Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα την ελεγα Custom, official CyanogenMod ειναι, δες στο xda ..... αλλα και στο site της cyanogenmod :p

 

Ενδιαφέρον....! Έχω να ασχοληθώ με τέτοια (ότι αφορά rom install, root κλπ κλπ) και ότι αυτό συνεπάγεται με όλο το άθλημα από εποχές X8 και λίγο με το S3! Θα το τσεκάρω γενικά όλο το θέμα 30 σελίδες είμαι δεν είναι τπτ και θα επανέλθω με απορίες αν σκάλωσε πουθενά! Προς το παρόν αρχίζω λίγο το στήσιμο έτσι να δω πως ρολαρει το κινητό με πρώτες εντυπώσεις η μπαταρία να είναι πολύ καλή!

 

(Δεν ξέρω αν ανέφερα ότι το κινητό το κέρδισα εδώ στον διαγωνισμό, δεν το πήραεγώ για να μην παρεξηγηθώ για την αδιαφορία κλπ) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424946149

Εχει δοκιμάσει κανείς τους τελευταίους adreno drivers?

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον....! Έχω να ασχοληθώ με τέτοια (ότι αφορά rom install, root κλπ κλπ) και ότι αυτό συνεπάγεται με όλο το άθλημα από εποχές X8 και λίγο με το S3! Θα το τσεκάρω γενικά όλο το θέμα 30 σελίδες είμαι δεν είναι τπτ και θα επανέλθω με απορίες αν σκάλωσε πουθενά! Προς το παρόν αρχίζω λίγο το στήσιμο έτσι να δω πως ρολαρει το κινητό με πρώτες εντυπώσεις η μπαταρία να είναι πολύ καλή!

 

(Δεν ξέρω αν ανέφερα ότι το κινητό το κέρδισα εδώ στον διαγωνισμό, δεν το πήραεγώ για να μην παρεξηγηθώ για την αδιαφορία κλπ) :p

Καλοριζικο λοιπον. Σε τελικη δεν ειναι δουλεια μας πως και απο που το πηρες. Ευχομαι να το χαρεις οπως και μεις και να το κανεις πρωτη συσκευη σου :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον....! Έχω να ασχοληθώ με τέτοια (ότι αφορά rom install, root κλπ κλπ) και ότι αυτό συνεπάγεται με όλο το άθλημα από εποχές X8 και λίγο με το S3! Θα το τσεκάρω γενικά όλο το θέμα 30 σελίδες είμαι δεν είναι τπτ και θα επανέλθω με απορίες αν σκάλωσε πουθενά! Προς το παρόν αρχίζω λίγο το στήσιμο έτσι να δω πως ρολαρει το κινητό με πρώτες εντυπώσεις η μπαταρία να είναι πολύ καλή!

 

(Δεν ξέρω αν ανέφερα ότι το κινητό το κέρδισα εδώ στον διαγωνισμό, δεν το πήραεγώ για να μην παρεξηγηθώ για την αδιαφορία κλπ) :p

 

Περνά τη CM13.1 αδερφέ ΑΦΟΒΑ.

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗ CM13 ειναι κορυφαιο σε όλα τα επίπεδα..... Ανήκει κατά την άποψη μου στην κατηγορία highend, με μοναδικό μείον την ελλειψη της 800αρας μπάντας στο 4G, και τις καλες , αλλά όχι κορυφαίες, νυκτερινές φωτο.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ενημέρωση την σημερινή (12.07) και δεν βρίσκω το δάχτυλικο αποτυπομα

Εμένα κομπλε

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο λοιπον. Σε τελικη δεν ειναι δουλεια μας πως και απο που το πηρες. Ευχομαι να το χαρεις οπως και μεις και να το κανεις πρωτη συσκευη σου :rolleyes:

 

Περνά τη CM13.1 αδερφέ ΑΦΟΒΑ.

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗ CM13 ειναι κορυφαιο σε όλα τα επίπεδα..... Ανήκει κατά την άποψη μου στην κατηγορία highend, με μοναδικό μείον την ελλειψη της 800αρας μπάντας στο 4G, και τις καλες , αλλά όχι κορυφαίες, νυκτερινές φωτο.....

 

Νομιζω θα το αφησω, ρολαρει πολυ ωραια και ετσι χωρις να περασω CM. Ωραιο κινητο, μπαταρια υπεροχη και το αποτυπωμα ειδικα! Τα μονο που εχω ζηλεψει σε σχεση με το Νοτε 4 που εχω ουσιαστικα! Για πρωτη συσκευη δεν θα το εχω δεν μπορω να αφησω την σειρα Νοτε και το πενακι! Παρα πολυ αξιολογο κινητο και δυνατο κατα 99% θα παει σε ενα μελος της οικογενιεας να το εχω και να το δουλευω που και που και να μην φυγει το κινητο! Μονο θετικα εχω να πω για το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ενημέρωση την σημερινή (12.07) και δεν βρίσκω το δάχτυλικο αποτυπομα

 

Σεμενα παιζει .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Οριστε ενας ακομη οδηγος για το πως να κανετε Unlock, Root και Install TWRP Recovery στο Lenovo ZUK Z1 http://forum.xda-developers.com/zuk-z1/general/guide-how-to-unlock-root-install-twrp-t3394037 :rolleyes:

http://i.imgur.com/i396ilJ.jpg

Και εδω φωτογραφιες, για οσους θελουν να δουν δειγματα. Δεν ξερω τι λετε εσεις, εμενα μου κανουν και μου παρακανουν !!!!

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται το zuk να έβγαλε αυτές τις φωτογραφίες :p

 

και εμενα βγαζε πολύ καλες φωτογραφιες πια....το ZUK

Η CM εχει βελτιωθει ΠΟΛΥ

 

 

 

ΠΕΡΑΣΤΕ ΤΗ CM- 13/07

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ, ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ SMOOTH ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!

 

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΩ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για μενα εχει πλησιασει πλεον η ωρα να αποχωριστω το ZUK μου.

Στεναχωρημενος που θα πρεπει να το δωσω, ομως θελω να παω σε μεγαλυτερη κατηγορια, κατηγορια ..... ΤΕΡΑΤΟΣ !!!!!

Xiaomi Mi Max 6,44" 3/64GB η 4/128GB. Βεβαια εκει δυστυχως δεν εχει CM, αλλα εχει Miui και μαλιστα την τελευταια εκδοση, 8 :p Ειναι πολυ καλη η Miui, και ειδικα ετσι οπως την "περιποιουνται" τα παιδια στο xiaomi-miui.gr.

Οταν πια θα το εχω δωσει το διαμαντι μας, θα συνεχισω να διαβαζω εδω το νημα, γιατι οπως εχω πεικαι στο παρελθον, ο συνδυασμος του H/W της Lenovo και του S/W (CM) ηταν αχτυπητος. Πολυ θα ηθελα και το Χιαομι να επαιρνε επισημα την CM ........ :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα εχει πλησιασει πλεον η ωρα να αποχωριστω το ZUK μου.

Στεναχωρημενος που θα πρεπει να το δωσω, ομως θελω να παω σε μεγαλυτερη κατηγορια, κατηγορια ..... ΤΕΡΑΤΟΣ !!!!!

Xiaomi Mi Max 6,44" 3/64GB η 4/128GB. Βεβαια εκει δυστυχως δεν εχει CM, αλλα εχει Miui και μαλιστα την τελευταια εκδοση, 8 :p Ειναι πολυ καλη η Miui, και ειδικα ετσι οπως την "περιποιουνται" τα παιδια στο xiaomi-miui.gr.

Οταν πια θα το εχω δωσει το διαμαντι μας, θα συνεχισω να διαβαζω εδω το νημα, γιατι οπως εχω πεικαι στο παρελθον, ο συνδυασμος του H/W της Lenovo και του S/W (CM) ηταν αχτυπητος. Πολυ θα ηθελα και το Χιαομι να επαιρνε επισημα την CM ........ :D

 

Χεχε

Το κτηνακι που θα πάρεις έχει την 800αρα;

Καλη συνέχεια φιλέ και προπατορα του ZuKz1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χεχε

Το κτηνακι που θα πάρεις έχει την 800αρα;

Καλη συνέχεια φιλέ και προπατορα του ZuKz1

Oxι ουτε κι αυτο. Αλλα προς το παρον εκει που το λειτουργω, και με Cosmote δεν με πολυενοχλει .....

Μεχρι να αντιμετωπισω και γω αυτο το προβλημα, θα εχω ξαναλλαξει συσκευη. Προς το παρον και μεχρι να γινει η αλλαγη, εδω στις επαλξεις :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Oxι ουτε κι αυτο. Αλλα προς το παρον εκει που το λειτουργω, και με Cosmote δεν με πολυενοχλει .....

Μεχρι να αντιμετωπισω και γω αυτο το προβλημα, θα εχω ξαναλλαξει συσκευη. Προς το παρον και μεχρι να γινει η αλλαγη, εδω στις επαλξεις :p

 

Δεν παιζει

ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΡΟΠΟς ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ Η 800ΑΡΑ ΣΤΟ ZUKZ1

Kαι τοτε θα το κρατήσω 20 χρόνια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν σας αρεσει τοσο πολυ το κινητο μας με CM13 αν βαλετε ZUI απλα θα τριβετε τα ματια σας.

 

Εχω βαλει official ZUI χτες πηρα κανονικα ΟΤΑ update σε ZUI 2.0.080.

 

Τα gapps μπαινουν με απλη εγκατασταση του apk του Playstore (χωρις ροοτ ,χωρις πηραγματα) ,για αυτο το λογο εχεις και ΟΤΑ updates.

 

Eπισης εχει δυνατοτητες στο home button που δεν τις εχετε καν δει με CM13.

 

Το μονο αρνητικο (που για μενα δεν ειναι) ειναι οτι δεν εχει Ελληνικα στο μενου. Επαφες πληκτρολογιο εχει κανονικα.

 

7ωρες και 20 λεπτα Οθονη μου εβγαλε χτες με 18% ακομα μπαταρια.

 

Εχω μετρο συγκρισης γιατι το κινητο το ειχα 2 μηνες με CM13 . Τωρα απλα δεν το ξαναγυριζω σε CM.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν σας αρεσει τοσο πολυ το κινητο μας με CM13 αν βαλετε ZUI απλα θα τριβετε τα ματια σας.

 

Εχω βαλει official ZUI χτες πηρα κανονικα ΟΤΑ update σε ZUI 2.0.080.

 

Τα gapps μπαινουν με απλη εγκατασταση του apk του Playstore (χωρις ροοτ ,χωρις πηραγματα) ,για αυτο το λογο εχεις και ΟΤΑ updates.

 

Eπισης εχει δυνατοτητες στο home button που δεν τις εχετε καν δει με CM13.

 

Το μονο αρνητικο (που για μενα δεν ειναι) ειναι οτι δεν εχει Ελληνικα στο μενου. Επαφες πληκτρολογιο εχει κανονικα.

 

7ωρες και 20 λεπτα Οθονη μου εβγαλε χτες με 18% ακομα μπαταρια.

 

Εχω μετρο συγκρισης γιατι το κινητο το ειχα 2 μηνες με CM13 . Τωρα απλα δεν το ξαναγυριζω σε CM.

 

Καλημερα φιλε αν θελεις στειλε κανενα λινκ και τον τροπο εγκαταστασεις...

Ευχαριστω πολυ.!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την CM δεν την αλλαζω με τιποτε ......:) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε αν θελεις στειλε κανενα λινκ και τον τροπο εγκαταστασεις...

Ευχαριστω πολυ.!

 

http://bbs.zuk.cn/zui/t117997/

Εδω θα βρεις και τα 2 Link και για stable και για developer. Εγω φοραω developer

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=701320

Εδω θα βρεις οδηγιες και οτι αρχειο θα χρειαστεις

 

Πρεπει να φλασαρεις με qpst

http://forum.xda-developers.com/zuk-z1/help/bricked-zuk-z1-t3277257

 

http://lenovo-forums.ru/topic/10427-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BA-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2-lenovo-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B5-qualcomm-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%B8-qfil/

 

http://lenovo-forums.ru/topic/19186-zuk-z1-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B5/

 

Ειναι πολυ ευκολο απλα λιγο διαβασμα θελει.

 

 

Προσοχη να φλασαρεις pure zui rom χωρις TWRP και τετοια. Για να εχεις και τα ota updates.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα σχόλια σας για το Zuk 1και παρακαλαω επιτέλους να το εχω και εγω στα χέρια μου...Μακάρι να το εχω σύντομα!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Άσε εμένα έχουν έρθει θήκες, tempered και... Τα κοιτάω ακόμα. Αντε να έρθει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος με το Zuk Z1 αν ξέρεις κάποιος από την παρέα θα χαρώ πολύ έχω το Ζυκ 10 ημέρες έχει την 5,1 ρομ δεν είχα κανένα πρόβλημα ξαφνικά σήμερα κόλλησε σε λειτουργία πτήσεις έκανα επαναφορά εργοστάσιακον προδιαγραφών αλλά τίποτα κλείνω από της ρυθμίσεις την λειτουργία πτήση αλλά πάλι το αυτό κολλάει δεν βλέπει της σιμ και μου λέει να ανενεργό την λειτουργία πτήση αν ξέρεις κάποιος κάτι να βοηθήσει αν πάλι όχι που είναι το service για zuk είμαι Αθήνα ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος με το Zuk Z1 αν ξέρεις κάποιος από την παρέα θα χαρώ πολύ έχω το Ζυκ 10 ημέρες έχει την 5,1 ρομ δεν είχα κανένα πρόβλημα ξαφνικά σήμερα κόλλησε σε λειτουργία πτήσεις έκανα επαναφορά εργοστάσιακον προδιαγραφών αλλά τίποτα κλείνω από της ρυθμίσεις την λειτουργία πτήση αλλά πάλι το αυτό κολλάει δεν βλέπει της σιμ και μου λέει να ανενεργό την λειτουργία πτήση αν ξέρεις κάποιος κάτι να βοηθήσει αν πάλι όχι που είναι το service για zuk είμαι Αθήνα ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

φλασαρε τη ρομ από την αρχη αδερφε

από που το πήρες?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...