Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν σας λεω να παρετε το pro δεν με ακουτε......:lol:

Επι της ουσιας,μια χαρα κντ ειναι παιδια,το θεμα ειναι ειναι να αντεξει και στον χρονο,που απο οτι βλεπω δεν θα εχει θεμα.

Και φυσικα απο Ελλαδα σε αυτα τα λευτα,ειδικα το pro,δεν παιζει κατι αλλο δυστηχως.

Ειδωμεν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λέει αυτός ο μπαγλαμάς ρε παιδιά; Του φαίνεται καλύτερο το απλό από το pro...

Φίλε Κώστα, μπορείς να τρέξεις ένα antutu στο pro; Λέω μπας και του έδωσαν προβληματική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτός ο μπαγλαμάς ρε παιδιά; Του φαίνεται καλύτερο το απλό από το pro...

Φίλε Κώστα, μπορείς να τρέξεις ένα antutu στο pro; Λέω μπας και του έδωσαν προβληματική συσκευή.

 

Κοιτα να δεις δεν το συζηταμε οτι το soc του pro ειναι καλυτερο,απολυτως λογικο αυτο,και για αυτο λεω οτι ειναι κατα πολυ πιο συμφερουσα η αγορα του.Και μην κοιτας το antutu,να κοιτας το ποσο απροβληματιστο ειναι το κντ σε καθημερινη χρηση.

Τωρα τι γραφει-λεει ο καθενας ειναι σχετικοτατο......:)

 

@bbbb

Ναι ολα εκει κοντα στο 20ρικο ειναι.Και το απλο και το pro.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα θυμάμαι ότι το προηγούμενο 6582 soc (του οποίου λογικά συνέχεια ειναι το 6580 του απλού x5) έβγαζε λίγο πιο πάνω απο το 6589 αλλά στη πράξη ο 6589 ήταν πιο δυνατός στη καθημερινή χρήση.

Mπορει κάποιος να δοκιμάσει αν παίζουν σωστά τα βίντεο 720p στο youtube app και αν μπορει να παίξει 1080p videos με σωστό συγχρονισμό; Εκει έπασχε το 6582 και στον 6735 τουλάχιστον,το έχουν διορθώσει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πολλή ησυχία έπεσε, να σας τη χαλάσω: ;)

 

Φορτίζουν κανονικά τα Χ5 σας απο USB υπολογιστή;

Είχα το δικό μου στο laptop και σε μισή ώρα πήρε 1%. Το βάζω σε φορτιστή 550mAh και πήρε στον ίδιο χρόνο 10%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω οτι είναι η τρίτη φόρτιση που κάνω. Οι άλλες δύο έγιναν στον ίδιο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πολλή ησυχία έπεσε, να σας τη χαλάσω: ;)

 

Φορτίζουν κανονικά τα Χ5 σας απο USB υπολογιστή;

Είχα το δικό μου στο laptop και σε μισή ώρα πήρε 1%. Το βάζω σε φορτιστή 550mAh και πήρε στον ίδιο χρόνο 10%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω οτι είναι η τρίτη φόρτιση που κάνω. Οι άλλες δύο έγιναν στον ίδιο υπολογιστή.

 

Θα δοκιμάσω σήμερα. :) Πάντως, καλύτερα θα ήταν τις 3 πρώτες φορτίσεις να τις είχες κάνει σε πρίζα. Προσωπική γνώμη. Μπορεί να είμαι και λάθος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πολλή ησυχία έπεσε, να σας τη χαλάσω: ;)

 

Φορτίζουν κανονικά τα Χ5 σας απο USB υπολογιστή;

Είχα το δικό μου στο laptop και σε μισή ώρα πήρε 1%. Το βάζω σε φορτιστή 550mAh και πήρε στον ίδιο χρόνο 10%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω οτι είναι η τρίτη φόρτιση που κάνω. Οι άλλες δύο έγιναν στον ίδιο υπολογιστή.

 

Το παρέλαβα ΔΕ μεσημέρι 16/11 με 35% περίπου μπαταρία, την ΤΕ 18/11 έπεσε στα 15% και έδειξε μήνυμα, το φόρτισα με το usb του desktop στο 100% και σήμερα το πρωί 23/11 είχε 55%.

Βέβαια, η χρήση που κάνει η σύζυγος είναι πολύ απλή αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την μπαταρία.

 

Προσθέτω ότι, το έχω ρυθμίσει να λειτουργεί από 07.30 έως 22.30. Ίσως και αυτό βοηθάει στην εξοικονόμηση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω σήμερα. :) Πάντως, καλύτερα θα ήταν τις 3 πρώτες φορτίσεις να τις είχες κάνει σε πρίζα. Προσωπική γνώμη. Μπορεί να είμαι και λάθος.

Είναι όμως πιο εύκολο να το φορτίζω στο laptop και να το σκαλίζω ταυτόχρονα :)

Προσθέτω ότι, το έχω ρυθμίσει να λειτουργεί από 07.30 έως 22.30. Ίσως και αυτό βοηθάει στην εξοικονόμηση μπαταρίας.

Και εγώ το κλείνω το βράδυ. Η μπαταρία του πάντως δεν έχει φτάσει σε "αγωνιστική" κατάσταση πάντως, θέλει παιχνίδια ακόμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το τι μας βολευει(και εγω πολλες φορες στο pc-laptop τα φορτιζω)η σωστη διαδικασια,για την μακροχρονια καλη ζωη της μπαταριας,ειναι στην πριζα με τον εργοστασιακο φορτιστη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μια βοηθεια...!!

 

εχω ενα X5 ενος φιλου -1,5 μηνος κινητο. ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν 2 μερες που ξαφνικα δεν εμπαινε στην "επιφανεια εργασιας". οταν το ανοιγω, μετα το logo της Doogee μου βγαζει το μηνυμα "process com.android.phone has stopped"...!

 

τι κανω?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

παιδια...μια βοηθεια...!!

 

εχω ενα X5 ενος φιλου -1,5 μηνος κινητο. ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν 2 μερες που ξαφνικα δεν εμπαινε στην "επιφανεια εργασιας". οταν το ανοιγω, μετα το logo της Doogee μου βγαζει το μηνυμα "process com.android.phone has stopped"...!

 

τι κανω?

 

Επειδή μου έχει συμβεί στο παρελθόν αλλά όχι στο Doogee και δεν μπορώ να ξέρω πώς συμπεριφέρεται η συσκευή με Lollipop ας δούμε κάποιες άλλες λύσεις:

 

Δες αν σου επιτρέπει να κατεβάσεις τη notification bar.

Αν όχι, με όση ταχύτητα μπορείς, καθώς πατάς το "Εντάξει" ή ΟΚ (δεν θυμάμαι τι εμφανίζει) προσπάθησε σχεδόν ταυτόχρονα να την κατεβάσεις.

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> και ψάξε να βρεις τις εφαρμογές "Τηλέφωνο" και Χώρος αποθήκευσης επαφών και κάνε εκκαθάριση επιλογών.

Νομίζω θα σου διαγραφούν οι επαφές, αλλά μικρό το κακό, κάνεις και πάλι ένα συγχρονισμό και επανέρχονται.

 

Αν δεν λειτουργήσει αυτό, κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και καθάρισες.

 

Σε κάποιο βίντεο στο YouTube κάποιος αναφέρει ότι το πρόβλημα λύνεται και με μια απλή απενεργοποίηση ενημέρωσης ώρας. Δες το κι αυτό αν η 1η λύση αποτύχει και πριν πας για επαναφορά.

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως πιο εύκολο να το φορτίζω στο laptop και να το σκαλίζω ταυτόχρονα :)

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το ίδιο κάνω κι εγώ, αλλά με την πρίζα! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια...μια βοηθεια...!!

 

εχω ενα X5 ενος φιλου -1,5 μηνος κινητο. ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν 2 μερες που ξαφνικα δεν εμπαινε στην "επιφανεια εργασιας". οταν το ανοιγω, μετα το logo της Doogee μου βγαζει το μηνυμα "process com.android.phone has stopped"...!

 

τι κανω?

 

Έχω θα σού έλεγα να μπεις σε recovery και να κάνεις wipe cache partition. Αν δεν γίνει τίποτα φλασαρε custom recovery , πάρε backup και τότε κάνε factory reset. Αν πάλι δεν γίνει κάτι φλασαρεις την Ρομ από το σαιτ της doogee με spflashtools.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μια βοηθεια...!!

 

εχω ενα X5 ενος φιλου -1,5 μηνος κινητο. ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν 2 μερες που ξαφνικα δεν εμπαινε στην "επιφανεια εργασιας". οταν το ανοιγω, μετα το logo της Doogee μου βγαζει το μηνυμα "process com.android.phone has stopped"...!

 

τι κανω?

Καλο θα ειναι να μας πεις τι ακριβως πειραξες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μια βοηθεια...!!

 

εχω ενα X5 ενος φιλου -1,5 μηνος κινητο. ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν 2 μερες που ξαφνικα δεν εμπαινε στην "επιφανεια εργασιας". οταν το ανοιγω, μετα το logo της Doogee μου βγαζει το μηνυμα "process com.android.phone has stopped"...!

 

τι κανω?

 

φαινετε ο φιλος σου αφαιρεσε κατι που δεν επρεπε.

Ξανα φλασαρισμα την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

φαινετε ο φιλος σου αφαιρεσε κατι που δεν επρεπε.

Ξανα φλασαρισμα την ρομ.

 

ναι αλλα πως το κανω?

 

ψαχνω ενα αναλυτικο οδηγο, γιατι καποιοι που διάβασα είναι ελλειπης...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω θα σού έλεγα να μπεις σε recovery και να κάνεις wipe cache partition. Αν δεν γίνει τίποτα φλασαρε custom recovery , πάρε backup και τότε κάνε factory reset. Αν πάλι δεν γίνει κάτι φλασαρεις την Ρομ από το σαιτ της doogee με spflashtools.

 

αυτο ακριβως θελω να κανω, γιατι το κινητο ειναι αγορασμενο απο Vickmall, και μαλλον ειναι και rootαρισμενο..!

οταν παω να μπω σε recovery mode, μου βγαζει το ανθρωπακι του ανδροιδ με κοκκινο τριγωνο και απο κατω λεει "καμμια εντολη"....!!!!

 

δεν προλαβα να πειραξω εγω τιποτα, γιατι ηταν ηδη κολλημενο...! με το που το ανοιξα, για recovery, μου εβγαλε αυτο που περιεγραψα πιο πανω..!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα recovery. Διάβασε το φόρουμ για το πως γίνεται.

το εβαλα να κανει recovery boot, αλλα οπως ειπα, ΔΕΝ εκανε. εβγαλε το ανδροιδ ανθρωπακι με κοκκινο τριγωνο και "καμμια εντολη". αρα θελει μαλλον "clean install" οπως λεμε και στα windows..!

 

ψαχνω να βρω ενα αναλυτικο οδηγο, που να εξηγει βημα βημα, τι χρειαζεσαι και τι πρεπει να κανεις, ωστε και ενας αδαης (οπως κι εγω) που δεν εχει ξανακανει flash ROM, να καταλαβει.

αλλα οι περισσοτεροι που βρηκα, ειναι λιγο "περιληπτικοι" λεγοντας γενικα τα βηματα.

 

κατεβασε αυτο το τοολ, βαλε αυτο το recovery img, αυτο το scatter, συνδεσε το τηλεφωνο και πατα αυτο......!!!

δεν γινεται ετσι..! αυτος δεν ειναι αναλυτικος οδηγος..! ειναι περιληψη βηματων...!

 

πριν απο αυτο το βημα, δεν λεει κανεις, οτι ΠΡΩΤΑ χρειαζεται να περαστουν καποιοι drivers πχ...! επειτα, αν θελω να περασω την αυθεντικη ROM, που δεν ειναι IMG, ΒΙΝ, τι γινεται...? στο κινητο τι πρεπει (αν πρεπει) να πατησω..?

λεπτομερειες που δεν τις γνωριζει ο καθενας και σου σπανε τα νευρα..!

 

κι ολα αυτα που γραφω τα εχω βρει σε διαφορους "οδηγους" ανεξαρτητα..! κομματια εδω, κομματια εκει...!!

 

γι αυτο ψαχνω... ακομα...!

 

 

UPDATE: καταφερα και μπηκα στις επιλογες του recovery mode, εκανα Wipe cache partition και wipe data/factory reset, αλλα το προβλημα παραμενει...!

ακομα μου βγαζει το μηνυμα com.android.phone. process stopped...!!!!

Edited by ennia
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα τα πραγματα

κατεβαζεις τα flash tools

http://androidmtk.com/smart-phone-flash-tool

μετα βρισκεις την ΡΟΜ

http://www.needrom.com/category/doogee/x5-doogee/

και μετα περνας την ΡΟΜ

Υποψη πρεπει να εχεις τους mtk drivers

Συνδεεις το κινητο με βγαλμενη μπαταρια, το συνδεεις ενω εχεις πατησει το download και μετα βαζεις την μπαταρια. Και τελος ετοιμος σε 3 λεπτα

Δες αυτο το βιντεο

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα τα πραγματα

κατεβαζεις τα flash tools

http://androidmtk.com/smart-phone-flash-tool

μετα βρισκεις την ΡΟΜ

http://www.needrom.com/category/doogee/x5-doogee/

και μετα περνας την ΡΟΜ

Υποψη πρεπει να εχεις τους mtk drivers

Συνδεεις το κινητο με βγαλμενη μπαταρια, το συνδεεις ενω εχεις πατησει το download και μετα βαζεις την μπαταρια. Και τελος ετοιμος σε 3 λεπτα

Δες αυτο το βιντεο

 

οκ... το καταφερα..!

 

για καποιον που δεν εχει ξανακανει τη διαδικασια, παντως, οφειλω να πω οτι ΔΕΝ ειναι τοσο απλο. γιατι πρεπει να γινουν καποια πραγματα ΠΡΙΝ αλλα και κατα τη διαδικασια, τα οποια δεν περιγραφονται με μια απλη οδηγια, κατεβασε αυτο, κατεβασε εκεινο, και βαλτο..!

 

δλδ, πριν γινει το φλασαρισμα, πρεπει να εγκατασταθουν οι drivers, που αναλογα το μοντελο, μπορει να ειναι λιγο περιπλοκοι..!

η ρομ που θα μπει πρεπει να μπει στον ιδιο φακελο με το SP flash tool. και αν η ROM ειναι σε RAR/ZIP αρχειο, να αποσυμπιεστει ωστε να φανουν ολα τα αρχεια που χρειαζεται το SP flash tool για να φλασαρει τη ROM.

επισης, το κινητο πρεπει να συνδεθει χωρις την μπαταρια, και επειτα ΑΦΟΥ πατησουμε το "download" στο SP fl Tool, αμεσως βαζουμε την μπαταρια...!!

 

μικρες λεπτομερειες που σπανε π@π@ρια.....!!!!!!!!!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό newsletter του Everbuying το προσφέρει στους εγγεγραμένους στα $46.49, δηλαδή $10 περίπου κάτω από τα μέσα Οκτωβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...