Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως εχει πραγματικα πολυ δυνατο σημα και πολυ δυνατο wifi... στο ιδιο σημειο το iphone δε βρισκει σημα και με αυτο εχω 2 γραμμες!!!

1)επειδη εχω συνηθισει με το iphone που εχει το κουμπι για να το βαζεις αθορυβο.... υπαρχει τροπος αμεσος να το βαζω αθορυβο και να εχει μονο δονηση και να το αναλλαζω σε κανονικο με ηχο? ή μονο με τα κουμπια της εντασης?

2) αν εχω ανοιχτη την τοποθεσια συνεχεια... γιατι θελω να ενημερωνεται ο καιρος... καταναλωνει πολυ μπαταρια ή ελαχιστα ?

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα..μου ηρθε για πρωτη φορα σημερα, απο την στιγμη που αγορασα το κινητο, και αρχισε να κατεβαινει αυτοματα μια ενημερωση λογισμικου η οποια περιμενει να εγκατασταθει..

 

ξερει κανεις που βλεπω τις ενημερωσεις λογισμικου για το κινητο??η ενημερωση που περιμενει να εγκατασταθει μπορω να την βρω κάπου??μπορω να την διαγραψώ ή πρεπει αναγκαστικά να την κάνω??φοβαμαι μην αρχισει και λαγκαρει με τις ενημερωσεις γιατι την εχω παθει με αλλη συσκευη..

 

ενημερωση μεγεθουσ 409,11MB λεει...

 

ξερει κανεις??εχει βγαλει ενα εικονιδιο πανω αριστερα στην οθονη και περιμενει να γινει η ενημερωση..να την κανω ή μπορω να την βρω και να την σβησω απο κάπου??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι η τελευταία επιλογή (proximity sensor)?

Γιατί σε εμένα είναι γκρι και δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω.

Έχω βάλει μόνο το Dismiss with proximity sensor

 

Ναι ή τελευταια επιλογή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανεις??εχει βγαλει ενα εικονιδιο πανω αριστερα στην οθονη και περιμενει να γινει η ενημερωση..να την κανω ή μπορω να την βρω και να την σβησω απο κάπου??

Όλες τις ενημερώσεις να τις κανεις, απλά μετά να κανεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα δουλεύει άψογα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ναι ή τελευταια επιλογή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες τις ενημερώσεις να τις κανεις, απλά μετά να κανεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα δουλεύει άψογα το κινητό

 

Δηλαδή εσύ μπορείς να το ενεργοποιήσεις?

Τι άλλο έχεις ενεργοποιημένο?

Το j5 έχεις?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα δεν είναι διαθέσιμη αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ μπορείς να το ενεργοποιήσεις?

Τι άλλο έχεις ενεργοποιημένο?

Το j5 έχεις?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα δεν είναι διαθέσιμη αυτή η επιλογή.

Απεγκατεστησε το και κάντο πάλι εγκατάσταση , ναι το j5 έχω το δικαρτο...εγώ μπορώ ναι να το ενεργοποιησω

Αυτό εδώ έχεις?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε update συσκευή ελληνική cosmote 409MB, το έκανε κανείς; Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω ένα reset / restore μετα τα πάντα να μην χάσω ότι έχω; Edited by ela002
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε το και κάντο πάλι εγκατάσταση , ναι το j5 έχω το δικαρτο...εγώ μπορώ ναι να το ενεργοποιησω

Αυτό εδώ έχεις?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

 

Καλημέρα

Ναι αυτό έχω.

Κάποιος άλλος μπορεί να μας πει εάν μπορεί να εφαρμόσει την συγκεκριμένη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε update συσκευή ελληνική cosmote 409MB, το έκανε κανείς; Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω ένα reset / restore μετα τα πάντα να μην χάσω ότι έχω;

Reset θα κάνεις ως εξής

Θα τσεκαρεις τη δημιουργία αντιγραφής ασφαλείας για τα δεδομένα και την επιλογή αυτόματη επαναφορά και θα κάνεις reset μετά

Όταν γίνει η επαναφορά θα σεταρεις από την αρχή το κινητο, θα σου ζητήσει το email του gmail σου και πρέπει να βάλεις αυτό που έχεις τώρα και μετά θα σου βγάλει επιλογές ποιο backup θες να κάνεις επαναφορά με τα αρχεία σου

Δεν είναι δύσκολο

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και Καλό Πάσχα.

Είχα ξαναρωτησει και θα ήθελα να επανέλθω, αν γνωρίζει κάποιος αν πάρουμε αναβάθμιση σε android 6.0 (με τη δυνατότητα να χρησιμοποιούμε την sd card όπως και την εσωτερική μνήμη της συσκευής)?

Ευχαριστώ πολύ και καλά να περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και Καλό Πάσχα.

Είχα ξαναρωτησει και θα ήθελα να επανέλθω, αν γνωρίζει κάποιος αν πάρουμε αναβάθμιση σε android 6.0 (με τη δυνατότητα να χρησιμοποιούμε την sd card όπως και την εσωτερική μνήμη της συσκευής)?

Ευχαριστώ πολύ και καλά να περάσετε.

 

Λογικα θα δωσουν σε λιγο καιρο την marshmallow update μιας και moto g αλλα και αλλα LG budget κινητα θα την παρουν αλλα ποτε δεν ξερεις μιας και samsung ειναι αυτη, και οχι η samsung δεν δινει την δυνατοτητα να κανεις την sd ως εσωτερικη σε ολα τα κινητα της αλλα υπαρχουν τροποι για να το κανεις αυτο αν ενδιαφερεσαι

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα δωσουν σε λιγο καιρο την marshmallow update μιας και moto g αλλα και αλλα LG budget κινητα θα την παρουν αλλα ποτε δεν ξερεις μιας και samsung ειναι αυτη, και οχι η samsung δεν δινει την δυνατοτητα να κανεις την sd ως εσωτερικη σε ολα τα κινητα της αλλα υπαρχουν τροποι για να το κανεις αυτο αν ενδιαφερεσαι

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.

Χρόνια πολλά και καλά!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα δωσουν σε λιγο καιρο την marshmallow update μιας και moto g αλλα και αλλα LG budget κινητα θα την παρουν αλλα ποτε δεν ξερεις μιας και samsung ειναι αυτη, και οχι η samsung δεν δινει την δυνατοτητα να κανεις την sd ως εσωτερικη σε ολα τα κινητα της αλλα υπαρχουν τροποι για να το κανεις αυτο αν ενδιαφερεσαι

Μόλις πήρα την αναβάθμιση σε 6.0 και επιβεβαιώνω την διαδικασία που περιγράφεται στο Λίνκ παραπάνω έτσι ώστε να μετατραπεί η κάρτα sd ως εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος του τηλεφώνου. Για την ιστορία είχα μια 64gb class 10 που την έκανα partition στο μισό. 32gb ως internal storage kai 32gb sd card external storage.

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την αναβάθμιση σε 6.0 και επιβεβαιώνω την διαδικασία που περιγράφεται στο Λίνκ παραπάνω έτσι ώστε να μετατραπεί η κάρτα sd ως εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος του τηλεφώνου. Για την ιστορία είχα μια 64gb class 10 που την έκανα partition στο μισό. 32gb ως internal storage kai 32gb sd card external storage.

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tην επισημη πηρες την αναβάθμιση σε 6.0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Πήρα το κινητάκι, μιας και το παλιό μου ξεψύχησε εντελώς. Πολύ ευχαριστημένος σε ορισμένα θέματα, δυσαρεστημένος σε άλλα, τα οποία είναι μικρης σημασίας όμως.

Μια ερώτηση τώρα. Αυτό είναι το πρώτο Samsung smartphone που αγοράζω, μέχρι τώρα ημουν φανατικός LG και Μοτορόλα. Υπάρχει κάποια καθαρή αντροιντ, χωρίς bugs ή πολύ λίγα, custom rom, παρόμοια με αυτή που φορούσε το moto g 2014? Πολλές εφαρμογές μωρε παιδιά που δεν ξέρω- δεν νομιζω να μου χρησιμεύουν και ο χώρος όσο πάει και μικραίνει...

 

Εγγυήσεις κτλ δεν με ενδιαφέρουν, χαλάλι αν είναι να ελαφρύνει λιγο το κινητάκι!

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Tην επισημη πηρες την αναβάθμιση σε 6.0

Γράψε λάθος.. έκανα την αναβάθμιση σε S5 και όχι J5 της γυναίκας ακόμη.

Το s5 είναι με εργοστασιακες ρυθμίσεις branded cosmote. Η αναβάθμιση έγινε ota.

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος πόσο στοιχίζει η αλλαγή σπασμένης οθόνης στο J5;

Κανε ένα τηλέφωνο στη smatrec και θα σου πουν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος πόσο στοιχίζει η αλλαγή σπασμένης οθόνης στο J5;

 

 

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xgalaxy+j5+digitizer.TRS0&_nkw=galaxy+j5+digitizer&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω μια ερώτηση...το χω το κινητό δύο μήνες και δεν βλέπω αυτήν την αυτονομία στην μπαταρία που όλοι συζητάτε. Το φορτιζω καθε μερα γιατι το αργοτερο μεχρι τις 10 το βράδυ μου έχει ξεφορτισει .....Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγκρίνω αν με την χρήση που του κανω είναι αναμενόμενη αυτή η γρήγορη εξάντληση της μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! καποιος να βοηθησει.......

ηθελα να δοκιμασω σημερα το otg. το συνδεω και δε βλεπει με τιποτα το φλασακι...... και εκτος απο αυτο απο εκεινη τη στιγμη το κινητο καιει και οταν συνδεω το φορτιστη δεν ανταποκρινεται η οθονη!!! οταν βγαζω το φορτιστη η οθονη οκ δοκιμασα και αλλον φορτιστη και powerbank και σε ολα η οθονη κανει το ιδιο!!!

ολα αυτα συνεβησαν απο οταν εβαλα το otg .... τι να κανω? εχω κανει και επανακινησεις , το εκλεισα το ξανανοιξα... και παλι τα ιδια!! ακομη και τωρα καιει

edit: το εχω τοση ωρα στο φορτιστη και δειχνει τον κεραυνο οτι φορτιζει ωστοσο δεν ανεβαινει η ενδειξη και ειναι ζεστο,,,,,

edit2: εχει κλεισει τελειως απο μπαταρια , το βαζω στο φορτιστη δεν εχει καμια ενδειξη οτι φορτιζει και αν το αφησω λιγη ωρα στην μπριζα ζεσταινεται.....

παει για service... αυτα ειναι!!! 10 μερες κινητο.....

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

Εγώ έχω ένα περίεργο πρόβλημα.

Κάποια wifi passwords μου τα κραταει και μπαίνει αυτόματα όταν βρεθώ στην εμβέλεια και κάποια πρέπει να τα βάλω πάλι?

 

έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό ? τι μπορεί να φταίει (ρύθμιση ?,κλπ)

 

Ευχαριστώ !

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια κάρτα μνήμης 32άρα ? Γιατί στο παρελθόν μου έχουν τύχει θέματα ασυμβατότητας κινητού με κάρτα μνήμης και δε θέλω να την πατήσω πάλι. Κάποια δοκιμασμένη με το συγκεκριμένο κινητό ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια κάρτα μνήμης 32άρα ? Γιατί στο παρελθόν μου έχουν τύχει θέματα ασυμβατότητας κινητού με κάρτα μνήμης και δε θέλω να την πατήσω πάλι. Κάποια δοκιμασμένη με το συγκεκριμένο κινητό ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Εγώ πήρα αυτή για το J5:

KINGSTON SDC10G2/32GB MICRO SDHC 32GB UHS-I CLASS 10 + SD ADAPTER

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10g2-32gb-micro-sdhc-32gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-p-PER.554322

 

Πολύ γρήγορη, φτηνή (8,5€), Εφ' όρου ζωής εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...