Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2015-16


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραιο το πρωτο επ του 11 22 63.διαβαζοντας το βιβλιο ευτηχως το στορυ ακολουθει την ιστορια του κινγκ,και ειναι απ τις λιγες φορες που οι ηθοπιοι ειναι καταλληλοι στους ρολους.

τον φρανκο του παει γαντι αυτος ο ρολος,και την σαντι καπως ετσι τη φανταζομουνα.Το καλο ειναι οτι ειναι 8 επ και ετσι δε θα το κανιβαλισουν οπως εγινε με το under the dome, που και κει συμμετειχε ο κινγκ στη παραγωγη αλλα το αποτελεσμα ηταν καρατραγικο.

παντως για οσους το βλεπουν αυτο το στορι πρωτη φορα,συνιστω το βιβλιο.Iσως μια απ τις καλυτερες δουλειες αυτου του συγγραφεα εβερ

 

αν κ δεν ειμαι φαν της επιστημονικης φαντασιας κ δε διαβαζω κινγκ, μου αρεσε η σειρα.

Αν ειναι 8 επεισοδια και τελος, τοτε ειναι εξαιρετικη κινηση για να μη ξαναπατησουμε την πατατα του under the dome.

Ειχε γρηγορη ροη(λιγα κενα) και μου αρεσε περισσοτερο απο το The Man in the High Castle.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το πρωτο επ του 11 22 63.διαβαζοντας το βιβλιο ευτηχως το στορυ ακολουθει την ιστορια του κινγκ,και ειναι απ τις λιγες φορες που οι ηθοπιοι ειναι καταλληλοι στους ρολους.

τον φρανκο του παει γαντι αυτος ο ρολος,και την σαντι καπως ετσι τη φανταζομουνα.Το καλο ειναι οτι ειναι 8 επ και ετσι δε θα το κανιβαλισουν οπως εγινε με το under the dome, που και κει συμμετειχε ο κινγκ στη παραγωγη αλλα το αποτελεσμα ηταν καρατραγικο.

παντως για οσους το βλεπουν αυτο το στορι πρωτη φορα,συνιστω το βιβλιο.Iσως μια απ τις καλυτερες δουλειες αυτου του συγγραφεα εβερ

 

Το είδα και εγώ και με κέρδισε, ναι γρήγορη ροή είχε δε σε αφήνει να πέσεις. Αν τελειώσει σε 8 επισόδεια τότε θα είναι δυνατό κάθε ένα από αυτά. Δεν το ήξερα αυτό όμως, το θεώρησα οτι το πήγαιναν για περισσότερα. Περιμένω υπότιτλους για το 2ο επισόδειο που βγήκε τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Black Sails βλέπει κανείς?? Μπορώ να πω ότι μου αρεσε πάρα πολυ οταν το πέτυχα κατα λάθος μια μέρα στη Nova.

Την βλεπω εγώ στη δεύτερη ανεβαίνει πάρα πολύ και η τρίτη που είναι ήδη στο τρίτο επεισόδιο τα πάει περίφημα. Αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Black Sails βλέπει κανείς?? Μπορώ να πω ότι μου αρεσε πάρα πολυ οταν το πέτυχα κατα λάθος μια μέρα στη Nova.

Η σειρά στο σύνολο της μέχρι τώρα είναι εξαιρετική! Δεν είναι τυχαίο ότι ανανεώθηκε και για 4η σεζόν ως η μόνη σειρά του Starz που ξεπέρασε τις 3 σεζόν.

 

Όσοι την αρχίσετε, αν την δείτε νωχελική τη πρώτη σεζόν μη την αφήσετε, δώστε τη χρόνο και δεν θα το μετανιώσετε .

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το 6ο επεισοδιο του νεου Χ files. Το γραφω καθως δεν ειδα να το αναφερει κανεις ως τωρα. Προκειται για χασιμο χρονου. Ο Duchovny νομιζει οτι παιζει στο Californication, η Anderson νομιζει οτι παιζει σε σαπουνοπερα, το σεναριο γραμμενο απο (παρα πολυ) μεθυσμενους, χωρις καμμια συνοχη και με τεραστιες τρυπες. Κριμα μονο που συμμετεχει και ο πρωταγωνιστης του Community. Δυστυχως τον εκαψαν κι αυτον. Εκτος κι αν ειχαν εξαρχης σκοπο να κανουν μια παρωδια των X Files (στυλ Deadpool). Και μονο το γεγονος οτι υπαρχει χαρακτηρας με το ονομα "agent Einstein", η οποια προσφωνειται ετσι τοσες πολλες φορες μεσα στη σειρα, που καταντα κωμικο και παρωδια. Ενισχυουν και τη θεωρια του Καμμενου περι εναεριων ψεκασμων!!!

Δειτε το βεβαια κι εσεις για να εχετε ιδία αποψη, απλως γραφω το παραπονο μου καθως μεγαλωσα μ αυτη τη σειρα.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το 6ο επεισοδιο του νεου Χ files. Το γραφω καθως δεν ειδα να το αναφερει κανεις ως τωρα. Προκειται για χασιμο χρονου. Ο Duchovny νομιζει οτι παιζει στο Californication, η Anderson νομιζει οτι παιζει σε σαπουνοπερα, το σεναριο γραμμενο απο (παρα πολυ) μεθυσμενους, χωρις καμμια συνοχη και με τεραστιες τρυπες. Κριμα μονο που συμμετεχει και ο πρωταγωνιστης του Community. Δυστυχως τον εκαψαν κι αυτον. Εκτος κι αν ειχαν εξαρχης σκοπο να κανουν μια παρωδια των X Files (στυλ Deadpool). Και μονο το γεγονος οτι υπαρχει χαρακτηρας με το ονομα "agent Einstein", η οποια προσφωνειται ετσι τοσες πολλες φορες μεσα στη σειρα, που καταντα κωμικο και παρωδια. Ενισχυουν και τη θεωρια του Καμμενου περι εναεριων ψεκασμων!!!

Δειτε το βεβαια κι εσεις για να εχετε ιδία αποψη, απλως γραφω το παραπονο μου καθως μεγαλωσα μ αυτη τη σειρα.

Το είδα και εγώ πριν καμιά βδομάδα.

Όντως τα επεισόδια είναι αρκετά διαφορετικά σε στυλ από τις παλιότερες σεζόν. Αλλά το συγκεκριμένο είναι αρκετά σοβαρό καθώς ασχολείται με τους Ισλαμιστές τρομοκράτες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν είχε καμία συνοχή αυτή η μίνι σεζόν του Xfiles.

προσπάθησαν σε 6 επεισόδια να τα χωρέσουν όλα μαζί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό φινάλε της 6ης σεζόν του Suits... Πραγματικά εκεί που στην 5η σεζόν άρχισε να επαναλαμβάνεται η σειρά η 6η σεζόν έφερε πολλές ανατροπές και φοβερά επεισόδια... Άντε να περιμένεις μέχρι καλοκαίρι τώρα :p

 

 

Τουλάχιστον βγήκε η 5η σεζόν του House of Cards και θα τη βρούμε πάλι :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το 6ο επεισοδιο του νεου Χ files. Το γραφω καθως δεν ειδα να το αναφερει κανεις ως τωρα. Προκειται για χασιμο χρονου. Ο Duchovny νομιζει οτι παιζει στο Californication, η Anderson νομιζει οτι παιζει σε σαπουνοπερα, το σεναριο γραμμενο απο (παρα πολυ) μεθυσμενους, χωρις καμμια συνοχη και με τεραστιες τρυπες. Κριμα μονο που συμμετεχει και ο πρωταγωνιστης του Community. Δυστυχως τον εκαψαν κι αυτον. Εκτος κι αν ειχαν εξαρχης σκοπο να κανουν μια παρωδια των X Files (στυλ Deadpool). Και μονο το γεγονος οτι υπαρχει χαρακτηρας με το ονομα "agent Einstein", η οποια προσφωνειται ετσι τοσες πολλες φορες μεσα στη σειρα, που καταντα κωμικο και παρωδια. Ενισχυουν και τη θεωρια του Καμμενου περι εναεριων ψεκασμων!!!

Δειτε το βεβαια κι εσεις για να εχετε ιδία αποψη, απλως γραφω το παραπονο μου καθως μεγαλωσα μ αυτη τη σειρα.

Θα συμφωνήσω απόλυτα δυστυχώς...αν καποιος θελει να το δει γιατι του χει λείψει ας δει μονο το 1ο και το 6ο επεισοδιο που απλα βλέπονται και εχουν μια καποια συνοχη..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό φινάλε της 6ης σεζόν του Suits... Πραγματικά εκεί που στην 5η σεζόν άρχισε να επαναλαμβάνεται η σειρά η 6η σεζόν έφερε πολλές ανατροπές και φοβερά επεισόδια... Άντε να περιμένεις μέχρι καλοκαίρι τώρα :p

 

 

Τουλάχιστον βγήκε η 5η σεζόν του House of Cards και θα τη βρούμε πάλι :D

Τα μπέρδεψες όλα φίλε. Η 5 σεζόν του Suits τελείωσε και η 4 του house of Cards βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει δει κανείς τη σειρά ¨11.22.63¨ ; Μόλις τώρα το είδα και βλέπω καλές κριτικές...όποιος το έχει δει ας πει μια γνώμη :)

 

http://www.imdb.com/title/tt2879552/

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς τη σειρά ¨11.22.63¨ ; Μόλις τώρα το είδα και βλέπω καλές κριτικές...όποιος το έχει δει ας πει μια γνώμη :)

 

http://www.imdb.com/title/tt2879552/

οπως ειχα γραψει και πριν, η σειρα ειναι καλη για το ειδος της και εχει αρκετη αγωνια,απλα αν το χεις διαβασει το βιβλιο τοu κινγκ που βασιζεται ,εστω και αν δεν αλλαζει πολλα στο στορυ,σε σχεση με το βιβλιο,καπια πραματα τα προσπερνα . και κανα 2 μικρες αλλαγες,που κανουν το βιβλιο σαφως καλυτερο.

Aλλα ειναι μια απ τις πολυ καλες σειρες ταιμ τραβελ,και ο τζειμς φρανκο ειναι ιδανικος στο ρολο.

συν οτι η σειρα ειναι μονο 8 επ και δε θα μας τα πρηζουν καθε χρονο με ηλιθια στορυς που δεν ειπαρχουν στο βιβλιο,οπως ειχαν κανει στο under the dome και κατεληξε μια τρελη πατατα ;).μαλλον το καταλαβε ο στηβεν που κανει τη παραγωγη στη σειρα.

Για αυτο ξεκινα αφοβα

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα γραψει και πριν, η σειρα ειναι καλη για το ειδος της και εχει αρκετη αγωνια,απλα αν το χεις διαβασει το βιβλιο τοu κινγκ που βασιζεται ,εστω και αν δεν αλλαζει πολλα στο στορυ,σε σχεση με το βιβλιο,καπια πραματα τα προσπερνα . και κανα 2 μικρες αλλαγες,που κανουν το βιβλιο σαφως καλυτερο.

Aλλα ειναι μια απ τις πολυ καλες σειρες ταιμ τραβελ,και ο τζειμς φρανκο ειναι ιδανικος στο ρολο.

συν οτι η σειρα ειναι μονο 8 επ και δε θα μας τα πρηζουν καθε χρονο με ηλιθια στορυς που δεν ειπαρχουν στο βιβλιο,οπως ειχαν κανει στο under the dome και κατεληξε μια τρελη πατατα ;).μαλλον το καταλαβε ο στηβεν που κανει τη παραγωγη στη σειρα.

Για αυτο ξεκινα αφοβα

 

Ευχαριστώ πολύ για την κριτική που έκανες. Το είδα όλο και μ' άρεσε πάρα πολύ, χωρίς όπως προείπες να το τραβάνε από τα μαλλιά σαν το under the dome. Το προτείνω κι εγώ χωρίς δεύτερη σκέψη. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρεμιέρα 03.06.2016

Η νέα σειρά του FOX είναι βασισμένη στο ομώνυμο comic του Robert Kirkman, δημιουργού της σειράς «The Walking Dead». Σε μια άλλη Ρώμη εκτυλίσσεται η υπόθεση του «Outcast», στη φανταστική πολίχνη του Νότου των ΗΠΑ, αγαπημένο τοπίο του Ρόμπερτ Κέρκμαν και των ακραίων ιστοριών του.

 

Η υπόθεση κινείται γύρω από έναν βασανισμένο νέο άνδρα με βαρύ παρελθόν και βίαιες μνήμες κι έναν ιερέα που προσπαθεί να πολεμήσει το Κακό. Και οι δύο είναι κυριευμένοι από δαίμονες, possessed, αλλά σε διαφορετικό βαθμό και σε άλλο επίπεδο παραδοχής και νοητικής επεξεργασίας του μεταφυσικού, και η πρωτοτυπία της σειράς είναι πως ξεκινά από τους χαρακτήρες ενδοσκοπικά και όχι από εξωτερικά περιστατικά-πυροτεχνήματα που θα μπορούσαν να εντυπωσιάσουν ευκολότερα αλλά και να δώσουν ένα πιο επιφανειακό στίγμα. (Πηγή:lifo.gr)

 

Η σειρά έχει ανανεωθεί και για δεύτερη σεζόν ενω μέχρι στιγμής έχουν βγει 18 κόμικ από το Ιούνιο του 2014 εως και τον Απρίλιο του 2016 : https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_by_Kirkman_and_Azaceta#cite_note-6

 

Δείτε το πρώτο επεισόδιο μέσω του fox και της υπηρεσίας του facebook live : https://www.facebook.com/GREECEFOXCHANNEL/videos/717470801689901/?hc_location=ufi

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Ενδιαφέρον αρκετά θα έλεγα και καλογυρισμένο. Περιμένω πως και πως τα υπόλοιπα επεισόδια να δούμε πως θα προχωρήσει.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είδα, μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Πολύ καλό γυρισμένο, αργό σε ρυθμό όπως περίμενα, αλλά άκρως τρομακτικό και πολύ creepy. Το πρώτο που είχε να κάνει με παιδί αρκετά σκληρό.

Ως θέμα πάντως ενώ το έχουμε δει πολύ σε ταινίες σε σειρά τόσο καλοδοσμενο, οχι

Link to comment
Share on other sites

το είδα και μου άρεσε.

Η μουσική δένει αρμονικά με την εικόνα και φαίνεται καλή παραγωγή.

Ωραία πινελιά το ινφο που σου δίνει για τον κεντρικό ήρωα από την αρχή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα δείχνουν, τελείωσε μόνιμα άλλο ένα διαμάντι, το BANSHEE.

4 σεζόν ήταν σταθερό στις αξίες του: φουλ δράση, καταπληκτικούς χαρακτήρες, τρομερή υπόθεση και μερικά όμορφα κορίτσια.

Ξεχωριστή σειρά και αν και δεν ανήκε στην Α κατηγορία σειρών, σίγουρα είχε το κοινό του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...