Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello παιδιά, μου έχουν στείλει ενα MMS, πατάω λήψη και μου βγάζει "σύνδεση" περιμένω, βγαίνει μια μπάρα και μετά απο λίγο μου βγάζει "πρόβλημα δικτύου". Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες. :D

 

thx in advance...

 

 

Ρε παιδιά κανένας δεν ξέρει? ΘΕΛΩ ΤΑ ΜΜS ΜΟΥ και η tim ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ!!!! :mad: :mad: :mad:

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

είναι απλό:κάλεσε 1231,πάτα 8 για να συνδεθείς με το αρμόδιο τμήμα και ζήτα να σου στείλουν τις ρυθμίσεις mms...αποθήκευσε αυτές,ανεργοποιήσε το προφίλ(από τις ρυθμίσεις mms) άνοιξε και κλείσε το κινητό σου και είναι ετοιμο... :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για mms kai gprs για sharp gx25 (στο δικτυο της ΤΙΜ φυσικα)
Που είναι η γυάλα; ......................... ΟΕΟ !!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από AnGeo_7

Hello παιδιά, μου έχουν στείλει ενα MMS, πατάω λήψη και μου βγάζει "σύνδεση" περιμένω, βγαίνει μια μπάρα και μετά απο λίγο μου βγάζει "πρόβλημα δικτύου". Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες.

 

thx in advance...

(αν και αργά,τώρα μπήκα ιντερνετ και είδα την ερώτηση)

Μήπως έχεις κλειστό το GPRS...?γιατί κι εγώ με το Siemens s65 το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κάθε φορά που μου έστελναν κάτι και ψαχνόμουν να βρώ τί συμβάινει...Αν το έχεις ανοιχτό,πάρε στην ΤΙΜ και πες τους να ελεγξουν τυχόν προβλήματα στην γραμμή

φιλικά φιλιά

Q-Telecom TIM Vodafone Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει ενσωματωμένες τις ρυθμίσεις? Εγω όταν το πηρα δεν έκαν τίποτα εστειλα MMS κατευθείαν αρκεί βέβαια να εχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία.

an pas sto site tis tim kai kaneis anazitisi kai grapseis samsung tha tis vreis!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Paidia mexri prin ligo kairo eixa Cosmote,tora ebala Tim kai thelo na energopoiiso ta mms,exo to motorola V600!Poia entoli prepei na steilo kai se poion arithmo?Esteila mms sto 345 alla mou irthe apantisi oti esteila lanthasmeni entoli!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε δεν ντρέπονται οι αλήτες... στις 22/04/2005 το απογευματάκι μου έρχεται ένα διαφημιστικό MMS από το TIM Travel (κάπως έτσι). Το είδα και το έσβησα όπως και κάθε άλλη αηδία που στέλνουν τα δίκτυα... Σήμερα ήρθε ο λογαριασμός και μου το είχαν χρεωμένο...! :blink: :blink: :blink: :mad: :mad: :mad:

 

Αύριο πάω για καβγά!!! :mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα στο χρεωσανε? Μου ηρθε κι'εμενα και δεν το χρεωσαν. Βεβαια εγω εχω καρτοκινητο αλλα αυτο δεν εχει πιστευω σημασια..

Αληθεια ποσο στο χρεωσαν? Οσο ενα απλο ΜΜS?

Link to comment
Share on other sites

ώπα...μην ακούω τέτοια...:mad:

μου το έστειλαν και εμένα και περιμένω τον λογαριασμό από μέρα σε μέρα...θα τους πάρει και θα τους σηκώσει αν κάνουν κανά αστείο...:!:

Link to comment
Share on other sites

ώπα...μην ακούω τέτοια...:mad:

μου το έστειλαν και εμένα και περιμένω τον λογαριασμό από μέρα σε μέρα...θα τους πάρει και θα τους σηκώσει αν κάνουν κανά αστείο...:!:

 

Guys χαλαρωστε σιγουρα θα υπαρχει εξηγηση γι'αυτο θα μαθω και θα postaro!! :cry:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

αν μιλάμε :!: :!: τώρα για τόσο γυφτιά, είναι απαράδεκτοι!

Το έλαβα κι εγώ το εν λόγω mms και περιμένω τον λογαριασμό!

Θα τα πούμε μόλις τον λάβω!!!! και δεν εννοώ θα τα πούμε μαζί αλλά με την αξιότιμη κυρία TIM!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Q-Telecom TIM Vodafone Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Guys χαλαρωστε σιγουρα θα υπαρχει εξηγηση γι'αυτο θα μαθω και θα postaro!! :cry:

 

Εξήγηση:

 

Είχα κλειστό το gprs, ήρθε η ειδοποίηση ότι έχω MMS, ενεργοποίησα το gprs, έκανα download, κατέβηκαν 5,6kb και..... μου έκατσε 0,50€ το μηνυματάκι... :mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

λοιπόοοοννν....

ήρθε ο λογαριασμός σήμερα και ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε....mms από timtravel και χρέωση 0.50 ευρώ...άμεσα τηλεφωνάκι στο 1260 και ευγενικός όπως πάντα ζήτησα εξηγήσεις...μετά από αναμονή κανά 2λεπτο , παραδέχτηκαν το λάθος ,το οποίο και θα διορθωθεί με αντίστοιχη πίστωση του επόμενου λογαριασμού μου...

και αναρωτιέμαι τώρα...πόσοι θα το δουν και πόσοι τελικά θα πιστωθούν,ειδικά αν δεν διαμαρτυρηθούν..?? :whistle:

αααα...διαμαρτυρήθηκα και για μια χρήση wap που μου έχει χρεωθεί (1,6kb- 0.020ευρώ) το οποίο παρεπιπτόντως δεν έχω κάνει ποτέ...και δεν εννοώ σε αυτόν τον λογαριασμό αλλά γενικότερα ποτέ των ποτών δεν έχω χρησιμοποιήσει wap...τουλάχιστον όχι από το κινητό μου....αποτέλεσμα δεν βγήκε αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το σύστημα δεν κάνει λάθος και αφού το έγραψε θα έγινε...

στο mms παρόλα αυτά έγινε λάθος...:mad:

anyway...εν αναμονή του πιστωτικού...άιντε Δευτεριάτικα...

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει .....

Σκεφτείτε όλους αυτούς που δεν κάθονται να το ψάξουν είτε δεν γνωρίζουν κι όλας τί χρεώσεις έχουν πληρώσει τελείως ανυποψίαστοι...

Πρέπει να υπάρξει κάτι (όχι απαραίτητα οργανισμός, ακόμα κ ένα χώρος εδώ στο site που να καταγράφει τέτοιες πρακτικές σε μορφή λαθών.....) να γίνεται μια αναφορά όχι απαραίτητα καταγγελία ώστε να σταματήσουν τέτοια φαινόμενα να επαναλαμβάνονται που μοναδικό σκοπό έχουν να κάνουν πλουσιότερες τις εταιρίες εις βάρος μας.......

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαλαρωστε εμαθα εκ των εσω οτι θα πιστωθει σε ολους οσους το χρεωθηκαν χωρις να χρειαστει να παρουν τηλεφωνο για να το ζητησουν!!! :)

Υπηρξε bug του συστηματος :O

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
λοιπόοοοννν....

ήρθε ο λογαριασμός σήμερα και ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε....mms από timtravel και χρέωση 0.50 ευρώ...άμεσα τηλεφωνάκι στο 1260 και ευγενικός όπως πάντα ζήτησα εξηγήσεις...μετά από αναμονή κανά 2λεπτο , παραδέχτηκαν το λάθος ,το οποίο και θα διορθωθεί με αντίστοιχη πίστωση του επόμενου λογαριασμού μου...

και αναρωτιέμαι τώρα...πόσοι θα το δουν και πόσοι τελικά θα πιστωθούν,ειδικά αν δεν διαμαρτυρηθούν..?? :whistle:

αααα...διαμαρτυρήθηκα και για μια χρήση wap που μου έχει χρεωθεί (1,6kb- 0.020ευρώ) το οποίο παρεπιπτόντως δεν έχω κάνει ποτέ...και δεν εννοώ σε αυτόν τον λογαριασμό αλλά γενικότερα ποτέ των ποτών δεν έχω χρησιμοποιήσει wap...τουλάχιστον όχι από το κινητό μου....αποτέλεσμα δεν βγήκε αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το σύστημα δεν κάνει λάθος και αφού το έγραψε θα έγινε...

στο mms παρόλα αυτά έγινε λάθος...:mad:

anyway...εν αναμονή του πιστωτικού...άιντε Δευτεριάτικα...

 

 

μόλις ήρθε ο επόμενος λογαριασμός της ΤΙΜ και ευτυχώς γι'αυτούς :O είχαν πιστώσει το mms του tim travel...:)

πάλι καλά...:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ?ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ?ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ?

Προφανώς παίζει ρόλο η ανάλυση του δικού σου κινητού γιατί μη μου πείς οτι ο αποστολέας και εσύ έχεται το ίδιο κινητό.Λογικό είναι να έχουν διαφορετική ανάλυση...Αλλη ανάλυση έχει πχ το Ρ900 και άλλη το sharp gx25..... :O

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΟΥΜΕ.Κ ΣΤΗΝ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..

:O Πρώτη φορά το ακούω αυτό :O :lol:

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

για SE t630;;;;;είχα mms και μόλις ρύθμισα το wap τα πήρε και τα σήκωσε!!!

ρε παιδιά!!!πείτε καμιά ιδέα για το t630 και τα μαμημένα mms...

'70s
Link to comment
Share on other sites

αμάν με αυτό το Τ630...όλοι πρόβλημα έχετε.Εγώ σου προτείνω να διαγράψεις ΟΛΑ τα προφίλ που έχεις μέσα και μετά πάρε 1260 και πάτα 8 να σου στείλουν τις ρυθμίσεις ΟΤΑ.Κλείσε,ξανα άνοιξε το κινητό σου και θα είσαι ωραίος.Τώρα αν βάλεις και ρυθμίσεις wap θα πρέπει να προσέξεις που ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ το προφιλ γιατί άμα το ενεργοποιήσεις στα mms κάηκες...όταν στειλεις και τις wap ρυθμίσεις πήγαινε στις ρυθμίσεις mms(από το μενού μηνύματα-mms-ρυθμίσεις mms) και δες ποιο προφίλ είναι ενεργοποιημένο...πολύ μπέρδεμα.Τα sony ericsson βάζουν όλους τους λογαριασμούς δεδομένων ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΝΟΥ... :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...