Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συσκευή συµβατή µε την υπηρεσία. Οι συσκευές αυτές, είναι:

Ericsson Z600

Ericsson T610

Motorola V525

Motorola V550

Motorola V980

Motorola C980

Panasonic X60

Sharp GX 10

Sharp GX 10i

Sharp GX15

Sharp GX25

Sharp GX30

Sharp GX30i

Samsung E310

Samsung E810

Motorola V60i

Samsung Z105

Samsung V200

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα SonyEricsson που υποστηρίζονται είναι παλιά μοντέλα. Πχ δεν υποστηρίζεται το Κ700. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Δε βρίσκω το λόγο που δουλεύει με Τ610 και όχι με Κ700 !!! Τα motorola είναι "μέσης" κατηγορίας, δεν υποστηρίζονται τα high end V600-620, Razor κτλ. Τα "δικά τους παιδιά" Sharp OK, αλλά ΚΑΝΕΝΑ Nokia ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν παιδιά, έκανα πλέον είμαι και εγώ κάτοχος του vodafone 2gether. Λοιπόν. Παρόλο που το κινητό μου δεν είναι από τα προτεινόμενα της υπηρεσίας (έχω nokia 6230), η υπηρεσία δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ χωρίς επανεκίνηση κλπ. Το δοκίμασα και σε Νοκια 6100, πάλι δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Πολύ καλή μαγκιά!!! και με δωρεαν προωθήσεις! Και που λένε ότι κάνει 2 λεπτά να γυρίσει από την μία γραμμή στην άλλη, ΛΑΘΟΣ. Κάνει το ΠΟΛΥ 20 δευτερόλεπτα... Το προτείνο με κλειστά τα μάτια!!!

Kalhspera, 2 lepta einai o megistos xronos anamonhs se orismenes suskeues kai mono

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα με κάρτα έχει βάλει κανένας; Με 2 καρτοκινητά δεν έχεις πάγιο όπως στα συμβόλαια; Η προώθηση μεταξύ καρτοκινητών είναι επίσης δωρεάν (όπως κατάλαβα);

oi xrewseis kai oi prow8hseis einai oi idies kai stous treis sunduasmous:

1.sumbolaio+sumbolaio

2.sumbolaio+kartokinhto

3.kartokinhto+kartokinhto

Link to comment
Share on other sites

Προς hharis:

 

Φίλε έχω μια πολύ βασική απορία:

 

Το μενού για να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία είναι στο SIM APPLICATION TOOLKIT;

Εγώ έχω κινητό που δεν είναι VLive αλλά υποστηρίζει κανονικά το SIM APPLICATION TOOLKIT.

 

Είναι πολύ σημαντικό για μένα γιατί μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα δουλέυει σε συσκευές άλλες εκτός των προτεινόμενων και το κόστος για να κάνω 2gether τις κάρτες SIM μου και μετά πάλι πίσω (αν δε δουλέυει) είναι κανά 50αρικο κερατιάτικα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Η υπηρεσία είναι ένα μενού στην κάρτα. Πώς είναι το μενού που σου λέει για ζώδια, χρήσιμα τηλέφωνα κλπ, το ίδιο ακριβώς πράγμα.... Πρέπει να είναι αυτό που λές.

Λοιπόν. Εγώ το δοκίμασα σε 4-5 Διαφορετικά μοντέλα ΝΟΚΙΑ που κανονικά ΔΕΝ υποστηρίζεται και δούλεψε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Ούτε το δικό μου κινητό είναι Vodafone Live αλλά δουλέυει. Όσο για το 50αρικο ευρώ, μπορείς να γλυτώσεις τα 34. Αν κρατήσεις τις παλιές σου κάρτες, και αργότερα θέλεις να γυρίσεις πάλι σε 2 χώρια κάρτες (ή αν δεν δουλέψει), και τους πιέσεις λίγο στην vodafone, ή έχεις κάποιο γνωστό, μπορεί να χρησιμοποιήσει πάλι τις παλιές σου κάρτες και να μην αγοράσεις νέες και δώσεις 2 * 17 ευρώ που έχει η αντικατάσταση της κάθε κάρτας SIM. Είναι στο χέρι του πωλητή. Αν θέλει το κάνει. Γίνεται πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα SonyEricsson που υποστηρίζονται είναι παλιά μοντέλα. Πχ δεν υποστηρίζεται το Κ700. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Δε βρίσκω το λόγο που δουλεύει με Τ610 και όχι με Κ700 !!! Τα motorola είναι "μέσης" κατηγορίας, δεν υποστηρίζονται τα high end V600-620, Razor κτλ. Τα "δικά τους παιδιά" Sharp OK, αλλά ΚΑΝΕΝΑ Nokia ;;;

Μήπως ξέρεις αν το 6310i υποστηρίζει την συγκεκριμένη υπηρεσία?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου και του δικου μου κινητου (Samsung E800 ) εχει πανω αριστερα ενα εικονιδιο που δεν μπορω να χρησιμοποιησω(μη διαθεσιμο μου γραφει).Αυτο το μενου λεγεται SIM-AT και φανταζομαι θα σημαινει "Aplication Toolkit" ;)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής: Χρειάζεται να έχεις καταχωρήσει τα στοιχεία σου και στους δύο αριθμούς για να χρησιμοποιήσεις το 2gether; Εννοώ δηλαδή χρειάζεται και αριθμό ταυτότητας, και ονοματεπώνυμο, κλπ.; Υπόψιν ο συνδυασμός που θέλω είναι καρτοκινητό+καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

nai prepei na exeis ta stoixeia sou dilomena kai sta 2 noumera.

prin kaneis kapoia kinisi, sigourepsou oti i siskeui sou ipostirizei tis kartes 2gether giati apo oti ksero einai elaxistes oi siskeues pou to ipostirizoun.

kai to basikotero apo ola gia mena

PRIN KANEIS OTIDIPOTE rota kapoion pou ksereis oti to exei doulepsei gia na sou pei entiposeis etsi oste argotera na min xtipas to kefali sou ;)

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά αυτή η υπηρεσία υποστηρίζεται μόνο από συσκευές που μπορούν να διαχειριστούν 2 γραμμές και στην ελληνική αγορά δεν είναι παρα πολλές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά αυτή η υπηρεσία υποστηρίζεται μόνο από συσκευές που μπορούν να διαχειριστούν 2 γραμμές και στην ελληνική αγορά δεν είναι παρα πολλές.

 

den einai mono auto, giati apo gnosto mou pou exei to v550 pou tou eipan apo katastima tis vodafone oti to ipostirizei, otan to paidi to perneis stin deuteri grammi sou leei i klisi sas proothite kai amesos mpainei o tilefonitis asxeta an milaei i alli grammi i oxi.

 

to allo pou exo akousei einai oti sou kanei proothisi klisis (an kai akoma den exo brei kapoion poy na tou doulepse gia na mou pei) kai xreonese kai esi mazi me auton pou se kali logo tou oti to blepei san ektropi.

 

an ta parapano isxioun (toulaxiston to proto isxiei giati eimastan mazi kai ton pira tilefono etsi gia na do an auto pou mou elege itan alitheia meta bebaia apo ena arketa megalo psaksimo sto kinito tou) tote pio to noima na exeis mia axristi teleios ipiresia kai na min sou douleuei?????? :!:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλά για να χρησιμοποιήσεις το 2gether χρειάζεται να έχεις δηλώσει τα στοιχεία σου και στους δύο αριθμούς. Τις ίδιες μαλ***** της ΤΙΜ τις υιοθέτησε και η vodafone.
Link to comment
Share on other sites

K700i μανιακέ, πώς είναι δυνατό να "ενώσεις" τα 2 νούμερα καρτοκινητών που έχεις χωρίς να έχεις δηλώσει τα στοιχεία σου; Μπορεί να φαίνεται ενοχλητικό αλλά είναι λογικό. Έχεις βέβαια τον κωδικό χρήστη, αλλά υποθέτω ότι προτιμούν να είναι εντελώς καλυμμένοι, έχοντας τα πραγματικά σου στοιχεία.

Επιπλέον, δεν υπάρχει πια πραγματικά μη ανιχνεύσιμος αριθμός. Αν έχεις καλέσει οποιοδήποτε "δηλωμένο" νο, σταθερό ή κινητό, μπορούν έμμεσα να γνωρίζουν ποιός είσαι.

Δες και τα καλά. Όταν έχεις δηλωμένα τα στοιχεία σου πας με την ταυτότητα και μόνο για νέα sim και λοιπές αλλαγές!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πια πραγματικά μη ανιχνεύσιμος αριθμός. Αν έχεις καλέσει οποιοδήποτε "δηλωμένο" νο, σταθερό ή κινητό, μπορούν έμμεσα να γνωρίζουν ποιός είσαι.
Αυτο που γραφεις σχετικο ειναι.

Σιγουρα παντως οταν γνωριζουν ποιος εισαι μπορουν να σ'εντοπισουν γεωγραφικα.Ξερουν δηλαδη που βρισκεσαι με αποκλιση λαθους λιγων μετρων...

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

ποσο πιστευετε πως ειναι τα λιγα μετρα? λογικα παιζει ρολο ποσες κεραιες εχουν τριγυρω οσο λιγοτερες τοσο πιο ασαφη κατασταση...στην καλυτερη των περιπτωσεων πιστευω πως ειναι γυρω σε μια περιοχη των 4αρων οικοδομικων τετραγωνων. συνολικα σε μια εκταση 50 μ επι 50 μ στην καλυτερη των περιπτωσεων....πρεπει να σε εχουν....τωρα που το σκεφτομαι...ισως ειναι και μικροτερη η περιοχη αν εισαι σε καποιο μερος που γινεται η μεταβαση απο την μια κεραια στην αλλη και σε εχουν και οι 2 ή οι 3 κεραιες...
Link to comment
Share on other sites

ποσο πιστευετε πως ειναι τα λιγα μετρα? λογικα παιζει ρολο ποσες κεραιες εχουν τριγυρω

Αυτο που εγραψα πριν φοβαμαι πως δεν ειναι υπερβολη.Η ακριβεια στον εντοπισμο δεν ειναι σταθερη και οπως πολυ σωστα εγραψες εξαρταται απο την πυκνοτητα του δυκτιου κεραιων κινητης τηλεφωνιας.http://img70.exs.cx/img70/4872/traceamobileimg6hg.gif

Το συστημα εντοπισμου λειτουργει με βαση την τριγωνομετρια.Οταν ενα κινητο βρισκεται σε μια περιοχη οπου φθανει σημα απο πχ 3 κεραιες τοτε γινεται ενας (δυναμικος) στιγμιαιος υπολογισμος και συνδεεται εκει απ'οπου το σημα ερχεται δυνατοτερο.Στην υπολογιστικη βαση ομως του συστηματος(πx της Cosmote)καταγραφεται το SMSIM και απο τις 3 κεραιες.Ετσι,εμμεσα ειναι γνωστο οτι το συγκεκριμενο κινητο τηλεφωνο βρισκεται εντος της κυψελης που σχηματιζουν αυτες οι 3 κεραιες στο παραδειγμα μας.

Επομενως,εντος των πολεων η ακριβεια εντοπισμου ειναι μεγαλυτερη και κυμαινεται 150 με 400 μετρα ενω αντιθετως σε αγροτικες περιοχες μπορει να φθανει μεχρι και τα 9χιλιομετρα(!)

 

Στην ΝεαΥορκη παρακολουθουνται ολα τα κινητα απο την αστυνομια http://www.gothamist.com/archives/2003/10/10/nypd_knows_cellphone_locations.php

 

Μαλλιστα στην Μεγαλη Βρετανια διατιθεται και ως εμπορικο προιον στον καθενα με μικρη συνδρομη(!)Τα δυκτια που υποστηριζονται ειναι O2, Vodafone, Orange, T-Mobile

 

http://www.mobilelocate.co.uk/

 

Βεβαια προυποθεση ειναι να σου ανηκει το κινητο που παρακολουθεις ή εστω να εχεις την αδεια του κατοχου... :rolleyes:

 

 

Τωρα αν καποιος βιαστει να πει οτι τα 150μετρα δεν ειναι και H τρελλη ακριβεια αρκει ν'αναφερω οτι υπαρχει μια ταση απο τις εταιριες να εξοπλιζουν τα νεα κινητα με GPS.Στο συστημα αυτο εντοπισμου μεσω δορυφορου η αποκλιση ειναι ελαχιστα μετρα (κατω απο 10).

 

Οποτε σε λιγα χρονια δεν θα υπαρχει μερος σ'αυτο τον "πολιτισμενο κοσμο" για να κρυφτει κανεις παρανοικος :lol: ή αν το συνηθισατε κι αλλιως...

 

 

 

BIG brother is wathcing You...

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά ισχύουν και σιγά σιγά θα έρθουν και εδώ. Όσο περισσότερο αργήσουν, τόσο το καλύτερο! Νομίζω όμως ότι απομακρυνόμαστε από το θέμα μας, το οποίο είναι η υπηρεσία vodafone 2gether...

Να ρωτήσω κάτι για συνδυασμό κάρτας με κάρτα: η προώθηση από τον ένα νούμερο στο άλλο είναι δωρεάν όπως διαφημίζεται στα συμβόλαια; Ακούγεται μήνυμα προώθησης; Αν κάνεις προώθηση από καρτοκινητο voda σε άλλο νούμερο, πιάνει μεν, αλλά δεν γίνεται να αποφύγεις το μήνυμα "η κλήση σας προωθείται". Θα έπρεπε στην υπηρεσία αυτή να μην ακούγεται το μήνυμα.

Κάποιοι φίλοι αναφέρουν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με την υπηρεσία... Ισχύει ;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Edho pou ta leme 50 evroulakia dhen ine ligha...

ΛΑΘΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.12 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ 6 + 6 ΕΥΡΩ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.

1)ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ+ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ

2)ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ+ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

3)ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ+ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

ΑΠΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά ισχύουν και σιγά σιγά θα έρθουν και εδώ. Όσο περισσότερο αργήσουν, τόσο το καλύτερο! Νομίζω όμως ότι απομακρυνόμαστε από το θέμα μας, το οποίο είναι η υπηρεσία vodafone 2gether...

Να ρωτήσω κάτι για συνδυασμό κάρτας με κάρτα: η προώθηση από τον ένα νούμερο στο άλλο είναι δωρεάν όπως διαφημίζεται στα συμβόλαια; Ακούγεται μήνυμα προώθησης; Αν κάνεις προώθηση από καρτοκινητο voda σε άλλο νούμερο, πιάνει μεν, αλλά δεν γίνεται να αποφύγεις το μήνυμα "η κλήση σας προωθείται". Θα έπρεπε στην υπηρεσία αυτή να μην ακούγεται το μήνυμα.

Κάποιοι φίλοι αναφέρουν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με την υπηρεσία... Ισχύει ;

Κάνεις προώθηση με τον κωδικό **21*694ΧΧΧΧΧΧΧ#. ΔΕν θα ακούγεται το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις προώθηση με τον κωδικό **21*694ΧΧΧΧΧΧΧ#. ΔΕν θα ακούγεται το μήνυμα.

 

Σε καρτοκινητά, ακόμα και με αυτή την επιλογή **21... (προώθηση όλων χωρίς μήνυμα), συνεχίζει να ακούγεται το μήνυμα "η κλήση σας προωθείται"..

Αυτό που ρώτησα είναι αν σε νούμερα καρτοκινητών voda 2gether ακούγεται πάλι αυτό το μήνυμα κατά την προώθηση κλήσεων από το 1 στο άλλο !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητά, ακόμα και με αυτή την επιλογή **21... (προώθηση όλων χωρίς μήνυμα), συνεχίζει να ακούγεται το μήνυμα "η κλήση σας προωθείται"..

Αυτό που ρώτησα είναι αν σε νούμερα καρτοκινητών voda 2gether ακούγεται πάλι αυτό το μήνυμα κατά την προώθηση κλήσεων από το 1 στο άλλο !

κι εγώ πρόσφατα που το δοκίμασα δεν ακούγεται το μήνυμα...ο αριθμός ήταν CU!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...