Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι λίγο άσχετος οπότε θέλω να ρωτησω αν κάνω root το τηλέφωνο μου και βάλω μια άλλη rom τι διάφορες θα δω; υπάρχει περίπτωση να χαλάσει η συσκευή μου;το έχω μόλις μία εβδομάδα και τρέχει μια χαρά βέβαια έχω την 5.1.1 οπότε αξίζει τον κόπο νά κάνω κάτι τέτοιο; τέλος μίας και δεν είμαι πολύ σχετικός καί τα αγγλικά μού είναι μέτρια θα τα καταφέρω να κάνω τήν διαδικασία σωστά η είναι πολύ πιθανών να τα κάνω μπαχαλο; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι λίγο άσχετος οπότε θέλω να ρωτησω αν κάνω root το τηλέφωνο μου και βάλω μια άλλη rom τι διάφορες θα δω; υπάρχει περίπτωση να χαλάσει η συσκευή μου;το έχω μόλις μία εβδομάδα και τρέχει μια χαρά βέβαια έχω την 5.1.1 οπότε αξίζει τον κόπο νά κάνω κάτι τέτοιο; τέλος μίας και δεν είμαι πολύ σχετικός καί τα αγγλικά μού είναι μέτρια θα τα καταφέρω να κάνω τήν διαδικασία σωστά η είναι πολύ πιθανών να τα κάνω μπαχαλο; ευχαριστώ

 

Οτι κανεις το κανεις με ευθύνη σου.

Το cm13-android 6.0.1 eιναι η νέα έκδοση λειτουργικού τής cyanogen που έχουμε οι περισσότεροι, σε σχέση με το 5.1.1 που το βγαζει ο κατασκευαστης

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και τι διάφορες θα δω με την 6.0.1 σε σχέση με την 5.0.1 που έχω;

 

Eχεινδεκαδες βελτιώσεις.

Διάβασε σιγά σιγά τις αναρτησεις εδω και θα δεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για δες και εδωhttp://www.cyanogenmod.org/

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

 

Χμ

Κακά νέα

Ελπίζω να παρουμε το Ανδροειδες 7-CM14

Αλλιως θα βάλουμε ZUI....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε την εκδοχή οτι σταματάει την αναπτυξη του λογισμικου για android phones η Cyanogen. Η λογική και βάση του ελεύθερου κώδικα android (aosp), θα υπάρξουν έστω για κάποια διάστημα τα άτομα που δούλευαν πάνω στην εταιρεία και θα φτιάξουν μια αντίστοιχη έκδοση. Έστω και με κάποιο paypal fee σαν δωρεά. Αρκεί να υπάγεται στη λογική να είναι lightweight και να υποστηρίζει έστω και συγκεκριμένες μεγάλες συσκευές.

Απο την άλλη ας πάρουμε οτι πλεον είναι μαγαζί γωνία και κάποιος άλλος θα πάρει τα ηνία. Έστω και σαν οικονομική υποστηρίξη. Απλά περιμένουν την ευκαρία να γονατίσει μια εταιρεία και να τα κάνουν όλα σχεδόν τσάμπα.

Όπως και να έχει πιστεύω λύση θα υπάρξει. Ειδικά για μια συσκευή τόσο γνωστή με CM και Hardware πακετο Value for money.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/gp/pdp/profile/A25GROL6KJV3QG/ref=cm_cr_rdp_pdp

Αυτός ο καλός κύριος προτείνει ....

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τα φώτα σας,

Καταρχήν το τηλέφωνο έχει Android 5.1.1 ,Cyanogen version 12.1-YOG4PAS7DF.

Εδώ και καιρό το τηλέφωνο σταμάτησε να χτυπά όταν έρχεται μήνυμα.

Όλοι οι υπόλοιποι ήχοι ,κλήσης, πληκτρολογίου, κλειδώματος κλπ, δουλεύουν κανονικά.

Όταν στις ρυθμίσεις επιλέγω notification tone και Notification volume ο ήχος που έχω επιλέξει ακούγεται κανονικά αλλά όταν έρχεται μήνυμα δεν ακούγετε τίποτα και μόνο από το led καταλαβαίνω ότι έλαβα μήνυμα.

Έχω δει τις ρυθμίσεις ξανά και ξανά αλλά δεν βρίσκω κάτι

Επειδή προσπαθώ να αποφύγω την επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως μπορείτε εσείς να σκεφτείτε κάτι που μου ξεφεύγει στις ρυθμίσεις;

Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ήχο στις ειδοποιήσεις μηνυμάτων;;;

Είναι με δυο καρτες;;;

Πέρνα cm13

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

οποιο ήχο και να επιλέξω στο notification tone κανει το ίδιο, δηλαδή δεν ακούγετε τίποτα οταν έρχεται μήνυμα

έχω μιά sim στο τηλέφωνο

όπως είπα προσπαθώ να αποφύγω την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κυρίως λόγο της εφαρμογής Alpha safe access ,το ίδιο ισχύει και για το να πάω σε CM 13 αφού εδώ έχει αναφερθεί ότι η εφαρμογή δεν δουλεύει σε CM 13

Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

οποιο ήχο και να επιλέξω στο notification tone κανει το ίδιο, δηλαδή δεν ακούγετε τίποτα οταν έρχεται μήνυμα

έχω μιά sim στο τηλέφωνο

όπως είπα προσπαθώ να αποφύγω την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κυρίως λόγο της εφαρμογής Alpha safe access ,το ίδιο ισχύει και για το να πάω σε CM 13 αφού εδώ έχει αναφερθεί ότι η εφαρμογή δεν δουλεύει σε CM 13

 

Κοιτα αν μπορείς να βάλεις custom ήχο, απο αρχείο μουσικής.

Στείλε ενα τόνο πχ Facebook tone σε ενα φάκελο και φόρτωσε το απο εκεί στους ήχους

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω την cm13 η διαδικασία είναι αρκετά δύσκολη καί δυστυχώς δεν τα κατάφερα τό μόνο πού έκανα ήταν ένα format στην συσκευή μού δυστυχώς είναι πολύπλοκη όλη η διαδικασία ίδιος για κάποιον που δεν είναι πολύ σχετικός θέλω να ρωτησω αν υπάρχει κάποιος απο εδώ πού μπορεί να μού κάνει αυτή την διαδικασία μένω Πειραιά ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

οποιο ήχο και να επιλέξω στο notification tone κανει το ίδιο, δηλαδή δεν ακούγετε τίποτα οταν έρχεται μήνυμα

έχω μιά sim στο τηλέφωνο

όπως είπα προσπαθώ να αποφύγω την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κυρίως λόγο της εφαρμογής Alpha safe access ,το ίδιο ισχύει και για το να πάω σε CM 13 αφού εδώ έχει αναφερθεί ότι η εφαρμογή δεν δουλεύει σε CM 13

 

Ειμαι με την 13.0-20160719-NIGHTLY-ham και μόλις έκανα εγκατάσταση τή alpha safe access.

Δείχνει να δουλεύει κανονικά. Κάνει register το τηλέφωνο και δίνει κωδικό.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την 13.0-20160719-NIGHTLY-ham και μόλις έκανα εγκατάσταση τή alpha safe access.

Δείχνει να δουλεύει κανονικά. Κάνει register το τηλέφωνο και δίνει κωδικό.

 

Καλημερα και σε εμενα με 13.0-20160728-NIGHTLY-ham δουλευει η εφαρμογη σωστα alpha safe access

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους θέλω να ρωτησω ξανά αν υπάρχει κανένας εδώ που μπορεί να με βοηθήσει με το ξεκλειδωμα του ζυκ μου και να βάλει την cm 13 μιάς και εγώ δεν τα κατάφερα μόνος μου μένω Πειραιά ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Εχω 7 original zuk z1 φορτιστες ολοκαινουριους στο κουτι τους Ευρωπαικους. 3 αμεσα διαθεσιμους και 4 σε καμια 10ρια μερες. Οποιος θελει pm.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος να βοηθήσει έχω ΖUK Z1 εδώ και 20 ημέρες έχει κολλήσει σε airplane mode δεν αναγνωρίζει της SIM παρόλο που έχω κάνει επαναφορά σβήνω από της ρυθμίσεις το airplane mode αλλά τίποτα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει ότι είναι σε κατάσταση airplane mode εάν έχει κάποιο κάποια εμπειρία ας βοηθήσει ευχαριστώ. Α ξέχασα να σας πω ότι το πρόβλημα αυτό το έχω 20 ημέρες ξαφνικά από μόνο του πριν 10 ημέρες έφτιαξε αλλά πάλι πριν 5 ημέρες τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος να βοηθήσει έχω ΖUK Z1 εδώ και 20 ημέρες έχει κολλήσει σε airplane mode δεν αναγνωρίζει της SIM παρόλο που έχω κάνει επαναφορά σβήνω από της ρυθμίσεις το airplane mode αλλά τίποτα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει ότι είναι σε κατάσταση airplane mode εάν έχει κάποιο κάποια εμπειρία ας βοηθήσει ευχαριστώ. Α ξέχασα να σας πω ότι το πρόβλημα αυτό το έχω 20 ημέρες ξαφνικά από μόνο του πριν 10 ημέρες έφτιαξε αλλά πάλι πριν 5 ημέρες τα ίδια

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή ξαναπερνας τη Ρομ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, η τρυπούλα που είναι μεταξύ κάμερας και led flash τι είναι;

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βοήθεια αν ξέρει κάποιος πήγα να περάσω την cm 13 με twrp πρέπει να έκανα κάποιο λάθος γιατί έκανα όλοι τη διαδικασία που βλέπω στο βίντεο πέρασα μετά την ρομ το open.gapps και έχει κολλήσει στην εκκίνηση στην επιλογή γλωσσας πως το επαναφέρω. Δεν το βλέπει ο υπολογιστής το κινητό έκανα επαναφορά αλλά τίποτα Edited by kontos48
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...