Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι...

Πήγα ενημερώσεις λογισμικού. μου έγραψε ότι έχω νέα ενημέρωση, είδα ότι είναι 1,2 gb, πάτησα OK και όλα καλά όλα ωραία.

Είναι το 8αρι LTE, από skroutz ιταλικό.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω ότι δεν μου ήρθε ειδοποίηση. Από περιέργεια πήγα στις ενημερώσεις λογισμικού και μου έγραψε ότι υπάρχει νέα ενημέρωση.

Είναι η 6.0.1

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε άδικα για updates. Αν μπείτε sammobile έχει όλα τα factory images. Για το T710 έχει βγει μόνο για UK για το T715 μόνο για Ιταλία.αν είστε ανυπομονοι κατέβαζετε το factory image και φλασαρετε μέσω Odin δίχως να χάσετε εγγύηση αλλά χανοντας όλα τα δεδομένα. Αλλιως περιμένουμε! Geokaza αν μπορείς να μας πεις εντυπώσεις εδώ είμαστε! :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω κι πολλά. Σε γενικές γραμμές καλό φαίνεται κ πιο φρέσκο. Δεν είχα άλλωστε και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα να δω αν λύθηκε η όχι. Αν θέλετε κάτι πιο συγκεκριμένο ρωτήστε με.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 9.7 wifi....ξεκινησε απο Γερμανια...:)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T810/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση στο 9.7 lte, πάνω από 1gb. Όλα καλά πήγε 6.0.1, προστέθηκε ή δυνατότητα για προσθήκη χρηστών, αυτό που περίμενα δηλ αλλαγή θεμάτων όχι. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, όλα κυλούν ρολόι όπως και πριν, σίγουρα είναι πιο καλαίσθητο.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkmet
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Με 6.0.1 δεν κλείνει με το που πάει στο 5-6%.Κρατάει μέχρι το 1%!

Για το καλό της μπαταρίας καλό θα είναι πάντως να μην το αφήνεις μέχρι το 1%!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Απο τη Δευτέρα είμαι και εγώ κάτοχος του S2 LTE 8'' απο γνωστό σκρουτζομάγαζο (εψαχνα για ένα android tablet σε αυτό το μέγεθος για το αυτοκίνητο και απο... Lenovo των 150€ κατέληξα σε αυτό όταν το βρήκα στα 327 στο σκρουτζ.Αρχικά ήμουν πολύ επιφυλακτικός για την μεγάλη διαφορά τιμής απο τις αλυσίδες αλλά τελικά όλα καλά)

Το πήρα σε μαύρο χρώμα , ειναι εντυπωσιακό πόσο λεπτό είναι , και η οθόνη του είναι πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα καθώς δεν είχα ποτέ amoled οθόνη! Απλά καταπληκτική!

Σε σύγκριση με το ipad mini 2 που επίσης έχω η μεγάλη διαφορά είναι το βάρος του - μολις πιάνω το ipad μετά απο το S2 είναι σαν τούβλο.

Επίσης τώρα νομίζω πως το ipad ...lagάρει σε σχέση με το samsung !!!

H μπαταρία νομίζω πως υστερεί σε σχεση με το ipad αλλα ακόμη είναι νωρίς για συμπεράσματα.Επίσης νομίζω υστερεί και σε σχέση με την ποιότητα ήχου σε ακουστικά / ηχοσύστημα αυτοκινήτου αλλά βρήκα κάποιες ρυθμίσεις ήχου που πρέπει να κάνω οπότε ίσως να μην ισχύει τελικά αυτό.

 

Κατα τα άλλα ανάσανα με το android και τις εφαρμογές του καθώς μου αρέσουν οι παραμετροποιήσεις στην εμφάνιση και τα widget (nova launcher , icon packs κλπ) , δουλεύει υπέροχα η εφαρμογή torque pro που την λατρεύω σε αυτό το μέγεθος οθόνης (το apple store δεν την έχει και οι αντίστοιχες είναι υποδεέστερες) ενώ επίσης επιτέλους μπορώ να περάσω μουσική , ταινίες , και αρχεια για την δουλειά χωρίς την ηλιθιότητα της itunes εφαρμογής .

 

Διαβάζω για αναβάθμιση σε 6.0 αλλά δεν γνωρίζω απο ποια χώρα είναι το δικό μου tablet , πως μπορώ να το δώ;

Θυμάμαι πως μόλις μπήκα στον stock browser ειχε προεπιλεγμένη αρχική κάποια ξένη σελίδα της samsung αλλά δεν θυμάμαι ποια (σιγουρα ήταν κάποιας ανατολικοευρωπαικής χώρας αλλά δεν κατάλαβα ποιά)

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο market την εφαρμογη phone info και βρισκεις τα παντα για το tablet...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χτες. Νομίζω το μοντέλο μου είναι ιταλικό. Μην με ρωτήσετε για αλλαγές, σε καμία βδομάδα θα ξέρω πώς πάει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις απέκτησα και εγώ το tablet 8" σε άσπρο LTE απο γνωστό skroutzoμάγαζο!!όλα τέλεια μέχρι στιγμής απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα η είναι φυσιολογικό.. κατά τη φόρτιση και μέχρι να φτάσει περίπου το 90% με κλειστό τελείως το tablet, ακουμπάω την οθόνη ακριβώς πάνω απο το home button και είναι πολύ ζεστή όπως επίσης και ο φορτιστής... μετά το 90% μέχρι να φορτίσει πλήρως η θερμοκρασία μειώνεται κατακόρυφα..το έχει παρατηρήσει κάποιος στο δικό του?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις απέκτησα και εγώ το tablet 8" σε άσπρο LTE απο γνωστό skroutzoμάγαζο!!όλα τέλεια μέχρι στιγμής απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα η είναι φυσιολογικό.. κατά τη φόρτιση και μέχρι να φτάσει περίπου το 90% με κλειστό τελείως το tablet, ακουμπάω την οθόνη ακριβώς πάνω απο το home button και είναι πολύ ζεστή όπως επίσης και ο φορτιστής... μετά το 90% μέχρι να φορτίσει πλήρως η θερμοκρασία μειώνεται κατακόρυφα..το έχει παρατηρήσει κάποιος στο δικό του?

 

 

Ζεσταινεται λιγο και στο δικο μου,δεν ειναι προβλημα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταινεται λιγο και στο δικο μου,δεν ειναι προβλημα!

 

Σε ευχαριστώ! "Λίγο" εννοείς περίπου όσο και ο φορτιστής δεν είναι και χλιαρό..? Ακουμπόντας το θα έλεγα γύρω στους 40 βαθμούς...!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! "Λίγο" εννοείς περίπου όσο και ο φορτιστής δεν είναι και χλιαρό..? Ακουμπόντας το θα έλεγα γύρω στους 40 βαθμούς...!

 

 

Τοσο περιπου,ειναι λογω της φορτισης,μην ανησυχεις!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

 

Οτι αλλο χρειασθεις και μπορω να βοηθησω,εδω ειμαι(αρκει να ξερω βεβαια)!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος να με βοηθησει πως θα δω την διαθεσιμη ραμ μνημη της συσκευης?
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος να με βοηθησει πως θα δω την διαθεσιμη ραμ μνημη της συσκευης?

ρυθμίσεις/γενικα/διαχείριση εφαρμογών/ καρτέλα ... Σε εκτέλεση

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις/γενικα/διαχείριση εφαρμογών/ καρτέλα ... Σε εκτέλεση

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε:)

Αυτο ηταν!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πήρα και γωνία το ταμπλέτακι t810 μια χαρά από ταχύτητα μέχρι τώρα έκανε και αναβάθμιση ένα θέματα κι δεν μου άρεσε τα γραφικά του σε παιχνίδια στο boom beach που παίζω και στο empire4kindoms είναι σαν ζωγραφίσμενα όταν κάνω ζουμ είναι ένταξη αλλά από μακριά χαλί τι μπορεί να φταιει; στο κινητό και σε ipad είναι μια χαρά. .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...