Jump to content

Sony Xperia Z5 Premium


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Σχεδόν από όταν πήρα το κινητό όταν μπαίνω σε κάποια σελίδα μου πετάει στο άσχετο μήνυμα για ιό! Έβαλα και το avg αλλά δεν βρίσκει κάτι. Τι να φταίει; jfu2yclkn
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά! Σχεδόν από όταν πήρα το κινητό όταν μπαίνω σε κάποια σελίδα μου πετάει στο άσχετο μήνυμα για ιό! Έβαλα και το avg αλλά δεν βρίσκει κάτι. Τι να φταίει; jfu2yclkn

 

Διαφήμιση είναι, μη σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάλε το adguard για να κόψεις τις διαφημίσεις γενικότερα... https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

(Δεν απαιτεί root)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το adguard για να κόψεις τις διαφημίσεις γενικότερα... https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

(Δεν απαιτεί root)

ειναι τελειο οντως κανει δουλεια.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάζοντάς το, στα στατιστικά της μπαταρίας θα δεις ενδεχομένως κάποια αυξημένη κατανάλωση από τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Μη σε τρομάξει, είναι εικονικό αυτό και όχι πραγματικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανοίξα τις ρυθμίσεις και ακριβώς κάτω άπο το υπομενου ' χρήστες ' είχε προστεθεί ένα που λεγόταν ' πατήστε και πληρωστε τώρα '(κάπως έτσι) . Το πάτησα και ήταν για εύκολη πληρωμή μέσω κινητού. Ανοίγω τι ρυθμίσεις τώρα κάι δεν υπάρχει! Πως;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε εσάς η οθόνη πατιεται μόνη της σε διάφορα σημεία όταν είναι ώρα ανοιχτή; Κάνει κάτι κυκλακια σε διάφορα σημεία κάθε φορά κι αν έχει κάτι εκεί πατιεται με αποτέλεσμα πολλές φορές να με εμποδίζει σε αυτό που κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό όμως αυτό που περιγράφεις δεν πρέπει να συμβαίνει κανονικά. Για κοίταξε το.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε εσάς η οθόνη πατιεται μόνη της σε διάφορα σημεία όταν είναι ώρα ανοιχτή; Κάνει κάτι κυκλακια σε διάφορα σημεία κάθε φορά κι αν έχει κάτι εκεί πατιεται με αποτέλεσμα πολλές φορές να με εμποδίζει σε αυτό που κάνω.
Όχι, αν και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς περιγράφεις. :worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε εσάς η οθόνη πατιεται μόνη της σε διάφορα σημεία όταν είναι ώρα ανοιχτή; Κάνει κάτι κυκλακια σε διάφορα σημεία κάθε φορά κι αν έχει κάτι εκεί πατιεται με αποτέλεσμα πολλές φορές να με εμποδίζει σε αυτό που κάνω.

 

Ενεργοποιημενο το glove mode στις ρυθμίσεις οθόνης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο ανοίξα τις ρυθμίσεις και ακριβώς κάτω άπο το υπομενου ' χρήστες ' είχε προστεθεί ένα που λεγόταν ' πατήστε και πληρωστε τώρα '(κάπως έτσι) . Το πάτησα και ήταν για εύκολη πληρωμή μέσω κινητού. Ανοίγω τι ρυθμίσεις τώρα κάι δεν υπάρχει! Πως;

 

2 πράγματα: χρειάζεται να έρθει το Android Pay στην Ελλάδα και να το υποστηρίζει η τράπεζα σου.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 βδομάδες με Ζ2(Αγγλια). Φοβερή εμπειρία χρήσης,γρήγορο και χωρίς προβλήματα . Καθόλου bugs. Από το να βγάζεις backpack, ψάχνεις πορτοφόλι , να το ανοίγεις να πληρώσεις, μετά πάλι πίσω κτλ. Πληρώνεις όπου υποστηρίζουν πληρωμές με contactless κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Αχα, μάλιστα. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εμφανίστηκε και μετα από λίγο εξαφανίστηκε! Αυτή είναι η απορία μου.

 

Μου συνέβη και εμένα πριν μήνες το ίδιο. Μάλλον για να μας ξενερωσει ή είναι κάποιο μικρό bug :-/

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο το glove mode στις ρυθμίσεις οθόνης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2 πράγματα: χρειάζεται να έρθει το Android Pay στην Ελλάδα και να το υποστηρίζει η τράπεζα σου.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 βδομάδες με Ζ2(Αγγλια). Φοβερή εμπειρία χρήσης,γρήγορο και χωρίς προβλήματα . Καθόλου bugs. Από το να βγάζεις backpack, ψάχνεις πορτοφόλι , να το ανοίγεις να πληρώσεις, μετά πάλι πίσω κτλ. Πληρώνεις όπου υποστηρίζουν πληρωμές με contactless κάρτες.

 

Όντως ενεργοποιημενο ήταν. Για να δούμε αν θα φτιάξει! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z5-Premium-Dual-E6883-5-5-23MP-FACTORY-UNLOCKED-32GB-Phone-/262181218046?nav=SEARCH

 

Εαν παρω το τηλέφωνο απο την παραπάνω διεύθυνση θα εχω εγγύηση εδω στην Ελλάδα;

 

Το τηλέφωνο τι λεει; ειστε ευχαριστηνοι;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z5-Premium-Dual-E6883-5-5-23MP-FACTORY-UNLOCKED-32GB-Phone-/262181218046?nav=SEARCH

 

Εαν παρω το τηλέφωνο απο την παραπάνω διεύθυνση θα εχω εγγύηση εδω στην Ελλάδα;

 

Το τηλέφωνο τι λεει; ειστε ευχαριστηνοι;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Όχι είναι από Αμερική, δεν καλύπτεται

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο Ευρώπη;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο Ευρώπη;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Αν το πάρεις από Ευρώπη και είναι ευρωπαϊκό φυσικά εχεις 2 χρόνια εγγύηση που όμως επειδή είναι το dual και δεν εισάγεται στην Ελλάδα η ελληνική αντιπροσωπεία δεν σε καλύπτει δυστυχώς

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν θες το dual ψάξε για το E6833, όχι το E6883 που έχεις βάλει παραπάνω. Έχει δύο εκδόσεις, το Ε6883 έχει αγγλικό φορτιστή, για αυτό. Εγώ έχω δικαρτο και έχω κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αλλά είναι ευρωπαϊκό.

Όσο για το κινητό πραγματικά το ευχαριστιεμαι, οθοναρα, πολύ καλή μπαταρία, αλαγκαριστο κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ένα " πρόβλημα " με το Google play store. Ένα πρωί ανοίγοντας το κινητό είδα στα στατιστικά της μπαταρίας ότι όσο αυτό " κοιμόταν " το playstore είχα φάει αρκετή μπαταρία μόνο και μόνο από τον δεκτή GPS, τον έδειχνε ενεργό 9 ώρες + καί στην τοποθεσίας μου έλεγε χρήση υψηλής μπαταρίας για το playstore( όλα αυτά με κλειστό τον GPS, ενεργοποιηται μόνο του δηλαδή) . Αυτό διορθώνεται απλά, ανοίγω το GPS (άπο το notification bar) και το ξανακλεινω και σταματάει η χρήση του στα στατιστικά του playstore.Σήμερα έγινε δεύτερη φορά αυτό αλλά το πρόλαβα στην αρχή. Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό; Δεν θέλω να ανοίγει μόνο του το GPS από το playstore.

 

(Αυτό έχει γίνει και μια φορά με το Google photos πριν περίπου ένα μήνα)

Edited by Vagos55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ένα " πρόβλημα " με το Google play store. Ένα πρωί ανοίγοντας το κινητό είδα στα στατιστικά της μπαταρίας ότι όσο αυτό " κοιμόταν " το playstore είχα φάει αρκετή μπαταρία μόνο και μόνο από τον δεκτή GPS, τον έδειχνε ενεργό 9 ώρες + καί στην τοποθεσίας μου έλεγε χρήση υψηλής μπαταρίας για το playstore( όλα αυτά με κλειστό τον GPS, ενεργοποιηται μόνο του δηλαδή) . Αυτό διορθώνεται απλά, ανοίγω το GPS (άπο το notification bar) και το ξανακλεινω και σταματάει η χρήση του στα στατιστικά του playstore.Σήμερα έγινε δεύτερη φορά αυτό αλλά το πρόλαβα στην αρχή. Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό; Δεν θέλω να ανοίγει μόνο του το GPS από το playstore.

 

(Αυτό έχει γίνει και μια φορά με το Google photos πριν περίπου ένα μήνα)

 

 

Παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς; Μου τρώει μπαταρία και δεν ξέρω πως να το σταματήσω. Πάλι μετά από φόρτιση με λειτουργία πτήσης είδα το Google play store να έχει φάει 190mA λόγω ότι στο GPS έγραφε 4 ώρες και κάτι.

Ανοίγω την τοποθεσία και την ξανακλεινω και σταματάει για λίγο, μετά ξαναρχίζει. Στην τοποθεσία γράφει υψηλή χρήση μπαταρίας από Google play store και χαμηλή χρήση μπαταρίας από υπηρεσίες Google play.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς; Μου τρώει μπαταρία και δεν ξέρω πως να το σταματήσω. Πάλι μετά από φόρτιση με λειτουργία πτήσης είδα το Google play store να έχει φάει 190mA λόγω ότι στο GPS έγραφε 4 ώρες και κάτι.

Ανοίγω την τοποθεσία και την ξανακλεινω και σταματάει για λίγο, μετά ξαναρχίζει. Στην τοποθεσία γράφει υψηλή χρήση μπαταρίας από Google play store και χαμηλή χρήση μπαταρίας από υπηρεσίες Google play.

Για αρζη, κανε μια εκκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη του google play storeκαι,τσεκαρε το.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθάριση δεδομένων ή προσωρινής μνήμης; Εκκαθάριση δεδομένων γράφει ότι θα διαγράψει τα πάντα

Προσωρινης μνημης. Κανε μετα restart το κινητο και παρακολουθησε το.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτα τελικά . Παρατήρησα το εξής, στα στατιστικά της μπαταρίας έχει το Google play store κι το Google maps καθώς το χρησιμοποίησα. Ανοίγω την τοποθεσία και το Google maps δεν χρησιμοποιεί το GPS αν δεν ανοίξω την εφαρμογή, το Google play store πάντα χρησιμοποιεί το GPS, με το που το ανοίξω.. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Premium

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...