Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το 5.1 πάει αρκετά καλά σε αρκετές συσκευές. Όσες πήραν αναβάθμιση από 5.0 έχουν ορατή διαφορά. Ειδικότερα, η ROM που φοράει το Χ5 νομίζω ότι είναι όσο πιο ελαφριά γίνεται. Μόνιμα πάνω από 500mb ελεύθερα στο δικό μου.

 

Ntouris3 το έχεις πάρει το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα δεν έχεις αλλάξει ρυθμίσεις του zte ώστε να τρέχει καλύτερα; Έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά ομως (αν έχεις το pro) ή συχνότητα είναι στα 1 ghz αντί του 1.3ghz που έχει το απλό. Το zte μπορεί να έχει κατάλληλη rom ώστε να τρέχει γρήγορα, επίσης το zte φοράει πιο παλιά έκδοση android και πιστεύω πως δεν είναι τόσο βαριά όσο το android 5.1 του doogee. Καλά θα ήταν όμως να βγει κάποια καλύτερη rom για το doogee! :)

Δεν έχω πειράξει τίποτα στο ZTE. Καλά αυτά που λέτε αλλά η διαφορά στην αίσθηση είναι πολύ μεγάλη.. Τι να πω δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα μετά από καιρό το v967s και επιβεβαίωσα την αίσθηση που είχα.. Σε σχέση με το x5 το ZTE πετάει.. Πως δικαιολογείται κάτι τέτοιο? Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα..

 

Πρέπει να βγει καμιά αλλά βελτιωμένη Rom... Αλλιώς εγώ σκοπεύω να μην δώσω..

Που το θυμηθηκες το 967,πανε 2 χρονια σχεδον που το εδινα με το κιλο,πολυ καλο vfm και αυτο.:)

Δωσε το απλο και παρε το pro να τελειωνεις,οκ ειπαμε καλη η τιμουλα,αλλα η διαφορα στην καθημερινη χρηση-αισθηση ειναι μεγαλη.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το 5.1 πάει αρκετά καλά σε αρκετές συσκευές. Όσες πήραν αναβάθμιση από 5.0 έχουν ορατή διαφορά. Ειδικότερα, η ROM που φοράει το Χ5 νομίζω ότι είναι όσο πιο ελαφριά γίνεται. Μόνιμα πάνω από 500mb ελεύθερα στο δικό μου.

 

Ntouris3 το έχεις πάρει το τηλέφωνο;

 

Όχι φιλε απλώς σκέφτηκα πως αφού ή έκδοση είναι ποιο καινούργια θα έχει πιο πολλά φορτωμένα, ενώ ή έκδοση του zte πρέπει να είναι πιο ελαφριά ώστε να μπορεί να τρέξει εύκολα στο low end κινητά εκείνης της εποχής.... Λογικά θα το πάρω μετα τη Πρωτοχρονιά για να πρόλαβω να μαζεψω αρκετά χρήματα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα στο ZTE. Καλά αυτά που λέτε αλλά η διαφορά στην αίσθηση είναι πολύ μεγάλη.. Τι να πω δεν ξέρω..

 

Ούτε εγώ ξέρω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 ειναι κατα πολυ πιο ελαφρια απο την 4xx.....για αυτο και πολλες συσκευες με χαμηλα specs την τρεχουν νερακι,ειδικα σε vanilla καταστασεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 ειναι κατα πολυ πιο ελαφρια απο την 4xx.....για αυτο και πολλες συσκευες με χαμηλα specs την τρεχουν νερακι,ειδικα σε vanilla καταστασεις.

 

Ohhhh ... :)

Link to comment
Share on other sites

Zte v967s κορυφαία αυτονομία.με την 2500 μπαταρία του έβγαζε σχεδόν το διπλάσιο απο το x5.και επειδή το είχα και εγώ αρκετό καιρό πράγματι πετούσε για τα χαρακτηριστικά του.O 6589 αποδειχθηκε πολυ καλος επεξεργαστής και δε ξέρω αν ο 6580 αποτελεί συνέχεια του ή απο τον 6582 στον οποίο είχαν ρίξει απόδοση αισθητά.
Link to comment
Share on other sites

είναι κανείς που να λειτουργεί το κιν χωρίς να έχει κάνει καμία ενημέρωση λογισμικού?

να είναι ροοτ και να έχει και hibernation?

και στο pro διαπιστώνω ότι με τις αναβαθμήσεις η μπαταρία διαρκεί λιγότερο.

κανείς που να το έχει παρατηρήσει αυτό και στο απλό?

θα κάνω μετρησεις και θα ανεβάσω φωτό να δείτε

θα κάνω και ροοτ το απλό θα κάνω και στα δύο μετρήσεις και θα σας πω

περίπου την ίδια χρήση κάνω κάθε μέρα.

μπορεί να μη ισχύει θα σας πω μόλις τελειώσω.

το κιν και χωρίς αναβάθμηση πετάει αλλά το pro έχει διαφορά.

θα ανεβάσω αποτελέσματα από gsam σε λίγες μέρες

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τελικά λογαριασμό και στη Google, για να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές επίσημα. Όμως, σε 2, μου εμφανίζει pop-up μήνυμα ότι πρέπει να κάνω update τα google services. Πηγαίνοντας στο Play Store, μέσω του σχετικού μηνύματος, δε μπορώ να πω ότι τα reviews είναι και τα καλύτερα.

 

Έχει εγκαταστήσει κάποιος την τελευταία έκδοσή τους;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα. Αφού έτσι κι αλλιώς είναι απαραίτητο για τις εφαρμογές. Για τις κριτικές και να υπάρχουν αρνητικές, χρειάζεται να λάβεις υπόψιν το πλήθος των συνολικών πέρα από των αρνητικών.
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα. Αφού έτσι κι αλλιώς είναι απαραίτητο για τις εφαρμογές. Για τις κριτικές και να υπάρχουν αρνητικές, χρειάζεται να λάβεις υπόψιν το πλήθος των συνολικών πέρα από των αρνητικών.

 

Ένα 3.8 έχουν. Προχωράω και βλέπουμε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

3.8 στα 5 δεν είναι και τόσο χώμα. Από εκεί και έπειτα αν αυτό είναι η συνολική βαθμολογία δεν λέει κάτι σπουδαίο. Βάλε να δεις τις πιο πρόσφατες. Οι 15/20 ας πούμε είναι με 5 αστέρια. Οι 5 που έχουν χαμηλή βαθμολογία συνήθως τη βάζουν γιατί δεν έχουν χώρο στο κινητό τους και θα ήθελαν να δουλεύουν οι εφαρμογές της google χωρίς αυτό κλπ. Βλέπω και μία που έχει βάλει 1 αστέρι και στην περιγραφή λέει " Τέλειο Κατεβάζεις ότι παιχνίδι γουστάρεις ". Όταν γράφει και η κουτσή Μαρία και δεν καταλαβαίνει τι ακριβώς αξιολογεί, έτσι γίνεται. Και υπόψιν ότι μιλάμε για μέσο όρο. Ο μέσος όρος λέει το κεφάλι στο φούρνο, τα πόδια στην κατάψυξη, άρα θερμοκρασία σώματος φυσιολογική. :p
Link to comment
Share on other sites

3.8 στα 5 δεν είναι και τόσο χώμα. Από εκεί και έπειτα αν αυτό είναι η συνολική βαθμολογία δεν λέει κάτι σπουδαίο. Βάλε να δεις τις πιο πρόσφατες. Οι 15/20 ας πούμε είναι με 5 αστέρια. Οι 5 που έχουν χαμηλή βαθμολογία συνήθως τη βάζουν γιατί δεν έχουν χώρο στο κινητό τους και θα ήθελαν να δουλεύουν οι εφαρμογές της google χωρίς αυτό κλπ. Βλέπω και μία που έχει βάλει 1 αστέρι και στην περιγραφή λέει " Τέλειο Κατεβάζεις ότι παιχνίδι γουστάρεις ". Όταν γράφει και η κουτσή Μαρία και δεν καταλαβαίνει τι ακριβώς αξιολογεί, έτσι γίνεται. Και υπόψιν ότι μιλάμε για μέσο όρο. Ο μέσος όρος λέει το κεφάλι στο φούρνο, τα πόδια στην κατάψυξη, άρα θερμοκρασία σώματος φυσιολογική. :p

 

Το τελευταίο είναι όλα τα λεφτά. :lol:

 

Τα εγκατέστησα και όλα δείχνουν εντάξει, μέχρι στιγμής. Λειτουργούν και οι εφαρμογές που ήθελα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια χτες το πρωι εκλεισα το κινητο και μετα απο μια ωρα δεν ανοιγει με τιποτα αγορασμενο το σεπτεμβριο απο vicmall εβγαλα και μπαταρια αλλα τιποτα να μας αφησε χρονους?
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα ότι εσύ το έκλεισες. Ψάξε μέσα στο παρόν θέμα πως μπαίνει recovery και δοκίμασε αν μπαίνει. Αν όχι, δεν είναι πολύ ενθαρρυντικό.
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα του Μινι, εχει δυο εκδοσεις του Χ5, αλλα μια διαφορα στην τιμη.

Δεν βλεπω τιποτα ιδιατερο για να εχει τετοια διαφορα, βλεπετε τιποτα διαφορετικο εσεις;; Περα απο το χρωμα;

 

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 κλικ μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια χτες το πρωι εκλεισα το κινητο και μετα απο μια ωρα δεν ανοιγει με τιποτα αγορασμενο το σεπτεμβριο απο vicmall εβγαλα και μπαταρια αλλα τιποτα να μας αφησε χρονους?

 

το usb στην φορτιση κουμπωνε κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα του Μινι, εχει δυο εκδοσεις του Χ5, αλλα μια διαφορα στην τιμη.

Δεν βλεπω τιποτα ιδιατερο για να εχει τετοια διαφορα, βλεπετε τιποτα διαφορετικο εσεις;; Περα απο το χρωμα;

 

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

 

Και το χρωμα, ειναι διαφορα!

Συμβαινει σε αρκετα καταστηματα και σε αρκετα τηλεφωνα. Προφανώς θελουν να <διωξουν> καποιο χρωμα που δεν τραβιεται!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα του Μινι, εχει δυο εκδοσεις του Χ5, αλλα μια διαφορα στην τιμη.

Δεν βλεπω τιποτα ιδιατερο για να εχει τετοια διαφορα, βλεπετε τιποτα διαφορετικο εσεις;; Περα απο το χρωμα;

 

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

 

Και το χρωμα, ειναι διαφορα!

Συμβαινει σε αρκετα καταστηματα και σε αρκετα τηλεφωνα. Προφανώς θελουν να <διωξουν> καποιο χρωμα που δεν τραβιεται!

 

Εγω πιστευω πως αλλαζει η τιμη επειδη πχ το ασπρο μπορει να θελει πιο πολυ δουλεια για να βαφτει... Τη γνωμη μου λεω...

Link to comment
Share on other sites

χλωμό να είναι πιο ακριβό στην κατασκευή το άσπρο καπάκι.

Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα καταστήματα έχουν την ίδια τιμή.

Ένα πράγμα που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχει πολύ περισσότερα κομμάτια μαύρο και να θέλει να τα προωθήσει παραπάνω το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

χλωμό να είναι πιο ακριβό στην κατασκευή το άσπρο καπάκι.

Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα καταστήματα έχουν την ίδια τιμή.

Ένα πράγμα που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχει πολύ περισσότερα κομμάτια μαύρο και να θέλει να τα προωθήσει παραπάνω το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Λογικό.. Πως θα τα πουλήσει άλλωστε πιο εύκολα από το να το έχει σε χαμηλότερη τιμή από το άσπρο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι τα ειπαμε με την σελινα στο βικμαλ στο τσατ και μου ειπε να ξαναπερασω τη ρομ με το φλαση τουλ κατεβασα την ρομ και το φλας τουλ αλλα μου βγαζει μηνυμα invalid scatter file 8417 αυτο που με προβληματιζει αφου δεν ανοιγει το τηλ πως θα περασω την ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...