Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Καμιά άλλη ιδέα μήπως γλιτώσω το ροοτ; Πως πάτε οι υπόλοιποι από εσωτερική μνήμη; Καμιά εφαρμογή της προκοπής για να μεταφέρει στην SD?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Ενώ όλα λειτουργούν κανονικά κολλάει κάποιες φορές το πληκτρολόγιο και δεν δέχεται γράμματα.Μπορώ να κάνω κάτι για να αποφύγω το τρέξιμο σε αντιπροσωπία;
δεν υπαρχει κανενας λογος να τρεξεις σε αντιπροσωπεια,δες πρωτα απο ολα αν εβαλες καποια εφαρμογη τελευταια,και αν το συνεχιζεις κανε ενα hard reset,νομιζω οτι θα λυθει το θεμα σου 99%
Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG GALAXY J5

 

επεσε και χαλασε η οθονη!

εξωτερικα δεν εχει κανενα χτυπημα δλδ δεν εχει σπασει αλλα εχει χαλασει μεσα η οθονη!

αυτη τη στιγμη λειτουργει μονο η μιση οθονη αλλα το touch δουλευει μια χαρα!

ξερετε ποσο θα κοστισει η αντικατασταση?

εχω και την εγγυσηση και θα το παιξω κινεζος μπας και δεν πληρωσω αλλα δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο πριν 2 μερες για λογαριασμο της γυναικας μου.Διαβασα πολλα θετικα σχολια και ετσι προχωρησα.Αληθεια εχει πολλη ομορφη οθονη ειναι γρηγορο πολυ καλο touch και κανει πολυ καλη διαχειρηση μπαταριας.Τα σχολια ομως για την καμερα δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.Η καμερα του ειναι κατωτερη απο το υπολοιπο πακετο.
Link to comment
Share on other sites

βοήθεια εχω κολλήσει ένα ιό από πορνογραφικό site και όταν μπαίνω στο ίντερνετ μου πετάει μια σελίδα ότι εχω ιούς και να κατεβάσω το τάδε antivirus .

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων5 ρυθμίσεων και βγαίνει πάλι ΑΝ γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια εχω κολλήσει ένα ιό από πορνογραφικό site και όταν μπαίνω στο ίντερνετ μου πετάει μια σελίδα ότι εχω ιούς και να κατεβάσω το τάδε antivirus .

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων5 ρυθμίσεων και βγαίνει πάλι ΑΝ γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε πολύ.

adfree μπλοκάρει τα πάντα θέλει ρουτ

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά είναι σε εγγύηση αν το πάω Samsung θα βγάλω άκρη;

χάνεις εγγύηση αλλά κερδίζεις άλλα... το τηλ. είναι σκυλί το έχω σκίσει δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Και ειδικά τώρα εκεί που έχει πέσει η τιμή του εγώ ούτε που σκέφτηκα την εγγύηση!!!

Η απόφαση δική σου......

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα..εχω εδω και περιπου ενα μηνα το j5..ειχα και εγω θεματακι με το viber αλλα εχει τωρα 1 βδομαδα περιπου εχει στρωσει..αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με την εφαρμογη του messenger..οταν παταω το αριστερο κουμπι για να μου εμφανισει τις εφαρμογες που εχω ανοιχτες και παταω στο messenger που εχω ανοιχτο μου βγαζει could not start messenger..εχω την εκδοση kernel 3.10.49-787809 ενω ενα φιλαρακι μου που εχει το ιδιο κινητο εχει νεοτερη εκδοση kernel 3.10.49-858935 και δεν εχει τετοιο προβλημα..το κινητο το εχω αγορασει απο το πλαισιο..τι λετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Ψάχνω για κινητό και το έχω σαν υποψήφιο. Η μνήμη του είναι αρκετή; Θα πάρει την έκδοση 6 του Android;

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά είναι σε εγγύηση αν το πάω Samsung θα βγάλω άκρη;

 

 

 

Ζητα ενα φλασαρισμα του firmware και ολα καλα.Και γω ετσι εκανα οταν ειχε θεμα το s duos 2 που ειχα και τωρα ειναι παρατημενο επειδη χαλασε το power button.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια εχω κολλήσει ένα ιό από πορνογραφικό site και όταν μπαίνω στο ίντερνετ μου πετάει μια σελίδα ότι εχω ιούς και να κατεβάσω το τάδε antivirus .

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων5 ρυθμίσεων και βγαίνει πάλι ΑΝ γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε πολύ.

δοκιμασε το clean master δε χανεις τιποτα εμενα τα καθαριζε ολα οταν κολλαγα ιο

απο τετοι site

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλήματα με το viber έβγαλε αναβάθμιση στο play store και τουλάχιστον στο κινητό της γυναίκας μου δείχνει να έστρωσε.

 

Edit: Ακυρο... τα ίδια κάνει πάλι.

Edited by MyLord
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν στο δικαρτο j5 μπορουν να λειτουργουν ταυτόχρονα οι 2 καρτες? Ευχαριστώ
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο σε αναμονή αλλά όταν μιλάς στη μία και σε καλέσουν στην άλλη δείχνει απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξερετε που μπορω να βρω καπακι για την πισω μερια ωστε να αντικαταστησω αυτο που εχει εξαρχης με ενα που δε γλιστραει τοσο?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση οπου νομίζω έχει ξαναρωτηθει αλλά δεν θυμάμαι τι απαντήθηκε... Για μεταφορά mp3 ή και βίντεο αρχείων τι προτείνεται;

Τα μεταφέρω με το usb μέχρι τώρα αλλά δεν εχει unplug και φοβάμαι μην του πετάξω τα μάτια κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση οπου νομίζω έχει ξαναρωτηθει αλλά δεν θυμάμαι τι απαντήθηκε... Για μεταφορά mp3 ή και βίντεο αρχείων τι προτείνεται;

Τα μεταφέρω με το usb μέχρι τώρα αλλά δεν εχει unplug και φοβάμαι μην του πετάξω τα μάτια κάποια στιγμή.

 

Γιατι δεν το κανεις με wi-fi?

Βαλε στο κινητο το MyPhoneExplorer Client

και στο pc το MyPhoneExplorer 1.8.7

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κανεις με wi-fi?

Βαλε στο κινητο το MyPhoneExplorer Client

και στο pc το MyPhoneExplorer 1.8.7

Ευχαριστώ θα το τσεκάρω. Είναι σαν το AirDroid, pushbullet κτλ; συνήθως αυτά με εκνευρίζει η ταχύτητα μεταφοράς (όχι mp4 αλλά βίντεο).

Άσχετο με το WiFi direct υπάρχει τρόπος μεταφοράς από υπολογιστή ή είναι μόνο για κινητά μεταξύ τους;

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει ένας γνωστός το j5 του έκαναν αναβάθμιση και δε θυμάται το παλιό Gmail, έφτιαξε καινούργιο αλλά ζητάει επαλήθευση με λογαριασμό Google που έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν. Τι μπορώ να κάνω για να το παράκαμψω;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...