Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Επειδή έχω διαβάσει εδώ ότι κάποιοι έχουν χρησιμοποιήσει την υπηρεσία αυτή, με κινητά τα οποία δεν είναι στην λίστα της Vodafone, υπάρχει κανείς που το έχει κάνει σε Sharp 902; κι αν ναι, δούλεψε κανονικά και χωρίς προβλήματα; επίσης κάτι άσχετο. Όσοι πλέον αγοράζουν 3g sim είναι υποχρεωμένοι να υποβάλουν τα στοιχεία τους, ακόμα κι αν πρόκειται για καρτοκινητό. Επομένως είναι λίγο ανόητο, να προβάλλονται κάποιες επιφυλάξεις για την συγκεκριμένη υπηρεσία, επειδή πρέπει να δηλώσεις τα στοιχεία σου(εκτός κι αν θες να κρύβεσαι πίσω από την υποτιθέμενη ανωνυμία, για να κάνεις πλάκες). Το θέμα είναι να δουλεύει η υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Τελικά ενεργοποίησα χτες την συγκεκριμένη υπηρεσία (το 902 έχει μπει κι αυτό στην λίστα της υπηρεσίας) και την συνιστώ ανεπιφύλακτα. Η μετάβαση απ' την μια γραμμή στην άλλη γίνεται σε λίγα δευτερόλεπτα απλά και χωρίς προβλήματα. Είναι η απόλυτη λύση για όσους είναι αναγκασμένοι να έχουν 2 αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Τελικά ενεργοποίησα χτες την συγκεκριμένη υπηρεσία (το 902 έχει μπει κι αυτό στην λίστα της υπηρεσίας) και την συνιστώ ανεπιφύλακτα. Η μετάβαση απ' την μια γραμμή στην άλλη γίνεται σε λίγα δευτερόλεπτα απλά και χωρίς προβλήματα. Είναι η απόλυτη λύση για όσους είναι αναγκασμένοι να έχουν 2 αριθμούς.

Κι εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος εδώ και 3 μέρες που το έχω. Στο ΝΟΚΙΑ 7610 λειτουργεί άψογα. Επιτέλους να έχουμε μόνο 1 κινητό μαζί μας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mια ερώτηση παιδιά.Οταν κάνεις την αλλαγή σε vodafone 2gether,σου πέρνουν και τις 2κάρτες sim,που θέλεις να ενώσεις στην vodafone 2gether sim card;Δεν γίνεται να κρατήσεις την κάρτα που θα χρησιμοποιείς ως 2η γραμμή,για να μπορείς να την χρησιμοποιείς απο άλλο κινητό ανεξάρτητα.Κάτι ανάλογο δηλαδή της υπηρεσίας της ΤΙΜ για 2 κάρτες σε ένα νούμερο,αλλά η μία να είναι και vodafone 2gether κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Τις κάρτες δεν στις παίρνουν, απλά στις απενεργοποιούν. Η Vodafone 2gether, είναι μια ειδικά διαμορφωμένη sim.

Με το Vodafone 2gether, δεν έχεις 1 αριθμό σε 2 κάρτες, αλλά 2 αριθμούς σε μια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Η μετάβαση γίνεται σχεδόν αμέσως. Στην δική μου περίπτωση δεν μεσολάβησε ούτε μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ενεργοποίησα το vodafone 2gether .Πραγματικά καλό για όποιον χρειάζεται δυο γραμμές. Μέσα σε μια ώρα και οι δυο γραμμές ήταν ενεργές και φυσικά προωθεί η μια στη άλλη χωρίς κανένα πρόβλημα .Η σύνδεση που έχω είναι καρτοκινητό+καρτοκινητό και φυσικά υπάρχει δυνατότητα να λειτουργούν οι υπηρεσίες 3G και σε αυτό τον συνδιασμό .Η κάρτα sim όμως αυτή την στιγμή δεν είναι USIM γιατί αυτή η τεχνολογία μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζει την υπηρεσία, στο μέλλον όμως ας ελπίσουμε να δούμε καλύτερες και μεγαλύτερης χωρητικότητας sim . Πάντως αξίζει για όποιον το χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Πίστεψε με πως δεν είναι πρόβλημα που η κάρτα δεν είναι usim. Δεν επηρεάζει σε κάτι. Φρόντισα να το εξακριβώσω πριν αλλάξω την usim που είχα για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία με την απλή sim.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν όμως καλύτερα να είχαμε και εμείς που έχουμε την υπηρεσία αυτή USIM? Δεν το γνωρίζω αλλά αναρωτιέμαι αν είναι τεχνικό το θέμα που δεν υπάρχει USIM στο 2gether ή είναι επιλογή της vodafone να δίνει απλές sim.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Απ' όσο γνωρίζω, οι usim θα δωθούν γι' αυτην την υπηρεσία σε λίγους μήνες.

Το ξαναλέω όμως ότι οι απλές κάρτες δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τις υπηρεσίες 3G. Η διαφορά τους είναι μόνο σε κάποια τεχνικά χαρακτηριστά(όπως χωρητικότητα), που δεν έχει να κάνει με την λειτουργία του 3G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν όμως καλύτερα να είχαμε και εμείς που έχουμε την υπηρεσία αυτή USIM?
Έχει γραφτεί πολλές φορές, στη vodafone δεν υπάρχει διαφορά με τη usim.
Link to comment
Share on other sites

thelw kai egw na paw na balw dio noymera se mia karta to thema einai oti i allagi ginetai amesws?>??>>?>i tha minw xwris kinito gia mia mera???

outos i allos mehri na energopoiithi i nea karta (together) douleyoun kai oi 2 palies kartes , opote kanena provlima...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που φέρνεις 1 νούμερο με φορητότητα και θες να το βάλεις μαζί με ένα ήδη υπάρχον voda που έχεις, μπορείς να πάρεις απευθείας την 2gether ή θα πρέπει να έρθει πρώτα η sim από φορητότητα και μετά να πας να βγάλεις τη νέα 2gether;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Πάρτε και κανένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών βρε παιδιά :)

Ο αριθμός των συσκευών που δουλεύουν με την συγκεκριμένη υπηρεσία, μεγαλώνει συνεχώς. Θα πρέπει όμως να πάρετε τηλέφωνο για να είστε σίγουροι.

Εκτροπή μηνυμάτων δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό την υπηρεσία Vodafone2gether με την ειδική κάρτα SIM τόσο σε SE K700i όσο και σε NOKIA 6260 χωρίς κανένα πρόβλημα...

 

Στο SE K700i κάθε φορά που κάνω αλλαγή στο άλλο νούμερο μου κάνει restart το κινητό. Στο NOKIA 6260 λειτουργεί κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί η Vodafone2gether SIM στο Nokia 6610?

Μπορεί κάποιος που έχει αποκτήσει Vodafone2gether SIM να με βοηθήσει; Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε για να δοκιμάσω αν τρέχει κανονικά στο δικό μου κινητό; Παρακαλώ, όποιος θέλει και μπορεί ας μου στείλει ΠΜ για να κανονίσουμε. Ευχαριστώ.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί η Vodafone2gether SIM στο Nokia 6610?

Μπορεί κάποιος που έχει αποκτήσει Vodafone2gether SIM να με βοηθήσει; Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε για να δοκιμάσω αν τρέχει κανονικά στο δικό μου κινητό; Παρακαλώ, όποιος θέλει και μπορεί ας μου στείλει ΠΜ για να κανονίσουμε. Ευχαριστώ.

Φυσικά και δουλεύει ,εδω δουλεύει σε νοκια 6210 6310ι siemens c55 ericsson t39 ,μην ακούς τι λένε αυτοί στην βόνταφον

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύει ,εδω δουλεύει σε νοκια 6210 6310ι siemens c55 ericsson t39 ,μην ακούς τι λένε αυτοί στην βόνταφον

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ! Με σώζετε!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Αν εχω μια sim με ενα συμβολαιο και ενα καρτοκινητο

 

1) Αν ρυθμισω οτι τις εξερχομενες κλησεις θα τις κανω απο το συμβολαιο οταν δεχομαι sms στο καρτοκινητο θα τα βλεπω αμεσα?

 

2) Τα sms αν θελω να τα στελνω απο το καρτοκινητο απλα γυρναω στην 2η γραμμη και στελνω το sms? Οση ωρα ειμαι στν 2η Αν δεχτω μια κληση στο συμβολαιο θα χτυπησει το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω μια sim με ενα συμβολαιο και ενα καρτοκινητο

 

1) Αν ρυθμισω οτι τις εξερχομενες κλησεις θα τις κανω απο το συμβολαιο οταν δεχομαι sms στο καρτοκινητο θα τα βλεπω αμεσα?

 

2) Τα sms αν θελω να τα στελνω απο το καρτοκινητο απλα γυρναω στην 2η γραμμη και στελνω το sms? Οση ωρα ειμαι στν 2η Αν δεχτω μια κληση στο συμβολαιο θα χτυπησει το τηλεφωνο?

1) Θα τα βλέπεις εφ' οσον γυρίσεις σε αυτή την γραμμή

2)ΝΑΙ απλά γυρνάς στην δεύτερη γραμμή και αν δεχτείς μια κλήση στο συμβόλαιο θα στην μεταφέρει.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...