Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ρε Κίνα! Το Χ5 των 54 ευρώ έρχεται να αντικαταστήσει το ZTE V889S μου, των 52 ευρώ, μετά από σχεδόν 2 χρόνια. Μια χαρά :p
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο μετά από μια βδομάδα χρήσης ,που λειτουργούσε άψογα , μας άφησε χρόνους ! Έκλεισε μόνο του και είναι πλέον νεκρό. Ούτε ανοίγει , ούτε φορτίζει . Ευτυχώς επικοινώνησα με vickmall και μου απάντησαν να το στείλω Κίνα και θα μου στείλουν καινούργιο.

Φιλε μου οταν το εχεις συνδεμενο στον φορτιστη και ειναι στην μπριζα μηπως λειτουργει??

Αστο κανα 20λεπτο στην πριζα και μετα δοκιμασε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα για τη σύζυγο την ΤΕ 8/10 από το Everbuyimg γιατί αφενός είχε τη χαμηλότερη τιμή $56.99 αφετέρου είχα μαζέψει πόντους (712) που αντιστοιχούσαν σε έκπτωση $14.24 και η τελική διαμορφώθηκε σε $42.75.

 

Ταλαιπωρήθηκα λίγο στην παραγγελία, αφού οι προσπάθειες με αγορά από το λογαριασμό paypal δεν πέτυχαν, με όσες κάρτες προσπάθησα, αλλά κατέληξα στη λύση της μεταφοράς $50 στο balance και, αφού μου έστειλαν τιμολόγιο του paypal, πλήρωσα και η πράξη είναι καταχωρημένη κανονικά στο λογαριασμό μου.

 

Το πρόβλημα είναι ότι, μετά την πληρωμή, μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο, επειδή βρίσκεται σε προπώληση (!!!), παράγγειλαν ποσότητα στον κατασκευαστή, την περιμένουν σε 5 μέρες και θα το στείλουν μετά.

 

 

Edit

Στο σημερινό ενημερωτικό του Lightinthebox, η τιμή του έπεσε στα $49,99 (€47,49) για τα μέλη του ενημερωτικού δελτίου.

 

 

 

ετσι την πάτησα και εγώ...οι 2 μέρες έγιναν 10..... μέχρι που το ακύρωσα και το παρήγγειλα απο vickmall και σε 10 μέρες ήρθε..

Link to comment
Share on other sites

ετσι την πάτησα και εγώ...οι 2 μέρες έγιναν 10..... μέχρι που το ακύρωσα και το παρήγγειλα απο vickmall και σε 10 μέρες ήρθε..

 

Το σχόλιό σου ήρθε την ώρα που σκεφτόμουν ότι πέρασε ήδη μια βδομάδα και δεν έχω νέα τους ακόμη.

Θα περιμένω 1-2 μέρες και μετά θα ακυρώσω, αλλά, μάλλον, δεν θα το βρω με την τιμή που το παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν το εχεις συνδεμενο στον φορτιστη και ειναι στην μπριζα μηπως λειτουργει??

Αστο κανα 20λεπτο στην πριζα και μετα δοκιμασε ξανα.

 

To έχω αφήσει και ολόκληρο βράδυ αλλά τίποτα . Δοκίμασα και άλλη μπαταρία γεμάτη , τα ίδια . Πρέπει να είναι κάτι σοβαρό εσωτερικά . Ευτυχώς θα αλλαχτεί .

Link to comment
Share on other sites

1. Η θήκη που δίνει στα 2.99$ είναι με αυτοκόλλητο ή έχει θήκη που μπαίνει το τηλέφωνο;

2. Το tempered glass τι είναι;

3. Το μήνυμα με τα κλασσικά (Install Google Play Store and Google apps κτλ) σε ποιο σημείο της παραγγελίας το γράφουμε;

4. Κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την παραγγελία. π.χ. Την μετατροπή από $ σε € που επιλέγω να μου την κάνει η τράπεζα και όχι το paypall. Θα υπάρξει καμιά έξτρα χρέωση;

 

1. Έχει θήκη που μπαίνει το τηλέφωνο.

2. Προστατευτικό γυαλί για την οθόνη. Καμία σχέση με screen protector σε υφή και προστασία.

3. Στο paypal ακριβώς πριν πληρώσεις (εγώ δεν το ανέφερα το κάνουν μόνοι τους)

4. Πριν πληρώσεις

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

To έχω αφήσει και ολόκληρο βράδυ αλλά τίποτα . Δοκίμασα και άλλη μπαταρία γεμάτη , τα ίδια . Πρέπει να είναι κάτι σοβαρό εσωτερικά . Ευτυχώς θα αλλαχτεί .

Μηπως και πηγες να φλασαρεις κατι???Εαν μπαινει σε recovery το σωνεις εαν θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον δε μπαινει καν recovery, δεν αντιδρα καθολου απο οτι ειπε...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια στο lightinthebox το εχει στα 53$ αξιζη το μαγαζι για να το παρω δωρακι για ενα φιλο μιας και το δικο μου απο το vickmall ειναι στο δρομο ακομα. ρωταω για το μαγαζι λογο τιμης αλλα και αξιοπιστιας μην κοστιση το δωρο και μια περιουσια :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει από lightinthebox πέρσυ και δεν είχα πρόβλημα. Αλλά χρεώνει και μεταφορικά, κάνα 4€ οπότε μια η άλλη...
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνει και 5$ μεταφορικά οπότε βγαίνει το ίδιο με τα άλλα.

 

Ναι το προσεξα. Τελικα δεν συμφερη το περνης απο το vickmall στα 60$ και εχεις το κεφαλι σου ηρεμο και γρηγορα θα ερθη γιατι με τα αλλα θα κανει 10 χρονια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass τι ειναι και που χρησιμεύει;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,θα ήθελα να μου λυσετε κανά 2 απορίες μόλις βρείτε χρόνο σας παρακαλώ.

1.Το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού ,έχει notification led ;Δεν αναφέρει κάποιος απο εσάς κάτι κάπου ,διάβασα όλα τα μηνύματα σας ! Υποθέτω πως όχι και αν έχεις μάθει και σε αυτό η έλλειψη του θα σου κοστίσει ...

2.Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με τις αγορές απο Κίνα.Το paypal (εκτός απο το γνωστό κόλπο)δεν δουλεύει ,το εμπέδωσα .Αυτοί που λένε πως δουλέυει κανονικά ή παραβλέπουν να αναφέρουν πως είχαν απο πριν balance ή δεν αναφέρουν πως έκαναν money send απο fake λογαριασμο (το κόλπο δηλαδή).Με το άλλο όμως που λέτε κάποιοι ,αν κατάλαβα καλά εννοείται πως ΧΩΡΙΣ PAY PAL ,συμπληρώνεις τα στοιχεία της κάρτας σου και το σύστημα δέχεται κανονικά την συναλλαγή .Σωστά ;Δηλαδή αν εγώ πάω σήμερα το πρωί και βάλω χρήματα στην eurobank θα αγοράσω κανονικά απο κινεζομάγαζο ;Αυτό εννοείται ;

Σας ευχαριστώ και θα περιμένω τις απαντήσεις σας !!!

 

Karlosamos

''Tempered Glass Screen Protector. Πολύ περισσότερο από μία απλή μεμβράνη. Πρόκειται για αντιχαρακτικό γυαλί που τοποθετείται επάνω στην οθόνη του κινητού και το προστατεύει στο μέγιστο δυνατό βαθμό από χτυπήματα και ακόμα και ραγίσματα. Είναι πολύ λεπτό και παρέχει 100% ευκρίνεια. Το υλικό του είναι τέτοιο που ακόμη και αιχμηρά αντικείμενα όπως κλειδιά δεν θα "πληγώσουν" την οθόνη του κινητού σας. Η oleophobic επίστρωση του απομακρύνει τα αποτυπώματα και το καθιστά εύκολο όσον αφορά την καθαρισμό της οθόνης. Τοποθετείται εύκολα, χωρίς να σχηματίζονται φουσκάλες, ενώ ακόμα και να σπάσει, αυτό θα γίνει σε πολλά μικρά κομμάτια τα οποία δεν είναι αιχμηρά.''

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιό σου ήρθε την ώρα που σκεφτόμουν ότι πέρασε ήδη μια βδομάδα και δεν έχω νέα τους ακόμη.

Θα περιμένω 1-2 μέρες και μετά θα ακυρώσω, αλλά, μάλλον, δεν θα το βρω με την τιμή που το παρήγγειλα.

 

 

πληροφοριακά , refound μου έκαναν άμεσα στο everbuing..

Link to comment
Share on other sites

..................

2.Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με τις αγορές απο Κίνα.Το paypal (εκτός απο το γνωστό κόλπο)δεν δουλεύει ,το εμπέδωσα .Αυτοί που λένε πως δουλέυει κανονικά ή παραβλέπουν να αναφέρουν πως είχαν απο πριν balance ή δεν αναφέρουν πως έκαναν money send απο fake λογαριασμο (το κόλπο δηλαδή).Με το άλλο όμως που λέτε κάποιοι ,αν κατάλαβα καλά εννοείται πως ΧΩΡΙΣ PAY PAL ,συμπληρώνεις τα στοιχεία της κάρτας σου και το σύστημα δέχεται κανονικά την συναλλαγή .Σωστά ;Δηλαδή αν εγώ πάω σήμερα το πρωί και βάλω χρήματα στην eurobank θα αγοράσω κανονικά απο κινεζομάγαζο ;Αυτό εννοείται ;.........

Φιλε μου μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και προπαντός μην γραφεις πράγματα που πιθανον θα αποπροσανατολίσουν κάποιους χρηστες. Το Paypal δουλεύει κανονικά, εγώ αγόρασα τον τελευταίο καιρο διαφορα πράγματα, του X5 Pro συμπεριλαμβανομενου, χωρίς balance, η fake acount κλπ. Έχει ξαναειπωθεί, εξαρτάται κάθε φορα από την Τράπεζα από την οποια έχει εκδοθεί η κάρτα η ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος με το Paypal accoun σου. Εγώ πχ με Alpha bank και Πειραιώς κάρτες έχω κάνει αγορές. Αρα δεν ισχύει ο κανονας το Paypal δεν δουλεύει. Κάποιες Τράπεζες απλα εξακολουθούν να μην αφήνουν να γίνονται συναλλαγές προς το εξωτερικό. Ας είμαστε προσεκτικοί λίγο γιατί μας διαβάζουν κι άλλοι. Την καλημέρα μου :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Η παραγγελία από vickmall , σύμφωνα με το tracking number ( με singpost ) , έχει έρθει Ελλάδα από 10-10 . Τσεκάρω στο site των ΕΛΤΑ , και η μόνη πληροφορία που μου βγάζει είναι ότι το δέμα είναι από Σινγκαπούρη και έφυγε στις 5-10 .

 

Είναι δυνατόν 6 ημέρες τώρα να κάθεται στην Ελλάδα , και να μην έχει προωθηθεί για παράδοση ; Μήπως έχει φάει κανένα κόλλημα το site των ΕΛΤΑ ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την flip case που δίνει το vickmall να μου πει αν αξίζει να την αγοράσω;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό απο Vickmall 8/10 . Μέχρι τώρα όλα καλά .

Ξαφνικά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο . Κατά τη διάρκεια της συνομιλίας (μόνο όταν μιλάω εγώ ) ο άλλος ακούει θόρυβο στο ακουστικό του . Ο θόρυβος είναι παρόμοιος με αυτόν που ακούς στο ακουστικό ενός σταθερού οταν πλησιάσεις σε αυτό ένα κινητο .

Στην αρχή της συνομιλίας είναι χαμηλός αλλα στη συνέχεια ο άλλος δεν μπορεί να σε ακούσει. Ακούει μόνο θόρυβο.

Στο κινητο έχω δύο κάρτες μια wind και μια cosmote και το κάνει και στις δύο.

 

Μέχρι τώρα δοκιμασα να απενεργοποιήσω τα δεδομένα μηπώς εφταιγε αυτό αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Προσπάθησα να βρώ καποιο firmware αλλα μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει κάτι.

Εάν δεν βρώ κάτι τις επόμενες μέρες πάει για επιστροφή.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκίμαζα να το δουλέψω με μία κάρτα, έτσι μόνο και μόνο για δοκιμή. Μήπως παλεύει να πιάσει σήμα στην άλλη ταυτόχρονα και η μία κάνει παράσιτα στην άλλη. Λέμε τωρα ....
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκίμαζα να το δουλέψω με μία κάρτα, έτσι μόνο και μόνο για δοκιμή. Μήπως παλεύει να πιάσει σήμα στην άλλη ταυτόχρονα και η μία κάνει παράσιτα στην άλλη. Λέμε τωρα ....

 

Εγω θα δοκιμαζα ετσι για την δοκιμη να άλλαζα και κυψελη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και προπαντός μην γραφεις πράγματα που ποιθανον θα αποπροσανατολίσουν κάποιους χρηστες. Το Paypal δουλεύει κανονικά, εγώ αγόρασα τον τελευταίο καιρο διαφορα πράγματα, του X5 Pro συμπεριλαμβανομενου, χωρίς balance, η fake acount κλπ. Έχει ξαναειπωθεί, εξαρτάται κάθε φορα από την Τράπεζα από την οποια έχει εκδοθεί η κάρτα η ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος με το Paypal accoun σου. Εγώ πχ με Alpha bank και Πειραιώς κάρτες exv kanei agorew. Ara δεν ισχύει ο κανονας το Paypal δεν δουλεύει. Κάποιες Τράπεζες απλα εξακολουθούν να μην αφήνουν να γίνονται συναλλαγές προς το εξωτερικό. Ας είμαστε προσεκτικοί λίγο γιατί μας διαβάζουν κι άλλοι. Την καλημέρα μου :)

Καλησπέρα φίλε μου .Απο αυτά που έχω διαβάσει ως σήμερα ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΔΙΆΒΑΣΑ τοσο ξεκάθαρη απάντηση .Ενδιαφέρον δεδομένου του γεγονότος πως εντός ολίγου θα δοκιμάσω να αγοράσω απο vickmall και μέσω pay pal ,μιάς και το πρωί πήγα και έβαλα στην alpha bank το ποσό που απαιτείται .Μία εκπρόσωπος βέβαια με διαβεβαίωσε πως αυτό δεν γίνεται ,θα βασιστώ όμως στην δική σου εμπειρία και εντός ολίγου θα σου απαντήσω ...

Αγωνία λοιπόν και σε ευχαριστώ .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου .Απο αυτά που έχω διαβάσει ως σήμερα ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΔΙΆΒΑΣΑ τοσο ξεκάθαρη απάντηση .Ενδιαφέρον δεδομένου του γεγονότος πως εντός ολίγου θα δοκιμάσω να αγοράσω απο vickmall και μέσω pay pal ,μιάς και το πρωί πήγα και έβαλα στην alpha bank το ποσό που απαιτείται .Μία εκπρόσωπος βέβαια με διαβεβαίωσε πως αυτό δεν γίνεται ,θα βασιστώ όμως στην δική σου εμπειρία και εντός ολίγου θα σου απαντήσω ...

Αγωνία λοιπόν και σε ευχαριστώ .

Υπαρχει συγκεκριμενο τοπικ για παρομοια θεματα φιλε μου.Καλυτερα ρωτα εκει:)

Ας μεινουμε στα τις συσκευης και μονο.

 

@iamos

Στο κανει σε ολους τους συνομιλητες αυτο φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...