Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα στη τιμη ειναι αστεια.

Αλλα αλλη τοση μετα ειναι η διαφορα του προ απο το Α806 που ειναι παλι κλασεις ανωτερο.

Αρα δε στεκει αυτο που λες.

Οταν δινεις 50Ε για ενα κινητο προφανως σε ενδιαφερει το 20αρικο απο το προ.

Αλλιως παρε στα 100Ε το lenovo που ειναι φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαφορα στη τιμη ειναι αστεια.

Αλλα αλλη τοση μετα ειναι η διαφορα του προ απο το Α806 που ειναι παλι κλασεις ανωτερο.

Αρα δε στεκει αυτο που λες.

Οταν δινεις 50Ε για ενα κινητο προφανως σε ενδιαφερει το 20αρικο απο το προ.

Αλλιως παρε στα 100Ε το lenovo που ειναι φοβερο.

Ναι καπως ετσι ειναι,μονο που σε 4 lenovo που εφερα,τα 2 πισω τα εστειλα με θεμα στο wifi.......:)

Τελος παντων μην βγω αλλο εκτος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα καταντησω γραφικος αλλα......δεν αξιζει το απλο.......παρτε το pro.........η διαφορα στην τιμη ειναι αστεια πλεον,αλλα σαν χρηση η μερα με την νυχτα........:)

 

Κι απ αυτο εχουμε! :p

Σιγουρα ειναι πιο ολοκληρωμενο και τα εχει ολα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μόλις αγόρασα το κινητό.

Ξεκινάω στο στήσιμο...

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως προωθουν το Χ6 , η παρουσιαση του οποιου δεν τους στοιχισε και πολλα, μιας και ολοι βλεπουμε οτι ειναι το Χ5 με καινουριο κουστουμι.

Ομως το οτι πλεον δεν υπαρχει ουτε για δειγμα χ5 μεσα σε ελαχιστους μηνες απο την κυκλοφορια του, εμενα προσωπικα με χαλασε πολυ ( οχι υποςτηριξη οχι ανταλλακτικα). Με χαλασε γιατι το εγκατελειψε για χαριν ενος νεωτερου, κατι ομως που εμεις δεν μπορουμε να κανουμε καθε 2-3 μηνες.

Για να μην την αδικουμε παντως και αλλες εταιρεις κανουν σχεδον το ιδιο.

Η Ντογκι κανει αρκετες λουστιες σε πολλα θεματα, πρωτα με την μπαταρια, μετα με την πολιτικη διανομης των συσκευων.

Πολλα καταστηματα διαμαρτυρονται επειδη ειναι επιλεκτικη στο θεμα διανομης. Δηλαδη θα δωσει στο Α μαγαζι και θα κανει τον δυσκολο στο Β, ενω οι υπολοιπες ειναι ποιο ενταξει. Θα δωσουν σε ολους με ισα μετρα ισα σταθμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα 12 μέρες από gearbest για ένα X5 που είχα παραγγείλει για μια φίλη και τίποτα. Ζήτησα ακύρωση και refund και μου στείλανε τα χρήματα πίσω. Εχθές που έψαχνα δεν έβρισκα τίποτα για να το παραγγείλω. Πριν λίγο κοιτάζω στο Vickmall και λέει πως το έχει διαθέσιμο, χωρίς να αναγράφει pre-order όπως μέχρι εχθές που το είχα τσεκάρει. Οπότε παρήγγειλα ένα, και ο Θεός βοηθός. $61.32 η τιμή με κάτι πόντους που είχανε δώσει στην εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως προωθουν το Χ6 , η παρουσιαση του οποιου δεν τους στοιχισε και πολλα, μιας και ολοι βλεπουμε οτι ειναι το Χ5 με καινουριο κουστουμι.

Ομως το οτι πλεον δεν υπαρχει ουτε για δειγμα χ5 μεσα σε ελαχιστους μηνες απο την κυκλοφορια του, εμενα προσωπικα με χαλασε πολυ ( οχι υποςτηριξη οχι ανταλλακτικα). Με χαλασε γιατι το εγκατελειψε για χαριν ενος νεωτερου, κατι ομως που εμεις δεν μπορουμε να κανουμε καθε 2-3 μηνες.

Για να μην την αδικουμε παντως και αλλες εταιρεις κανουν σχεδον το ιδιο.

Εχω την εντύπωση πως για τις μικρές εταιρίες των κινέζων,πάντα έτσι ήταν.Απο ανταλακτικά πάντως υπάρχει και μπαταρία περίπου 7-8$ και οθόνη (γύρω στα 30$ έχω δει και τα 2 κομμάτια της οθόνης μαζί) σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως για τις μικρές εταιρίες των κινέζων,πάντα έτσι ήταν. Απο ανταλακτικά πάντως υπάρχει και μπαταρία περίπου 7-8$ και οθόνη (γύρω στα 30$ έχω δει και τα 2 κομμάτια της οθόνης μαζί) σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί.

 

Μαλλον θα χρειαστω μπαταρια. Ενα Χ5 που χαρισα σε μια γνωστη μου, τωρα τελευταια σβηνει στα καλα καθουμενα.

Της ειπα να κοιταξει μηπως ειναι χαλαρη και δεν κανει επαφη αλλα δεν ειναι αυτο. Περιμενω να το παρω στα χερια μου να δω καλυτερα αλλα λεω να παραγγειλω απο τωρα μια, να ερχεται!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι καπως ετσι ειναι,μονο που σε 4 lenovo που εφερα,τα 2 πισω τα εστειλα με θεμα στο wifi.......:)

Τελος παντων μην βγω αλλο εκτος.

 

Αλλα 4 εχω φερει εγω και δεν ειχα κανενα θεμα.

Ενταξει δεν νομιζω οτι θεωρειται η doogee πιο αξιοπιστη απο τη lenovo.

Οπως και να εχει ακολουθησα τη λογικη σου.

Για καποιο λογο υπαρχει το απλο Χ5 στα 50κατι ευρω.

Για οποιον δεν εχει να δωσει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 4 εχω φερει εγω και δεν ειχα κανενα θεμα.

Ενταξει δεν νομιζω οτι θεωρειται η doogee πιο αξιοπιστη απο τη lenovo.

Οπως και να εχει ακολουθησα τη λογικη σου.

Για καποιο λογο υπαρχει το απλο Χ5 στα 50κατι ευρω.

Για οποιον δεν εχει να δωσει παραπανω.

Αρα εισαι πιο τυχερος απο εμενα με τα lenovo.Και εσυ 4 εφερες βρε.......:)

Οσο αναφορα τα περι αξιπιστιας ειναι ενα αλλο σεναριο,και μην αρχισω τετοια κουβεντα,θα πικραθουν πολλοι.....επωνυμοι...:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα χρειαστω μπαταρια. Ενα Χ5 που χαρισα σε μια γνωστη μου, τωρα τελευταια σβηνει στα καλα καθουμενα.

Της ειπα να κοιταξει μηπως ειναι χαλαρη και δεν κανει επαφη αλλα δεν ειναι αυτο. Περιμενω να το παρω στα χερια μου να δω καλυτερα αλλα λεω να παραγγειλω απο τωρα μια, να ερχεται!

 

εγώ πήρα 2 από εδώ

 

http://www.dx.com/p/doogee-replacement-rechargeable-2400mah-3-7v-li-ion-battery-for-doogee-x5-blue-412619#.VnV-0LaLTeQ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέκανα παραγγελία από το gearbest το πακέτο με τη θήκη και το tempered glass (αυθεντικά και καλά), και έβαλα μαζί και μια 2η μπαταρία για το τηλέφωνο. Μιας και αυτά είναι για μένα, δεν με πειράζει να περιμένω. Και τα 2 προϊόντα, κάνοντας χρήση κάποιων πόντων που είχα μαζέψει, κόστισαν περίπου 6€...

 

Κατά τα άλλα, το Χ5 μάλλον φαίνεται ότι δεν υποστηρίζει τελικά USB OTG. Σύμφωνα με τις απαντήσεις που δίνουν σε σχετικά ερωτηματα εδώ : http://www.doogeemobile.com/doogee-x5.html

(και κυρίως λόγω του ότι δεν δείχνει να παίζει τίποτα στο τηλέφωνο)...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic αλλά επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα το συγκεκριμένο πακέτο, με ποιον τρόπο παραγγειλες από gearbest γιατί με PayPal δεν μου το δέχεται? Ούτε και mastercard.
Link to comment
Share on other sites

Πιστωτική American express της alpha. Μέχρι στιγμής περνάει σε όλες τις αγορές που έχω κάνει, με PayPal και χωρίς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά ποιος έχει την Ελληνική αντιπροσωπεία της Doogee; Η Expurs ( http://www.expus.gr/pages/company ) ή η Ο.Ε.Β.Ε;

Ρωτάω γιατί κάλεσα σε ένα κατάστημα, με ενημέρωσε ότι έχει εγγύηση δύο έτη από την Expurs.

Μπαίνοντας στο site της Expurs μοιάζει με άλλο ένα online μαγαζί αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις κάποια συσκευή, δεν είδα τιμές δηλαδή στα προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην Ελλάδα, ότι δηλώσεις είσαι... :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, γενικά χρησιμοποιούμε λάθος την έννοια "αντιπρόσωπος". Κάποτε είχα σπουδάσει marketing και μας το είχε ξεκαθαρίσει ένας καθηγητής. Αυτό που εννοούμε εμείς με αυτή τη λέξη, κανονικά λέγεται τοπικός διανομέας. Αγοράζει από τον κατασκευαστή και πουλάει και υποστηρίζει τις συσκευές σε άλλη χώρα από αυτήν που κατασκευάζονται. Κανονικά ο αντιπρόσωπος εκπροσωπεί τον κατασκευαστή σε άλλη χώρα, αλλά η διαφορά είναι πως τα τιμολόγια εκδίδονται από τον κατασκευαστή/1ο πωλητή κλπ στην χώρα τη δικιά του. Αν θυμάμαι καλά, δηλαδή.

 

Αν είναι η πρώτη περίπτωση, δεν βλέπω το λόγο να μην δίνουν σε 2 διαφορετικούς οι κινέζοι. Και ο κάθε ένας από τους 2 να παρέχει και υποστήριξη. Αυτό που πρέπει να προσέξει ο υποψήφιος αγοραστής είναι τι καλύπτει ο κάθε ένας. Ο ΟΕΒΕ γράφει στη σελίδα του για εγγύηση 1 έτους, πράγμα που είναι παράνομο αφού πουλάει σε ευρωπαϊκή χώρα. Εκτός αν δεν ισχύει και απλά δεν έχουν ενημερώσει τη σελίδα τους, πράγμα επίσης απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως η δικια μου μπαταρια εχει στρωσει για τα καλα, εδω και 2-3 βδομαδες δεν βλεπω καθολου drain battery.

Στα χερια μου το πηρα 1η Νοεμβρη,ισως στρωνει απο μονη της μετα απο καποια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, μήπως αντί για battery drain εννοείς τη μη γραμμική πτώση στην ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

To 2o από αυτά που γράφω. Battery drain είναι όταν ενώ βρίσκεται σε λειτουργία κάτι σου καταναλώνει υπερβολικά μεγάλο ποσοστό από το ρεύμα της μπαταρίας. Αυτό το θέμα που έχει το Χ5 είναι καθαρά λάθος ένδειξη του ποσοστού(στάθμη).

 

Έχω την εντύπωση πως κι εμένα δεν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Π.χ. προχθές που το φόρτισα τελευταία φορά μετά από κλείσιμο της συσκευής, αφαίρεση της μπαταρίας και επανατοποθέτηση, και εκκίνηση ξανά έδειχνε 100%. Βέβαια όταν φορτίσει και πάει στο 100% το αφήνω αρκετή ώρα πάνω στο φορτιστή, ίσως παίζει το ρόλο του. Αλλά κάτι μου λέει πως το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται. Δεν είναι μόνο το γεγονός ότι μετά από επανεκκίνηση έχει αλλάξει το ποσοστό. Εξίσου σημαντικό είναι και το άλλο που συμβαίνει, ότι νομίζεις ότι δεν έχεις μπαταρία, λόγω του ποσοστού, αλλά τελικά θα κρατήσει αρκετές ώρες ακόμη μέχρι να σωθεί εντελώς. Π.χ. στο 15% να μην μειώνεται για αρκετή ώρα με χρήση. Για αυτό το πιο ασφαλές είναι μάλλον τελικά, όπως έχει ειπωθεί, να κοιτάς την τάση σε mV εκτός από τη μέτρηση που κάνει το τηλέφωνο για τη στάθμη...

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα εκει που ειχε πανω απο 90% μηγα να κανω log in στο tapatalk και...μπαμ!εσβησε.τιποτα τζιφος.γυρισα σπιτι το εβαλα να φορτισει και αρχισε να φορτιζει απο το 1%!κουλο.μου κοψε τα ποδια και εχω μεινει απο συσκευες.....δανεικο απ την γυναικα ειναι
Link to comment
Share on other sites

Gooooood μόλις το έπιασα στα χέρια μου. Κατασκευή σκληρό πλαστικό, ωραίο χρωματακι μαύρο, στιβαρό. Δεν μοιάζει με καμία για 55 ευρώ. Ελπίζω και ή μελλοντική χρήση να είναι καλή γιατί ποιός την ακούει την αδερφή μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...