποτα. Δεν βλέπω να βγαίνει σήμερα η ευρωπαική.

Μην κουράζεσαι άδικα, θα σε ειδοποιήσει αυτό όταν είναι. Μην περιμένεις όμως τόσο άμεσα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην κουράζεσαι άδικα, θα σε ειδοποιήσει αυτό όταν είναι. Μην περιμένεις όμως τόσο άμεσα.

 

Δεν περιμένω το ΟΤΑ στο companion κοιτάω. Το ΟΤΑ ξέρω οτι αργεί πολύ. Και στο companion εχει βγεί σχεδόν στον μισό πλανήτη απο οτι βλέπω xda :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω το ΟΤΑ στο companion κοιτάω. Το ΟΤΑ ξέρω οτι αργεί πολύ. Και στο companion εχει βγεί σχεδόν στον μισό πλανήτη απο οτι βλέπω xda :lol:

Άμα έχεις νέα, πες μας! (ή μάλλον, γράψε μας :lol: )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω το ΟΤΑ στο companion κοιτάω. Το ΟΤΑ ξέρω οτι αργεί πολύ. Και στο companion εχει βγεί σχεδόν στον μισό πλανήτη απο οτι βλέπω xda :lol:

 

Ναι..για την ακριβεια σε 5 χωρες....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο τρόπο να το αναγκάσουμε σε αναβάθμιση; (force update) ή παραδοσιακά τσεκάρουμε το "ενημέρωση λογισμικού" όσο συχνά θέλουμε;;;

 

Update: Τώρα κατάλαβα πως εδώ μιλάτε μόνο για το Ζ5 (5,2inches) και όχι για το premium (5,5inches)... οπότε μάλλον δεν περιμένω και εγώ την 6 σήμερα.

Edited by Lan
Λάθος μοντέλο

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν είναι λίγοι οι κάτοχοι του Premium που γράφουν στο παρόν θέμα... να ενημερώσω ότι υπάρχει ήδη θέμα για τη συσκευή τους όπου μπορούν να απευθύνονται... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421893

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης όλη η σειρά Z5 παίρνει την αναβάθμιση από χθες. Σιγά σιγά θα την πάρουν όλες οι περιοχές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...